Jump to content
Dogomania

ToZ Zamość kpina!!!


Archi34

Recommended Posts

Towarzystwo opieki nad zwierzętami w Zamościu odmówiło sterylizacji bezpańskic psów i kotów.
Było powiedziane, że zwierzęta te rozmnażają się bez kontroli, w skutek czego, mądrzy inaczej topią zwierzęta w okolicznych stawach. Nierzadko te stworzenia umierają w męczarniach
Pani w TOZ powiedziała, że oni się tym nie zajmują i żeby oddać je do schroniska(???), a tam "zadbają o nie tak, albo inaczej"(???)
Do czego wobec tego służ TOZ? Bo ja myślałam, że do pomocy zwierzętom, a nie do tego, żeby pani Iksińska w godzinac pracy malowała sobie paznokcie w wolnyc chwilac opowiadając o swoim chwalebnym zawodzie!!!!!!!!

Czy ktoś wie, gdzie w Zamościu można wysterylizować bezpańskie zwierzęta?

Link to comment
Share on other sites

To może członkowie ZKWP powinni się tym zająć? W końcu tak bardzo troszczą się o pieski i z takim wyrzeczeniami walczą z pseudohodowcami w akcji rasowy=rodowodowy :)

Można wziąć przykład z kocich organizacji, których kluby przynajmniej raz w roku robią akcje z której pieniążki idą na pomoc bezdomnym kotom.

Link to comment
Share on other sites

[B][FONT=Verdana]Ustawa o ochronie zwierząt [/FONT][/B]
[B](Dz.U. z 2003 r. Nr 106, poz. 1002)[/B]

[B][FONT=TimesNewRomanPS-BoldMT]Art. 11.[/FONT][/B]
[B][FONT=TimesNewRomanPSMT]1. Zapewnianie opieki bezdomnym zwierzętom oraz ich wyłapywanie należy do[/FONT][/B]
[B][FONT=TimesNewRomanPSMT]zadań własnych gmin.[/FONT][/B]
[FONT=TimesNewRomanPSMT]2. Minister właściwy do spraw administracji publicznej w porozumieniu z ministrem[/FONT]
[FONT=TimesNewRomanPSMT]właściwym do spraw środowiska określi, w drodze rozporządzenia, zasady[/FONT]
[FONT=TimesNewRomanPSMT]i warunki wyłapywania bezdomnych zwierząt.[/FONT]
[FONT=TimesNewRomanPSMT]3. Wyłapywanie bezdomnych zwierząt oraz rozstrzyganie o dalszym postępowaniu[/FONT]
[FONT=TimesNewRomanPSMT]z tymi zwierzętami odbywa się wyłącznie na mocy uchwały rady gminy podjętej[/FONT]
[FONT=TimesNewRomanPSMT]po uzgodnieniu z powiatowym lekarzem weterynarii oraz po zasięgnięciu opinii[/FONT]
[FONT=TimesNewRomanPSMT]upoważnionego przedstawiciela organizacji społecznej, której statutowym celem[/FONT]
[FONT=TimesNewRomanPSMT]działania jest ochrona zwierząt.[/FONT]
[FONT=TimesNewRomanPSMT]4. Organizacje społeczne, których statutowym celem działania jest ochrona zwierząt,[/FONT]
[FONT=TimesNewRomanPSMT]mogą zapewniać bezdomnym zwierzętom opiekę i w tym celu prowadzić[/FONT]
[FONT=TimesNewRomanPSMT]schroniska dla zwierząt, w porozumieniu z właściwymi organami samorządu terytorialnego.[/FONT]
[B][FONT=TimesNewRomanPS-BoldMT]Art. 11a.[/FONT][/B]
[B][FONT=TimesNewRomanPSMT]1. Rada gminy może w drodze uchwały przyjąć program zapobiegający bezdomności[/FONT]
[FONT=TimesNewRomanPSMT]zwierząt obejmujący w szczególności:[/FONT]
[FONT=TimesNewRomanPSMT]1) sterylizację albo kastrację zwierząt;[/FONT][/B]
[FONT=TimesNewRomanPSMT]2) poszukiwanie nowych właścicieli dla zwierząt;[/FONT]
[FONT=TimesNewRomanPSMT]3) usypianie ślepych miotów.[/FONT]
[FONT=TimesNewRomanPSMT]2. Koszty realizacji programu, o którym mowa w ust. 1, ponosi gmina.

