Jump to content
Dogomania

Czy pies bez rodowodu bedzie wygladal tak jak z rodowodem ??


KolorowaKredka

Recommended Posts

[quote name='taks']Rozmnażanie psów dla właśnego widzimisię a nie z ważnych względów hodowlanych mimo, że jest niestety w Polsce faktem ale jest zarazem patologią . Zważywszy na nadpopulację psów w naszym Kraju i kompletny brak zainteresowania tematem władz sytuacja jest na prawdę juz tragiczna a bedzie jeszcze gorsza jeśli od zaraz nie zaczniemy działać w kierunku promowania ograniczenia rozrodu.( sterylizacja zwierzat bezpańskich, zakaz handlu zwierzetami niehodowlanymi itd)
Nie proponuj więc "ucywilizowania" czegoś co w prosty sposób prowadzi do sytuacji zgoła niecywilizowanej , czyli masowego usypiania zdrowych psów dla których nie znajdzie się ani miejsca ani środków do utrzymania przy życiu.
Na to co proponujesz nie tylko nie ma woli władz organizacji czy hodowców ale i tych wszystkich którym los i przyszłośc psów w Polsce leży na sercu.[/QUOTE]
A ilu ludziom coś leży na sercu? Większość społeczeństwa chce ładnego szczeniaczka .Co znaczy zakaz sprzedawania niehodowlanych? Pan Wiesio,Stasio i Rysio oraz kilku ich kolegów założy sobie związek na osiedlu i raz w roku zrobią wystawę i swoim kundelkom dadzą status psa hodowlanego,a innym wara od tego bo to ich związek .A co do usypiania psów to tak większość krajów niestety pozbywa się problemu ,a mimo to sa tu na dogomani bardzo wychwalane,że tam rozwiązano problem bezdomności.Zresztą tam też jest ogromny popyt na psy tzw rasowe bez rodowodu.Całe mioty takich szczeniąt są tam wywożone z takich krajów jak Polska.Jeśli ZK ma to w nosie to będzie jak jest.Polskę na obecnym etapie nie stać na darmowe szczepienia wszystkich psów przeciw wściekliźnie .A powrót do tego+chipowanie przy okazji szczepienia dałyby jakieś rezultaty .Takie przynajmniej ,że aż tyle psów nie byłoby porzucanych.Z drugiej strony jak ktoś by psa chciał się pozbyć to mimo chipa znalazłby sposób ale i schroniska byłyby mniej zapchane.Każdy kij ma dwa końce i tak naprawdę niewielki procent ludzi chce pomóc czy to innym ludziom czy zwierzętom.Wielka katastrofa czy medialne nagłośnienie jakiejś sprawy daje krótkotrwały zryw.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 806
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='michal_sm'] Większość społeczeństwa chce ładnego szczeniaczka .Co znaczy zakaz sprzedawania niehodowlanych? Pan Wiesio,Stasio i Rysio oraz kilku ich kolegów założy sobie związek na osiedlu i raz w roku zrobią wystawę i swoim kundelkom dadzą status psa hodowlanego,a innym wara od tego bo to ich związek . A co do usypiania psów to tak większość krajów niestety pozbywa się problemu ,a mimo to sa tu na dogomani bardzo wychwalane,że tam rozwiązano problem bezdomności. [/QUOTE]

