Jump to content
Dogomania

Czy mam odpowiednie warunki abym mogła kupić psa? i jakiego?


Czikaa

Recommended Posts

  • Replies 146
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

A ja bym się nie martwiła na zapas...i poczekała spokojnie do testów i ich wyników.
Jeśli wyjdzie Ci niewielka alergia, to przy kontakcie ze źródłem uczulenia możesz albo pogłębić alergię, albo ją zlikwidować albo po prostu taka będzie jaka jest i już...
Na pewno będziesz mogła psa głaskać bawić się z nim i go wyprowadzać, tylko będziesz musiała pamiętać o higienie...i większych porządkach ;P

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Baski_Kropka']A ja bym się nie martwiła na zapas...i poczekała spokojnie do testów i ich wyników.
Jeśli wyjdzie Ci niewielka alergia, to przy kontakcie ze źródłem uczulenia możesz albo pogłębić alergię, albo ją zlikwidować albo po prostu taka będzie jaka jest i już...
Na pewno będziesz mogła psa głaskać bawić się z nim i go wyprowadzać, tylko będziesz musiała pamiętać o higienie...i większych porządkach ;P[/QUOTE]
aha. tak masz racje. poczekam na testy i sie odezwe. jezeli bede miala pytania to napisze.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='evelynka']Papryczka myje co dwa tygodnie swoje shitki ale mnie sie wydaje ze to zalezy od tego jaka jest pogoda i od rodzaju włosa, z tym że ona ma kudłacze a nie zciętego maszynką :D[/QUOTE]
aha. dzięki. ja to chyba zetne jak np bede troszeczke uczulona, zeby mniej uczulal xDD

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Czikaa']chodzi o to żeby nie gryzł wszytskiego co popadnie i żeby był spokojny i towarzyski a i jeszcze żeby mógł zostawać w domu gdzieś na 3 godz. no i z wychowaniem zeby nie bylo problemu.[/QUOTE]

no dobrze, a co jeśli będzie gryzł, będzie się załatwiał w domu i wcale nie będzie tak kolorowo...
to, jaki jest pies zależy od właściciela, od jego wiedzy i tego, jak wychowa swojego psiaka, a wychowywać też trzeba umieć...
z tego, co piszesz, to bardzo chciałabyś psiaka, ale niewiele jeszcze na ten temat wiesz, a dodatkowo rodzice są nieprzekonani do tej decyzji. Niestety ich pomoc przy psiaku będzie bardzo duża, zwł. jesli szukasz psiaka, o którego trzeba dbac więcej niż o inne - nie chce byc źle zrozumiana, ale kosmetyki, suplementy diety, wizyty u fryzjera - to odpada, jeśli sama nauczysz się jak pielęgnować shih, wizyty u weterynarza (w tym sterylizacja czy kastracja) na czyszczenie gruczołów, choroby itd... to sa ogromne koszty. Nie znam nikogo, kto karmi swoje shih tanimi karmami z marketu, więc ja osobiście doliczam również koszt żywienia zwierzaka. a to też około 80zł miesięcznie, jeśli się gotuje do tego jedzonko.
Szczerze mówiąc nawet peta (czyli zwierzaka z metryczką, ale z jakiś powodów niewystawowego - to nie tylko wymienione wady ale także sam hodowca może zdecydować, że ten psiak niekoniecznie wygląda na takiego, który będzie miał osiągnięcia wystawowe i z tego względu sprzedaje go jako peta) ciężko znaleźc poniżej 1200zł i ogólnie niższa cena jest podejrzana. Nie znam żadnej z tych podanych w linkach hodowli, ale żadna szanująca się hodowla nie ogłasza się na allegro...
ja kąpię co 7-14 dni. pielęgnacja jest czasochłonna i wymagająca, bo nie sztuką jest golic co pół roku psiaka, niestety to są psy długowłose i taka jest ich uroda. ogolone nie wyglądają już tak fajnie. a zaniedbanie w pielęgnacji prowadzi do golenia psiaka...

