Jump to content
Dogomania

Przydomki FCI- już można sprawdzić


arima

Recommended Posts

Ja mam wymyślone kilka nazw, tyle że do konkretnych ras, ale zawsze można jakoś przerobić :eviltong:
np. Wilcze marzenia(onki), Złota łapa(goldeny, tollery lub inne złote psy), Little Fibies (lub wersja polska: Małe Iskierki, do psów ras małych)
Fajne też są nazwy opisujące jakieś miejsce. I Kiedyś spotkałam się z pomysłem który mi się spodobał: pierwsze lub pierwsze dwie litery imion założycieli hodowli, rodziny, rodziców i dzieci itp. ^^. Nie pamiętam dokładnie, ale czasem fajnie wychodzi :)
U mnie np. mogłoby być Anmatodo xD śmiesznie, ale czasem wychodzi naprawdę fajnie

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 541
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[B]Cocker[/B] - wciąż szukasz tego przydomka?
A może już coś macie?
Jeżeli tak, to koniecznie się pochwalcie!
[quote] Fajne też są nazwy opisujące jakieś miejsce. [/quote]Zgadzam się!
Często bardzo ładnie to wychodzi :D.
(Np. znana hodowla akit - Halne Wzgórze.)
[quote]Kiedyś spotkałam się z pomysłem który mi się spodobał: pierwsze lub pierwsze dwie litery imion założycieli hodowli, rodziny, rodziców i dzieci itp. ^^. Nie pamiętam dokładnie, ale czasem fajnie wychodzi[/quote]To też może być ciekawe!
Np. Aka - Dan (przydomek pochodzi od imienia (nieżyjącej już) suczki - jedynej w hodowli chyba - Akatsuki i imienia hodowczyni - p. Danuty [hodowla akit Amerykańskich]).

Link to comment
Share on other sites

ooo do tego droga daleka, ale trzeba się przygotować.
Jeszcze raz popatrzcie na pierwszy post, może wy się pochwalicie
Moja ciocia ma 2 sunie rasy ogar (które mają baaardzo melodyjne imiona - wiecie dlaczego ;))
gama i okarynka
Okaryna miala przydomek ...ee ... okaryna ze świętojańskich lasów
a Gama - Gama wszystkich skokow - ooo zgadzam się
a co myślicie - white angel ? :>

Link to comment
Share on other sites

[quote name='cocker']heh to się zobaczy. Co jeszcze proponujecie. Powtarzam - przydomek musi być dla rasy white terrier, moze być energiczny jak i łagodny (berdziej pasuje mi to drugie)[/quote]
A w jakim języku???

Link to comment
Share on other sites

[quote name='cocker']W przyszłości moi rodzice planują mieć hodowlę white terrierów. Jaką nazwe byście mi proponowali? :evil_lol: zapraszam do zabawy w wymyślanie :eviltong: A może wy się pochwalicie, jakze pięknymi nazwami waszych hodowli poszczególnych ras? prosze się chwalić, chętnie przyglądnę się im bliżej, a może więcej ludzi skusi się na szczeniaki które będa miały przyzwoite domy u boku dogomaniaka? reklamujcie i proponujcie
pozdrawiam i dziękuję - cocker[/quote]
Jeśli chodzi o propozycje - to nie ten wątek :eviltong:
Zapraszam tu:
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=86376[/URL]

Jest tam spoooro wymyślonych przydomków, a prawdziwe szaleństwo zaczyna się od 8. strony ;) :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

[quote name='sylwia i boksery']Po 3 miesiącach czekania przyszła lakoniczna odpowiedz,że nie przyjęli żadnej nazwy :angryy::angryy:
Więc mam dalej "próbować szczęścia".:mad:
To jest paranoja :angryy:[/quote]

Może następnym razem zanim poślesz propozycje sprawdź na stronie FCI czy taki albo podobny przydomek już jest zarejestrowany. Ja tak robiłam i byłam prawie pewna, że mi odrzucą pierwszą propozycję (faktycznie odrzucili bo był już zarejestrowany bardzo podobny przydomek - jedną literą się różnił) ale zatwierdzili następną.
Możesz wymyślić propozycje, zapisać, potem posprawdzać , odrzucić to co jest albo jest podobne i dopiero wysyłać. Oszczędzisz czas i nerwy. Tylko jeśli to ma być polsko brzmiący przydomek to trzeba dobrze sprawdzać bo dziwnie są u nich zapisane.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='berta2008']Serdecznie Witam czytam posty i ciarki mnie przechodzą, czekam na przydomek od czerwca, mam już tygodniowe szczeniaki, i niewiem co dalej , przed wysłaniem nazw przydomków do FCI sprawdzałam i nie było takowych , wiec w czym problem że to wszystko tak długo trwa?:shake:[/quote]

Masz szczeniaki bez zatwierdzonego przydomka? :crazyeye: I co teraz? :crazyeye: Właściciele reproduktora mają może przydomek? Może spisz z nimi jakąś umowe... ratuj rodowody szczeniaków!!! Bo może ich nie byc!!!