No nareszcie. Dzięki Ci Michałku, że wreszcie odsłoniłeś o Co ci chodzi. :loveu: Niech idioci zapłacą za te Twoje pseudokundelki, a że później pójda pod igłę to co, ważne że kasa zostanie. Ale wara od Wiesia, Stasia i Rysia przecież ich dobre samopoczucie jest najważniejsze, tym bardziej że niegługo do ich związku "superhodowców" dołączy Michał czy Krzysio. :evil_lol: I tym sposobem polska kynologia stanie wreszcie na czele całej międzynarodowej kynologii.
Pozostaje mi tylko zawołać LEKARZA.... (o jego specjalizacji nie muszę chyba wspominać :shake:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Brezyl ja']No nareszcie. Dzięki Ci Michałku, że wreszcie odsłoniłeś o Co ci chodzi. :loveu: Niech idioci zapłacą za te Twoje pseudokundelki, a że później pójda pod igłę to co, ważne że kasa zostanie. Ale wara od Wiesia, Stasia i Rysia przecież ich dobre samopoczucie jest najważniejsze, tym bardziej że niegługo do ich związku "superhodowców" dołączy Michał czy Krzysio. :evil_lol: I tym sposobem polska kynologia stanie wreszcie na czele całej międzynarodowej kynologii.
Pozostaje mi tylko zawołać LEKARZA.... (o jego specjalizacji nie muszę chyba wspominać :shake:)[/QUOTE]
Lekarza to potrzeba komu innemu domyśl się komu.Czy Ty czytać nie potrafisz ?Przecież konkurencja dla ZK już jest spora.Skoro ZK ma gdzieś hodowlę zdrowych tańszych ,rasowych psów dla zwyczajnej rodziny to znajdą się tacy którzy pod szyldem własnej organizacji tą lukę wypełnią.Szkoda,że nie rozumiesz ,że ja Czy pan Krzysztof usiłujemy zrobić cokolwiek by do tego nie dopuścić .Ty i parę innych osób byłoby jak najbardziej za tym by był monopol ale by się ceny wtedy dało walić.Psów wcale by nie ubyło bo popyt na tańsze zaspokoili by pseudohodowcy np z Ukrainy ,Białorusi.Ale Ciebie obchodzi tylko dobro piesków w Polsce nie ważne,że dla zaspokojenia rynku polskiego psy nadal byłyby rozmnażane często w okropnych warunkach.No twoja filozofia jest prosta co oczy nie widzą to sercu nie żal.Co do usypiania to ja mam sporą gromadkę starych czasem już i chorych psów ale nic nie stoi na przeszkodzie byś i Ty taką gromadką się zaopiekowała .Ja już nie dam rady mieć ich więcej tym bardziej,że sam już mam kłopoty ze zdrowiem.Aby dojść do tego by psów było tyle ile być powinno inne kraje niestety tak doszły.Ja podałem sensowne rozwiązanie problemu( w tym kraju też raczej utopijne).Propagowanie adopcji proszę bardzo ale często niezasłużenie ludzie tacy potem trafiają na czarne kwiatki ,a stąd prosta droga do kupienia od kogoś kto czepiał się o wszystko nie będzie.Cały czas chcę by tak się nie działo ale skostniałe p[oglądy co niektórych prowadzą do tego,że problem raczej będzie się pogłębiał ,a nie znikał.

Link to comment
Share on other sites

Michał, ja rozwiązanie problemu przedstawiałam w Tym wątku nie raz. System szwedzki - bazy danych wszystkich psów, odpowiedzialność finansowa włascicieli i hodowców za porzucone psy, wszystkie mioty rejestrowane i opodatkowane.
10 lat i w Polsce będziemy mieli ok. 80% psów rasowych (różnych związków, nie tylko ZKwP), a i pogłowie zmniejszy się co najmniej o 50-60%.

Link to comment
Share on other sites

[quote]Michał, ja rozwiązanie problemu przedstawiałam w Tym wątku nie raz. System szwedzki - bazy danych wszystkich psów, odpowiedzialność finansowa włascicieli i hodowców za porzucone psy, wszystkie mioty rejestrowane i opodatkowane.
10 lat i w Polsce będziemy mieli ok. 80% psów rasowych (różnych związków, nie tylko ZKwP), a i pogłowie zmniejszy się co najmniej o 50-60%.[/quote]