a co do alergii - temat rzeka. ogólnie można przyjąc, ze nie ma ras, które NIEUCZULAJĄ! shih ma podszerstek, który bardzo mocno uczula! więc co z tego, że ma włosy, skoro uczulac może ślina, podszerstek albo inne wydzieliny... szukając psiaka proponuję Ci podzwonic po hodowlach, porozmawiac sobie z hodowcami, pojechac do kilku hodowli i tam sprawdzić, jak reagujesz w kontaktach z psiakami. nie ma innej opcji, bo pies to nie przepis na ciasto, który ma opisany dokładnie skład i wiemy, jak będzie smakować.... wykaz hodowli masz na stronie związku kynologicznego.

ps. jest dla mnie nie-do-pomyślenia, żeby kupowac psiaka w sklepie zoologicznym, tak ważne są pierwsze tygodnie, a później miesiące życia psiaka, niestety - te z klatek i wystawowych szyb mają ogromne ubytki w socjalizacji zarówno z innymi psiakami jak i z ludźmi. to takie psie sieroty. i im więcej osób kupuje takie psiaki, tym więcej ich cierpi w ten sposób... żaden dobry hodowca nie zgodziłby się na to, żeby jego ciężka praca -jaką są szczeniaki - została tak zniszczona i nie skazałby maluchów na takie cierpienia. psy te pochodzą z psich hodowli, z pseudohodowli, z psich fabryk... może tylko ładniej wyglądają bo są wykąpane, małe i słodkie... jest mi strasznie ich żal, ale taki psiak to wiele problemów na przyszłośc...

i jeśli chcesz psiaka - nieważne, czy z hodowli czy ze schroniska, musisz się jeszcze trochę dowiedziec. pytaj na forum, ale nie oczekuj tez odpowiedzi, tylko szukaj i czytaj. wybierasz psiaka na kilkanaście lat, więc nie można myślec, że chcę psiaka i jakoś to będzie. bo czasem wcale nie jest tak kolorowo, pies sprawia problemy, wcale nie jest taki fajniutki jak się wydawało i trafia do schroniska i cierpi... włącz rodziców w szukanie psiaka, bo bez nich sama nie dasz sobie rady, bo pies to też spore koszty od pierwszych szczepień psiaka.
wiele osób, które świadomie kupuja psiaka, czytają o rasie, szukają,pytają, jeżdżą na wystawy, rozmawiają z hodowcami i dopiero wtedy decydują się na psiaka. nie raz czekają na to sporo czasu. tylko im lepiej się do tego przygotujesz, tym większa jest szansa, że później nie będzie nikt rozczarowany a psiak będzie z Wami szczęśliwy tak samo jak Wy z nim. nie ma nic gorszego niż dobrowolnie wziąc zwierzaka, a później siebie i jego unieszczęśliwić.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Czikaa']aha. dzięki. ja to chyba zetne jak np bede troszeczke uczulona, zeby mniej uczulal xDD[/QUOTE]

jak ścinasz maszynką to zostaje martwy podszerstek, który bardzo uczula, więc tylko spotęgujesz uczulenie. żadne ścinanie nie pomoże, jeśli jesteś alergikiem!!!!!!!!!!!!!!

naprawdę długa droga przed Tobą, jeśli chcesz mieć psiaka. poczytaj sobie, pojeździj i porozmawiaj z hodowcami, bo inaczej to boje się, co z tego wyniknie...


