Jump to content
Dogomania

kopiować czy nie?


madzia20sosnowiec

Recommended Posts

[quote name='bonusowa']

Zgadzam się. Ja co prawda wyżła nie mam, ale mam AB, który ma gdzieś jak tłucze ogonem o pręty klatki, meble i framugi. A potem krew leci :placz:
[/quote]

Juz tu ktos podobnie pisal do Ciebie .
Tego kogos pies rasy Dobermann lezal na kanapie caly dzien
a witajac sie potrzaskal sobie ogon o drzwi
a tak trzaskal ze sasiedzi sie denerwowali .:roll:

Poczytaj co inni pisza o ogonach u Dobermannow i psach pracujacych.

[LEFT][B][B][B]Robert Geoffrey Lee BVSc (Hons) MRCVS[/B][/B][/B]
[B][B][B]Rosalind Lee BVSc MRCVS[/B][/B][/B][/LEFT]

"My trzymalismy Dobermanny z niekopiowanymi ogonami przez wiele lat.
[LEFT]Pracowalismy na terenach rolniczych przez wiecej niz 30 lat
i nie widzielismy zadnych dowodow ze pracujace psy
z pozostawionymi ogonami,
byly ich ogony narazone czy poranione ." [/LEFT]

[LEFT][quote name='"Czarne Gwiazdy"']A macałaś ogon ONa i wyżła? [/quote]
A macalas ogon Czarnego Teriera a ON-a ????
Jakos dziwnie Czarne teriery maja co jakis czas interwencje hirurgiczna juz do piatego dnia , w rezultacie konczy sie kopiowaniem .;-)
Jeszcze z kopiowanym ogonem ON-a nie widzialam ,
a ogony maja takie same !!!!!!![/LEFT]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 790
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Czarne Gwiazdy']:evil_lol:

A macałaś ogon ONa i wyżła?[/quote]

NIE TYLKO ,JESZCZE MACALAM RHODESIAN RIDGEBACK :lol::lol:,
dlaczego im sie ogonow nie kopiuje :crazyeye:
czyzby nie byly ich ogony na nic narazone ??
a moze nie ma w domu mebli, framug ??
a moze sie nie cieszy na powitanie ?
CO TY NA TO CZARNE GWIAZDY ?????????????

[IMG]http://img300.imageshack.us/img300/2921/rhodesianridgebackfd5.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LALUNA']I nie pomyślałas aby mu obciać ogon?
Dlaczego, skoro ma to rozwiązać Twój problem?[/quote]

Bo on adoptowany był w wieku 15 miesięcy i skoro hodowca nie pomyślał to jak niby ja miałam mu kopiować. Nie obcięłabym ogonka już dorosłemu psu :shake:

[quote name='iwona&CAR']Z czym sie zgadzasz ? ze ktos cos powiedzial i ze Twoj pies ?
i co jeszcze sasiadki pies :shake:[/quote]

No ja akurat pracuję w boarding kennels i baaaardzo dużo psów poznałam i wiem niektórzy właściciele mają taki właśnie problem.

[quote name='iwona&CAR']Chcesz nas tym przekonac?[/quote]

Nie rozśmieszaj mnie Carowa. Nie mam zamiaru nikogo przekonywać. A moje poczucie estetyki jeśli chodzi o wygląd niektórych ras to moja sprawa i [B]nikt[/B] nie sprawi, że zmienię zdanie. Zawsze będą mi się podobały np CC kopiowane, a niekopiowane już nie i mam do tego prawo. Co nie znaczy, że obetnę cokolwiek obecnemu mojemu psu, czy następnym.

W przyszłym roku stanę się dumną posiadaczką psa rasy, w której cięto ogonki, ale mój będzie cały :loveu:

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Bo on adoptowany był w wieku 15 miesięcy i skoro hodowca nie pomyślał to jak niby ja miałam mu kopiować. Nie obcięłabym ogonka już dorosłemu psu :shake:[/QUOTE]
To sie cieszę ze nie. Bo Twiggy to nie przeszkadzało i ucieła całkiem dużemu psu ogon - kilkumiesiecznemu psu.

