Jump to content
Dogomania

FRANUŚ odszedł od nas za TM...Badź i tam szczęśliwy!!!


magdyska25

Recommended Posts

  • Replies 3.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Wróciliśmy. Ale trzeba było najpierw ogarnąć, utulić i nakarmić resztę psiego towarzystwa.

Oczka Frania oglądali dziś dr Buczek i dr Garncarz. Oboje postawili takie diagnozy...

Dobre wieści są takie - powieka wygojona! Nie ma już martwicy, ani stanu zapalnego.

Niestety, nie wszystkie wieści są pomyślne... Wrzód na oku faktycznie jest i jego leczenie potrwa kilka tygodni. Może to się wiązać m.in. z pęknieciem oczka i wypadniecie soczewki (lub koniecznością jej wyjęcia przez weterynarza). Gałka oczna zostanie zachowana, ale prawdopodobnie zmieni kolor i będzie wymagała nawilżania do końca życia.

Pani doktor dokładnie zbadała oba oczka i niestety Franuś jest praktycznie niewidomy. Zmiany degeneracyjne siatkówki w obu oczkach są tak posunięte, że nastąpił jej prawie całkowity zanik.

Za 3 tygodnie mamy znów pokazać Frania. Jeśli leczenie samego wrzodu będzie przebiegało tak jak przewiduje pani doktor, to będzie można zaczać leczenie gałki ocznej.


Mamy przepisane nowe leki, jutro je wykupię i napiszę dokładnie.
Musimy też poszukać antybiotyku o nazwie convenia, co raczej nie będzie łatwie bo w lecznicach w których dotychczas pytałam nie mają tego leku. Jutro obdzwonie lecznice w Łodzi i jeśli znajdę ten lek, to pojadę go kupić. Narazie Franuś zostaje na cobactanie, ale docelowo musimy zdobyć convenię.

Wizyta znów była bezpłatna...... Uważam że po dwóch takich prezentach dla Frania ze strony dr Garncarza i dr Buczek, warto by było Im podziękować, np. ładnym zdjęciem Frania w ramce. Jedna wizyta w tej klinice to koszt 80 zł, a Franio miał dwie bezpłatnie.

Kilometry i koszty paliwa podliczę jutro.

Link to comment
Share on other sites

Ajlii tu znalazłam ulotkę dotyczącą tego leku Convenia [URL]http://www.ema.europa.eu/docs/pl_PL/document_library/EPAR_-_Product_Information/veterinary/000098/WC500062067.pdf[/URL]. Na dole jest podany telefon do lokalnego przedstawiciela odpowiedzialnego za dany produkt leczniczy. Może tam podpowiedzą jak zdobyć ten lek

Link to comment
Share on other sites

To smutne wieści, że nasz Franuś jest prawie niewidomy... :(
Pociesza fakt, że jest w rękach specjalistów i ma bardzo dobrą opiekę.

Ajlii! Franuś na dniach będzie miał drukowane kartki pocztowe - jak już będą gotowe to wyślę Ci parę (będzie można oprawić w ramkę).

Witamy serdecznie Cassi w Gronie Franusiowych Fanów!

Link to comment
Share on other sites

Kochani!
Ja w sprawie wpłat bazarkowych i tych z allegro i FB. Moge potwierdzic każdą wpłatę na konto fundacyjne, o ile będę w stanie ją zidentyfikować. Na allegro i FB poprosiliśmy o dopisek MLB-Franek, nie wiem, co napiszą ludzie z bazarku. Jeśli zabraknie słowa "bazarek", to mogę mieć problem z identyfikacją, jak wspomniałam, i podać to Monice jako wpłatę z FB lub allegro.
Może powstać zamieszanie, które pewnie będzie do rozwikłania, ale dopiero wtedy, gdy osoba wpłacająca bez dopisku "bazarek", upomni się o takowe potwierdzenie.
Wawer, jestem Ci bardzo wdzięczna za inicjatywę i pomoc Franiowi - nie gniewaj sie na Monikę, w niej obudziła się "dusza księgowej", jak sama to nazywa:evil_lol: Czasami "dusza księgowej", w trosce o porządek finansów, zapomina, że Franiowi bardziej są potrzebne pieniądze, niż ten porządek, skądinąd - nieodzowny.

Link to comment
Share on other sites

Kochane a ja potrzebuje tutaj link do stronki gdzie znajde zdjecia Frania w pelnej wersji ( nie zmniejszane najlepiej) :) czy gdzies takie dostane?