[SIZE=3][B]Wniosek: zwróć się do gminy , podaj podstawę , myślę , że pomogą .
Nie odpuszczaj !
[/B][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='KrzysiekM']To może [B]członkowie ZKWP[/B] powinni się tym zająć? W końcu tak bardzo troszczą się o pieski i z takim wyrzeczeniami walczą z pseudohodowcami w akcji rasowy=rodowodowy :)

Można wziąć przykład z kocich organizacji, których kluby przynajmniej raz w roku robią akcje z której pieniążki idą na pomoc bezdomnym kotom.[/QUOTE]

A co to jest za skrót?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malagos']A co to jest za skrót?[/QUOTE]

Związek Kynologiczny w Polsce.

A - że tak powiem - co mają hodowcy do bezpańskich psów i kotów? Znaczy czaję motyw, że hodowcy rozmnażają szczenięta, z których ileś tam % [U]być może[/U] później za jakiś tam czas zasila szeregi bezdomnych, no ale nie uważam, żeby hodowcy byli [B]zobowiązani[/B] wspierać akcje sterylizacyjne. W końcu to decyzja każdego z nas co popieramy i jak (czas, pieniądze, wolontariat, inne działania). Oczywiście, jeśli hodowcy włączają się w takie akcje to bardzo dobrze o nich świadczy.

Link to comment
Share on other sites

To w Zamościu (jeśli mówimy o tym w lubelskim) jest TOZ? :evil_lol:

Evl droga moja, Krzysiek jest upośledzony na punkcie ZKwP, więc wszędzie o nim pisze.

W Zamościu można zwrócić się do Emira, oni zajmują się bezdomnymi zwierzętami i w razie potrzeby sterylizują. Można również sprawdzić na stronie ARKI, czy są w Zamościu bądź okolicach - względnie Lublinie - kliniki robiące tańsze sterylki w ramach akcji marcowej (niektóre kliniki robią w lutym, niektóre cały rok). Można również dogadać się z którąś kliniką, aby robili po kosztach np. jedną czy dwie sterylki w miesiącu. SdZ chyba nie obejmuje Zamościa, więc nie wiem, jak pod tym kątem to wygląda. Można też zwrócić się do lubelskich fundacji o pomoc w sterylkach.

Link to comment
Share on other sites

[SIZE=3][B]Wniosek: zwróć się do gminy , podaj podstawę , myślę , że pomogą .
Nie odpuszczaj !
[/B][/SIZE][/FONT][/QUOTE]


Nie odpuszczę z całą pewnością, chociaż do Zamościa to ja mam jakieś 700 km :)

Ale bardzo Ci dziękuję za mądre i pokrzepiające słowa.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ladySwallow']To w Zamościu (jeśli mówimy o tym w lubelskim) jest TOZ? :evil_lol:

Evl droga moja, Krzysiek jest upośledzony na punkcie ZKwP, więc wszędzie o nim pisze.

W Zamościu można zwrócić się do Emira, oni zajmują się bezdomnymi zwierzętami i w razie potrzeby sterylizują. Można również sprawdzić na stronie ARKI, czy są w Zamościu bądź okolicach - względnie Lublinie - kliniki robiące tańsze sterylki w ramach akcji marcowej (niektóre kliniki robią w lutym, niektóre cały rok). Można również dogadać się z którąś kliniką, aby robili po kosztach np. jedną czy dwie sterylki w miesiącu. SdZ chyba nie obejmuje Zamościa, więc nie wiem, jak pod tym kątem to wygląda. Można też zwrócić się do lubelskich fundacji o pomoc w sterylkach.[/QUOTE]





Tak, wyobraź sobie, że jest.
Może pomoże Ci w tym wujek google?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ladySwallow']To w Zamościu (jeśli mówimy o tym w lubelskim) jest TOZ? :evil_lol:

Evl droga moja, Krzysiek jest upośledzony na punkcie ZKwP, więc wszędzie o nim pisze.

W Zamościu można zwrócić się do Emira, oni zajmują się bezdomnymi zwierzętami i w razie potrzeby sterylizują. Można również sprawdzić na stronie ARKI, czy są w Zamościu bądź okolicach - względnie Lublinie - kliniki robiące tańsze sterylki w ramach akcji marcowej (niektóre kliniki robią w lutym, niektóre cały rok). Można również dogadać się z którąś kliniką, aby robili po kosztach np. jedną czy dwie sterylki w miesiącu. SdZ chyba nie obejmuje Zamościa, więc nie wiem, jak pod tym kątem to wygląda. Można też zwrócić się do lubelskich fundacji o pomoc w sterylkach.[/QUOTE]




A co do reszty, to wielkie dzięki. Zaraz przekażę tą wiadomość głównym zainteresowanym :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Archi34']Tak, wyobraź sobie, że jest.
Może pomoże Ci w tym wujek google?[/QUOTE]

A może by tak uprzejmiej? Po prostu jeśli jest, to działa baaaardzo skrycie, bo ja o nim w swoim wolontariacie i czasach mieszkania w Zamościu (z którego zresztą pochodzę) konkretnie nie słyszałam prawie niczego.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ladySwallow']A może by tak uprzejmiej? Po prostu jeśli jest, to działa baaaardzo skrycie, bo ja o nim w swoim wolontariacie i czasach mieszkania w Zamościu (z którego zresztą pochodzę) konkretnie nie słyszałam prawie niczego.[/QUOTE]


Ja rónież nie zauważyłam uprzejmości w pierwszym zdaniu Twojego postu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='evl']Związek Kynologiczny w Polsce.

