Jump to content
Dogomania

FRANUŚ odszedł od nas za TM...Badź i tam szczęśliwy!!!


magdyska25

Recommended Posts

[quote name='Monika z Katowic']
Droga Ajlii? Czy Franuś potrzebuje nowej kaski? Masz jeszcze fundusze, czy coś wysłać?[/QUOTE]

Mam na razie jeszcze. Dziś postaram się zrobić rozliczenie ostatnich wydatków Franusia i skany rachunków.
Próbuję to zrobić od soboty, ale mamy gorący okres u Jasia (mamy w końcu diagnozę! szukamy leku niedostępnego w Polsce!) i szczeniaków z lasu (mamy BDT dla wszystkich oraz matki! zbieramy na transport i profesjonalistę do odłowu zdziczałej suni!). A wszystkie rzeczy formalne leżą zawsze odłogiem, gdy trzeba zająć się bezpośrednio ratowaniem życia lub zdrowia.

Co do samego Franusia... obserwujemy go z mężem, gdy psiak zasuwa po ogrodzie, i zastanawiamy się - skąd on ma tyle energii? I jaki musiał być jeszcze kilka lat temu... możliwe że jak nasza Julka - bez przerwy w ruchy, ciągle zabawa i radość życia. Franuś nadal jest bardzo radosnym psem, z motorkiem pod ogonem dosłownie... i ślicznie potrafi się uśmiechać :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 3.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

To teraz z moich nowinek - allegro zakonczone ponad 200 zł mamy. Kartek jeszcze nie mam gdyz zostaly dopiero zamowione, ciezka ta strona jest jednak do zrozumienia ale juz zamowione i oplacilam z wlasnej keiszeni przesylke takze teraz tylko czekamy.. ( niestety do 14 dni). Gdy fizycznei dostane kartki wystawimy kolejne allegro badz bazarek cegielkowy na dogo ok? bo boje sie wystawiac po raz kolejny nie majac ich jeszcze:) .. no ale gdyby cos 150 zł bez problemu moge Ci Monikow wyslac :) jesli chcesz:)

Link to comment
Share on other sites

Kochani:loveu:
Jestem, Franiowych Wielbicieli przepraszam za nieobecność,
byłem bez neta 2 tyg, a po powrocie wszystkich wątków z Kochanymi Psiakami nie zdążyłem jeszcze odwiedzić;)

O Franiu nadrobiłem wpisy, ważne, że Franio tak dobrze sobie radzi w terenie, który poznał i zapamiętał, ślepota nie będzie mu w niczym przeszkadzać:)
Kochany Psiak:loveu:

Link to comment
Share on other sites

Guest Elżbieta481

Cześc Franulek!
Zaglądam do Ciebie,bo mam prośbę..Franulek trzymaj bracie kciuki za Bambusa,żeby mu się powiodło,żeby znalazł takich ludzi jak Ty znalazłes.Bardzo tego potrzebuje-jest psem nieszczęsliwym,nieufnym,trudnym..
Głaszczemy Ciebie Franuś!
E/W

Link to comment
Share on other sites

Moje małe rozliczenie allegro :

przelałam kwote 120 zł gdyż - koszt aukcji wyszedl ponad 8 zł ale juz tam zaokraglilam troche takze doplace cos od siebie :)
53 zł powinno być na koncie fundacji.
Nie dostalam jednej wplaty za jedna cegielke - napisalam do Pani e-miala i zobaczymy.
Dwie osoby nie wyslaly pieniazkow za wysylke, napisalam wiec do nich czy rezygnuja z pocztowek.

Dwie cegielki zostaly zakupione poza allegro także stąd 10 zł więcej.
Jednak pozwol narazie Moniko ze odliczylam koszt wysylki 2 zł. Takze do kazdej pocztowki poszla nadwyzka 1 zł. Gdy wysle pocztowki przesle reszte pieniazkow bo pewnie z 20 zł się uzbiera :)

I to narazie na tyle :)

Link to comment
Share on other sites

Odwiedzam kochanego Franusia :)
Też mam w domu awaryjnie psiaka z abażurem i biedak się męczy, bo co chwilę tym gdzieś zahaczy ...
Franek pewnie też tu uderzy, tam się zaczepi...
Utrudnia to psiakom życie, nie wiedzą, że to dla ich dobra...

Link to comment
Share on other sites

Przyglądam się Franusiowi i mam wrażenie że jednak schudł. Możliwe że to działanie antybiotyków (wpływają na florę bakteryjną), możliwe że kwestia pogody.
Ale nie podoba mi się to. Mam nadzieję że to nie jest kolejny franusiowy problem zdrowotny :( Bo ładnie je, apetyt na naprawdę duży, sporo energii i chęci do przytulania.

Link to comment
Share on other sites

No ajlii zmartwiło mnie to co napisałaś, że Franiu chyba jeszcze schudł. Miejmy nadzieję, że to po antybiotykach. Przecież wziął ich dużo.
A czy dostaje jakiś probiotyk??? Przydało by się podać mu np. Lakcid lub coś innego. Z pewnością ma wyjałowiony organizm.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='KrystynaS']No ajlii zmartwiło mnie to co napisałaś, że Franiu chyba jeszcze schudł. Miejmy nadzieję, że to po antybiotykach. Przecież wziął ich dużo.
A czy dostaje jakiś probiotyk??? Przydało by się podać mu np. Lakcid lub coś innego. Z pewnością ma wyjałowiony organizm.[/QUOTE]

Franeczek dostawał "Lakcid" - kochana Ajlii o to zadbała.