Dostalam infromacje ze z takich zdjec moza bedzie zrobic najlepsze pocztowki o dobrej rozdzielczosci ?:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Monika z Katowic'] konto Vivy jest wykorzystywane jedynie do dwóch celów - zbiórki na FB oraz allegro. Nie mam ani dostępu, ani uprawnień do konta Vivy - posiada je Malibo57.
bo jest duża różnica pomiędzy wpływem na moje konto a konto Vivy.
Reasumując - mogę potwierdzić jedynie wpłaty wpływające na moje konto, bo nie posiadam dostępu do konta Vivy.[/QUOTE]

Pozwolę sobie jeszcze na kilka słów po ponownym przeczytaniu postu Moniki.
1. Franio nie jest psem fundacyjnym - konto VIVY zostało mu użyczone.
2. Jaką wielką różnicę widzisz Moniko pomiędzy wpłatami na Twoje konto, a wpłatami na konto Vivy? To, że nie masz do tego konta dostępu? Nikt z nas nie ma dostępu do Twojego konta, na które są zbierane wpłaty dla Frania, ale Twoje potwierdzenia przyjmujemy z pełnym zaufaniem. Byłabym wdzięczna za równe traktowanie. Nikt nie prosi, abyś potwierdzała nieprawdę - co to za sugestia?
3. Od dziś wpłaty na konto fundacyjne będę potwierdzać na wątku i wydaje mi się ( być może nieskromnie), że to dostateczne potwierdzenie.

Link to comment
Share on other sites

Waderciu! Oto link: [URL="https://picasaweb.google.com/106740573589182334352/FranioNOWE?authkey=Gv1sRgCPeQxe_Z6ozo_gE&feat=directlink"]https://picasaweb.google.com/1067405...eat=directlink[/URL]

Droga Malibo - to dzięki Twojej inicjatywie jest na Fb i na allegro konto Vivy. To wielka pomoc dla Franeczka.
Nigdzie nie napisałam, że Franeczek jest psiakiem Vivy.
Prosiłam jedynie organizatorkę bazarku o dodanie dopisku, że wpłaty bieżące są realizowane na moje konto, bo nie mogę potwierdzać wpłat na konto Vivy, do którego nie mam dostępu.
Super, ze będziesz potwierdzać na wątku wpłaty na fundacyjne konto - to dobry i wygodniejszy sposób. Ja je bedę wpisywać w wydarzenie Frania na FB tak, jak dotychczas.

Oto spis dotychczasowych wpłat na konto Vivy (Malibo przysyłała mi je pocztą mailową):
13 zł Agnieszka G.
18 zł Krzysztof M.
25 zł Magdalena J.
30 zł Marta W.
20 zł Maria Zuzanna Sz.
15 zł Kamila B.
20 zł Katarzyna Anna B.
10 zł Anna D.-E.
20 zł Tomasz L.
10 zł Paulina H.
44 zł 05 gr Przemysław i Jolanta S.
20 zł ELZBIETA M.-Z.
30 zł IWONA BEATA S.
20 zł PAULINA H.
8 zł GOSIA R. (to z allegro)
42 zł Monika K.K
Za te wpłaty, które wyżej wymieniłam, zakupiliśmy suplementy dla naszego pupilka.
Znajdziecie je w wydarzeniu Franeczka na FB: [url]http://www.facebook.com/profile.php?id=100000182253761#!/event.php?eid=192387440811885[/url]

Miłego dnia dla wszystkich Franeczkowych Fanów.:):)
Idę robić ogłoszenia dla "psitulowych" bezdomniaczków.

Link to comment
Share on other sites

Witam Frania i dzięki wadercia że się o nim dowiedziałam..... przeraziła mnie długość tego wątku...ale kurde blaszka...monika z katowic super zagospodarowała pierwsze posty...wchodzę i od razu mam cały obraz sytuacji...nie trzeba brnąć przez cały wątek godzinami , bo na wstępie człowiek wie to co potrzebne...aż mi się łyso zrobiło i chyba zajmę się pierwszymi wątkami moich psiaków.... u Frania się melduje...niestety stałej nie mogę już dać...ale mogę zrobić kolczyki które chętnie przekaże na bazarek dla Frania jeśli takowy będzie robiony.....proszę tylko o informacje, a wyśle ich zdjęcia i pokryje ewentualne koszty przesyłki (będzie więcej dla psinki)...

