Jump to content
Dogomania

Kudlacz Rufi po latach w schronie, wreszcie w ds


kizimizi

Recommended Posts

  • 2 years later...

Stokrotko, musisz jak najintensywniej go oglaszac; gumtree , tablica , allegro i inne popularne strony. Przydaloby sie wyroznienie tez.
Nie pytam sie czy rozwazalas ewentualnosc rodzicow, siostry czy rodziny bo mysle ze pewnie tak.

Postaram sie aby ciotki z watku przyszly tutaj, wspierac cie i pomoc ale najlepiej zaczac od juz oglaszac psa gdzie sie da, poki jestes bo tylko tak bedziesz miala mozliwosc poznania ewentualnych nowych opiekonow.

Dodaj nowe, domowe zdjecia psa, napisz tekst do ogloszen w ktorym wyjasnisz dlaczego musisz go oddac i jaki jest pies to moze ktos z dogo pomoze. Warto byloby wejsc na dogo bazarki i kupic pakiet 100 ogloszen jesli nie wiesz gdzie moglabys psa oglaszac.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję, póki co dałam na Dogo,ale na wątku ogłoszeniowym, na Fb też, też myślałam o Tablicy i Gumtree...
rodzina proszona była w pierwszej kolejności bo wiadomo,że domy i ludzie znani dla Rufiego....niestety stan zdrowia teściów i mojej mamy nie pozwala na opiekę :( rodzeństwa nie mam...pytam wśród znajomych, którzy znają Rufiego...póki co bez efektu....
Prawdę mówiąc wciąż mam nadzieję,że uda mi się go jednak zabrać ze sobą.....gdybym tylko miała pewność,że warunki mieszkaniowe mi na to pozwolą (teraz będziemy mieszkać w 3 osoby w 1 pokoju a kolejne baby w drodze...) ale pewności nie mam niestety :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='stokrotka.af']Musi znaleźć nowy dom do końca września :( jeżeli możecie pomóc w jakikolwiek sposób proszę w imieniu Rufiego....[/QUOTE]

Ja się przyczepię.
stokrotka, to nie Rufi musi znalezc nowy dom, bo to jest pies, zwierze. Sam sobie domu nie znajdzie. to na tobie, jako na wlascicielu spoczywa ten obowiazek. podjelas sie adopcji psa, kochalas go kilka lat, wiec teraz Ty jestes za niego odpowiedzialna i Twoim obowiazkiem jest znalezc mu nowy dom, jesli zachodzi taka potrzeba, a nie zachcianka. jestes dorosla, odpowiedzialna, masz poukladane w glowie. tylko po tym poscie czerwona lampka mi sie zapalila, bo piszesz tak, jakby to byl problem Rufiego. to nie jego problem, a Twoj. musisz zmienic swoje podejscie do poszukiwan nowego domu. i to Ty prosisz o pomoc dla siebie, pomoc w poszukiwaniu, a nie Rufi prosi sobie o nowy dom. bo on nie wie, co go czeka kolejny raz w zyciu.
W zyciu bywa roznie, ja Ciebie pod tym katem nie oceniam, dlaczego go oddajesz, itp. kazdy kto podejmuje taka decyzje, ma swoje powody, bardziej lub mniej racjonalne. tutaj liczy sie pies. a jestes normalnym czlowiekiem i nie wywalisz psa przy drodze, czy mam nadzieje, nie oddasz do schroniska, chocby nie wiem, co, prawda?
bo jaki masz plan awaryjny, jakby sie domu znalezc nie udalo???

tak, jak pisalam Ci na fr, i jak pisze teraz kizi.

ogloszenia do zrobienia na juz, a nie na za tydzien. bo pies 9lat to pies stary i taki domu szuka pol roku, do 2 lat, a nie w 3tygodnie.

sa bazarki z ogloszeniami, z dza iloscia ogloszen. wykup pakiet, wklej tekst, zdjecia ladne, domowe i podworkowe, jedno z dzieckiem, jedno z doroslym, jak stoi, jak lezy i jak siedzi. opisz jego charakter, krotko moze historie zycia, stan zdrowotny (szczepienia, odrobaczenie, czip), podaj kontakt na siebie. daj tu znac, kiedy ogloszenia beda gotowe.
a za tydzien od nowa, po lekkiej zmianie tekstu, czy wymianie 2zdjec. bo masz ich przeciez wiele. tylko pamietaj, najlepsze sa robione z wysokosci psa, z kucaka, a nie jak stoisz nad psem, bo wtedy widac jego wielkosci.

nie pisz, ze to sredni pies, bo to wiekszy pies. dla kazdego przechodnia to wiecej, niz sredni. sredni to jest spaniel. a rufi, jak 3 spaniele. podaj wage i wys. w klebie.