Link to comment
Share on other sites

Do wszystkich zniecierpliwionych - może świstek czeka w oddziale już jakiś czas? ;) Mój jak przyszedł, to nikt mnie nie poinformował - gdybym tam nie była przypadkiem i się nie spytała, to bym sobie mogła jeszcze czekać... :eviltong:

McDzik - niektórzy tak robią, ale faktycznie jest to ryzykowne, chociaż czasem sytuacja przymusza do takiego rozwiązania ;)

berta2008 - patrzyłaś, czy na stronie FCI nie ma Twojego przydomka teraz - jeśli jest, to duże szanse, że to właśnie ten Twój :)

Link to comment
Share on other sites

berta2008 - najpierw sprawdź na stronie FCI , tylko dobrze szukaj bo jak pisałam już u nich pisownia polskich przydomków jest dziwna (np. "z krainy jakiejśtam" może być zapisany "Krainy jakiejśtam z" i wtedy jest pod inną literką). Potem możesz zadzwonić do Zarządu Głównego, ja dzwoniłam i poinformowano mnie kiedy poszedł i kiedy przyszedł.

No i faktycznie trochę ryzykownie zrobiłaś bo ja na dogo czytałam, że niektórzy po pół roku czekali (ja trzy miechy).

Link to comment
Share on other sites

Więc tak-podanie do związku o przydomek składałam na początku czerwca, powiedziano mi że trwa to około 2 miesięcy , sunię kryłam w połowie lipca ,więc na zdrowy rozum przydomek miał być już pod koniec sierpnia , wydzwaniam trzy razy w tygodniu do zarządu głównego w Warszawie i myślę że to własnie tam zaczyna się ten cały bałagan papierkowy , gdyż za pierwszym razem poinformowano mnie że dokumenty do FCI wyszły od nich dopiero17 lipca.Natomiast panie z mojego okręgu poinformowały mnie że nic się nie stanie poprostu trzeba trzymac szczeniaki do przyjścia przydomku, niema coś takiego że nie będzie rodowodu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Light of Shin-Ra']Może następnym razem zanim poślesz propozycje sprawdź na stronie FCI czy taki albo podobny przydomek już jest zarejestrowany.[/quote]
Niestety-nie ma tego ani podobnie brzmiącego przydomka :angryy:
Dlatego tak bardzo mnie wkurzyło odrzucenie-i mam zamiar dowiedzieć się,czy odrzucił to ZG w Polsce czy FCI.
Czekam na oficjalne pismo, bo na razie dostalam tylko maila
:angryy:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='berta2008']Więc tak-podanie do związku o przydomek składałam na początku czerwca, powiedziano mi że trwa to około 2 miesięcy , sunię kryłam w połowie lipca ,więc na zdrowy rozum przydomek miał być już pod koniec sierpnia , wydzwaniam trzy razy w tygodniu do zarządu głównego w Warszawie i myślę że to własnie tam zaczyna się ten cały bałagan papierkowy , gdyż za pierwszym razem poinformowano mnie że dokumenty do FCI wyszły od nich dopiero17 lipca.Natomiast panie z mojego okręgu poinformowały mnie że nic się nie stanie poprostu trzeba trzymac szczeniaki do przyjścia przydomku, niema coś takiego że nie będzie rodowodu.[/quote]

A co z tatuażami? ...

------

A na tej sronie FCi są tylko przydomki od 2006roku zarejestrowane, wiem, bo sie próbowałam dowiedziec, czemu nie ma niektórych mi znanych, wczesniej ZG nie mialo wymogu wysylac polskich przydomków do nich, takze sa te tylko nowsze i dlatego czasem mogą odrzucić.
[QUOTE]20.12.2005

Zarząd Główny ZKwP informuje, że począwszy od dnia 1 stycznia 2006 r. [B]wszystkie noworejestrowane przydomki hodowlane będą podlegały obowiązkowej rejestracji w FCI[/B] (za pośrednictwem Zarządu Głównego Związku Kynologicznego w Polsce). W związku z powyższym czas rejestracji przydomka może wynosić obecnie nawet 2-3 miesiące. Prosimy o składanie wniosków w oddziałach z odpowiednim wyprzedzeniem.
Koszt rejestracji przydomka wynosi 50 zł.
[B]Jednocześnie informujemy, że obowiązkowej rejestracji w FCI podlegają wyłącznie przydomki noworejestrowane (po 1 stycznia 2006 r.).
Przydomki, które były już wcześniej zarejestrowane w ZG ZKwP mogą być również rejestrowane w FCI.[/B] W takim przypadku koszt rejestracji przydomka wynosi 25 zł."

źródło: zkwp.pl
[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

Wniosek o przydomek złozyłam po raz pierwszy 9 stycznia tego roku. !0 maja dostała informację, że został odrzucony - powód - jest juz taki (w spisie na stronie FCI go nie ma), ponownie złozyłam wniosek 21 maja. Potwierdzenie nadania przydomka otrzymałam 14 wrzesnia. Nie ma go w oficjalnym spisie FCI.
Nie mam pojęcia jakimi zasadami rzadzą sie organizacje (dla mnie niepojętymi) ale Bogu dziękuję, że nie oczekiwałam szczeniat, nie spieszyło mi sie za bardzo itp. W moim przypadku cały proces trwał z poslizgiem 8 miesięcy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Syhara']Wniosek o przydomek złozyłam po raz pierwszy 9 stycznia tego roku. !0 maja dostała informację, że został odrzucony - powód - jest juz taki (w spisie na stronie FCI go nie ma)[/quote]
U mnie to samo :angryy:
Zaraz zaczynam kolejna batalie o następny przydomek :lol: i mam nadzieję że nie będę się bujała z FCI przez następne miesiące :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...