a Franiu ma zaćmę? tak wyglądają te jego oczęta....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='danavas']Witam Frania i dzięki wadercia że się o nim dowiedziałam..... przeraziła mnie długość tego wątku...ale kurde blaszka...monika z katowic super zagospodarowała pierwsze posty...wchodzę i od razu mam cały obraz sytuacji...nie trzeba brnąć przez cały wątek godzinami , bo na wstępie człowiek wie to co potrzebne...aż mi się łyso zrobiło i chyba zajmę się pierwszymi wątkami moich psiaków.... u Frania się melduje...niestety stałej nie mogę już dać...ale mogę zrobić kolczyki które chętnie przekaże na bazarek dla Frania jeśli takowy będzie robiony.....proszę tylko o informacje, a wyśle ich zdjęcia i pokryje ewentualne koszty przesyłki (będzie więcej dla psinki)...

a Franiu ma zaćmę? tak wyglądają te jego oczęta....[/QUOTE]

[B]Sympatyczna Danavas![/B] Witamy serdecznie w naszym gronie. :loveu::loveu:
Osobiście jestem mile zaskoczona pochwałą zagospodarowania pierwszych postów, bo myślałam, że raczej nikt nie zwrócił na to uwagi.
To chyba pierwsza dobra opinia od czasu, kiedy przejęłam wątek Franeczka.
A przyznam się w tajemnicy, że jestem bardzo łasa na pozytywne opinie!:lol::lol:
Co do kolczyków dla Franeczka (dokładnie na bazarek) - byłoby wspaniale (magdyska25 obiecała wystawić nowy bazar).:multi::multi:

W sprawie obecnego wyglądu franiowych oczek - poczekajmy na Ajlii, która zapewne wszystko nam dokładnie i rzetelnie opisze.

Przyszła deklaracja stała od[B] kochanej KrystynyS -[/B] bardzo pięknie dziękuję w imieniu naszego dziadeczka.:iloveyou::iloveyou:
Dotarło też 160 zł z "przyjaznego bazarku" [B]wspaniałej AGUCHY[/B]!:iloveyou::iloveyou:
[B][COLOR=magenta]
[COLOR=darkred]FRANUŚ BARDZO DZIĘKUJE![/COLOR][/COLOR][/B]

[IMG]http://img9.glitery.pl/dev9/0/097/701/0097701387.jpg[/IMG]

Tradycyjnie wpływy zostały zapisane w poście numer 2. [COLOR=navy][B]Nieustająco zapraszam uprzejmie do postu nr 2![/B][/COLOR]
Mam nadzieję kochani darczyńcy, że na bieżąco sprawdzacie franiowe wpływy i wydatki zamieszczane przeze mnie w poście numer dwa.

[URL="http://img9.glitery.pl/dev9/0/097/701/0097701387.jpg"]
[/URL]

Link to comment
Share on other sites

to jest bazarek z kolczykami w większości mojej produkcji.... głównie te paciorkowe i drewniane... jeśli takie mogą być to wrzucę je na stronkę, prześlę link komu wskażecie i będzie można od razu wkleić zdjęcia na bazarek....

[url]http://www.dogomania.pl/threads/209816-Wszystkie-kolory-t%C4%99czy-za-jedyne-4-z%C5%82-%29-do-30.07.2011-do-22-00?p=17100632#post17100632[/url]

Link to comment
Share on other sites

[B]Kochana Naklejka[/B], której z całego serca dziękuję, zrobiła dla Franeczka dwa nowe banerki.:loveu::loveu::loveu:

Proszę - częstujcie się:
[INDENT] [URL="http://www.dogomania.pl/threads/176179-Staruszek-ze-skrAE-conAE-gA-owAE-bez-naszej-pomocy-nie-przeA-yje-do-NowegoRoku-Szukamy-DT"][IMG]http://img838.imageshack.us/img838/5637/beznazwy1qd.jpg[/IMG][/URL]


[URL="http://www.dogomania.pl/threads/176179-Staruszek-ze-skrAE-conAE-gA-owAE-bez-naszej-pomocy-nie-przeA-yje-do-NowegoRoku-Szukamy-DT"][IMG]http://img713.imageshack.us/img713/1027/beznazwy2f.jpg[/IMG][/URL] [/INDENT]

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]To chyba pierwsza dobra opinia od czasu, kiedy przejęłam wątek Franeczka. [/QUOTE]No wiesz co Moniko :obrazic:, dobre opinie na temat prowadzenia tego wątku już się pojawiały niejednokrotnie, pewnie nie zauważyłaś.
[QUOTE]Osobiście jestem mile zaskoczona pochwałą zagospodarowania pierwszych postów[/QUOTE] Przecież wiesz, że bardzo dobrze, wręcz wzorowo prowadzisz wątki więc czemu jesteś zaskoczona pochwałą.
Podobno inni zazdroszczą nam tak czytelnego i na bieżąco aktualizowanego wątku i stawiają za wzór wątek Frania :happy1:
Tak trzymać!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Hej,
Ja w sprawie tych foto Franeczka :)
Proszę osobę posiadającą aparat, z którego były robione zdjęcia Franeczka lub osobę, która posiada te zdjęcia (nieprzetworzone czyli np. nieprzesyłane w żaden sposób przez forum, czy nieedytowane przez żaden program graficzny),
o spakowanie ich w zip'a oraz wysłanie ich na serwer speedy share, (jeden zip może zawierać 200MB, można wysyłać kilka zipów po 200MB), a następnie o przesłanie mi linka, to sobie je ściągnę.
Uściskajcie ode mnie Franeczka :)
Pozdrawiam


