Jump to content
Dogomania

Stary dobek Chojrak odszedł za TM


Dada M

Recommended Posts

Wiec nie macie nic przeciwko temu, zeby ewentualnie wyjechal do Niemiec ?
Bo jest naprawde duza szansa, ze to sie uda.

Dzisiaj Chojraczek byl spokojniejszy.
Ale tylko dlatego, ze puscilam go na prawie dwie godziny z kojca i biegal z moimi suniami. Jest wtedy bardzo szczesliwy.
Ale, jak mowilam , musze wtedy byc blisko, zeby uwazac, czy nie probuje sie wydostac za ogrodzenie.
Wieczorem troche narozrabial w kojcu, bo wyjal sobie z bydy koc .... nigdy tego nie robil .... i zerwal kocyk zaslaniajacy wejscie do budki. Mam nadzieje, ze nie zmarzl w nocy przez to. Drugi koc w budzie zostal, wiec nie spal na szmych deskach, ale mrozik pewnie mu wlazil do srodka.
Dzisiaj bylismy na 3 spacerach plus te dwie godziny biegania..... byli duzo juz lepiej.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja jestem bardzo ostrożna jeśli chodzi o adopcje zagraniczne.
Chojrak mógłby wyjechać tylko pod warunkiem, że mogłabym osobiście odwiedzić jego zagraniczny dom (lub wysłać tam zaufaną osobę) i dowieźć go bezpośrednio do nowych właścicieli - a to chyba dość skomplikowane, jeśli weźmiemy pod uwagę niemieckie przepisy.

Bardzo nie podoba mi się zachowanie Chojraka ... przecież nawet w DS będą chwile, gdy będzie musiał zostać sam, musi nauczyć się akceptować ten fakt. Mam nadzieję, że to tylko chwilowe problemy. (zastanawiam się, czy nie lepiej znosiłby pobyt w kojcu, gdyby dzielił go z jakimś innym psiakiem)

ZuziaM - dziękuję, że tak dzielnie się nim opiekujesz :)

Zamówiłam dla Chojraka pakiet 74 ogłoszeń, _Lara ma wykonać dla niego wyróżnione allegro. Może ktoś zadzwoni w jego sprawie.
APSA - dzięki za allegro :)

Link to comment
Share on other sites

Z tym osobistym dowiezieniem do domu w Niemczech, to kto wie ..... moze by sie nawet udalo zalatwic, jesli taki dom by sie Chojraczkowi trafil .....
Poczekamy i zobaczymy, jak sie sprawa rozwinie.

A poki co, oby Chojraczek byl tak kochaniutki, jak dzisiaj. To naprawde slodki psiak.

A z zostawaniem w domu .... Jestem pewna, ze w domu ( nie kojcu ) , Chojrak bardzo chetnie by zostawal nawet sam.
On nie lubi po prostu kojca. To psiak kochajacy wolnosc .....
Kiedy tak biega po ogrodzie, to naprawde ... biega ....
Inne psiaki, jak Buba czy Dylanka, czy Semir, czy moje suki .... one leza ... Klada sie kazda gdzies tam, w wygodnym dla siebie miejscu i leza ... leniuchuja...
A Chojraczek jest stale gdzie indziej .... nie widzialam go lezacego sobie .....

Link to comment
Share on other sites

Jestem za adopcja z zagranicy, ale zgodze sie z DADA M, musialby ktos zaufany pojechac, wszystko sprawdzic, zabrac kogos kto zna niemiecki i o wszystko wypytac, podpisac umowe adopcyjna-wlacznie z tym,ze mamy prawo odwiedzicnowych wlascicieli-badz tez byc regularnie mailowo informowani zdjeciami i opisami o stanie psa.

rozne przypadki dzialy sie za granica, a my nie mamy zbytniej orientacji jakie sa prawa,Zuzia Ucaluj Chojraka, edzie cieplo,to przyjade, mam nadzieje ze Apsa i Dada takze :D (bilet rodzinny pociagiem taniej kosztuje :)

Link to comment
Share on other sites

5 kwietnia sa Swieta Wielkanocne.
Zapraszam oczywiscie, ale nie szykuje sie za bardzo, bo odwiedziny mialy byc juz 14 lutego i .... nic z tego.
Wiec bede sie cieszyc, jak juz bedziecie siedziec w pociagu.
Pozdrawiamy.