i jeszcze odnośnie mycia: ja i tak nie kąpię często, dlatego tylko, ze nie wystawiam. a w taką pogodę to codziennie psy są w wannie, bo to małe psiaki i łatwo zbierają błoto albo śniegowe kulki.
psiaki można a nawet należy tak często kapać, ze względu na pielęgnację włosa, ale tylko pod takim warunkiem, że ma się odpowiednie kosmetyki, które chronią włos i regulują ph skóry! ciężko to w skrócie opisać, a Ty chcesz psiaka, o którym nic a nic nie wiesz, więc naprawdę zachęcam Cię do zbierania informacji. jest forum shih, tu na dogomanii ale nie tylko. jest sporo wiedzy w internecie, no i oczywiście są hodowcy - mam na myśli hodowle rodowodowe, o innych pseudo się nie wypowiadam.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='PapryczkaChili']no dobrze, a co jeśli będzie gryzł, będzie się załatwiał w domu i wcale nie będzie tak kolorowo...
to, jaki jest pies zależy od właściciela, od jego wiedzy i tego, jak wychowa swojego psiaka, a wychowywać też trzeba umieć...
z tego, co piszesz, to bardzo chciałabyś psiaka, ale niewiele jeszcze na ten temat wiesz, a dodatkowo rodzice są nieprzekonani do tej decyzji. Niestety ich pomoc przy psiaku będzie bardzo duża, zwł. jesli szukasz psiaka, o którego trzeba dbac więcej niż o inne - nie chce byc źle zrozumiana, ale kosmetyki, suplementy diety, wizyty u fryzjera - to odpada, jeśli sama nauczysz się jak pielęgnować shih, wizyty u weterynarza (w tym sterylizacja czy kastracja) na czyszczenie gruczołów, choroby itd... to sa ogromne koszty. Nie znam nikogo, kto karmi swoje shih tanimi karmami z marketu, więc ja osobiście doliczam również koszt żywienia zwierzaka. a to też około 80zł miesięcznie, jeśli się gotuje do tego jedzonko.
Szczerze mówiąc nawet peta (czyli zwierzaka z metryczką, ale z jakiś powodów niewystawowego - to nie tylko wymienione wady ale także sam hodowca może zdecydować, że ten psiak niekoniecznie wygląda na takiego, który będzie miał osiągnięcia wystawowe i z tego względu sprzedaje go jako peta) ciężko znaleźc poniżej 1200zł i ogólnie niższa cena jest podejrzana. Nie znam żadnej z tych podanych w linkach hodowli, ale żadna szanująca się hodowla nie ogłasza się na allegro...
ja kąpię co 7-14 dni. pielęgnacja jest czasochłonna i wymagająca, bo nie sztuką jest golic co pół roku psiaka, niestety to są psy długowłose i taka jest ich uroda. ogolone nie wyglądają już tak fajnie. a zaniedbanie w pielęgnacji prowadzi do golenia psiaka...

a co do alergii - temat rzeka. ogólnie można przyjąc, ze nie ma ras, które NIEUCZULAJĄ! shih ma podszerstek, który bardzo mocno uczula! więc co z tego, że ma włosy, skoro uczulac może ślina, podszerstek albo inne wydzieliny... szukając psiaka proponuję Ci podzwonic po hodowlach, porozmawiac sobie z hodowcami, pojechac do kilku hodowli i tam sprawdzić, jak reagujesz w kontaktach z psiakami. nie ma innej opcji, bo pies to nie przepis na ciasto, który ma opisany dokładnie skład i wiemy, jak będzie smakować.... wykaz hodowli masz na stronie związku kynologicznego.

ps. jest dla mnie nie-do-pomyślenia, żeby kupowac psiaka w sklepie zoologicznym, tak ważne są pierwsze tygodnie, a później miesiące życia psiaka, niestety - te z klatek i wystawowych szyb mają ogromne ubytki w socjalizacji zarówno z innymi psiakami jak i z ludźmi. to takie psie sieroty. i im więcej osób kupuje takie psiaki, tym więcej ich cierpi w ten sposób... żaden dobry hodowca nie zgodziłby się na to, żeby jego ciężka praca -jaką są szczeniaki - została tak zniszczona i nie skazałby maluchów na takie cierpienia. psy te pochodzą z psich hodowli, z pseudohodowli, z psich fabryk... może tylko ładniej wyglądają bo są wykąpane, małe i słodkie... jest mi strasznie ich żal, ale taki psiak to wiele problemów na przyszłośc...