Mi się marzy z kolei wydawany i egzekwowany zakaz posiadania zwierząt dla osób, którym udowodniono łamanie ustawy.
Natomiast szczerze mówiąc nie jestem przekonana do czipowania jako metody zwalczania bezdomności. Ok, będzie można znalezionego psa w łatwy sposób powiązać z właścicielem. Boję się tylko, że w takim wypadku, kto będzie chciał pozbyć się psa to nie będzie już go porzucał, z obawy przed konsekwencjami, tylko pójdzie psa utopić, powiesić, dać mu siekierą przez łeb, zakopać w lasku za domem i po kłopocie. Nie obawiacie się, że tak może być?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Brezyl ja']Michał, ja rozwiązanie problemu przedstawiałam w Tym wątku nie raz. System szwedzki - bazy danych wszystkich psów, odpowiedzialność finansowa włascicieli i hodowców za porzucone psy, wszystkie mioty rejestrowane i opodatkowane.
10 lat i w Polsce będziemy mieli ok. 80% psów rasowych (różnych związków, nie tylko ZKwP), a i pogłowie zmniejszy się co najmniej o 50-60%.[/QUOTE]
My jesteśmy w Polsce ,a nie w Szwecji .Tak podatki są wysokie ,ludzie żyją godnie tutaj wywalczenie choćby darmowego szczepienia przeciw wściekliźnie ,a przy okazji zaczipowanie psa graniczy z cudem.Przeczytałem,że na terenie miasta Chorzowa tylko około 40-60% psów jest zaszczepiona przeciw tej groźnej nawet dla człowieka chorobie te 40-60% podałem bo nie chcę skłamać ale raczej było to te 40%.Jak to się uda plus sterylizacja bezdomnych(innych zmuszać do tego nie wolno w Szwecji tak przez Ciebie cenionej rzadko który pies jest kastrowany)Dałoby początki likwidacji bezdomności potem dopiero inne zmiany.Usypiania psów niestety nie unikniemy.Lepsze humanitarne uśpienie niż wykańczające choroby ,zagryzienia w przepełnionych schroniskach gdzie pies umiera wiele dni,miesięcy nawet lat bez szansy na adopcję.Coraz bardziej z biegiem czasu staje się wycofany i mający coraz mniejsze szanse na dom.Do Szwecji też są przemycane pseudorasowe psiaki .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pinkmoon'] Boję się tylko, że w takim wypadku, kto będzie chciał pozbyć się psa to nie będzie już go porzucał, z obawy przed konsekwencjami, tylko pójdzie psa utopić, powiesić, dać mu siekierą przez łeb, zakopać w lasku za domem i po kłopocie. Nie obawiacie się, że tak może być?[/QUOTE]
W momencie wyrejestrowania psa, z powodu jego "zejścia" z uwagi na przepisy sanitarne, wymagane byłoby zaświadczenie od weta lub jednostki utylizujacej zwłoki. Podobnie w przypadku zaginięcia psa, wymagane byłoby zgłoszenie tego przez własciciela do do bazy danych.
A tak już niestety jest pinkmoon, zwłaszcza na ukochanych przez niektórych forumowiczów wsiach polskich. Wystarczy sprawdzić jak rzadko wet. usypia tam psy, załatwia się to we własnym zakresie.
Co do zakazu posiadania zwierząt przez osoby znęcające sie nad nimi, oczywiście jestem za, choć przed polskim sądownictwem w tym zakresie jeszcze bardzo daleka droga.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pinkmoon']Mi się marzy z kolei wydawany i egzekwowany zakaz posiadania zwierząt dla osób, którym udowodniono łamanie ustawy.
Natomiast szczerze mówiąc nie jestem przekonana do czipowania jako metody zwalczania bezdomności. Ok, będzie można znalezionego psa w łatwy sposób powiązać z właścicielem. Boję się tylko, że w takim wypadku, kto będzie chciał pozbyć się psa to nie będzie już go porzucał, z obawy przed konsekwencjami, tylko pójdzie psa utopić, powiesić, dać mu siekierą przez łeb, zakopać w lasku za domem i po kłopocie. Nie obawiacie się, że tak może być?[/QUOTE]
Przecież o tym wyżej napisałem,że każdy kij ma dwa końce.Ale społeczeństwo jest jqakoś mniej chętne (kiedyś suce kundelce na wsi zostawiało się jednego czasem więcej jak byli chętni szczeniąt )teraz jakoś niewielu idzie i utopi nadliczbowe psy przychodzą na targowiska rozdają lub jak ładny sprzedają po 10 zł20zł jak się tak pozbyć nie uda szukają schronisk czasem porzucają.Jednak od czegoś trzeba zacząć lepsze chipowanie niż bezkarność.Wyrzuci jednego kupi następnego.Sumienie każdy z nas ma i bestialski czyn je obciąża.Zbrodnia na niewinnym zwierzaku gdzieś w pamięci pozostaje(no chyba ,że to degenerat ,sadysta)ale większość ludzi jest normalnych.Mój wujek jak byłem mały raz utopił kotki i do śmierci tego żałował,a kocicę na czas rui przymykał by nigdy już takiego wstrętnego czynu nie popełnić.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='michal_sm']My jesteśmy w Polsce ,a nie w Szwecji .Tak podatki są wysokie ,ludzie żyją godnie tutaj wywalczenie choćby darmowego szczepienia przeciw wściekliźnie ,a przy okazji zaczipowanie psa graniczy z cudem.[/QUOTE]
Hmm, a dlaczego niby obowiazek wlasciciela psa, jakim jest m.in. szczepienie i znakowanie, ma obciazyc kieszen wszystkich podatnikow, z tymi niezapsionymi wlacznie? Bo chyba nie przypuszczasz, ze kasa gminy, czy panstwa sie bierze z powietrza?
Akurat w calym swiecie zachodnim utrzymanie zwierzecia spoczywa na opiekunie i powyzsze sa jak najbardziej pelnoplatne przez niego.
Co do wywozu nielegalnego, doczytaj najpierw, czy aby te psiaki na pewno w wiekszosci ida do dobrych domow, czy koncza inaczej. Zreszta na ogol zwierzeta z przemytu sa usypiane na koszt przemycajacego, a sluzby dosc dobrze sobie radza z wylapywaniem. I bedzie to trwalo, jak takie pomysly, jak twoje czy krzysia beda sie pojawiac i realizowac.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='karjo2']Hmm, a dlaczego niby obowiazek wlasciciela psa, jakim jest m.in. szczepienie i znakowanie, ma obciazyc kieszen wszystkich podatnikow, z tymi niezapsionymi wlacznie? Bo chyba nie przypuszczasz, ze kasa gminy, czy panstwa sie bierze z powietrza?
Akurat w calym swiecie zachodnim utrzymanie zwierzecia spoczywa na opiekunie i powyzsze sa jak najbardziej pelnoplatne przez niego.
Co do wywozu nielegalnego, doczytaj najpierw, czy aby te psiaki na pewno w wiekszosci ida do dobrych domow, czy koncza inaczej. Zreszta na ogol zwierzeta z przemytu sa usypiane na koszt przemycajacego, a sluzby dosc dobrze sobie radza z wylapywaniem. I bedzie to trwalo, jak takie pomysly, jak twoje czy krzysia beda sie pojawiac i realizowac.[/QUOTE]
A pieniądze na psy schroniskowe to kogo obciążają.Też całe społeczeństwo i to zapsione i nie zapsione.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='michal_sm']A pieniądze na psy schroniskowe to kogo obciążają.Też całe społeczeństwo i to zapsione i nie zapsione.[/QUOTE]
a widzisz - ciepło, ciepło:multi:

czyli jednak rozumiesz, że realizowanie "pasji hodowlanej" przez amatorów "kynologów"nie jest ich prywatną sprawą jak nas tu próbowano przekonać.
Nadmiar psów to sprawa społeczna i całe społeczeństwo obciąża.
Jak nie zagrożenie watahami zdziczałych to koszty wyłapywania i utrzymywania w schroniskach.
A że trudno oczekiwać, że taka sytuacja będzie na dłuższą metę i w takich rozmiarach społecznie akceptowana to rozwiązanie grozi tylko jedno - masowa eutanazja. I nie ma co liczyć, że sprawa się sama rozwiąże.
Dlatego zamiast snuć fantasmagorie o uzupełnianiu "luki" w podaży tanich , wybrakowanych piesków dla Kowalskiego może warto raczej propagować sterylizację i OGRANICZANIE rozrodu?

Link to comment
Share on other sites

Podpisze sie pod wypowiedzia Taks, moze wreszcie cos zrozumiesz.
A na boku, skoro mamy wszyscy oplacac znakowanie i profilaktyke prywatnych psow, to sie podlacze, moze zasponsorujemy tez przeglady i ubezpieczenia prywatnych autek, twoim tokiem myslenia idac?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='taks']a widzisz - ciepło, ciepło:multi:

czyli jednak rozumiesz, że realizowanie "pasji hodowlanej" przez amatorów "kynologów"nie jest ich prywatną sprawą jak nas tu próbowano przekonać.
Nadmiar psów to sprawa społeczna i całe społeczeństwo obciąża.
Jak nie zagrożenie watahami zdziczałych to koszty wyłapywania i utrzymywania w schroniskach.
A że trudno oczekiwać, że taka sytuacja będzie na dłuższą metę i w takich rozmiarach społecznie akceptowana to rozwiązanie grozi tylko jedno - masowa eutanazja. I nie ma co liczyć, że sprawa się sama rozwiąże.
Dlatego zamiast snuć fantasmagorie o uzupełnianiu "luki" w podaży tanich , wybrakowanych piesków dla Kowalskiego może warto raczej propagować sterylizację i OGRANICZANIE rozrodu?[/QUOTE]
Wiesz co Ty pisz wprost ,a nie od chipowania przerzucasz się na bezdomność która jest wszędzie nie jedynie w Polsce.Nie pasuje Ci by chipować na koszt państwa ,ale już to że to samo społeczeństwo za bezdomność płaci.Jak ktoś chce sterylizować niech sterylizuj(brak mojej zgody na zmuszanie kogokolwiek ,bo wiem że psa da się upilnować) i chętnie zgodzę się nawet na dopłaty przez państwo (czyli i moje podatki) sterylizację nie tylko bezpańskich psów ale i tych mających właścicieli .ZKwP też tą akcję sterylizacji powinien poprzeć ale nie popiera ,bo mając rodowodowego psa kastrata nikt na wystawie go nie oceni bo samiec ma mieć oba jądra w mosznie.Zresztą ja i tak wiem,że jak ktoś będzie chciał to niewiele zmieniając swoje nawyki zacznie tanią produkcję pod sztandarami związku,a jak go wykryją to albo nie zrobią nic bo będzie działał w sekcji danej rasy albo chętnie go przyjmie inna organizacja.A dyskusja tu to jedynie gdybanie coby było gdyby...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='karjo2']Podpisze sie pod wypowiedzia Taks, moze wreszcie cos zrozumiesz.
A na boku, skoro mamy wszyscy oplacac znakowanie i profilaktyke prywatnych psow, to sie podlacze, moze zasponsorujemy tez przeglady i ubezpieczenia prywatnych autek, twoim tokiem myslenia idac?[/QUOTE]
Nawet jak wam się coś udowodni to wy i tak będziecie przeonaczać by mieć ostatnie słowo.Też podpisuję się pod waszymi wypowiedziami.A co do autek to jak nawet go nie mam ,a ktoś na mnie najedzie i będę leczony to jedynie znikomą część tych kosztów pokryje moje ubezpieczenie resztę całe społeczeństwo tak więc nie muszę walczyć o coś co już jest.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='michal_sm']Wiesz co Ty pisz wprost ,a nie od chipowania przerzucasz się na bezdomność która jest wszędzie nie jedynie w Polsce.Nie pasuje Ci by chipować na koszt państwa ,ale już to że to samo społeczeństwo za bezdomność płaci..[/QUOTE]
nie rozumiem sensu tej wypowiedzi- możesz trochę jaśniej?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='michal_sm']Nawet jak wam się coś udowodni to wy i tak będziecie przeonaczać by mieć ostatnie słowo.Też podpisuję się pod waszymi wypowiedziami.A co do autek to jak nawet go nie mam ,a ktoś na mnie najedzie i będę leczony to jedynie znikomą część tych kosztów pokryje moje ubezpieczenie resztę całe społeczeństwo tak więc nie muszę walczyć o coś co już jest.[/QUOTE]
Michal, coraz bardziej sie placzesz, sprecyzuj wreszcie, o co chodzi, poza kasa z kundlekow.
Nawet nie masz racji co do ubezpieczenia, jest ono obowiazkowe dla kierowcow, posiadajacych wlasne autka i jesli ktorys cie stuknie, to leczenie bedzie pokryte z JEGO ubezpieczenia. A wiec, ponosi calkowita odpowiedzialnosc za to, co powoduje.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='taks']nie rozumiem sensu tej wypowiedzi- możesz trochę jaśniej?[/QUOTE]
Aby mieć żniwa ,a potem chleb na początku ma się ciężką pracę i wydatki.My też musimy dziś wyłożyć pieniądze na czipy by w przyszłości zebrać żniwo w postaci oszczędności ,bo nie będzie już tylu psów w schroniskach.Teraz mi się podoba bo piszesz wprost.I zrozumcie to wreszcie,że nie jestem przeciw wam.Ja tylko usiłuję szukać rozwiązań jak również pokazuję gdzie w waszym rozumowaniu tkwią błędy dlaczego i jakie.W moim zresztą na pewno też jest ich sporo.W powyższej zacytowanej przez Ciebie mojej wypowiedzi zabrakło słów(Ci nie przeszkadza)Czasem myślę szybciej niż piszę i wychodzą pierdoły.Naprawdę chcemy tego samego by bezdomność zwierząt stała się tylko wspomnieniem .Hodowla jakichkolwiek psów powinna być prowadzona z rozwagą we Francji hodowcy na kilka lat obniżyli ceny szczeniąt właśnie po to by zwalczyć pseudohodowle w Polsce to się nie uda pomyśl dlaczego.Tu jest wstręt nawet do myśli by były hodowle trochę tańszych rasowych ,zdrowych psów.Nie wiem być może presja środowiska ,a być może chciwość prowadzi do tego ,że ceny są zaporowe,a wiele hodowli ma własnego reproduktora i odpadają tak wysokie koszty krycia .Mimo to ceny są bez zmian.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='karjo2']Michal, coraz bardziej sie placzesz, sprecyzuj wreszcie, o co chodzi, poza kasa z kundlekow.
Nawet nie masz racji co do ubezpieczenia, jest ono obowiazkowe dla kierowcow, posiadajacych wlasne autka i jesli ktorys cie stuknie, to leczenie bedzie pokryte z JEGO ubezpieczenia. A wiec, ponosi calkowita odpowiedzialnosc za to, co powoduje.[/QUOTE]
Nie wiem czy 400 zł OC pokryłoby wszystko.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnieszka K.']No sorry, ale o czym Ty piszesz???? Jakie 400 zł OC :crazyeye:??[/QUOTE]
Ja tyle płacę no ale mam sporo zniżek ,a ile płacisz Tyi czy to co zapłacisz za pierwszy rok i spowodujesz wypadek pokryje koszty leczenia jak z kogoś zrobisz kalekę?Nawet jak by to było 3 tysiące to nie pokryłoby kosztów .Przykro mi bardzo ale za większość cudzych błędów płaci całe społeczeństwo.Za aferę hazardową,za pomyłki sądowe ,za więźniów ,za niechciane dzieci i niechciane zwierzęta.Więc jak mam płacić to wolę za czipowanie z możliwością potem pociągnięcia właściciela przynajmniej do jakiejkolwiek odpowiedzialności niż za psy które tak naprawdę nie wiadomo do kogo należały i czy ten ktoś już nie ma kolejnego którego znów się pozbędzie zupełnie beztrosko by zabrać kolejnego.