A Chojrak po porannym spacerze, wybieganiu po ogrodzie ponad godzine .... teraz juz sie schowal do budy, ale najpierw nie omieszkal sprobowac, czy siatki jednak nie da sie przegryzc ......
Moje kojce byly budowane przed samymi Swietami Bozego Narodzenia .... ale kojec Chojraka wyglada juz jakby mial kilkanascie lat ....... pokrzywiony, polatany ........ jak patrze, to mi sie chce plakac ......

Link to comment
Share on other sites

Dotarła wpłata od Moniki z Katowic - 30 zł (za 3 miesiące, od marca licząc) - dziękuję :)

ZuziaM - bardzo mi przykro, że Chojrak zniszczył kojec. Zastanów się, jak możemy zadośćuczynić - nadprogramowych funduszy mamy niewiele (tzn. nie jest źle, ale trzeba wziąć pod uwagę fakt, że Chojraka trzeba zaszczepić i wykastrować - napisz proszę, ile te zabiegi będą kosztować, będziemy wiedzieć, ile mamy "wolnych" pieniędzy), ale możemy opłatę rozłożyć na raty.
Może możemy przywieźć z Warszawy jakieś leki po okazyjnych cenach ? Np. Metacam w zawiesinie kosztuje 180 zł w Mielcu, a u mojego weterynarza 126 zł, także rozważamy, czy nie wysyłać do Mielca paczek z większą ilością tego leku.
Itp. - napisz nam, co jest Ci potrzebne, może coś wymyślimy (może ktoś ma siatkę, którą możnaby wykorzystać do budowy kojca itd.).

Nie znam żadnego behawiorysty, ale może warto byłoby napisać do kogoś z prośbą o rady - na tej samej zasadzie Chojrak może przecież w przyszłości niszczyć mieszkanie, gdy zostanie w nim sam.
Nie należy się nad nim roztkliwiać, musi zrozumieć, że nie może być z człowiekiem non stop i nie może robić wszystkiego, na co ma ochotę.

A gdy już będzie wykastrowany, może dobrze byłoby, aby zamieszkał z jakąś suczką (chociaż nie wiem, czy to pomoże, bo nigdy nie uważałam Chojraka za szczególnie towarzyskiego psa).

Link to comment
Share on other sites

W Bogatyni jest dobry szkoleniowiec - w behawiorystow ostatnio nie wierzę, bo juz kilku poradziło ludziom oddania psa do schroniska, którego kilka dni wcześniej zaadoptowali. Nasza cc Bryza też została psim mordercą, a Marek(szkoleniowiec) mówi, że to kochany i bardzo cierpliwy pies - kobieta zdiagnozowała ją przez telefon i naopowiadała o odgryzaniu rąk przez cc, a na wizyte kazała włascicielce przyjechać z labradorem, z którym Bryza się zgadzała...

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny, nie zartujcie z jakimis zadoscuczynieniami ... no co Wy ........????
Takie ryzyko zawodowe, ze tak powiem....
Przyjdzie wiosna, przyjada panowie, bo maja cos niecos do poprawienia jeszcze przy kojcach, to i te szkody jakos naprawia. Bedzie dobrze.
Najwyzej sie ten jeden kojec porzadnie wzmocni i bedzie przeznaczony dla kolejnych niszczycieli.

A lany poniedzialek .... jak najbardziej. Dla mnie termin jest zupelnie obojetny.
Zapraszam. a nawet lepiej, ze to beda Swieta bo i jakies smakowitosci beda w lodowce.
Ja za bardzo nie mam czasu i zdolnosci do pichcenia, pieczenia itp...... Wiec zamiast kupnego ciacha, beda domowe wypieki mojej mamy ! A ona potrafi !
Ciesze sie.
No to .... jestesmy wstepnie umowione.