i jeśli chcesz psiaka - nieważne, czy z hodowli czy ze schroniska, musisz się jeszcze trochę dowiedziec. pytaj na forum, ale nie oczekuj tez odpowiedzi, tylko szukaj i czytaj. wybierasz psiaka na kilkanaście lat, więc nie można myślec, że chcę psiaka i jakoś to będzie. bo czasem wcale nie jest tak kolorowo, pies sprawia problemy, wcale nie jest taki fajniutki jak się wydawało i trafia do schroniska i cierpi... włącz rodziców w szukanie psiaka, bo bez nich sama nie dasz sobie rady, bo pies to też spore koszty od pierwszych szczepień psiaka.
wiele osób, które świadomie kupuja psiaka, czytają o rasie, szukają,pytają, jeżdżą na wystawy, rozmawiają z hodowcami i dopiero wtedy decydują się na psiaka. nie raz czekają na to sporo czasu. tylko im lepiej się do tego przygotujesz, tym większa jest szansa, że później nie będzie nikt rozczarowany a psiak będzie z Wami szczęśliwy tak samo jak Wy z nim. nie ma nic gorszego niż dobrowolnie wziąc zwierzaka, a później siebie i jego unieszczęśliwić.[/QUOTE]
tak masz rację. ale ja w domu nawet cwiecze jak bym go wychowala. bardzo duzo czytam. jeszcze na 100% nie wiem czy psem ktorego (moze, bo wszytsko zalezy od testow) kupie. moze wybiore innego. tak jak powiedzialas shih tzu ma duzo podszerstka m oze znajde psa ktory ma go bardzo malo. wiem ze to duza odpowiedzialnosc i duze koszty. nie spiesze sie z tym. psiaka kupie jak juz to w wakacje, bede miala duzo czasu na wychowanie i przyzwyczajenie go do codziennego mojego planu. teraz tylko wstepnie pytam sie o rozne rzeczy i przekazuje wszystko rodzicom. moi rodzice powiedziele ze jak bede sprzatala w pokoju to zobacza ze jestem odpowiedzialna i kupia mi psa oczywiscie jezeli nie bede uczulona. teraz sprzatam pokoj i sie staram, bo wiem ze jak bede miala psa to bede musiala zrezygnowac z kilku rzeczy i sprzatac czesto pokoj. jezeli testy wyjda dobrze (a mam taka nadzieje) to dopiero zaczne sie naprawde rozgladac za psiakiem. poszukam hodowli, podzwonie i nawet pojade. wreszcie ktoras mi wpadnie w oko i kupie psa. wiem ze musi miec metryczke i musi byc zarejestrowana w tym odzdiale czy jakos tak. mysle ze bede dobrym wlascicielem. musze jeszcze wszytsko przemyslec. moze zdecyduje sie na kupno innego zwierzatka np. chomika czy krolika jezeli nie bede uczulona. a za rok kupie psa. wole byc przygotowana. chcialabym sprawic mojemu psiakowi jak najlepsze warunki. dla niego zrobie wszytsko poczkema nawet kilka lat. wole byc przygotowana. dziękuję za rady. ;)

Link to comment
Share on other sites

ja swojego drugiego psiaka szukałam ponad rok czasu i mimo, że bardzo chciałam psiaka, to wiedziałam, że muszę spokojnie poczekac. i teraz mam małą wesołą kochaną kuleczkę.
ale pierwszego psiaka kupiłam tak spontanicznie, jak jeszcze niewiele wiedziałam od byle kogo i niestety, chociaż to moja najukochańsza sunia, to musiałam z nią pójść na szkolenie i sama dużo czytam, rozmawiam ze szkoleniowcami, bo jest trudnym psiakiem - jest nadpobudliwa, szczekliwa w stosunku do innych psiaków, agresywna - ja z nią pracuję, więc jest posłuszna i grzeczna i widzę, że jest coraz lepiej, ale zdarzały mi się sytuacje, że nie umiałam sobie z nią poradzić. dopiero po szkoleniu, po tym, jak przeczytałam kilka książek, czytałam na forum, powoli zaczęłam właściwie uczyć swojego psiaka jaki ma być. mimo wszystko ona nie ma charakteru shih tzu i to są konsekwencje mojej złej decyzji i naprawdę nie raz nie było kolorowo. dlatego tak ważne jest wziąc psiaka z dobrego miejsca, gdzie go wychowają dobrze, a nie tak jak z moją sunią, która za wcześnie była wzięta od matki, bez szczepień....