Link to comment
Share on other sites

MIchal, naprawde nie masz o tym, co piszesz bladego pojecia.. Ty w ogole wiesz, jak funkcjonuje system ubezpieczeniowy?
Poza tym, Twoje pomysly sa rodem z ... komunizmu. Te dotyczace akcji szczepien, chipowania itd.. Jedynym realnym rozwiazaniem jest szczelny system obciazajacy posiadacza psa odpowiedzialnoscia finansowa!! Prawda jest taka, ze aby byl skuteczny, musi byc egzekwowany! NIc tak nie daje do myslenia i nie przywraca rozsadku jak koniecznosc zaplacenia kary czy podatku.. A ile pieniedzy wtedy trafiloby do kasy publicznej.. Uswiadommy sobie w koncu, ze posiadanie psa to nie zadne nasze przyrodzone czy konstytucyjne prawo!! To luksus i wielki obowiazek przede wszystkim!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='saganka']MIchal, naprawde nie masz o tym, co piszesz bladego pojecia.. Ty w ogole wiesz, jak funkcjonuje system ubezpieczeniowy?
Poza tym, Twoje pomysly sa rodem z ... komunizmu. Te dotyczace akcji szczepien, chipowania itd.. Jedynym realnym rozwiazaniem jest szczelny system obciazajacy posiadacza psa odpowiedzialnoscia finansowa!! Prawda jest taka, ze aby byl skuteczny, musi byc egzekwowany! NIc tak nie daje do myslenia i nie przywraca rozsadku jak koniecznosc zaplacenia kary czy podatku.. A ile pieniedzy wtedy trafiloby do kasy publicznej.. Uswiadommy sobie w koncu, ze posiadanie psa to nie zadne nasze przyrodzone czy konstytucyjne prawo!! To luksus i wielki obowiazek przede wszystkim!![/QUOTE]
Co do tego jak działa system ubezpieczeń to wiem jak zwykle płacą wszyscy czy ktoś powoduje wypadki czy nie .Zawsze jest odpowiedzialność zbiorowa.Jeśli tylko połowa psów w Polsce jest szczepiona przeciw wściekliźnie (kara za nieszczepienie nawet do 5 tyś)To jak chcesz wymusić by ktoś jeszcze dał na czipa skoro nawet nie szczepi?Jak by była parę lat akcja darmowych szczepień z czipowaniem to łatwo dałoby się sprawdzić czy ktoś szczepił na wściekliznę czy nie i ściągalność opłat od psa by była realna .Zdaję sobie sprawę ,że to niełatwe iże nawet z czasów komuny ale taka jest prawda,że na dzień dzisiejszy tylko odpowiedzialni ponoszą opłaty ,a nieodpowiedzialni nie.Aby tych nieodpowiedzialnych w przyszłości zmusić do odpowiedzialności taką akcję należałoby przeprowadzić.Ale jeśli masz lepszy pomysł choćby na to jak to zrobić by wszystkie psy były choćby zaszczepione to go przedstaw będziemy szukać jego mocnych i słabych stron .Krytykować też potrafię.