A - że tak powiem - co mają hodowcy do bezpańskich psów i kotów? Znaczy czaję motyw, że hodowcy rozmnażają szczenięta, z których ileś tam % [U]być może[/U] później za jakiś tam czas zasila szeregi bezdomnych, no ale nie uważam, żeby hodowcy byli [B]zobowiązani[/B] wspierać akcje sterylizacyjne. W końcu to decyzja każdego z nas co popieramy i jak (czas, pieniądze, wolontariat, inne działania). Oczywiście, jeśli hodowcy włączają się w takie akcje to bardzo dobrze o nich świadczy.[/QUOTE]

Przecież hodowcą bardzo zależy na dobru bezpańskich i zaniedbanych piesków, tyle o tym piszą w akcji Rasowy=Rodowodowy. Zaproponowałem konkretne działanie zamiast czczej pisaniny i krytykowania hodowców nie zrzeszonych w ZKWP.

Bo z tego co wiem od walki z psim nieszcześciem jest TOZ a ZKWP to wisi (nie ma tego ujętego w statucie), ale skoro sami się pchacie z tą dobroczynnością na racze piesków to podpowiadam :-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='KrzysiekM']Przecież hodowcą bardzo zależy na dobru bezpańskich i zaniedbanych piesków, tyle o tym piszą w akcji Rasowy=Rodowodowy. Zaproponowałem konkretne działanie zamiast czczej pisaniny i krytykowania hodowców nie zrzeszonych w ZKWP.[/QUOTE]

KrzysiekM, jeżeli chodzi o psa związkowego, wystraczy podać związkowi nr tatuażu i bez problemu odszukuje się hodowcę takiego psa. A dlaczego niby ZKwP ma odpowiadać za debili rozmnażających kundle ? Zapewniam, ze nie chodzi tu o rasową porzuconą sukę.
Ja osobiście jestem za obowiązkiem rejestracji wszystkich psów i miotów. Zapewniam, że jakby taki nieodpowiedzialny pseudowłaściciel zapłacił za steryklę plus paromiesięczny pobyt psa w hotelu zanim nie znajdzie sie nowy właściciel to już by nic w zyciu nie rozmnożył i raczej przestałby być posiadaczem jakiekokolwiek psa. A to wszystko dlatego, że nabył psinę za grosze, bez zastanowienia. A Ty przecież popierasz roznażanie czego sie tylko da, za tanie piniądze. Niedostrzegasz związku przyczynowo-skutkowego ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='KrzysiekM']Przecież hodowcą bardzo zależy na dobru bezpańskich i zaniedbanych piesków, tyle o tym piszą w akcji Rasowy=Rodowodowy. Zaproponowałem konkretne działanie zamiast czczej pisaniny i krytykowania hodowców nie zrzeszonych w ZKWP.

Bo z tego co wiem od walki z psim nieszcześciem jest TOZ a ZKWP to wisi (nie ma tego ujętego w statucie), ale skoro sami się pchacie z tą dobroczynnością na racze piesków to podpowiadam :-)[/QUOTE]

Krzysiek, proszę Cię.. nie ma takiego wyrazu, jak "hodowcą" w tym kontekście, w którym piszesz. Po prostu patrzeć na to nie mogę...
I co to ma znaczyć - że sami pchamy się z dobroczynnością na rzecz piesków? To jest forum, na którym się pomaga, może też byś zaczął to robić, zamiast wypisywać w każdym temacie te same bzdury.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='KrzysiekM']Przecież hodowcą bardzo zależy na dobru bezpańskich i zaniedbanych piesków, tyle o tym piszą w akcji Rasowy=Rodowodowy. Zaproponowałem konkretne działanie zamiast czczej pisaniny i krytykowania hodowców nie zrzeszonych w ZKWP.