na drugiego psiaka czekałam rok czasu, aż w hodowli będą szczeniaki, dzwoniłam po hodowlach, pytałam - bo to ważne po jakich rodzicach jest psiak i jaki będzie, dobry hodowca zna swoje psiaki i Ci to powie. Niestety, co do tego, czy będzie uczulał czy nie - tego nikt nie wie. BO tak jak różne są psiaki, tak różni są ludzie. Dlatego tak ważne, żebyś z rodzicami podjechała do jakiejś dobrej hodowli, gdzie i Ty i rodzice uzyskacie wiele cennych porad. fajnie się kupuje szczeniaka, jak cała rodzina na niego czeka i się cieszy tym wydarzeniem :)

wejdź na forum shih tzu, tam się wiele dowiesz [url]http://www.shihtzaki**********/[/url]

ja jestem uczulona na koty, ale też na niektóre mniej a czasem wchodze do domu z kotem i od razu mam katar i płaczę. na moje psy nie jestem uczulona, ale moja ciotka jak tylko je dotknie i zaraz nie umyje rąk to też ma silna alergię - więc naprawdę nie ma psiaków, które nie uczulają.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='PapryczkaChili']Nie znam żadnej z tych podanych w linkach hodowli, ale żadna szanująca się hodowla nie ogłasza się na allegro...
[/QUOTE]

Tu bym polemizowała.
Jest ogromna różnica między wystawieniem szczeniąt na licytację jak książki czy telefony komórkowe, a aukcją, która właściwie pełni tylko funkcje ogłoszenia, takiego jak każde inne w gazecie, na forum, czy portalu internetowym.

Mnóstwo ludzi chcących kupić zwierzaka zagląda właśnie na allegro, bo są przyzwyczajeni do korzystania z tego serwisu przy wszelkich zakupach - nie wynika to ze złej woli czy nieodpowiedzialności, tylko małego zorientowania, gdzie szukać psiaka - moim zdaniem poważne ogłoszenia hodowli, w tym o sprzedaży petów, bardzo się przydadzą na allegro jako przeciwwaga dla aukcji oferujących za bajońskie sumy skundlone zaniedbane szczeniaki bez metryk...

Link to comment
Share on other sites

tak masz racje. poczekam ten rok. jezeli okaze sie ze uczulenie znika to wlasnie moze przez ten roku juz zniknie. rodzice tez potrzebuja roku na namyslenie. przez ten rok duzo bede czytala o rasach roznych i wybiore jedna z ras. mysle ze to dobry wybor i bede zadowolona

Link to comment
Share on other sites

[quote name='PapryczkaChili']żadna szanująca się hodowla nie ogłasza się na allegro... [/QUOTE]
Szanujące się hodowle ogłaszają się na allegro tak samo, jak na wszelkich innych portalach.
No właśnie: ogłaszają. A nie licytują konkretne szczeniaki. To ogromna różnica.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Martens']Tu bym polemizowała.
Jest ogromna różnica między wystawieniem szczeniąt na licytację jak książki czy telefony komórkowe, a aukcją, która właściwie pełni tylko funkcje ogłoszenia, takiego jak każde inne w gazecie, na forum, czy portalu internetowym.

Mnóstwo ludzi chcących kupić zwierzaka zagląda właśnie na allegro, bo są przyzwyczajeni do korzystania z tego serwisu przy wszelkich zakupach - nie wynika to ze złej woli czy nieodpowiedzialności, tylko małego zorientowania, gdzie szukać psiaka - moim zdaniem poważne ogłoszenia hodowli, w tym o sprzedaży petów, bardzo się przydadzą na allegro jako przeciwwaga dla aukcji oferujących za bajońskie sumy skundlone zaniedbane szczeniaki bez metryk...[/QUOTE]

pisze tak, na postawie tego, co sama słyszę od hodowców ;) nie powiem, że jest tak w 100%, ale jeśli chodzi o shih tzu, to raczej chętni czekają na szczeniaczki niż na odwrót - ale to nie jest regułą, bo zdarzają się i 5cio miesięczne psiaki do sprzedania...
nie zaglądam na allegro, ale gdy szukałam psiaka to ogłoszenia dawały pseudohodowle, a takich szczeniaków z rodowodem było niewiele i to z nieznanych mi hodowli czy poprostu szczeniaki z metryczkami po rodowodowych rodzicach.

szczeniaków się szuka w hodowlach ;) dzwoni się do hodowli i się rozmawia :) ale tak jak mówię, znam się tylko na shih ;) nei wiem, czy tak jest we wszystkich rasach

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Martens']Tu bym polemizowała.
Jest ogromna różnica między wystawieniem szczeniąt na licytację jak książki czy telefony komórkowe, a aukcją, która właściwie pełni tylko funkcje ogłoszenia, takiego jak każde inne w gazecie, na forum, czy portalu internetowym.