Wszystkim życzę miłego i słonecznego dnia!:loveu::loveu::loveu:

Link to comment
Share on other sites

Cioteczki, przyszłam w odwiedziny do Frania, ale również zapytać, jaki według Was jest najlepszy probiotyk dla psiaka??
Mam u siebie na DT pogryzionego Kubusia (z podpisu), który dostaje teraz dużo antybiotyków i nie chciałabym, żeby za chwilę nie było trzeba leczyć innych organów przez te antybiotyki.
Wiem, że Franuś też jakieś probiotyki dostawał - co możecie mi zaproponować??

Link to comment
Share on other sites

Ja zawsze u moich psów stosowałam i stosuję Lakcid w ampułkach (liofilizowany) - rozpuszczam go w odrobinie wody, wylewam na łyżeczkę i podaję dopyszczkowo. Mój weterynarz twierdzi, że jest najskuteczniejszy. Oczywiście on a więc i ja możemy się mylić. Teraz jest wiele probiotyków.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Akrum']Cioteczki, przyszłam w odwiedziny do Frania, ale również zapytać, jaki według Was jest najlepszy probiotyk dla psiaka??
Mam u siebie na DT pogryzionego Kubusia (z podpisu), który dostaje teraz dużo antybiotyków i nie chciałabym, żeby za chwilę nie było trzeba leczyć innych organów przez te antybiotyki.
Wiem, że Franuś też jakieś probiotyki dostawał - co możecie mi zaproponować??[/QUOTE]

Ja też najbardziej lubię lakcid. Żadne "psie" probiotyki nigdy się nie sprawdziły tak dobrze.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ajlii']Przyszły do mnie pocztą tajemnicze preparaty: BCAA Plus i Glutamina 500 mg. Faktura na Vivę. Czy do dla Frania? Bo nie mogę zidentyfikować adresata, żaden z moich podopiecznych nie przyjmuje tych preparatów...[/QUOTE]

Dobra, juz wiem.
Te preparaty są dla Frania. Przyszły w piątek (nie wiem czy kurier czy paczka, bo nie ja odbierałam).
Faktura jest wystawiona na Vivę. Koszt leków to 142 zł wg faktury + wysyłka nie uwzględniona na fakturze = 155,9 zł.



W kwestii pozostałych rozliczeń Franusia:

14.07 200,00 skarpeta Franka na bieżące wydatki - wpłata od Moniki z Katowic
16.07 150,00 skarpeta Franka na bieżące wydatki - wpłata od Moniki z Katowic
14.07 -15,05 leki atropina
16.07 -172,98 weterynarz As zastrzyk z convenii
23.07 -4,43 leki zwrot strzykawki i igły pożyczone od SPS do cobactanu
16.07 -36,00 transport do lecznicy As na zastrzyk z covenii
16.07 -49,98 leki do oczu

Czyli Franio ma u mnie w skarpecie + 56,51 zł.

Cały czas mam wrażenie że o czymś zapomniałam, ale nie mogę sobie przypomnieć...
Paragony i faktury zbieram, ale mój skaner znów odmówił współpracy. Na część rzeczy mam w razie czego potwierdzenie na koncie, bo płaciłam kartą.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ajlii']Przyszły do mnie pocztą tajemnicze preparaty: BCAA Plus i Glutamina 500 mg. Faktura na Vivę. Czy do dla Frania? Bo nie mogę zidentyfikować adresata, żaden z moich podopiecznych nie przyjmuje tych preparatów...[/QUOTE]

Tak - to dla Frania. Przyjdzie jeszcze jeden suplement - Dog Vital HMB dla psa Forte 400g.
Dla przypomnienia - zakupiliśmy naszemu pupilkowi te 3 suplementy:
1. [URL]http://www.zdro-vita.pl/pl/products/details/22762,solgar-bcaa-plus-aminokwasy-rozg.-lancuchy.html[/URL]
2. [URL]http://www.zdro-vita.pl/pl/products/details/22788,solgar-l-glutamina-50-kapsulek.html[/URL]
3. [URL]http://www.bizon.pl/dr-seidel-dog-vital-hmb-forte-400g-p-1075.html[/URL]


Zapłaciliśmy te [B]trzy suplementy[/B] z pieniędzy zebranych na Facebooku (wpłaty były na grzecznościowo udostępnione Franeczkowi konto Vivy).

Link to comment
Share on other sites

Czyli wzmacniamy mięśnie Franusiowe i poprawiamy sprawność umysłową. :loveu:

No Franiu od jutra 1 kapsułka za ciocię Monikę (łyk), 1 za ciocię ajlii (łyk) i 1 za ciocię malibo (łyk).
Ciekawe czy będzie chciał połykać sam czy trzeba będzie wpychać do dzioba.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...