Jump to content
Dogomania

[Wrocław] Tragedia ciężarnej - Miszka, owczarek collie - już w DT.


NaamahsChild

Recommended Posts

To jest chore, żeby osoby, które mają ratować zwierzęta pozwalały na mnożenie się kolejnych niepotrzebnych szczeniaków. Pod tym względem dogomania to zapyziały moherowy ciemnogród!!!!
Miałam na DT (nieraz!) suki sterylizowane nawet kilka dni przed porodem. Suki dochodziły do siebie, a burza hormonalna mijała najpóźniej po kilku tygodniach, nie było żadnych powikłań (koszty max 300 zł za sukę).

Dajcie spokój z tymi moralnymi wątpliwościami. Sprawa powinna być jasna i oczywista, zwłaszcza w takim miejscu jak PwP na Dogomanii.

Musiałam wtrącić swoje 3 grosze. Pozdrawiam i życzę rozumu.

Link to comment
Share on other sites

czemu nie poczekac, aż sunia urodzi i potem uśpić szczeniaki? proszę osobę, która twierdzi, że nie uśpi urodzonych szczeniaków, ale zgadza się na usunięcie w pełni rozwiniętych szczeniaków, aby była przy aborcji i zwróciła szczególną uwage na to, żeby po wyciągnięciu macicy weterynarz macicę rozciął, wyjął kazdego szczeniaka i go uśpił..(ciekawam, ilu wetów zajętych szyciem suki ma na to czas...) Przypilnuj, żeby nie zostały pozostawione w macicy i się zwyczajnie udusiły. jeśli aborcja, dopilnujcie, żeby małe zostały uśpione!

Link to comment
Share on other sites

To już wszystko jest tak śmieszne,że aż tragiczne...

Tyle obrońców życia,to czemu jeszcze jakoś żaden szczeniak z Kielc nie znalazł DT?
Zróbcie wątek,napiszcie że szczeniaki do uśpienia,to będzie sensacja,znajdzie sie kasa,dt...każda ze stron będzie zadowolona...

7 nowych psów...paranoja...

Link to comment
Share on other sites

Miałam już w ten wątek nie wchodzić bo moja "rola" dla tej suczki skończyła się jak tylko odstawiłam ją do Wrocławia, a dla jej "prawnych" opiekunów to nawet wcześniej bo np ewab nie zadzwoniła nawet spytać czy sukę odebrałam z Kielc i czy ją dowiozłam na miejsce.
Bardzo proszę do mnie nie dzwonić w tej sprawie (i w każdej innej sprawie też proszę nie dzwonić ani nie rozdawać mojego numeru na prawo i lewo!!!!!!!- szczególna prośba do ewab!!!!!) - ja tą suczkę tylko przewiozłam z kliniki w Kielcach do DT, jestem za granicą i nie zamierzam więcej "dopłacać" do tej konkretnej sprawy niż to co dopłaciłam do transportu, kawy, prania kocy itp.

Link to comment
Share on other sites

dziewczyny niestety nie mogę (zaczął się 9 miesiąc.. i mam spraw trochę do załatwienia jutro).. myslalam o Wroclawiu, przepraszam ze od razu tego nie okresliłam, ale pisalysmy o tej aborcji, potem padlo ze w weekend, eh, na terenie Wro tak, bo akurat tż jest autem i mógłby wtedy pomóc

Link to comment
Share on other sites

Ja sobie zaznaczyłam watek Miszki dawno, przestałam na niego wchodzić po tym jak się dowiedziałam, że Miszka będzie ciachana, więc można spać spokojnie.
Widzę, że wynikły jakieś komplikacje, kłótnie i nieporozumienia, nie chce mi się brnąć przez te kłótnie, mam nadzieję, że jednak Miszka nie wyda na świat 6 gratisów, a jeśli tak, to zostanie podjęta decyzja, trudna, ale odpowiedzialna, godna każdego dogomaniaka...o uśpieniu ślepego miotu.

PS.Niemniej jednak w takich dyskusjach zadziwia mnie tylko jedno, bicie na oślep i wysyłaniu PW-nazywanie mordercą i pisanie, że szczeniaczki znajdują domy.

Jak macie domy dla szczeniaczków to proszę się do mnie odezwać.
Daleko nie trzeba szukać, szczeniak bez oczka, bez domu trafi do schronu, Diuk był słodkim szczeniakiem dziś ma rok i siedzi w schronie, mogę wymieniać dalej, ale po co...