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny, ja juz nie daje rady z Chojrakiem.....
On juz nie moze poradzic sobie z wyjsciem z kojca dolem, bo zabezpieczylam tam porzadnie, to teraz wchodzi na bude i porozwalal siatke nad buda tak, ze po prostu sobie wyskakuje gora .....
I nawet moglby sobie biegac po ogrodzie, bo nie robi nikomy krzywdy, ale on szuka dalej wyjscia ..... Chodzi wzdluz ogrodzenia i szuka dziury wmiedzy stachetami ....... Niedlugo wpadnie na pomysl, ze jak takiej nie ma to trzeba sobie zrobic ... albo sie podkopac ...... A ja nie moge sobie pozwolic na podmurowywwanie ogrodzenia na dzialce 60 arowej .....
Jedyne co moge teraz robic z nim to go uwiazac i to na lancuchu, bo smycz przegryzie ......
Ja juz wysiadam ..... nie mam pomyslu co z nim robic .....
To bardzo duzy pies .... dla niego nie ma juz zadnych przeszkod .....

Link to comment
Share on other sites

Ja dzisiaj od rana placze i nie wiem, w co mam rece wlozyc ......
Chojraka przypielam do innej budy , wolnostojacej przy samym domu ........ Ale zobaczcie co zrobil z ogrodzeniem wokol tego miejsca ......
Ja jestem zalamana ./........
( zdjecia juz wgrywam )

Link to comment
Share on other sites

[URL="http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/1a10cf7cdd31de8a.html"][IMG]http://images41.fotosik.pl/269/1a10cf7cdd31de8amed.jpg[/IMG][/URL]

Przylapalam go na tym ....
[URL="http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/67f8249dbba1ee71.html"][IMG]http://images38.fotosik.pl/270/67f8249dbba1ee71med.jpg[/IMG][/URL]

[URL="http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/f62b2a18a430f831.html"][IMG]http://images49.fotosik.pl/274/f62b2a18a430f831med.jpg[/IMG][/URL]

Ja sie juz boje, ze on sobie przy tym zrobi jakas krzywde.
Zebyscie widzialy, z jaka zazartoscia on te zerdzie szarpal ...... Oczywiscie dziasla znow pokaleczone .... tak jak przy szarpaniu siatki w kojcu ......
Dziewczyny, jak nie wiem juz co z nim robic ...... Nie mam wiecej zadnych mozliwosci ....

Jemu potrzebny albo natychmiast DT , gdzie bedzie mial swobode , albo kojec stalowy albo betonowy ......
.

Link to comment
Share on other sites

Zamówiłam dla Chojraka pakiet 74 ogłoszeń, allegro też trzeba zrobić jak najszybciej.

Dramat, nie wiem, co robić. Nawet gdybyśmy chciały przenieść Chojraka do hoteliku z pomieszczeniami - nie mamy funduszy, z comiesięcznej zbiórki wpływa 220-230 zł. W hoteliku w Mielcu nie ma miejsc dla samców (a nawet gdybym wybłagała jakieś, Chojrak może zacząć niszczyć też pomieszczenie). U Astaroth kolejki.

ZuziaM - czy jest w waszych okolicach jakiś dobry szkoleniowiec ? Ktoś musi zapanować nad zachowaniem Chojraka, bo inaczej przenoszenie go do innego hoteliku znów skończy się jakimiś problemami.
Nie rozumiem, przecież przez wiele tygodni wszystko było w porządku ... W schronisku Chojrak niczego nie niszczył, a przecież tam miał prawdziwy powód, by czuć się nieszczęśliwym :/

