Jump to content
Dogomania

Astka ma już najwspanialszy DS w Poznianiu :)


Kika9004

Recommended Posts

W biurze nie ma miejsca- są tam 3 maluchy z matką, suczka staruszka, 4-mieś szorstek, 4kg 2-letnia sunia i nieduża suka z niedowładem, a w pomieszczeniu obok prawie identyczna astka Fiona, która rzuca się na prawie wszystkie psy (toleruje jedną staruszkę i niektóre maluchy, ale ze względów bezpieczeństwa jest izolowana.
Zostaje tylko kojec :-(

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 207
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

[quote name='Kika9004']jayo proszę ucałuj ją ode mnie :D

**
Dobrze byłoby znaleźć jej miły, cieplutki DT :([/QUOTE]

Wycałowałam na życzenie :-)
Sunia jest młodziutka i super przyjazna. Jest trochę chuda, pojawił się jakiś łupież (mamy nadzieje, ze to tylko stres).
Radosne stworzenie, naprawdę. Z niedowierzaniem i wyraźną niechęcią wracała z wybiegu do kojca :((

[attachment=559:3144.attach]

Link to comment
Share on other sites

Poprosze jak najwiecej info o tej sunieczce na PW :) Wszystko, doslownie wszystko co wiecie :)
Postanowilam troszke edytowac ten post - wiem, ze sunka jest w schronisku i niewiele o niej wiadomo, ale kazda informacja bylaby bardzo cenna, przede wszystkim:
* czy sunia toleruje inne suczki?
* czy jest skora do zabawy z innymi psami?
* czy nie reaguje agresywnie na ludzi/inne psy przy misce?
* czy ma tendencje niszczycielskie? (wiem, ze to pewnie trudno ocenic)
* moze zna jakies komendy? przychodzi na zawolanie?

Link to comment
Share on other sites

ms_arwi
Frida toleruje inne suczki, jest skora do zabawy z innymi psami, ale nie była sprawdzana, czy reaguje agresywnie przy misce. Nie sprawdzimy, czy ma tendencje niszczycielskie, bo jest w kojcu, a tam psiaki się nudzą i prawie wszystkie coś obgryzają, by się uspokoić poprzez żucie. Na cmokanie przychodzi praktycznie od razu, nie sądzę, by znała komendy, ale raczej szybko będzie się ich uczyć.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ms_arwi']Poprosze jak najwiecej info o tej sunieczce na PW :) Wszystko, doslownie wszystko co wiecie :)
Postanowilam troszke edytowac ten post - wiem, ze sunka jest w schronisku i niewiele o niej wiadomo, ale kazda informacja bylaby bardzo cenna, przede wszystkim:
* czy sunia toleruje inne suczki?
* czy jest skora do zabawy z innymi psami?
* czy nie reaguje agresywnie na ludzi/inne psy przy misce?
* czy ma tendencje niszczycielskie? (wiem, ze to pewnie trudno ocenic)
* moze zna jakies komendy? przychodzi na zawolanie?[/QUOTE]


czyli sunia ma szansę? bosko!:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='andzia69']czyli sunia ma szansę? bosko!:)[/QUOTE]

Sunia wyglada jak moja astka :) Tak, ma szanse, w tej chwili zastanawiamy sie pomiedzy ta sunieczka a szczeniakiem astkowym z innego watku. Dlatego chcialabym wiedziec jak najwiecej o sunce. Zachowanie przy misce jest wazne, bo to jednak sa dwie suki, a nie chcialabym miec w domu walk...
Wiem, ze w schronisku nie mozna za wiele sprawdzic, ale moze cos jednak by sie udalo? Jesli tak, to bardzo bym prosila... Mieszkam niestety daleko i dlatego bardzo bylabym wdzieczna za pomoc.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ms_arwi']Sunia wyglada jak moja astka :) Tak, ma szanse, w tej chwili zastanawiamy sie pomiedzy ta sunieczka a szczeniakiem astkowym z innego watku. Dlatego chcialabym wiedziec jak najwiecej o sunce. Zachowanie przy misce jest wazne, bo to jednak sa dwie suki, a nie chcialabym miec w domu walk...
Wiem, ze w schronisku nie mozna za wiele sprawdzic, ale moze cos jednak by sie udalo? Jesli tak, to bardzo bym prosila... Mieszkam niestety daleko i dlatego bardzo bylabym wdzieczna za pomoc.[/QUOTE]