Przepraszam za off, życzę zdrówka Miszki, żeby ta biedna suka, zaznała spokoju, nie musiała wykarmiać 6 dzieciaków i żeby w tym wszystkim znalazła spokój, a potem ciepły domek, co przy jej urodzie nie będzie trudne. :)

Myślę, że jednak zostanie podjęta trudna decyzja i naam. zrobi wszystko dla dobra suni.

Powodzenia, w razie gdyby później były potrzebne ogłoszenia dla suni, nadal podtrzymuję chęć pomocy.

ulv. ale Emilka już dawno zaoferowała pomoc, to nie jest jej dzisiejsza decyzja, równie dobrze ja mogę napisać nesce, żeby mi znalazła dom dla 6 szczeniaków skoro taki popyt na nie...

Link to comment
Share on other sites

Witam ,
Z trudem przebrnelam /powiadomiona zreszta/ przez ten watek i ponizej to co mam w tej sprawie do powiedzenia:
-po pierwsze dziekuje Opiekunce Miszki /niestety nie znam Imienia/ za wszystko co robi dla Suni ,za opieke ,konsultacje lekarskie itd. Dziekuje rowniez Osobie,ktora Sunie przywiozla z Kielc do Wroclawia.

-po drugie krytykowac jest bardzo latwo,duzo trudniej pomoc-ale o tym doskonale wiecie

-po trzecie Sunia byla w wyzszej ciazy niz przypuszczano na poczatku

-po czwarte aborcja w tak wysokiej ciazy zawsze - a u Collie/ rowniez bez badan genu MDR/ jest bardzo ryzykowna

_po piate przewozenie suki w tak wysokiej ciazy gdziekolwiek jest wielkim ryzykiem

_po szoste nie zgadzam sie jako Fundacja Dr Lucy w tej chwili na zadna aborcje i to nie dlatego,ze jestem
za rozmnazaniem zwierzat i nawet prosze nie probowac mi tego zarzucac ,bo cala moja dzialanosc swiadczy o walce z bezdomnoscia i bezmyslnym rozmnazaniem zwierzat,ale tak jak w zyciu trzeba czasem wybierac mniejsze zlo a mniejszym zlem jest urodzenie szczeniat a nie stwarzanie niebezpieczenstwa utrary zycia przez Sunie....bo przeciez nie po to Ja "ratowalismy" zabierajac Ja z podkieleckiej wsi.

-jesli Sunia moze urodzic szczeniaki w obecnym domu tymczasowym to naszym obowiazkiem jest pomoc
Osobie,ktora zechciala zaopiekowac sie Miszka .

W imieniu Fundacji Dr Lucy
Lucyna Wlasinska-

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zerduszko']To była ściemna! To przyszły wet Naa sobie praktyki za cudza kase urządza. Na szczęscie dla Naa naiwnych nie brakuje. Na nieszczęscie dla psów.[/QUOTE]

Co to znaczy?

Zawsze miałam naa. za rozsądna osobę.
Wiem, że miała chyba już tymczasy.
I z pierwszych postów wynikało, że wie, że sterylka aborcyjna konieczna.
Dylematy moralne też co prawda czytałam...troszkę mnie zdziwiły, myślę, że jak się zostaje wetem to trzeba być przygotowanym na pewne trudne decyzje, w tym aborcję.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lucyna W']-jesli Sunia moze urodzic szczeniaki w obecnym domu tymczasowym to naszym obowiazkiem jest pomoc
Osobie,ktora zechciala zaopiekowac sie Miszka .[/QUOTE]
Naszym czyli fundacji? C\zy suka jest pod Wasza opieką?
A dorosłym psom w typie rasy tez macie obowiązek pomóc, bo mam dwa, jeden czeka w mordowni. Przy siedmu mających powiekszyć niebawem populację bezdomnych psów dwa Wam różnicy niei zrobią.

Link to comment
Share on other sites

Właśnie, jest jeszcze aspekt podniesiony przez Lucynę (dziekuje!). Dla collie premedykacja, a nawet leczenie antybiotykami może być ryzykowne bez badań. Dotyczy to także mieszańców i warto o tym pamiętać.

Ze swojej strony- ponownie deklaruję pomoc w utrzymaniu Miszki i szczeniaka.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...