Jump to content
Dogomania

kopiować czy nie?


madzia20sosnowiec

Recommended Posts

[quote name='Azawakh']Żadne kopiowanie! Jestem przeciw! Nie podobało mi się to nie podoba i nie będzie podobać![/quote]
A właśnie,że kopiowanie!Jestem za!Podobało mi się to podoba i podobac będzie! :evil_lol:

I każdy mój wyżeł będzie kopiowany! :p

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 790
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='bonusowa']No to już jest raczej nie na miejscu :mad: Nie znasz nawet Lutomsak więc jak możesz tak pisać.

Ja też Lutomsak nie znam, ale nie oceniam nikogo nie znając go tylko za odmienność poglądów :shake:[/quote]

nie mam zamiaru oceniać wspomnianej tutaj osoby, jednak nie mówimy tutaj o poglądach na życie pozagrobowe tylko o przestepstwie ściganym z urzedu i uznanym za znęcanie się nad zwierzetami.

należy rozgraniczyć pojęcie "odmienności poglądów" od krzywdzenia zwierzęcia i zarabianiu na nielegalnym odkrawaniu części jego ciała...

a zdania typu: "podobało mi się, podoba i będzie sie podobało" to jak tupanie dziecka;)
to nie jest sensowny argument.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bonusowa']No to już jest raczej nie na miejscu :mad: Nie znasz nawet Lutomsak więc jak możesz tak pisać.

Ja też Lutomsak nie znam, ale nie oceniam nikogo nie znając go tylko za odmienność poglądów :shake:

Co do nietrzymania moczu to ja słyszałam opinię wetów, że to często jest skutkiem... sterylki :evil_lol:[/quote]
[I][B]Tak samo ta osoba oceniałam choćby Iwonę Car...[/B][/I]
[quote name='twiggy']A właśnie,że kopiowanie!Jestem za!Podobało mi się to podoba i podobac będzie! :evil_lol:

I każdy mój wyżeł będzie kopiowany! :p[/quote]
[I][B]Bo Ci się podoba...samolubność...nielegalne to raz..a dwa...myślisz, że Twoim psom jest z tym lepiej?Powinien żyć tak jak stworzyła go natura...
Jeśli jest to sprawa wygladu to kwestia przyzwyczajenia się...
Niby Rottki wyglądają brzydko z ogonami, ale już widziałam kilka na żywo i wygladają normalnie...jak każdy inny pies z ogonem.[/B][/I]
[quote name='arjuna']nie mam zamiaru oceniać wspomnianej tutaj osoby, jednak nie mówimy tutaj o poglądach na życie pozagrobowe tylko o przestepstwie ściganym z urzedu i uznanym za znęcanie się nad zwierzetami.

należy rozgraniczyć pojęcie "odmienności poglądów" od krzywdzenia zwierzęcia i zarabianiu na nielegalnym odkrawaniu części jego ciała...

a zdania typu: "podobało mi się, podoba i będzie sie podobało" to jak tupanie dziecka;)
to nie jest sensowny argument.[/quote]
[B]J[I]estem za.ZK i urząd powinni bardziej się zaangażować w ściganie osób , które robią takie zabiegi :shake:[/I][/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote]Ja pierniczę...to jest weterynarz...? Chyba panna z bogatego domu gdzie za "studia" weterynaryjne zapłacili rodzice...
Sama siebie niech okalecza i obetnie sobie np rękę...zobaczymy czy będzie jej z tym dobrze...[/quote]
Jakieś kłopoty ze słowem pisanym? Gdzie jest napisane, że lutomskak kiedykolwiek obcięła jakiś ogon czy uszy?

Jeśli nie znajdziesz cytatu, że to zrobiła, to jest to pomówienie.

Link to comment
Share on other sites

[quote]Jestem za.ZK i urząd powinni bardziej się zaangażować w ściganie osób , które robią takie zabiegi [/quote]Na jakiej podstawie? Od "ścigania" jest policja.

Jak to sobie wyobrażasz? Że Panie pracujące w związku będą miały dodatkowy etat, dostaną samochód i będą jeździły po weterynarzach z ukrytymi kamerami?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Czarne Gwiazdy']Jakieś kłopoty ze słowem pisanym? Gdzie jest napisane, że lutomskak kiedykolwiek obcięła jakiś ogon czy uszy?