wstaw tu Twoj tekst, pomzoemy go zredagowac. najlepiej.

do tego zrob sama np ogloszenie na tablicy i wyroznij je, za jakies 30zl bedzie lepiej widoczny, wiecej ludzi obejrzy, wieksza szansa, ze ktos go dostrzeze.

kolejna rzecz. krotki rtekst, jedno zdjecie, na dole zrywki z nr tel, drukowanie takiego plakaciku po 3-4szt na stronie, drukujesz, tniesz i wieszasz na miescie.

kolejna. ogloszenia w gazecie. sa gazety regionalne, kup jedna, tam jest nr tel, dzwon i pytaj o warunki umieszczenia ogloszenia. zadaja zazwyczaj okreslona liczbe znakow, piszesz, wysylasz mailem ze zdjeciem, placisz przelewem.

poza tym, jak pisalam na fb. jak nie znajdzie sie dom, w co niestety watpie, powinnac liczyc sie z hotelem dla psow, dogomaniackim. na takiego psa to koszt kolo 350-400zl. jako plan awaryjny. to Twoj pies i powinnas to zrobic. na dogomanii nie wolno zbierac poeniedzy na psy, ktore maja wlascicieli. a Rufi ma Ciebie, wiec nie mozna.

nie zostajesz z tym sama, pomozemy, jak mozemy, chocby porada.
tylko pamietaj, to nie Rufi prosi, tylko Ty. to Twoj swiety obowiazek.

Link to comment
Share on other sites

Bardzo dziękuję za podpowiedzi.
I nikomu nie życzę aby kiedykolwiek znalazł się na moim miejscu...
Każdy ma prawo do własnej interpretacji moich postów...logicznym wydawało mi się zwrócenie się o pomoc do Was...nie liczyłam na to,że któraś z Dogomaniackich ciotek "zabierze" Rufola i "wybawi" mnie od "problemów"....zwyczajnie, po ludzku....

Link to comment
Share on other sites

tutaj jest bazarek ogloszeniowy:

[URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/256729-OG%C5%81OSZENIA-%21%21%21-20-og%C5%82osze%C5%84-za-2-50-%21-dla-mestudio-i-Wierki-do-13-09-g-23-00"]http://www.dogomania.pl/forum/threads/256729-OG%C5%81OSZENIA-%21%21%21-20-og%C5%82osze%C5%84-za-2-50-%21-dla-mestudio-i-Wierki-do-13-09-g-23-00[/URL]

proponuje kupic 2 pakiety i wyslac Rufika z dwoma roznymi tekstami

Link to comment
Share on other sites

Wybrałam fotki Rufiego, zdecydujcie, które sie nadadzą
[IMG]http://images69.fotosik.pl/109/6da90afe13e46545med.jpg[/IMG]

[IMG]http://images69.fotosik.pl/109/faa03d89d6c16ff0med.jpg[/IMG]

[IMG]http://images66.fotosik.pl/108/624abf313af21df6med.jpg[/IMG]

[IMG]http://images68.fotosik.pl/109/56259ab7570391acmed.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

a z ostrzyzonych? tez trzeba dodac.
pierwsza fota fajna, druga sie nie nadaje, to nie sesja rodzinna ma byc, a ukazanie psa.
kolejne to tez dziecko w centrum, nie pies.
2 osttanie super
a moze porob mu jutro zdjecia, takie jak pisalam, ok?
jak dla mnie to z tych 3 sa ok, a na nich sam rufi, a nie: przy doroslym, przy dziecku, itp.

juz kilka dni minelo, czas ucieka.

Link to comment
Share on other sites

a jak stosunek do obcych psow na spacerach? po jakim czasie sie uspokoil, czy nadal nie jest spokojny zawsze?

z dzieckiem, ale pozowane. pies w centrum. poza tym, jak rufi lezy na boku (takich sie nie daje, bo nic nie widac), to sa dobre, tylko trzeba z dziecka na psa obrac glowny cel. przesunac sie z aparatem w bok.

a tekst juz napisalas, czy czekasz, az kizi napisze?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='azalia']Rufiś jest przepięknym psem.

Ile on waży i ile ma lat?[/QUOTE]


waży 30 kg (wygląda masywnie przez futro ), z wiekiem do końca nie wiadomo teraz jakieś 8-9 lat,ale ani nie wygląda ani się tak nie zachowuje ;) lubi zabawy , aportuje swoje piszczałki ;) mój prawie 2 letni synek codziennie się z nim tak bawi, Rufi bez problemu daję sobie wyciągnąć piłeczkę z łap, nawet nie warknie ani nic :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...