Link to comment
Share on other sites

Fachowa i dobrze udokumentowana opinia:

[quote name='iwona&CAR']
[FONT=Verdana][B]Królewska Akademia w Edynburgu posiada akta ponad 12000 (!) psów w których znajduje się jedynie 47 przypadków uszkodzenia ogona[/B]. (...)[/FONT]
[FONT=Verdana]W 1996 r. przeprowadzono badania w 10 klinikach weterynaryjnych w Danii. [B]Na 70000 przypadków leczonych w nich psów miało miejsce 26 incydentów uszkodzeń ogonów.[/B] Raport z tych badań podkreślał, że przypadki zranień ogona są niezwykle rzadkie.[/FONT][/quote]

I opinia naszej opozycji. Wymacana.:evil_lol:
[quote name='Czarne Gwiazdy']:evil_lol:

A macałaś ogon ONa i wyżła?[/quote]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='iwona&CAR']NIE TYLKO ,JESZCZE MACALAM RHODESIAN RIDGEBACK :lol::lol:,
dlaczego im sie ogonow nie kopiuje :crazyeye:
czyzby nie byly ich ogony na nic narazone ??
a moze nie ma w domu mebli, framug ??
a moze sie nie cieszy na powitanie ?
CO TY NA TO CZARNE GWIAZDY ?????????????

[/quote]
[I][B]Zapewne mieszkają w domach bez mebli ,albo pod gołym niebem :evil_lol::evil_lol::evil_lol::evil_lol:[/B][/I]
[quote name='LALUNA']To sie cieszę ze nie. Bo Twiggy to nie przeszkadzało i ucieła całkiem dużemu psu ogon - kilkumiesiecznemu psu.[/quote]
[I][B]No to już chyba lekka przesada...Do czego prowadzi samolubstwo...:shake::shake:[/B][/I]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bonusowa']
No ja akurat pracuję w boarding kennels i baaaardzo dużo psów poznałam i wiem niektórzy właściciele mają taki właśnie problem.
[/quote]
Hej Bonus a nie masz za to bonus ze tak piszesz :evil_lol:

Nie wiedzialam ze pracujesz Bonus w takim boarding ze mozesz porownac ze statystykami ktore Ci przytoczylam.:crazyeye:
Ile ogonkow Bonus widzialas zranionych ;)

Wiesz ja jestem dosyc czesto w schronisku, to troche roznica.
W boarding psy zadbane tam trafiaja ,a do schroniska rozne i jakos nie zauwazylam ani jednego psa ze zranionym ogonem ktore by bylo nastepstwem obijania o cokolwiek :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote]To sie cieszę ze nie. Bo Twiggy to nie przeszkadzało i ucieła całkiem dużemu psu ogon - kilkumiesiecznemu psu. [/quote][quote name='Rinuś'][I][B]No to już chyba lekka przesada...Do czego prowadzi samolubstwo...:shake::shake:[/B][/I][/quote]

Rinus nie jest to odosobniony przypadek ,

[COLOR=SeaGreen][B]usunięto[/B][/COLOR]

Dlatego pisalam ze zakaz kopiowania pociagnie za soba do zaprzestania psiej tragedii, a takiej m.in. ze tym ktorym szkoda pieniedzy, a chca by psy wygladaly jak te z rodowodami ,siegaja po siekiery by przyozdobic swojego pupila ,
no ale o tym sie nie mysli tylko podchodzi sie egoistycznie i to obojetnie z jakim wyksztalceniem .
Nawet nasza [B]Pani Wet Lutomskak [/B]popiera kopiowanie a tym samym jest odpowiedzialna za tragedie ktore wcale nie tak rzadko sie zdazaja.
Ilu to chlopow nozem czy nozyczkami tnie uszy ????????
No ale wg Pani Weterynarz Lutomskak to my jestesmy heretycy :-o

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bonusowa']
No ja akurat pracuję w boarding kennels i baaaardzo dużo psów poznałam i wiem niektórzy właściciele mają taki właśnie problem. [/quote]
Powinnas to zglosic !!!!!chyba specjalnie wlasciciele okaleczaja :angryy:
Nie rozsmieszaj mnie Bonus :evil_lol:

Przytoczylam Ci juz jeden cytat ze statystyka malo Ci ????
masz nastepne :

[B]Badania szwedzkie i duńskie[/B]
[FONT=Verdana]Zgodnie z naukowymi badaniami 1996 r w Danii gdzie objęto 76 000 psów w 10 klinikach było 26 przypadków uszkodzenia ogona. Co daje 0,037% nawet jeśli podnieść to o 20% ( 0,044 %) to i tak byłoby to od 0,037 - 0,044% czyli za mało aby powoływac się na to jako argument. 99,95% psów cieszyłoby się z długiego, nieuszkodzonego ogona. [/FONT]
[FONT=Verdana]Szwedzi badali też gabinet w Niemczech, na 191 tylko 7 musiało mieć amputację ogona, czyli 97 % nie musiało.[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=SeaGreen][B]usunięto[/B][/COLOR]

Warto ten watek podsumowac dla tych ktorzy nie chca/nie maja czasu czytac od poczatku.

Za kopiowaniem jest nasza Pani Wet

[quote name='"lutomskak"'][B]jestem zwolennikiem kopiowania,lekarzem weterynarii..[/B].[/quote]
moze nam podsumuje ,dlaczego kopiowanie jest z korzyscia dla psow ?
nic nie moge w jej postach znalezc oprocz tego co czytam i nic z tego nie rozumie :roll:

[quote name='"lutoskak"']nawet jesli [B]pani mrzewinska pisze[/B] ,ze ucho ciete to problem z komunikacja-to [B]mam wrazenie ,ze sama nie wie co pisze...[/B].(w koncu i owczarki niemieckie i owczarki malinois-to przodownicy pracy......sportowej na calym swiecie-border collie,groenendale...itd,itp-maja stojace uszy-czyzby mialy w zwiazku z tym problemy z komunikacja-jesli tak-to czemu maja tak swietna genetykepozwalajaca im tak swietnie pracowac...pewnie dlatego-ze maja stojace uszy-niekopiowane....-ehhhh-zycze milej nocy.....[/quote]
:crazyeye:
Albo to ?????????

[quote name='"lutomskak"']obcinanie ogona w wieku 3 dni-nie boli!!!!!!!!!!!!!!!!
bo nie ma co bolec-bo nie ma nerwow-jesli tak trudno ci to zrozumiec-to znaczy ze nie powinnas swoim psom nawet skracac pazurow rutynowo
[B]To po pierwsze,po drugie jesli jeszcze nie wiecie-czesc obcieta-tez nie boli.[/B][/quote]
Nie wiedzialam ze czesc obcieta nie boli :crazyeye::crazyeye::crazyeye:

Link to comment
Share on other sites

DLACZEGO NIE POWINNO SIE KOPIOWAC PSA - podsumowanie.

[B]1.[/B]Obcinanie ogonow zdecydowanie powoduje bol u nowo narodzonych szczeniat.

[B]2.[/B]Ucięcie końca ogona zwiększa następnie wrażliwość na ból nie tylko odczuwalny w końcu ogona, ale w całym ogonie - jest to efekt zwany "hiperbólowością".

[B]3.[/B]Psy moga cierpiec bol spowodowany neuromami powstalymi w wyniku obciecia ogona.

[B]4.[/B]Chroniczne problemy zwiazane z czesciowym zniszczeniem lub degeneracja ogona to,miedzy innymi, zwiekszone ryzyko wystapienia :

a) nie trzymanie stolca
b) nie trzymanie moczu
c) przepukliny krocza

[B]5.[/B] Psi ogon jest swoistym urzadzeniem diagnostycznym informujacym
o zaburzeniach hormonalnych organizmu
na psim ogonku są gruczoły, wskazujące funkcjonowanie w organiźmie psa podstawowych hormonów :
a) płciowych,
b) tarczycy
c) cukrzycy
Pies który ma problemy traci sierść a potem wygryza sobie rany na ogonku : u jego nasady przy cukrzycy, w połowie długości przy problemach z hormonami płciowymi i koniec ogonka przy problemach z tarczycą.