Mnóstwo ludzi chcących kupić zwierzaka zagląda właśnie na allegro, bo są przyzwyczajeni do korzystania z tego serwisu przy wszelkich zakupach - nie wynika to ze złej woli czy nieodpowiedzialności, tylko małego zorientowania, gdzie szukać psiaka - moim zdaniem poważne ogłoszenia hodowli, w tym o sprzedaży petów, bardzo się przydadzą na allegro jako przeciwwaga dla aukcji oferujących za bajońskie sumy skundlone zaniedbane szczeniaki bez metryk...[/QUOTE]

pisze tak, na postawie tego, co sama słyszę od hodowców ;) nie powiem, że jest tak w 100%, ale jeśli chodzi o shih tzu, to raczej chętni czekają na szczeniaczki niż na odwrót - ale to nie jest regułą, bo zdarzają się i 5cio miesięczne psiaki do sprzedania...
nie zaglądam na allegro, ale gdy szukałam psiaka to ogłoszenia dawały pseudohodowle, a takich szczeniaków z rodowodem było niewiele i to z nieznanych mi hodowli czy poprostu szczeniaki z metryczkami po rodowodowych rodzicach.

szczeniaków się szuka w hodowlach ;) dzwoni się do hodowli i się rozmawia :) ale tak jak mówię, znam się tylko na shih ;) nei wiem, czy tak jest we wszystkich rasach

Link to comment
Share on other sites

[quote name='PapryczkaChili']gdy szukałam psiaka to ogłoszenia dawały pseudohodowle, a takich szczeniaków z rodowodem było niewiele [/quote]
Zdziwiłabym się, gdyby było na odwrót. Normalne hodowle mają po kilka szczeniaków raz na jakiś czas, a pseudo posiadają szczeniaki modnych ras w stałym obrocie, dostępne prawie non stop.

[quote name='PapryczkaChili']szczeniaków się szuka w hodowlach dzwoni się do hodowli i się rozmawia ale tak jak mówię, znam się tylko na shih nei wiem, czy tak jest we wszystkich rasach[/QUOTE]
No jasne, że dzwoni się, albo wysyła maila bezpośrednio do hodowli, ale co w tym złego, jeśli nr tel, czy adres weźmiesz z allegro, a nie ze związku kynologicznego? Wg mnie dotyczy to wszystkich ras, shihtzu to taki sam pies, jak każdy inny. No, może z tą różnicą, że ostatnio bardziej modny.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Greven']Zdziwiłabym się, gdyby było na odwrót. Normalne hodowle mają po kilka szczeniaków raz na jakiś czas, a pseudo posiadają szczeniaki modnych ras w stałym obrocie, dostępne prawie non stop.


No jasne, że dzwoni się, albo wysyła maila bezpośrednio do hodowli, ale co w tym złego, jeśli nr tel, czy adres weźmiesz z allegro, a nie ze związku kynologicznego? Wg mnie dotyczy to wszystkich ras, shihtzu to taki sam pies, jak każdy inny. No, może z tą różnicą, że ostatnio bardziej modny.[/QUOTE]

ależ ja się z Tobą wogóle nie będę kłócić. choc widzę, ze rozumiesz to, co chcesz rozumiec, a nie to, co napisałam i blisko do, jakże częstych, kłótni...

ad. 1 - oczywiście, że to oczywiste! jednak odniosłam się do wcześniejszego posta Martens: [B]aukcją, która właściwie pełni tylko funkcje ogłoszenia, takiego jak każde inne w gazecie, na forum, czy portalu internetowym.[/B]. że nie chodzi o to, że jest to takie jak każde inne, bo zwyczajnie znam hodowców i nie ogłaszają się oni na allegro.