Jeśli nie znajdziesz cytatu, że to zrobiła, to jest to pomówienie.[/quote]
[I][B]Nie napisałam , że Ona osobiście je obcina...tylko że jest za tym aby ogony i uszy były kopiowane.[/B][/I]
[quote name='Czarne Gwiazdy']Na jakiej podstawie? Od "ścigania" jest policja.

Jak to sobie wyobrażasz? Że Panie pracujące w związku będą miały dodatkowy etat, dostaną samochód i będą jeździły po weterynarzach z ukrytymi kamerami?[/quote]
[I][B]A oni w tym ZK robią cokolwiek ?Siedzą tylko i sami nie wiedzą co się dzieje...psy z niby lepszych hodowli w Polsce umierają w paczce bo zostały wysłane z powrotem do hodowli pocztą ponieważ hodowca nie raczył ruszyć tyłka po szczeniaka ze swojej hodowli, a oni nic z tym nie zrobili...
A żeby policja zaczęła ścigać to zK powinna donosić o takich akcjach..[/B][/I]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bonusowa']Co do nietrzymania moczu to ja słyszałam opinię wetów, że to często jest skutkiem... sterylki :evil_lol:[/quote]

NO I ZNOWU TO SAMO ,ZMIANA TEMATU !!!!!!!

PISZEMY O SKUTKACH KOPIOWANIA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Nie porownujemy do sterylki ani do dzieci glodujacych kopiowanie ,
czyli nie zaslaniajmy problemu innym problemem.

Bonusowa o sterylce jest osobny temat :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Czarne Gwiazdy']Jakieś kłopoty ze słowem pisanym? .[/quote]

Hmmm to prawda :lol:
Weterynarz nasza Karolinka ( lutomskak )ma bardzo duzy ,
juz kilka razy tu zostalo podkreslane chocby w tym poscie a znalezc mozna ich pare w tym sensie :

[quote name='"cockermanka"']
[B]lutomskak[/B]...z trudem przebnęłam przez te Twoje super-nieczytelne posty...i nie znalazałm ani jednego [U]sensownego[/U] argumentu "za" kopiowaniem...zalewasz nas tutaj potokiem słów..z których nic nie wynika...jeden wielki bełkot....[/quote]

[quote='Chandler"]Wierz mi, że ciężko się czyta, to co piszesz,....[/quote]

A najczesciej Pani weterynarz pisze obrazajac :

[I][COLOR=blue][B][quote name='"lutomskak"'][B][COLOR=blue]wasze posty-sa jak papier toaletowy.......[/COLOR][/B][/quote][/B][/COLOR][/I]
[I][COLOR=#0000ff][B][quote name='"lutomskak"'][B][COLOR=blue]leccie z motyka na slonce- heretycy ![/COLOR][/B][/quote][/B][/COLOR][/I]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rinuś']

[I][B]Bo Ci się podoba...samolubność...nielegalne to raz..a dwa...myślisz, że Twoim psom jest z tym lepiej?Powinien żyć tak jak stworzyła go natura...[/B][/I]
[I][B]Jeśli jest to sprawa wygladu to kwestia przyzwyczajenia się...[/B][/I]
[/quote]
nie zupełnie tak :shake:
coraz częściej spotykam ludzi narzekających na długie ogony ich wyżłów.Ponoc bardzo często ranią je sobie.Wtedy to dopiero ból...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MARS']LALUNA ciąg dalszy odpowiedzi na Twe pytanie:

Wrocław - Wojciech Niżański i Wiesław Bielas, zamrożenie to kilkaset złotych, przechowywanie ok. 200 zł rocznie[/quote]

Dzieki.
Kilaset?
Rozumiem ze to zalezy od ilosci dawek inseminacyjnych?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='twiggy']nie zupełnie tak :shake:
coraz częściej spotykam ludzi narzekających na długie ogony ich wyżłów.Ponoc bardzo często ranią je sobie.Wtedy to dopiero ból...[/quote]

Moim zdaniem to także nie jest argument.
Bo dziwnym sie wydaje odkrawanie czegokolwiek u psa "na wszelki wypadek"...Obciąć ogon-bo może sobie go zranić, obciąć ucho, żeby nie zostało obszarpane w starciu z innym psem...