Link to comment
Share on other sites

W schronisku byl nieszczesliwy, ale i nie liczyl na wiele.
Tu mial wszystko, czego mu potrzeba i bardzo duzo swobody , wlasciwie od samego poczatku, bo oprocz spacerow go wypuszczalam do ogrodu na pare godzin .......
Zakosztowal w wolnosci i zle sie czuje w zamknieciu ..... Poza tym z pewnoscia kiedys byl psem domowym, bo jest tak lagodny i delikatny, uwielbia sie tulic, nawet na sile sie pcha pod reke i napiera calym cialem .... on to zna i doskonale pamieta .... musial miec naprawde wspanialego i kochakacego opiekuna, ktory mu to zapewnial i wychowal na cudownego psiaka ........
Teraz strasznie cierpi ..... bo chce tego stale, a ja nie moge mu tego zapewnic , a zamykam w kojcu .....
On chce od tego uciec ......
Nie znam tu szkoleniowcow. I jesli takiego by sie znalazlo, to musialby przyjezdzac do Chojraka.

Ja nie potrafie psiakowi zapewnic akurat tego, czego on najbardziej pragnie .... wolnosci .....
Jemu trzeba DT i to na wczoraj .... Boje sie o jego psychike...... Bo to naprawde wspanialy pies !!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Niedobrze, że trzeba go będzie przerzucić do nowego miejsca ... na pewno akurat na niego będzie to miało negatywny wpływ, ale chyba nie ma wyjścia ...

Hotelik w Lwówku kosztuje 360 zł miesięcznie, a to oznacza, że brakuje nam 130 zł deklaracji stałych ... ja już nic tu nie wymyślę, jest już Lennon i Tytus, którym co miesiąc wszelkimi sposobami staram się łatać dziury w deklaracjach.

Poza tym zmiana miejsca nie rozwiązuje do końca problemu ... pies nie może się tak zachowywać, niezależnie od tego, czy mieszka w ogrodzie czy w mieszkaniu w bloku, w hotelu czy w DS.

Edited by Dada M
Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny, co byscie nie postanowily, to dajcie znac mi na telefon 0695 555 221.
Ja na necie naprawde nie mam za duzo czasu siedziec. Wpadam, uzupelniam watki i lece do psiakow.
Przy nich jest naprawde caly czas cos do roboty.
A teraz sprawa Chojraka .... to juz mi zupelnie caly czas zalelo ...... Albo kojec łatam, albo z Chojrakiem spaceruje, albo przygotowuje nowe miejsce dla niego ... a teraz jeszcze musze posprzatac ten bajzel, krtory kolo nowej budy zrobil ....
Mam nadzieje, ze wiecej tych zerdzi juz nie bedzie niszczyl .....
I prosze dziewczyny, przemyslcie to ...... ja nie moge psiaka na lancuchu przeciez trzymac..... kaganiec tez nie zalatwi sprawy ..... trzeba mu go bedzie zdejmowac, a wtedy znow bedzie gryzl, co popadnie .....
On sie chce uwolnic, dlatego te zerdzie tak gryzie .....
A ja go nie moge wypuscic, bo to samo spotka moje sztachety w plocie .......

I nie wydaje mi sie, zeby w nowym miejscu te cos chcial niszczyc.
Jesli bedzie od poczatku wolny, to tak to zaakceptuje.
U mnie niestety jest zamykany i to mu nie odpowiada.
Moze byc wspanialym domatorem ......

Link to comment
Share on other sites

Być może byłoby miejsce dla Chojraka w hoteliku u Jamora pod Warszawą - Jamor jest szkoleniowcem, więc może udałoby mu się rozwiązać problem.

Ale pozostaje kwestia finansowa ... cena u jamora to 15 zł za dobę, co daje nam 450-465 zł miesięcznie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='__Lara']:/ co robić???????? macie jakiś pomysł?

Chyba allegro nie jest teraz dobrym pomysłem?[/QUOTE]
Allegro - chyba najlepszym:lol:. On potrzebuje dobrego domu i swojego człowieka - NA WCZORAJ a allegro to jednak bardzo duża oglądalność;).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...