Link to comment
Share on other sites

Pomysl jest jasny i oczywisty, kwestia dobicia sie do decydentow. Ba, wrecz cudnie zabrzmi dla finansow panstwa :).
Obowiazkowe oznakowanie psa zwiazane z opiekunem odpowiedzialnym za niego, w przypadku szczeniat - przerejstrowanie z hodowcy na nabywce - obowiazkowe opodatkowanie od miotu (legalne hodowle juz taki placa). Wymog szczepienia - niezrealizowany, oblozony kara finansowa, podobnie jak brak chipa. Do tego odpowiednio wyzsza oplata za mioty nierasowe.
W przypadku zgonu, oficjalne wyrejestrowanie przez weta.
W przypadku oddania psa - znow obowiazek aktualizacji rejestracji, niedopelnienie = kara finansowa.
Oddanie do schronu, porzucenie, zagubienie psa, po znalezieniu przez sluzby miejskie = znow oplaty, od pokrycia kosztow utrzymania psa w schronisku przez okreslony czas do mandatu za niedopilnowanie/znecanie sie nad zwierzeciem.
I to wszystko w gestii policji/strazy miejskiej, by egzekwowanie bylo efektywniejsze, przy rozwiazaniu zostawienia okreslonego % w danej jednostce wykonawczej, co odniesie skutecznosc i motywacje do dzialania.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='karjo2']Pomysl jest jasny i oczywisty, kwestia dobicia sie do decydentow. Ba, wrecz cudnie zabrzmi dla finansow panstwa :).
Obowiazkowe oznakowanie psa zwiazane z opiekunem odpowiedzialnym za niego, w przypadku szczeniat - przerejstrowanie z hodowcy na nabywce - obowiazkowe opodatkowanie od miotu (legalne hodowle juz taki placa). Wymog szczepienia - niezrealizowany, oblozony kara finansowa, podobnie jak brak chipa. Do tego odpowiednio wyzsza oplata za mioty nierasowe.
W przypadku zgonu, oficjalne wyrejestrowanie przez weta.
W przypadku oddania psa - znow obowiazek aktualizacji rejestracji, niedopelnienie = kara finansowa.
Oddanie do schronu, porzucenie, zagubienie psa, po znalezieniu przez sluzby miejskie = znow oplaty, od pokrycia kosztow utrzymania psa w schronisku przez okreslony czas do mandatu za niedopilnowanie/znecanie sie nad zwierzeciem.
I to wszystko w gestii policji/strazy miejskiej, by egzekwowanie bylo efektywniejsze, przy rozwiazaniu zostawienia okreslonego % w danej jednostce wykonawczej, co odniesie skutecznosc i motywacje do dzialania.[/QUOTE]
I o to chodzi kwestia jedynie taka by na początku zrobić choć jeden krok tylko z tymi decydentami najtrudniej.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...