Jump to content
Dogomania

Bezdomne koty z portu przeładunkowego PROSZĄ O POMOC


Cudak

Recommended Posts

  • Replies 3.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Lupi']Byłam dziś przed godz 8 w porcie stepnickim. przy okazji odbioru karmy dla moich boorków postanowiłam podrzucić mruczkom am...
Spotkałam dwa kociambry zainteresowane dokarmieniem - trzeci, dość "tłuściutki" kot kręcił się w zasięgu mojego wzroku i nie miał ochoty na "miskowe towarzystwo".
Z tego co się dowiedziałam to rybacy nie pracujący w chwili obecnej, dokarmiają zwierza w ramach swych możliwości (a do portu codziennie ktoś przybywa)[/QUOTE]

My zbieramy karmę i szafki/budy dla kotów z portu przeładunkowego (tego obok GOKu), nie rybackiego, w którym dziś byłaś ;)
W porcie rybackim sytuacja wygląda o tyle lepiej, że "w sezonie" dostają one ryby. Rybaków też jest sporo, więc zawsze ktoś je dokarmia, no i mają gdzie się chować, bo jest tam więcej budynków. Naprzeciwko jest też smażalnia ryb, pewnie też jakieś resztki dostają.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='aikowo']witam
mam dwie zgrzewki kitkata 800 gr i worek suchego (chyba 5 kg) do odbioru w wawie. MOże ktoś zmierza w kierunku kotów? byłby transport gratis[/QUOTE]
Ooo kurcze, dzisiaj był chyba transport z Warszawy do Szczecina...
Wielkie dzięki za żarełko, coś wykombinujemy z transportem, szkoda stracić takie hojne dary :loveu:

Link to comment
Share on other sites

podajcie dokładnie co ta miejscowość gdzie są te koty, w marcu jest akcja "miesiąc sterylizacji" można by skorzystać, mogę ustalić adresy gdzie można wysterylizować i wykastrować.
W przyszłym tygodniu widzę się z wolontariuszkami z Łowicza - oddział fundacji Emir, może cioteczki coś pomogą. Trzeba zorganizować skarpete na sterylke i zaplecze do trzymania kotow po sterylce. NIe ma co czekać, na wiosnę może być x 2:( szt. kotów :(

Link to comment
Share on other sites

Wiosną nie będzie wysypu miotów, bo kocice w takich warunkach nie mają rui, a jeśli już, to i tak nie donoszą ciąży. Ewentualnie sterylizacja aborcyjna. Jeśli uda się opanować sytuację w porcie przeładunkowym, to na większą skalę ze sterylkami ruszymy, jak stan kotów ustabilizuje się, puszczą mrozy i będzie wiadomo, że znów nie chwycą. Obstawiam przełom marca i kwietnia, może nawet wcześniej.

Ze sfinansowaniem zabiegów u większości kotek powinniśmy sobie poradzić (szczegóły na PW), ale niezbędne będą tymczasy dla kotek po sterylkach (chociaż 1-2 dni) oraz dla kotów pro-ludzkich, rokujących na adopcję - socjalizacja, oswajanie, ogłaszanie i nowy dom.

Link to comment
Share on other sites

na linku akcji jeszcze nie info o zachodniopomorskich promocjach sterylek w marcu, ale bede miała rękę na pulsie,

ze względu na odległość tymczasów steylkowo - socjalizacyjnych nie oferuję ale postaram się zorganizowac więcej karmy, wszystcy znajomi są "zakoceni" więc wrażliwi na koci los.

Zbiórka dla psiaków się udała - jedziemy z drugim transportem kilkudziesięciu kilogramów karmy do łowicza:)
w poniedziałek ogłoszę kocią mobilizację :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='aikowo']ufff
UDAŁO SIĘ
Pan od transportu w przeciągu godziny ma odebrac jedzienie:)[/QUOTE]

[B]aikowo[/B], [B]Greven[/B] dziękuję :loveu: Super, że się udało.


W porcie jeszcze nie byłam, ale rozmawiałam z Panią, która chodzi do kotów. Port jest otwarty do godz 12, od pn do pt. W soboty i niedziele jest zamknięte.
Jak będzie już wiadomo, kiedy będą przywiezione szafki, buda itd Pani Basia załatwi ze stróżem, żeby później zamknął port lub zostawił jej klucz.

Małe koty mają podobno zaropiałe oczy :( ale nie dają się złapać, więc nie ma jak im pomóc.
Tylko 2 koty (dorosłe) nie są dzikie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...