Edit:
Niestety z linku ze zdjęciami podanego przez Monikę, mogę uzyskać zdjęcia w rozdzielczości max 150dpi, z doświadczenia wiem, że to za mało do druku :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='KrystynaS']No wiesz co Moniko :obrazic:, dobre opinie na temat prowadzenia tego wątku już się pojawiały niejednokrotnie, pewnie nie zauważyłaś.
Przecież wiesz, że bardzo dobrze, wręcz wzorowo prowadzisz wątki więc czemu jesteś zaskoczona pochwałą.
Podobno inni zazdroszczą nam tak czytelnego i na bieżąco aktualizowanego wątku i stawiają za wzór wątek Frania :happy1:
Tak trzymać!!! :lol:[/QUOTE]
O tak, Monika wzorowo prowadziła wątek Topika z Klembowa, a teraz Franeczkowy - na bieżąco wiadomo, co kto ile i za co :)
To jest bardzo ważne :)

Link to comment
Share on other sites

Franusiowe oczka bez wiekszych zmian. To z wrzodem mętnieje i zmienia kolor... Narazie wg zaleceń dr Buczek i dr Garncarza jeszcze podajemy tobrexan i difadol, pod koniec tygodnia wchodzimy z nowymi lekami.

I małe wyjaśnienie - Franuś jest praktycznie całkiem niewidomy, możliwe że jeszcze rozróżnia jeszcze ciemno-jasno. We oczkach Frania nie ma już siatkówki, zostały jej pojedyńcze punkty.

Dla mnie to też zaskakujaca diagnozna, bo świetnie się porusza po domu i ogrodzie, nie boi się nowego terenu. Widziałam u niego początki wypracowywania sobie sposobów na poruszanie sie po omacku (wymacywanie łapką krawędzi, pochylanie głowy itp), więc od początku traktowałam go jak psa ze znacznym niedowidzeniem. Ale po posesji zasuwa biegiem, i doskonale wie kiedy skręcić, gdzie są dzwi czy furtka. To tylko dobrze świadczy o możliwościach intelektualnych i przystosowawczych Franusia.

KrystynoS - dziękuję za linka, faktycznie może tak być łatwiej znaleźć convenię. To nie jest popularny lek. Narazie Franuś dostaje jeszcze cobactan.

Link to comment
Share on other sites

:iloveyou::iloveyou:[B] Kochane KrystynoS. i Akrum[/B]! Dziękuję, dziękuję serdecznie za tyle pozytywów.:Rose::Rose:
Dzięki temu moje "akumulatory" naładowane.:B-fly:

Taka mała refleksja... Wątek Franeczka różni się od wątku Topika, że tak powiem: "stanem zdrowotnym"...
Topik - "moja" miłość bezdomna największa - podniósł się szybko, wyzdrowiał i znalazł wspaniały domek.

Franusiek - "mój" psiaczek wirtualny i rozczulający - jest starszy i chory więc trzeba Mu będzie naszej pomocy już do końca życia.:loveu:
Dla mnie osobiście ważne są te małe radości, że, jak pisze nam Ajlii, psiak radzi sobie, jest inteligentny, troszkę zdrowieje, walczy i cieszy się życiem...

[B]Ajlii kochana[/B]!
:modla::modla:Proszę Cię bardzo serdecznie - w wolnej chwili - podaj mi koszty transportu i leków poniedziałkowego okulisty. Chciałabym jeszcze dzisiaj wysłać przelew, bo jutro wyjeżdżam na małą wycieczkę i chwilkę nie będzie mnie na wątku.

:modla::modla:I gdybyś mogła przesłać Juli88 te zdjęcia w surowym stanie - to jest ważne, bo kartka pocztowa dla Franeczka musi powstać na dniach. Ostatnio Ty, kochana, fotografowałaś Franeczka. Choć może jeszcze Majqa ma franeczkowe fotki?

Ja znam Franeczka tylko z Internetu (muszę jednak pomyśleć o realu:loveu:).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...