Idąc tym tokiem rozumowania wszyscy powinniśmy już dziś powycinać sobie wyrostki robaczkowe, gdyż kiedyś możemy dostać ich zapalenia...

Dziwi mnie, że te same osoby, które wypowiadają się przeciw psim walkom czy np. sterylizacji bez sensu(w imię "czystego dywanu podczas cieczki"), w tym temacie są na TAK.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Czarne Gwiazdy']...Gdzie jest napisane, że lutomskak kiedykolwiek obcięła jakiś ogon czy uszy?

Jeśli nie znajdziesz cytatu, że to zrobiła, to jest to pomówienie.[/quote]
...kolega "prawnik" :evil_lol:?

[COLOR=black][FONT=Tahoma]c.d.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Tahoma]Z samouczka „młodego prawnika”:[/FONT][/COLOR]
[SIZE=3][FONT=Times New Roman]Art. 212. § 1.k.k [B]Kto pomawia inną osobę[/B], grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną nie mającą osobowości prawnej [B]o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska,[/B] zawodu lub rodzaju działalności, podlega grzywnie, karze ...”[/FONT][/SIZE]

[B][COLOR=black][FONT=Tahoma]Wniosek: [/FONT][/COLOR][/B]
[B][COLOR=black][FONT=Tahoma]zakładasz zatem, że KOPIOWANIE to taka „usługa”, której wykonywanie może poniżyć weta w opinii publicznej lub narazić go na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska ?[/FONT][/COLOR][/B]
[B][COLOR=black][FONT=Tahoma]Dlaczego niby :evil_lol:?[/FONT][/COLOR][/B]
[COLOR=black][FONT=Tahoma]Opozycja strasznie mąci... sobie w głowach :p.[/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MARS']Bynajmniej nie dzwonił. Info od osoby która zna się z jednym z tych doktorów. Ale dla dociekliwych podaję namiar telefoniczny na położnictwo wrocławskie gdzie pracują - 071 2305 318[/quote]

Dzieki, mam jego komórkę ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='iwona&CAR']
Nie porownujemy do sterylki [/quote]

Dlaczego :???:

[quote name='twiggy']nie zupełnie tak :shake:
coraz częściej spotykam ludzi narzekających na długie ogony ich wyżłów.Ponoc bardzo często ranią je sobie.Wtedy to dopiero ból...[/quote]

Zgadzam się. Ja co prawda wyżła nie mam, ale mam AB, który ma gdzieś jak tłucze ogonem o pręty klatki, meble i framugi. A potem krew leci :placz:

[quote name='arjuna']Moim zdaniem to także nie jest argument.
Bo dziwnym sie wydaje odkrawanie czegokolwiek u psa "na wszelki wypadek"...Obciąć ogon-bo może sobie go zranić, obciąć ucho, żeby nie zostało obszarpane w starciu z innym psem...[/quote]

Więc koniec ze sterylkami ("bo może kiedyś będzie miała ropomacicze") i kastracjami ("bo może kiedyś będzie miał kłopoty z prostatą lub nowotwór jąder")!!! Zgadzacie się przeciwnicy kopiowania? :evil_lol:

A tak wogóle to co wy macie do odmiennych poglądów? To, że ja na przykład wolę wiele ras kopiowanych niż naturalnych nie znaczy, że polecę zaraz do weta coś tam obcinać. Prawo zakazuje, poza tym pózniej problemy z wystawianiem za granicą... Niestety :shake:

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Ja co prawda wyżła nie mam, ale mam AB, który ma gdzieś jak tłucze ogonem o pręty klatki, meble i framugi. A potem krew leci :placz:
[/QUOTE]
I nie pomyślałas aby mu obciać ogon?
Dlaczego, skoro ma to rozwiązać Twój problem?

