Jump to content
Dogomania

Kradzież ?


souris

Recommended Posts

Mam pytanie dotyczące kwalifikacji pewnego czynu. Nie chcę rozpętywać zbędnej dyskusji tylko wiedzieć czy grożą sprawcy konsekwencje prawne czy nie.

Znajoma, zaparta przeciwniczka kolczatek wyszła ze swoim psem na spacer. Spotkała psa z gatunku puszczanych na cały dzień luzem. Wcześniej nigdy nie miał obroży. Taki przyjazny sredni piesek, który często znajomą odwiedza gdy spaceruje ona ze swoim psem. Pies nie miał żadnego numerka i codziennie biega cały dzień puszczony luzem, właściciel jest nieznany. Pies miał założoną za mała kolczatkę, którą moja znajoma po prostu mu ściągneła. Zaznaczam że nie miał żadnego numerka na szyi, nic co by świadczyło o tym że do kogoś nalezy. Rozglądanie się i szukanie właściciela rezultatu nie przyniosło, nie wiemy kto to jest. Czy znajomej może grozić posądzenie o kradzież ? Pies wyglądał na bezpańskiego, nie było nigdzie właściciela. Głupio zrobiła, trudno teraz się tylko martwimy co z tym zrobić. W przypadku znalezienia właściciela obroża pewnie zostanie zwrócona.

Co o tym sądzicie ?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Witam,
Też oddałabym kolczatke na policji lub w SM.

Ja właściwie podłączyłam sie do tego tematu z pytaniem:
Znajomi dostali psa rasowego od kolegi. Dostali razem z metryką. Nie spisywano żadnego protokołu zmiany właściciela. Teraz chca tego psa wystawiac na wystawach, poszli do ZK, zapisali się i wszystko niby gra, ale na metryce widnieje nazwisko poprzedniego właściciela i np w katalogu będzie ono uwidocznione. Czy do zmiany właściciela we wpisach w ZK potrzebna będzie obecność poprzedniego właściciela lub jego pismo? Jest za granica i są trudności w kontakcie. Myślę, że powinno wystarczyc oświadczenie obecnych włacicieli?
ł

Link to comment
Share on other sites

[B]borsaf[/B] - w pierwszej kolejności znajomi powinni dogadać się w kwestii formalności z poprzednimi właścicielami i spisać z nimi umowę kupna-sprzedaży psa. Jeśli w poprzedniej umowie (z pierwszymi właścicielami) hodowca zaznaczył, iż ma prawo pierwokupu psa, to sugeruję również kontakt z hodowcą. Nie sądzę, by robił jakieś problemy w tym względzie, ale pies jest tu przedmiotem umowy i trzeba dopełnić formalności.

Po tej papierkowej robocie wystarczy po prostu zarejestrować się w ZK i złożyć wniosek o rodowód z zaznaczeniem nowych danych dotyczących właściciela.

powodzenia :p
Eurasierka

Link to comment
Share on other sites

jezeli nie znacie wlasciciela to zglaszanie do SM czy policvji nic nie da..bo pierwsze pytanie jakie uslyszycie bedzie brzmialo : kto sie znecal nad tym psem ?? i poprosza o wskazanie ...
druga sprawa czlowiek ktory puszcza psa samego po osiedlu na pewno niee zglosi sie do SM czy policji zeby zglosic kradziez kolczatki ... dojdzie do wnisku ze sie zerwala i tyle .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...