Jump to content
Dogomania

FRANUŚ odszedł od nas za TM...Badź i tam szczęśliwy!!!


magdyska25

Recommended Posts

  • Replies 3.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ajlii jeśli będziecie u weterynarza to omów sprawę woreczka żółciowego, a w badaniach biochemicznych poproś o oznaczenie[B] bilirubiny i GGTP[/B], to są 'markery' wątrobowe wskazujące na utrudniony odpływ żółci z wątroby. I niech lekarz się wypowie czy dieta dla Frania ma być ubogotłuszczowa czyli karma z obniżoną zawartością związków lipidowych

I spytaj o ten[B] Encorton[/B], on mi nie daje spokoju, Franiu go bierze długo, na moje laickie oko - za długo.


------------------------------------------------------------------------------------------

Franio rozbawiony, rozluźniony jak u siebie w domu

Ale chyba tej poduszki nie żałujesz??? Poduszka rzecz nabyta, ale radość psów - bezcenna.

Ja gdy się budzę to zaczynam dzień od sprzątania takich kłaczków jakby waty, które psa wyciąga ze swoich pluszaków. Nudzi jej się czekając aż się obudzę to leży sobie i wyciąga te 'bebechy' ze swoich misiów i układa na podłodze.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='KrystynaS']Ajlii jeśli będziecie u weterynarza to omów sprawę woreczka żółciowego, a w badaniach biochemicznych poproś o oznaczenie[B] bilirubiny i GGTP[/B], to są 'markery' wątrobowe wskazujące na utrudniony odpływ żółci z wątroby. I niech lekarz się wypowie czy dieta dla Frania ma być ubogotłuszczowa czyli karma z obniżoną zawartością związków lipidowych

I spytaj o ten[B] Encorton[/B], on mi nie daje spokoju, Franiu go bierze długo, na moje laickie oko - za długo.

[/QUOTE]

Popieram Krystynę co do badań i konsultacji.
Karma nisko tłuszczowa, najlepsza jaką znam, to Wolfsblut. Tylko, że drogi bardzo.

Link to comment
Share on other sites

Może zacytuję Ajlii?:

[I]Przy okazji trzeba wrócić do problemu woreczka żółciowego. Wg zaleceń z dnia 16.08. po 2-3 tygodniach Franio miał mieć zrobione badanie krwi (kreatynina i mocznik).


[/I]Ja się nie zdecyduję na podjęcie samodzielnie decyzji.
Tutaj czekam na opinię wszystkich.

Doliczam do całości pieniędzy Frania swoją wpłatę wrześniową- 10 zł..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='KrystynaS']
Franio rozbawiony, rozluźniony jak u siebie w domu

Ale chyba tej poduszki nie żałujesz??? Poduszka rzecz nabyta, ale radość psów - bezcenna.

Ja gdy się budzę to zaczynam dzień od sprzątania takich kłaczków jakby waty, które psa wyciąga ze swoich pluszaków. Nudzi jej się czekając aż się obudzę to leży sobie i wyciąga te 'bebechy' ze swoich misiów i układa na podłodze.[/QUOTE]


Poduszkami (butami, maskotkami itp) niespecjalnie się przejmuję ;) W końcu to ich poduszka - jak zjadły to będą miały o jedną mniej ;)

U nas czasem odbywają się dzikie zabawy suniek, w których o dziwo uczestniczą też starsze psy - choć może mniej intensywnie. Julka i Lenka biegają w tą i z powrotem... a Franio chodzi za nimi, choć czasem nie zauważa że one zmieniły już kierunek, albo ze dwa razy przebiegły obok...

Link to comment
Share on other sites

Franiio chyba jest malo adopcyjnych charlaczkiem?
[INDENT]Zbieram psiutki malo adopcyjne, chore, stare, na lekach - do mojego dzialu "adopcje wirtualne":
[URL]http://www.fundacjakastor.org/pl/dzialalnosc/adopcje-wirtualne[/URL]

Wypelnicie ladnie metryczké?