Szczeniak zawsze ma wieksze szanse na dom niż 2 letnia suka więc myślę, że warto by było poprosic , żeby takie testy zrobili w schronisku i [B]to jak najszybciej !!![/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kika9004']Zobacz jak kusi Cię tymi swoimi pięknymi oczkami ze zdjęć :) Ona nie krzyczy, ona szepcze: :"weź mnie..." :D[/QUOTE]
To prawda, ze sunia jest piekna i kusi niezmiernie, to prawda, ze w schronisku nie jest jej na pewno najlepiej... Jednak nie chcialabym podejmowac pochopnej decyzji, zeby potem nie okazalo sie to nieudana adopcja. Dlatego tak bardzo prosze o sprawdzenie suni. Jesli w schronisku jest to niemozliwe, to moze w okolicy jest jakis szkoleniowiec, ktory podjalby sie tego? Chetnie zaplace za taka sesje ze szkoleniowcem dla suni zeby poznac blizej jej charakter. W razie czego, podaje swoj numer telefonu: 504 830 231 - moze osoby, ktore maja z nia blizszy kontakt moglyby powiedziec mi cos wiecej na temat sunieczki.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ms_arwi']To prawda, ze sunia jest piekna i kusi niezmiernie, to prawda, ze w schronisku nie jest jej na pewno najlepiej... Jednak nie chcialabym podejmowac pochopnej decyzji, zeby potem nie okazalo sie to nieudana adopcja. Dlatego tak bardzo prosze o sprawdzenie suni. Jesli w schronisku jest to niemozliwe, to moze w okolicy jest jakis szkoleniowiec, ktory podjalby sie tego? Chetnie zaplace za taka sesje ze szkoleniowcem dla suni zeby poznac blizej jej charakter. W razie czego, podaje swoj numer telefonu: 504 830 231 - moze osoby, ktore maja z nia blizszy kontakt moglyby powiedziec mi cos wiecej na temat sunieczki.[/QUOTE]

Bardzo mi się podoba, że od razu mówisz, że nie chcesz się śpieszyć, dobrze to o Tobie świadczy :) Ja chętnie wzięłabym ją na tydzień w ferie i sprawdziłabym ją, ale niestety w domu jest małe dziecko, bo siostra zwaliła się na głowę i niestety nie mogę ryzykować, a moja decyzja musi być zaakceptowana przez wszystkich członków z rodziny. Po drugie jak nie do domu to jedynie do kojca, gdzie niestety nie ma budy, bo się ostatnio jedna rozpadła :) Ale może dało by się poprosić właścicielkę schroniska by ja sprawdziła, a z tym szkoleniowcem to może ktoś inny będzie wiedział coś więcej bo ja nie słyszałam o szkoleniowcu w Ostrołęce :) nasza kochana dziura ;p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ms_arwi']To prawda, ze sunia jest piekna i kusi niezmiernie, to prawda, ze w schronisku nie jest jej na pewno najlepiej... Jednak nie chcialabym podejmowac pochopnej decyzji, zeby potem nie okazalo sie to nieudana adopcja. Dlatego tak bardzo prosze o sprawdzenie suni. Jesli w schronisku jest to niemozliwe, to moze w okolicy jest jakis szkoleniowiec, ktory podjalby sie tego? Chetnie zaplace za taka sesje ze szkoleniowcem dla suni zeby poznac blizej jej charakter. W razie czego, podaje swoj numer telefonu: 504 830 231 - moze osoby, ktore maja z nia blizszy kontakt moglyby powiedziec mi cos wiecej na temat sunieczki.[/QUOTE]

Moża ostatecznie ją zabrac do hoteliku domowego na kilka dni i tam sprawdzić jej zachowanie przy jedzeniu. Jednak to kosztuje ( 15- 20 zł doba) i jest ryzyko, że jeśli nie zda egzaminu, będzie musiała wrócić do schroniska bo nie mamy pieniędzy żeby ją utrzymywać. Poza tym może być i tak, ze sunia zda egzamin celująco ale po pewnym czasie już w domu poczuje się na tyle pewnie żeby ustalć nową hierarchię z druga sunią i co wtedy... ? :oops:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Owieczka']Moża ostatecznie ją zabrac do hoteliku domowego na kilka dni i tam sprawdzić jej zachowanie przy jedzeniu. Jednak to kosztuje ( 15- 20 zł doba) i jest ryzyko, że jeśli nie zda egzaminu, będzie musiała wrócić do schroniska bo nie mamy pieniędzy żeby ją utrzymywać. Poza tym może być i tak, ze sunia zda egzamin celująco ale po pewnym czasie już w domu poczuje się na tyle pewnie żeby ustalć nową hierarchię z druga sunią i co wtedy... ? :oops:[/QUOTE]