[B]6.[/B]Obcinanie ogona pozbawia psa jednego z ważniejszych środków ekspresji i wyrażania uczuć,komunikacji a [B]także do ostrzeżenia i rozproszenia uwagi wrogów.[/B]
"BTW, po pracy ogona doskonale widac np przy pracy wechowej, czy pies ma jednostajnie ta sama ilosc zapachu, czy nagle sytuacja sie zmienila, czy zaczyna lokalizowac zgube, czy jest niepewny, slabnie natezenie zapachu.
Jesli dla czlowieka widac to drukowanymi literami, to co dopiero dla innych zwierzat." - napisala Zofia Mrzewinska

[B]7.[/B][B]OGON u plywajacego psa pelni role steru[/B]
[URL="http://www.youtube.com/watch?v=SON6019cbl4"][COLOR=#800080][U]http://www.youtube.com/watch?v=SON6019cbl4[/U][/COLOR][/URL]

[B]8.[/B]Ogon sluzy jako przeciwwaga.
Dzieki balansowi ogonem pies moze latwiej zachowac rownowage podczas biegu i zwrotow oraz w trakcie przechodzenia przez waskie powierzchnie.

[B]9.[/B]Ogon stanowi oslone przed chlodem.

[b]10.[/b][B]Obcinając kilkudniowemu szczeniakowi ogon okaleczasz go i upośledzasz na cale życie fizycznie i psychicznie
[/B][FONT=Lucida Console]Psi ogon to najbardziej charakterystyczna czesc ciala,
pies zawsze nim porusza przy kazdej pracy.
Nie jest to tylko ozdoba, [/FONT]
[FONT=Lucida Console]ale bardzo pozyteczna czesc ciala, wykorzystywana na rózne sposoby.[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote]
Postów: 330
DLACZEGO NIE POWINNO SIE KOPIOWAC PSA - podsumowanie.

1.Obcinanie ogonow zdecydowanie powoduje bol u nowo narodzonych szczeniat.

2.Ucięcie końca ogona zwiększa następnie wrażliwość na ból nie tylko odczuwalny w końcu ogona, ale w całym ogonie - jest to efekt zwany "hiperbólowością".

3.Psy moga cierpiec bol spowodowany neuromami powstalymi w wyniku obciecia ogona.[/quote]
Należy przy tym zaznaczyć, że psy w żaden sposób nie okazują bólu, ponieważ... ich instynkty zakazują im tego robić, aby ich coś nie zjadło :evil_lol:

Reszta też jest ciekawa, szczególnie te psie uczucia :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Czarne Gwiazdy']Należy przy tym zaznaczyć, że psy w żaden sposób nie okazują bólu ...[/quote]

Moga nie okazywac , zgadza sie .

[B]"Musimy również pamiętać, że okazywanie przez psy objawów bólu jest o wiele mniejsze niż ból odczuwany, gdyż wśród drapieżników jest to ochroną przed sprowokowaniem ataku. "

[/B]Opracował: GW, na podstawie: "Tajemnice psiego umysłu" Stanley Coren.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MARS']To mogą być odkrycia na miarę Nobla! Komórki nerwowe się rozmnażają - pierwsze odkrycie, przy cięciu ogona - drugie odkrycie :)[/quote]

Mars Ty tez od poczatku temat kopiowania nie czytales ?:shake:

Tlum. i napisala rowno rok temu [B]Berek[/B]

[B]"Psy mogą cierpieć ból spowodowany neuromami powstałymi w wyniku obcięcia ogona[/B]. Przecięcie nerwów u ssaka powoduje zmiany fizjologiczne i biochemiczne, wliczając w to spontaniczną aktywność komórek nerwowych. Jednym z rezultatów jest formowanie się tzw. neurom – rozszerzonych zwojów komórek nerwowych które powstają gdy nerwy zostaną przerwane w którymś miejscu. Może to trwać całymi tygodniami lub nawet bez końca, powodując aktywność włókien nerwowych odczuwaną jako ból. Psy mogą odczuwać wzmożoną wrażliwość na ból w kikutach bardzo długo po tym, jak rana zostanie wyleczona. Neuromy obserwuje się w kikutach obciętych jagnięcych ogonów po uboju owiec – po upływie 6 miesięcy od zabiegu.
[FONT=Verdana]Obserwuje się to zjawisko również u padłych szczeniąt podczas przeprowadzania sekcji."[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[B][I]Niektórym do łba się nie wbije, że kopiowanie sprawia i ból i krzywdę psom...[/I][/B]
[B][I]Na szczęście większość osób rozumie dlaczego kopiowanie jest już zabronione...[/I][/B]