Tekst przykladowy:


[B]1. Sunia z Jędrzejowa, woj. świętokrzyskie:
[/B]

[B][B]Link do albumu zdjęć:[/B] [URL="http://imageshack.us/g/192/1007150hz.jpg/%20"][COLOR=#4444ff]Luka[/COLOR][/URL]
[/B]

[B][B]Imię:[/B] Luka[/B]

[B][B]Płeć:[/B] suka[/B]

[B][B]Wiek[/B]: 1,5 - 2 lata[/B]



[B][B]Schorzenie:[/B] sunia po wypadku, zwichnięte biodro oraz uszkodzony trzon kręgu. Przeszła resekcję główki kości biodrowej oraz stabilizację kręgosłupa, poprzez wstawienie metalowych płytek. Rokowania na pełne odzyskanie sprawności są pozytywne.
[/B]

[B][B]Leczenie i profilaktyka:[/B] karma na wzmocnienie kości, leki: Augumentin, Scanodyl[/B]

[B]
Najpilniejsze potrzeby: dobra karma, leki, podkłady higieniczne, dom tymczasowy lub stały, w którym sunia mogłaby dojść do siebie.
[/B]

[B]Sunia po kosztownej operacji przebywa pod opieką [URL="http://www.obrona-zwierzat.pl/"][COLOR=#4444ff]Stowarzyszenia Obrony Zwierząt[/COLOR][/URL]. Mimo tego co przeszła i ogromnego bólu, jaki odczuwa na co dzień, jest dzielna i ufna w stosunku do człowieka. Jest psem o wspaniałym charakterze, to typowy owczarek – kontaktowy, otwarty, ufny i nastawiony na pracę z człowiekiem. Ma dobry stosunek do innych zwierząt. Jest bardzo bystra, całą sobą okazuje radość i wdzięczność za najmniejszy gest.[/B]
[/INDENT]

Link to comment
Share on other sites

Emilia- rozumiem, że chciałabyś aby Franio był na Waszej stronie w "adopcjach wirtualnych"?
Nie wiem za bardzo na czym to polega.
Zbieraniu pieniędzy dzięki stronie na psiaka? Mogłabyś to wytłumaczyć?


Z tego co zdążyłam się zorientować w przypadku tak samo Jasia jak i Frania "koordynatorem" zbierania pieniędzy poza forum (FB/allegro itp.) jest Fundacja Viva- czy coś pomyliłam?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='magdyska25']Emilia- rozumiem, że chciałabyś aby Franio był na Waszej stronie w "adopcjach wirtualnych"?
Nie wiem za bardzo na czym to polega.
Zbieraniu pieniędzy dzięki stronie na psiaka? Mogłabyś to wytłumaczyć?


Z tego co zdążyłam się zorientować w przypadku tak samo Jasia jak i Frania "koordynatorem" zbierania pieniędzy poza forum (FB/allegro itp.) jest Fundacja Viva- czy coś pomyliłam?[/QUOTE]

Tak, to takie male wsparcie w "reklamie" psa. Jak nie dom staly, to choc finansowo na dt albo leki czy karme. Oczywiscie na Vive potem sie wplaca to co ktos wplaci, albo przesyla do wolontariusza w sparwie kontaktu, jesli ktos sié zainteresuje - wazne ze go zobaczy i ma chéc pomóc. Mam juz 2 psiaki to zerknijcie jak to wygláda:

[URL]http://www.fundacjakastor.org/pl/dzialalnosc/adopcje-wirtualne[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='magdyska25']Emilia- rozumiem, że chciałabyś aby Franio był na Waszej stronie w "adopcjach wirtualnych"?
Nie wiem za bardzo na czym to polega.
Zbieraniu pieniędzy dzięki stronie na psiaka? Mogłabyś to wytłumaczyć?