ad. 2 - Mówię,jak jest a nie [B]czy w tym coś złego czy dobrego[/B]. ale jeśli interesuje Cię moje zdanie, to uważam, że złe jest sprzedawanie psiaków na allegro chociażby własnie z tego powodu, że przeciętny zainteresowany nie za bardzo jest w stanie odróżnic hodowlę od pseudohodowli. znam takie przypadki-, ze ktoś kupił psiaka bez metryczki bo został poinformowany, że psiak jest 6 z miotu i sie nie dostaje metryczek albo znam hodowlę, która pisze, że cześć dochodu ze sprzedaży przeznacza na chore dzieci, mimo, że hodowla ta została wyrzucona z ZK za złe praktyki, podrabianie metryczek i za częste rozmnażanie suk. Każda hodowla ma swoją stronę, gdzie można zobaczyc rodowody, psy, osiągnięcia i wziąc numer tel. czy mail.
To tyle, bo nie o tym jest ten wątek.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Greven']Szanujące się hodowle ogłaszają się na allegro tak samo, jak na wszelkich innych portalach.
No właśnie: ogłaszają. A nie licytują konkretne szczeniaki. To ogromna różnica.[/QUOTE]

o matko Ty swoje,jak dziecko się uprze, że się ogłaszają. znam kilku dobrych hodowców i wiem, jakie mają zdanie o allegro.ale nie znam wszystkich więc NAPEWNO JAKIEŚ OGŁOSZENIA NA ALLEGRO SIĘ POJAWIAJĄ. więc nie przeczę, że jednak można tam znaleźć informacje o rodowodowych psiakach.

jednak nie o tym jest ten wątek....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='PapryczkaChili']ależ ja się z Tobą wogóle nie będę kłócić. choc widzę, ze rozumiesz to, co chcesz rozumiec, a nie to, co napisałam i blisko do, jakże częstych, kłótni... [/quote]
Nie odróżniasz dyskusji, spokojnej i rzeczowej wymiany poglądów, wyrażania własnej opini od kłótni?
I daruj sobie teksty typu "rozumiesz, co chcesz rozumieć", bo do takiego poziomu schodzić w rozmowie nie mam ochoty.

[quote name='PapryczkaChili'] nie chodzi o to, że jest to takie jak każde inne, bo zwyczajnie znam hodowców i nie ogłaszają się oni na allegro. [/quote]
Znasz WSZYSTKICH hodowców shih tzu i oni wszyscy konsekwentnie omijają allegro dużym łukiem?

Bo pisząc, że dobre i szanujące się hodowle nie ogłaszają szczeniąt na allegro, sugerujesz iż te, które ogłaszają, są kiepskie.
Tu bym była na Twoim miejscu ostrożna.

[quote name='PapryczkaChili']ale jeśli interesuje Cię moje zdanie, to uważam, że złe jest sprzedawanie psiaków na allegro chociażby własnie z tego powodu, że przeciętny zainteresowany nie za bardzo jest w stanie odróżnic hodowlę od pseudohodowli. znam takie przypadki-, ze ktoś kupił psiaka bez metryczki bo został poinformowany, że psiak jest 6 z miotu i sie nie dostaje metryczek albo znam hodowlę, która pisze, że cześć dochodu ze sprzedaży przeznacza na chore dzieci, mimo, że hodowla ta została wyrzucona z ZK za złe praktyki, podrabianie metryczek i za częste rozmnażanie suk. Każda hodowla ma swoją stronę, gdzie można zobaczyc rodowody, psy, osiągnięcia i wziąc numer tel. czy mail.[/quote]
Tak samo, jak z allegro, namiary na pseudo można wziąć z gazety codziennej, gazety typu Kontakty, z ogłoszenia wiszącego w gabinecie wet., a nawet na tablicy korkowej w Netto. Można także dowiedzieć się od sąsiadki z osiedla. Przykłady mogę mnożyć, tylko po co.

Uważam, że ogłoszenia o psach z papierami są na portalach ogłoszeniowych zdrową przeciwwagą dla ogłoszeń rozmnażaczy. Ty piszesz, że "przeciętny zainteresowany nie za bardzo jest w stanie odróżnic hodowlę od pseudohodowli", co więc będzie w momencie, gdy na allegro zostaną tylko pseudo? Do czego taki "przeciętny zainteresowany" będzie miał się odnieść?