Bo z tego co wiem od walki z psim nieszcześciem jest TOZ a ZKWP to wisi (nie ma tego ujętego w statucie), ale skoro sami się pchacie z tą dobroczynnością na racze piesków to podpowiadam :-)[/QUOTE]

ja też nie rozumie co ma ZK do bezpankich psów, i swoją drogą nie tyle hodowcy co zwykli posiadacze psów rasowych i kundelków mówia o akcji R=R ... hodowcy mają płacic za sterylki obcych psów? niby dlaczego i niby za co ?? hodowla gdzie są 2-3 suki nie jest opłacalna... wystawy, koszty utrzumania psów, szczeniąt to wszystko kosztuje :D psioczysz oj psioczysz.. może powiedz ile ty pokryłeś kosztów sterylizacji dla suczek i psów... :>

problem bezdomnosci jest problemem naszego kraju, dla wielu ludzi suka musi meic raz młode wiec moze warto uświadamiać ludzi, którzy to mnoża i skazują te psy na bezdomność? oni sobie nawet z tego nie zdają sprawy... dlaczego właściciele psów płacą za nie podatki? Dlaczego te pieniądze nie idą właśnie na cele dla zwierząt!??! rocznie trzeba zapłacić ok. 50 złotych prawie w co drugim mieszkaniu jest pies... policzmy ile byłoby sterylek, policzmy ile kasy miałoby schronisko na remont... na karme dla psów... dlaczego posiadacze psów płacą na panstwowa kase... dla kogo są te pieniadze? u nas pies jest niczym w kraju... mozna z neigo wyciagnac ale potrzebujacym już nie dadzą..
dlatego nie płaciłam przez 16 letnie życie mojego psa ani grosza!

Link to comment
Share on other sites

[B]TOZ jest instytucją powołaną do - w uproszczeniu mówiąc - pomagania "biednym" zwierzętom. ZK jest instytucją powołaną w zupełnie innym celu[/B], co oznacza że realizuje cele statutowe nie związane z pomaganiem "biednym" zwierzętom. Oczywiście osoby zrzeszone w ZK mogą wychodzić z inicjatywą pomagania "biednym" zwierzętom - co też często robią - ale nie są do tego obligowani przez ZK, ani przez ZK wspomagani. To ich prywatna inicjatywa.

Ja też nie płacę i nie mam zamiaru płacić podatku.

Link to comment
Share on other sites

Ale ja nie twierdzę, że ZK ma jakikolwiek obowiązek pomagać bezdomnym zwierzętom w jakikolwiek sposób.
Mnie po prostu oburzyło zcowanie kobiety z TOZ-u, która nawet nie starała się nic doradzić ino zdawkową odpowiedź rzuciła, że trzeba zwierzęta oddać do scroniska. Teraz wyobraź sobie, ze my latamy, wyłapujemy stado bezdomnyc zwierząt, które grono moic bliskic dokarmia z litości i podrzucamy je (zwierzęta, nie bliskic;) ) do schronika. Najlepiej w nocy i przez płot, bo scronisko nie wszędzie i nie w każdej sytuacji ma obowiązek zwierzę przyjąć.
Mi się serce kraja, bo raz, że te mnożące się zwierzęta często gęsto chodzą głodne, często gęsto potrzebują opieki medycznej, to jeszcze częściej są po prostu uśmiercane.
Tylko, a może az tyle. A związek kynologiczny ma z tym tyle wspólnego, ile ja z "panią" z wspomnianego TOZ.

Link to comment
Share on other sites

Przepraszam za drobne zamieszanie, rzeczywiście za dużo schodzę z tematu, chciałem tylko zrobić drobną aluzję. Widzę, że Zaba tu zagląda, więc proponuję usunięcie moich postów z tego tematu. A w przyszłości moje krytyczne uwagi postaram się zachować tylko do tematów bezpośrednio ich dotyczących.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Brezyl ja']KrzysiekM, jeżeli chodzi o psa związkowego, wystraczy podać związkowi nr tatuażu i bez problemu odszukuje się hodowcę takiego psa. A dlaczego niby ZKwP ma odpowiadać za debili rozmnażających kundle ? Zapewniam, ze nie chodzi tu o rasową porzuconą sukę.
Ja osobiście jestem za obowiązkiem rejestracji wszystkich psów i miotów. Zapewniam, że jakby taki nieodpowiedzialny pseudowłaściciel zapłacił za steryklę plus paromiesięczny pobyt psa w hotelu zanim nie znajdzie sie nowy właściciel to już by nic w zyciu nie rozmnożył i raczej przestałby być posiadaczem jakiekokolwiek psa. A to wszystko dlatego, że nabył psinę za grosze, bez zastanowienia. A Ty przecież popierasz roznażanie czego sie tylko da, za tanie piniądze. Niedostrzegasz związku przyczynowo-skutkowego ?[/QUOTE]

Brawo!! dołączę się do wątku.. Schroniska przepełnione, brakuje wszystkiego a ciągle psów przybywa od "odpowiedzialnych" właścicieli.. Powinny być takie kary że by się odechciało jednemu z drugim..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...