[B][I]Normalnie dowiaduję się tutaj dziwnych rzeczy :diabloti:[/I][/B]

Link to comment
Share on other sites

[B]iwona&CAR [/B]sposób Twoich wypowiedzi sprawia, że mam wrażenie jakbym rozmawiała z jakąś chłopką.

Mieszkasz w Australii i angielskiego nie znasz? Słowo [I]boarding [/I]jest czasownikiem więc należy używać go ze słowem kennel/s bo bez niego traci sens :roll:

Poza tym mój nick to nie Bonus. Bonus to imię mojego AB.

A Twoje statystyki mam w doopie :p Podobają mi się psy kopiowane i zdania nie zmienię. [U]Ale jak już wielokrotnie pisałam szanuję prawo i sama nigdy nie obetnę.[/U] Więc Carowa zejdz ze mnie :angryy:

Link to comment
Share on other sites

[B][I]Oczywiście, że mi również podobają się np dobermany kopiowane...ale to jest kwestia przyzwyczajenia...jeśli będziesz widziała tylko nie kopiowane psy to zaczną Ci się one podobać..a no i jeszcze kwestia tego czy ogólnie rasa się nam podoba... bo mi dobermany podobają się jako rasa,jestem nimi zauroczona i to czy są kopiowane czy nie nie robi mi różnicy , jednak kopiowane wyglądają dostjniej i groźniej,ale wiem że sprawia im to ból i również nigdy bym nie skopiowała swojego psa i będę starała się uświadamiać ludzi, że kopiowanie jest złe.[/I][/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bonusowa']Dlaczego :???:...
Więc koniec ze sterylkami ("bo może kiedyś będzie miała ropomacicze") i kastracjami ("bo może kiedyś będzie miał kłopoty z prostatą lub nowotwór jąder")!!! [B]Zgadzacie się przeciwnicy kopiowania?[/B] :evil_lol:

A tak wogóle to co wy macie do odmiennych poglądów? To, że ja na przykład wolę wiele ras kopiowanych niż naturalnych nie znaczy, że polecę zaraz do weta coś tam obcinać. Prawo zakazuje, poza tym pózniej problemy z wystawianiem za granicą... Niestety :shake:[/quote]
[B]Nie, nie zgadzam się[/B] :p.

[I][FONT=Verdana][COLOR=black]USTAWA z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt[/COLOR][/FONT][/I]
[SIZE=2][COLOR=black]Rozdział 8[/COLOR][/SIZE]
[FONT=Verdana][COLOR=black]Zabiegi na zwierzętach[/COLOR][/FONT]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Art. 27.[/FONT][FONT=Verdana] 1. [B]Zabiegi lekarsko-weterynaryjne na zwierzętach są dopuszczalne [/B]dla ratowania ich życia lub zdrowia oraz [B]dla koniecznego ograniczenia populacji[/B]...[/FONT][/COLOR]

[FONT=Verdana]Do odmiennych poglądów nic nie mam, bo "...prawdziwa jednomyślność jest tylko NA CMENTARZU" :lol: .[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rinuś']

[B][I]Normalnie dowiaduję się tutaj dziwnych rzeczy :diabloti:[/I][/B][/quote]

[B][SIZE=3][COLOR=seagreen]Normalnie nie przejmuj się ,ja też tu dowiaduję się dziwnych rzeczy:diabloti::diabloti:[/COLOR][/SIZE][/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jasiek'][B][SIZE=3][COLOR=seagreen]Normalnie nie przejmuj się ,ja też tu dowiaduję się dziwnych rzeczy:diabloti::diabloti:[/COLOR][/SIZE][/B][/quote]
[B][I]Ale ja dziwniejszych :diabloti:[/I][/B]
[B][I]To Ciebie (Pana) mój pies tak polubił ? :diabloti::eviltong:[/I][/B]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...