Z tego co zdążyłam się zorientować w przypadku tak samo Jasia jak i Frania "koordynatorem" zbierania pieniędzy poza forum (FB/allegro itp.) jest Fundacja Viva- czy coś pomyliłam?[/QUOTE]

Magdysko, VIVA użyczyła konta do zbiórki na Allegro i FB - to wszystko.
Nie wiem, czy podawałam już ostatnia wpłatę dla Frania?
20,- od Ewa Elzbieta P. z Gorzowa Wkp z 23.08.2011.
Chciałabym zamknąć rachunek Frania na koncie fundacyjnym - proszę o sprawdzenie i potwierdzenie kwoty do zwrotu.

Link to comment
Share on other sites

[U]Wszystkie wpłaty dla Franusia z FACEBOOKA na KONTO VIVY :[/U]
13 zł Agnieszka G.
18 zł Krzysztof M.
25 zł Magdalena J.
30 zł Marta W.
20 zł Maria Zuzanna Sz.
15 zł Kamila B.
20 zł Katarzyna Anna B.
10 zł Anna D.-E.
20 zł Tomasz L.
10 zł Paulina H.
44 zł 05 gr Przemysław i Jolanta S.
20 zł ELZBIETA M.-Z.
30 zł IWONA BEATA S.
20 zł PAULINA H.
8 zł GOSIA R.
42 zł Monika K.K
50 zł Grażyna P-W
3 zł od Anety R.
15 zł Kamila L.
-------------- razem: 413 zł 05 gr
Suplementy kosztowały 297 zł 62 gr.

[FONT=Tahoma]115 zł 43 gr + 20 zł [COLOR=red]([/COLOR][/FONT][FONT=Tahoma][COLOR=red]od Ewa Elzbieta P. z Gorzowa Wkp z 23.08.2011-[/COLOR][/FONT][FONT=Tahoma][COLOR=red] wpłatę podano dzisiaj) [/COLOR][/FONT][FONT=Tahoma]czyli razem [B][U]135 zł 43 gr[/U][/B]
[/FONT]

[SIZE=3] NA KONCIE VIVY ZOSTAŁO DOKŁADNIE: [/SIZE][FONT=&quot][SIZE=4][B]135 zł 43 gr[/B][/SIZE][/FONT]
[FONT=&quot]
[/FONT][FONT=&quot][B][/B][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Wczoraj Franio trochę zaspany i zadumany. Ale dziś energia go rozsadza dosłownie... Rano przygotowuję psom jedzenie, patrzę przez okno w kuchni... a Franio susami pędzi po ogrodzie. To nawet nie zwykły Frankowi szybki trucht, tylko właśnie taki lekki bieg. Aż wyszłam przed dom... a w tym momencie Franio wielkim susem wskoczył na ganek, skręcił i biegiem do kuchni :)
To już chyba jeden z ostatnich dni, kiedy cały czas są otwarte dni do ogrodu i psiaki korzystają z niego kiedy chcą...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kinia1984']Wczoraj odeszedł nasz Skarbuś...zostaly mi jakies leki po nim...czy Franula dostaje polfilin? mam tez olej z czarnuszki..[/QUOTE]

Kiniu! Kochany Skarbuś
[*] był takim wspaniałym i dzielnym staruszkiem! :(

Franula "Polfilinu" nie dostaje.
Myślę, że olej z czarnuszki przyda się (i to bardzo!) naszemu drogiemu staruszkowi!:loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kinia1984']Wczoraj odeszedł nasz Skarbuś...zostaly mi jakies leki po nim...czy Franula dostaje polfilin? mam tez olej z czarnuszki..[/QUOTE]

Bardzo mi przykro...





U Franusia bez zmian. Jeszcze ładna w miarę pogoda, więc szaleje po ogrodzie. I bezbłędnie wyłapuje dźwięk otwieranej torebki foliowej - melduje się natychmiast. A jak, zbyt się ociągam Jego zdanem, z podaniem smakołyka... to pogania stękaniem i jęczeniem ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...