Jump to content
Dogomania

Szczęśliwy TOPIŚ w SUPER DS.!!!!!!!!


AGA35

Recommended Posts

Mam już od Moniki dane, jak pisałam, wpłacę zaraz na początku kwietnia. Jak to dobrze, że głowa już wygojona, cała...
Te pierwsze zdjęcia... szok... Chciałabym jeszcze zadeklarować 20zł miesięcznie na stałe, jeśli Topik znajdzie DT lub dobry hotel z możliwością rehabilitacji łapki. Oby znalazł jak najszybciej.

Link to comment
Share on other sites

[B]Witajcie o poranku!:loveu:[/B] Będę na dogo dopiero jutro wieczorem (jadę spełniać obowiązki rodzinne).

UBOCZE - dzięki za śliczny wierszyk!
Salibinko - wielkie podziękowania za deklarację pomocy.
Dziękuję Bjucie za kontakt i podanie ważnego numeru telefonu!
Szarotko! Nie mogę wysłać do Ciebie pw!

[B][COLOR=blue]:loveu:Ciągle szukamy dobrego dt lub hoteliku dla TOPIKA. Szukamy i znajdziemy!:loveu:[/COLOR][/B]

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Istnieją. Dla mnie dt to wyłacznie bezpłatny dt!!! Jeśli płatny, to nie jest to dt lecz hotel. Normalna działalność zarobkowa.
[/QUOTE]

A ja zgadzam się z Anią Tygrysiczką. Prawdziwy dt to domek, w którym ktoś chce psiakowi pomóc a nie na nim zarabiać. Oczywiście można wspomóc finansowo leczenie, jeśli pies wymaga intensywnej opieki, ale takie podstawowe rzeczy jak jedzenie powinny być finansowane z własnej kieszeni. Szkoda, że tak mało ludzi decyduje się na taką pomoc. Przecież nie trzeba brać od razu kilku psiaków. Można skupić się na pomocy jednemu.
Taka jest moja wizja idealnego domku. A rzeczywistość jak zwykle odbiega od marzeń.
Zastanawiają mnie też ceny pobytu psiaka w DT - powiedzmy od 200 do 400 zł. Nie wierzę, że psy karmione są najdroższymi karmami typu Royal Canin. Co wliczane jest w te koszty? Ktoś może mnie oświecić?

Link to comment
Share on other sites

Wysłałam Monice pw, ale dopiero teraz zauważyłam, że do jutra jej nie będzie na dogo.
Nie wiem, czy kontaktowała się z alinaS w sprawie miejsca w hoteliku?
10-20 zł co prawda za dobę, no ale...
Tu jest watek AlinyS. Przejrzyjcie sobie,telefon jest w pierwszym poście - w pierwszym poście jeszcze wczoraj miała napisane, że ma 1 wolne miejsce
[URL="http://www.dogomania.pl/../148872-PROPOZYCJA-DOMOWY-Hotelik-dla-psA-w-w-potrzebie-Juz-tylko-1-wolne-miejsce"]http://www.dogomania.pl/threads/1488...-wolne-miejsce[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ossa98']A ja zgadzam się z Anią Tygrysiczką. Prawdziwy dt to domek, w którym ktoś chce psiakowi pomóc a nie na nim zarabiać. Oczywiście można wspomóc finansowo leczenie, jeśli pies wymaga intensywnej opieki, ale takie podstawowe rzeczy jak jedzenie powinny być finansowane z własnej kieszeni. Szkoda, że tak mało ludzi decyduje się na taką pomoc. Przecież nie trzeba brać od razu kilku psiaków. Można skupić się na pomocy jednemu.
Taka jest moja wizja idealnego domku. A rzeczywistość jak zwykle odbiega od marzeń.
Zastanawiają mnie też ceny pobytu psiaka w DT - powiedzmy od 200 do 400 zł. Nie wierzę, że psy karmione są najdroższymi karmami typu Royal Canin. Co wliczane jest w te koszty? Ktoś może mnie oświecić?[/QUOTE]

Nie do końca się zgodzę. 200-300 zł miesięcznie to nie jest duża kwota. Jeśli ktoś nie pracuje i chce poświęcić cały swój czas potrzebującemu zwierzakowi ( a w przypadku Topika przed osobą, która sue tego podejmie jest spora praca) i jest to dla niej jednocześnie szansą, żeby choć odrobinkę podreperować budżet (bo nie oszukujmy się, ale 300zł na wiele nie wystarczy), to nie widzę w tym nic złego i nie umiejszałabym takiej pomocy. Są niepracujące mamy wychowujące dzieci, bezrobotni, renciści, emeryci, z wielkimi pokładami miłości, którym brakuje pieniążków na czynsz czy wykup leków... Wiadomo, że jak kogoś stać, to nie będzie chciał pieniędzy. Jak ktoś pracuje to najczęsciej nie ma warunków na dt, bo wiekszosc dnia jest poza domem... Inna sprawa, że taki psiak to też koszty i to często niemałe, czasem coś zniszczy, czasem trzeba odwiedzić weta... No fortuny na dt nikt nie zrobi ;)
Super gdyby znalazł się darmowy dt, no ale najważniesze żeby jak najszybciej Topik wyszedł ze schronu...

A z dobrych wieści, to dzięki cioteczce Wuni bazarek dla Topika skończył się ekspresowo :loveu: i psiak jest bogatszy o 60zł.

Monisiu, jak wrócisz, poproszę o pw z nr konta :)

Link to comment
Share on other sites

Dostałam wiadomość od Moniki z Katowic- skontaktuje się w sprawie DT(płatnego). Uwazam, ze ok300zł za takiego psiaka to nie dużo oczywiscie razem z karmą. Możecie się zorientowac ile dają fundacje miesięcznie na psy fundacyjne powiem ze conajmniej połowę więcej.. Jak będę miała jakieś wiadomości odezwę się. Narazie Topiczku kochany trzymaj się i nie poddawaj!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ossa98']Pliszka, ja nie neguję płatnych dt. Dobrze, że chociaż takie są. Marzy mi się tylko większa rzesza altruistów z możliwościami finansowymi i chęcią niesienia pomocy zwierzętom.[/QUOTE]

Masz rację, byłoby super...A najlepiej gdyby w ogóle nie było potrzeby dt, gdyby rozwiązać problem bezdomności, wszystkie zwierzaki byłyby kastrowane/sterylizowane, nie rozmnażałyby się na potęgę, nie byłoby pseudo hodowli i wszystkie by miały swoje miłe domki... Marzy mi się taki świat...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...