15-20 zl na dobe - nie widze problemu. Zastanawialam sie nawet czy jesli nie ma u Was szkoleniowcow (od wczoraj przeszukuje Internet pod tym katem), to nie zabrac sunki do Bogatyni np. (jesli byloby miejsce i szkoleniowcy tam by sie zgodzili) i nie zafundowac jej kursu podstawowego posluszenstwa tak na wszelki wypadek...
Wiem, ze kiedy psia panienka poczuje sie pewniej moze sprobowac ustalic nowa hierarchie z Mia, na to nie ma rady. Mimo wszystko najlepiej jest zapobiegac niz leczyc.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ms_arwi']15-20 zl na dobe - nie widze problemu. Zastanawialam sie nawet czy jesli nie ma u Was szkoleniowcow (od wczoraj przeszukuje Internet pod tym katem), to nie zabrac sunki do Bogatyni np. (jesli byloby miejsce i szkoleniowcy tam by sie zgodzili) i nie zafundowac jej kursu podstawowego posluszenstwa tak na wszelki wypadek...
Wiem, ze kiedy psia panienka poczuje sie pewniej moze sprobowac ustalic nowa hierarchie z Mia, na to nie ma rady. Mimo wszystko najlepiej jest zapobiegac niz leczyc.[/QUOTE]

Takie szkolenie to niesamowita szansa dla tej suni. :multi: Widze , że zapadła Ci w serducho :loveu:
Jeśli możesz ją zasponsorowac jakkolwiek było by cudownie. Wszycy wiemy że teraz sa ciężkie czasy dla Astowatych i takie kilkuletnie psiaki nie maja w zasadzie szans na adopcje... :shake:

Masz racje, ze nie ma rady na próby ustalenia hierarchii , wczesniej czy później każdy pies będzie tego próbował, jednak to nie to samo co walka o miche więc doskonale Cię rozumiem.
Powiedz jak mozemy pomóc , czego dokłądnie szukac ??

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Owieczka']Takie szkolenie to niesamowita szansa dla tej suni. :multi: Widze , że zapadła Ci w serducho :loveu:
Jeśli możesz ją zasponsorowac jakkolwiek było by cudownie. Wszycy wiemy że teraz sa ciężkie czasy dla Astowatych i takie kilkuletnie psiaki nie maja w zasadzie szans na adopcje... :shake:

Masz racje, ze nie ma rady na próby ustalenia hierarchii , wczesniej czy później każdy pies będzie tego próbował, jednak to nie to samo co walka o miche więc doskonale Cię rozumiem.
Powiedz jak mozemy pomóc , czego dokłądnie szukac ??[/QUOTE]

Jak juz mowilam, sunka podoba mi sie niezmiernie :) Dlatego tak sie o nia dopytuje. Ciesze sie tez, ze mnie rozumiesz, mam swiadomosc tego, ze dorosle astki nie sa zbyt chetnie adoptowane, dlatego przed ostateczna decyzja o adopcji szczeniaka postanowilam sprawdzic jakie skarby kryja sie jeszcze na dogo :)
Jesli chodzi o pomoc mi, to bardzo bylabym wdzieczna, gdyby ktos znal szkoleniowca z okolic, bo nie moge znalezc niczego w sensownej odleglosci - chociaz mozliwe, ze w takim razie nie ma tam nikogo, kto sie tym zajmuje. W takim wypadku dobrze by bylo sprawdzic chociaz to zachowanie przy misce (chyba nawet w schronie mozna to sprawdzic, prawda?), moze zachowanie na spacerze? Ja ze swojej strony zadzwonie dzis do schroniska i poprosze moze te pania o sprawdzenie tego dla mnie i podpytam wiecej o zachowanie Fridy.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...