[QUOTE]Więc koniec ze sterylkami ("bo może kiedyś będzie miała ropomacicze") i kastracjami ("bo może kiedyś będzie miał kłopoty z prostatą lub nowotwór jąder")!!! Zgadzacie się przeciwnicy kopiowania? :evil_lol:[/QUOTE]
Z tych powodów, nie. A dlaczego wpierasz ze przeciwnicy kopiowania, maja sie zgadzac z tym? I co ma oznaczac emotionka śmiejacego sie diabła?
Pewnie zdanie na ten temat będa podzielone jednak nie koniecznie przy takim zaszufladkowaniu kto ma takie zdanie a kto inne. Myśle ze na to ze ktoś jest zwolennikiem jednej rzeczy nie oznacza ze jest zwolennikiem drugiej.
[QUOTE]Prawo zakazuje, poza tym pózniej problemy z wystawianiem za granicą...[/QUOTE]
Dobrze ze wiesz o tym.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rinuś'][B][I]...[/I][/B]
[B]J[I]estem za. ZK i urząd powinni bardziej się zaangażować w ściganie osób , które robią takie zabiegi :shake:[/I][/B][/quote]

[quote name='Rinuś'][B][I]...[/I][/B]
[I][B]A oni w tym ZK robią cokolwiek ? Siedzą tylko i sami nie wiedzą co się dzieje...psy z niby lepszych hodowli w Polsce umierają w paczce bo zostały wysłane z powrotem do hodowli pocztą ponieważ hodowca nie raczył ruszyć tyłka po szczeniaka ze swojej hodowli, a oni nic z tym nie zrobili...[/B][/I]

[I][B]A żeby policja zaczęła ścigać to ZK powinna donosić o takich akcjach..[/B][/I][/quote]
Najciemniej jest pod LATARNIĄ :mad:.
Na siebie mają donosić :shake:?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bonusowa']
Zgadzam się. Ja co prawda wyżła nie mam, ale mam AB, który ma gdzieś jak tłucze ogonem o pręty klatki, meble i framugi. A potem krew leci :placz:
[/quote]
Z czym sie zgadzasz ? ze ktos cos powiedzial i ze Twoj pies ?
i co jeszcze sasiadki pies :shake:
Chcesz nas tym przekonac ?
Wiesz nad tym organizacje popracowaly by udowodnic ze Twoj pies to wyjatek :cool3:
lub podciagnieta nieprawda pasujaca do dyskusji.
Ja mialam dwa ON-y z dlugimi ogonami nigdy zadnych zranien.

Poczytaj co pisza o uszkodzeniach :

Tlumaczone i napisane przez [B]Berek[/B]


[B][FONT=Verdana]. Czy obcięcie ogona zapobiega uszkodzeniom?[/FONT][/B]

[B][FONT=Verdana]1.1.[/FONT][/B][B][FONT=Verdana]Statystyka z klinik weterynaryjnych.[/FONT][/B]
[FONT=Verdana]Zwyczajowym argumentem zwolenników cięcia jest taki, że psy których nie poddano temu zabiegowi są narażone na uszkodzenia i zranienia ogona. Jednak ten punkt widzenia nie jest w ogóle wsparty żadnymi badaniami! Kliniki weterynaryjne w ankietach przyznają, iż uszkodzenia ogonów u psów są raczej rzadkimi rodzajami urazów.[/FONT]
[FONT=Verdana](...)[/FONT]
[FONT=Verdana][B]Królewska Akademia w Edynburgu posiada akta ponad 12000 (!) psów w których znajduje się jedynie 47 przypadków uszkodzenia ogona[/B]. (...)[/FONT]
[FONT=Verdana]W 1996 r. przeprowadzono badania w 10 klinikach weterynaryjnych w Danii. [B]Na 70000 przypadków leczonych w nich psów miało miejsce 26 incydentów uszkodzeń ogonów.[/B] Raport z tych badań podkreślał, że przypadki zranień ogona są niezwykle rzadkie.[/FONT]
[FONT=Verdana]Dodatkowo – nie było statystycznych różnic w uszkodzeniu ogonów w rasach tradycyjnie ciętych a w rasach którym nigdy ogonów nie kopiowano (słowem – tyle samo – procentowo - labradorów uszkadzało sobie ogony, co i spanieli – przyp. tłum.) [/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...