[quote name='PapryczkaChili']To tyle, bo nie o tym jest ten wątek.[/QUOTE]
OK, bądź więc konsekwentna i nie odpisuj na mój post ;)

Link to comment
Share on other sites

a więc:

tutaj jest strona związku kynologicznego, gdzie są rzetelne informacje na temat zarejestrowanych rodowodowcyh hodowli, mam nadzieję, że to Ci pomoże podjąc decyzję o wyborze psiaka i rasy [URL="http://www.zkwp.pl/zg/"]http://www.zkwp.pl/zg/[/URL]

bezpośrednio szukając szczeniaczków, tutaj masz ich wykaz: [URL="http://www.zkwp.pl/zg/index.php?n=g9"]http://www.zkwp.pl/zg/index.php?n=g9[/URL]. szukając tutaj szczeniaków napewno trafiasz na hodowców na nie pseudohodowców :)


[quote name='Greven']OK, bądź więc konsekwentna i nie odpisuj na mój post ;)[/QUOTE]
ale podpuszczanie... ;) konsekwentna jestem tylko w temacie psiaków, zły argument ;) i na wszystko już wcześniej Ci odpisałam, też na to, że niestety nie znam wszystkich hodowców, nawet dużymi literami to pisałam ;) ale kończę tą dyskusję, bo chyba chodzi o to, żeby pomóc dziewczynie, która pyta o różne rzeczy, a nie licytować się co to dobra hodowla i ile % dobrych hodowli umieszcza ogłoszenia a ile nie...

Link to comment
Share on other sites

Napewno się [B]Czikaa [/B]te namiary przydadzą.
Pewnie większość ma swoją ulubioną rasę, w ozdóbkach, tak jak pewnie i w innych, plagą są pseudohodowle... ostatnio widziałam ogłoszenia o sprzedaży shih tzu, które żyły na zewnątrz w boksie w słomie...
rzeczywistośc jest taka, że jak się szuka szczeniaka, to trzeba miec dużo cierpliwości. tych z pseudohodowli jest mnóstwo, a jak się chce rodowodowego to albo akurat nie ma szczeniaków, albo są na drugim końcu Polski, albo są bardzo drogie, bo tylko super rokujące wystawowo... więc ja trochę uprzedzam [B]Czikaa [/B], żeby się nie zrażała :) jak będziesz miała jeszcze jakieś pytania, chętnie pomogę na tyle, na ile będę umiała :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='PapryczkaChili']Napewno się [B]Czikaa [/B]te namiary przydadzą.
Pewnie większość ma swoją ulubioną rasę, w ozdóbkach, tak jak pewnie i w innych, plagą są pseudohodowle... ostatnio widziałam ogłoszenia o sprzedaży shih tzu, które żyły na zewnątrz w boksie w słomie...
rzeczywistośc jest taka, że jak się szuka szczeniaka, to trzeba miec dużo cierpliwości. tych z pseudohodowli jest mnóstwo, a jak się chce rodowodowego to albo akurat nie ma szczeniaków, albo są na drugim końcu Polski, albo są bardzo drogie, bo tylko super rokujące wystawowo... więc ja trochę uprzedzam [B]Czikaa [/B], żeby się nie zrażała :) jak będziesz miała jeszcze jakieś pytania, chętnie pomogę na tyle, na ile będę umiała :)[/QUOTE]
dzięki. masz racje. ;)

Link to comment
Share on other sites

Greven a ja uważam że Papryczka ma trochę w tym racji......bo ja też nie znalazłam ogłoszeń w allegro hodowli Westików jakimi jestem zainteresowana...Ja nie mówie że w każdym przypadku pies wystawiany na allegro musi być zły....i tego pewnie też Papryczka nie miała na myśli. Chodzi o to że 100% pewność że hodowla ma uprawnienia dowiemy się właśnie tylko w związku a nie oszukujmy się jak ktoś szuka dobrego szczeniaka to miot będzie już dawno oblegany innymi chętnymi, takie hodowle nie muszą się ogłaszać....wystarczy że mają swoją stronę internetową i że umieszczą wiadomość na portalu miłośników danej rasy, gdzie mają pewność że przyszły właściciel zna się na rasie a nie kupuje psa z przypadku bo mu się spodobał......

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...