Jump to content
Dogomania

PCC- podatek od zakupu psa..........


betka-sp

Recommended Posts

  • 4 weeks later...

Podbijam temat, a zwłaszcza ostatnie pytanie, ponieważ mnie to też interesuje - za tydzień jadę po szczeniaka, i całe szczęście, że tu weszłam, bo się dowiedziałam, że Państwo po raz kolejny położy łapę na moich pieniądzach. Jakoś mnie to niestety nie dziwi...

Link to comment
Share on other sites

Również podbijam (głupiutka jestem w tym temacie); z tego co zrozumiałam, to gdy kupuje się psa powyżej 1000zł trzeba zapłacić dodatkowo podatek. Ale czy ten podatek mamy zapłacić my, czy może dać pieniądze hodowli? (przepraszam, jeśli to niemądre pytanie, powtórzę się i raz jeszcze napiszę, że jestem głupiutka w tym temacie i mogłam źle zrozumieć).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='szanelka']Ale czy ten podatek mamy zapłacić my, czy może dać pieniądze hodowli? (przepraszam, jeśli to niemądre pytanie, powtórzę się i raz jeszcze napiszę, że jestem głupiutka w tym temacie i mogłam źle zrozumieć).[/QUOTE]

Płaci kupujący [URL]http://www.finanse.mf.gov.pl/documents/766655/1211116/2007_pcc_3_interaktywna.pdf[/URL]

Jeżeli hodowla prowadzi działalność gospodarczą i wystawi fakturę VAT wtedy nie płaci się.
To tak jak przy zakupie w internecie od osoby fizycznej, nie firmy [URL]https://ewnioski.pl/formularze/pcc-3-podatek-od-zakupu-na-aukcji-internetowej/informacje[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Mała Nika tego nie wiem, ale można dowiedzieć się w swoim US :)

Poza tym kwota którą należy zapłacić też nie jest jakaś gigantyczna dlatego dziwi mnie, że sporo osób tego podatku nie płaci, bądź zastanawia się jak to wszytsko obejść :roll: . Ja zapłaciłam 40zł przy zakupie szczeniura za 2.000tys. Teraz przy wbiciu uprawnień też udałam się do US uregulować kwestię stada hodowlanego i czekam cierpliwie na wyliczenie ile rocznie mam płacić :) takie kwoty przy kupnie psa i całej wyprawki sa minimalne a z US warto być na czysto :D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='magdabroy']No właśnie, bo to w tym momencie taki pic na wodę ten podatek ;) Bo zawsze można powiedzieć, że się zapłaciło mniej niż te 1000zł i już ;)[/QUOTE]

Wtedy US zrobi własną wycenę, i udowodni, że szczeniak może tyle a tyle kosztować (np. tybcio 1 900 000 USD ) ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='magdabroy']I można się od tego odwołać :eviltong:
Hodowcy "oddają" szczyle czasem za darmo, bo nie zeszły, bo idą na współwłasność itp. I sobie mogą wyceniać :eviltong:[/QUOTE]

No i zaleciało polski cwaniactwem. Naprawdę dla 30-40 zł warto kombinować i oszukiwać. Smutne.

Link to comment
Share on other sites

Nawet szczyl za darmo to darowizna. Od darowizny też się płaci (choć są sytuacje zwolnione z podatku, ale ja się nie znam, musiałabym doczytać ustawę). Biorąc na logikę - ten pies przed oddaniem za darmo miał swoją cenę, gdy był dostępny w sprzedaży.

W tym wszystkim może irytować (i mnie irytuje) traktowanie psa czy innego zwierzęcia, jak samochód czy laptop. Psa nie wymienia się na lepszy model :roll: Co nie zmienia faktu, że podatek bym zapłaciła i zapłacę. Bolą mnie comiesięczne przelewy do US z tytułu podatku dochodowego, jednak je robię :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Brezyl']No i zaleciało polski cwaniactwem. Naprawdę dla 30-40 zł warto kombinować i oszukiwać. Smutne.[/QUOTE]

Ja w tym nie widzę cwaniactwa ;) A jeżeli już, to nie ze strony kupującego psa, tylko jak już do ze strony US ;)
Wycyckać człowieka z każdego grosza i przy każdej okazji :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Brezyl']No i zaleciało polski cwaniactwem. Naprawdę dla 30-40 zł warto kombinować i oszukiwać. Smutne.[/QUOTE]

No i zaleciało mentalnością niewolnika ;)

Zarobiłeś pieniądze, od których fiskus już zabrał ci haracz w postaci podatku dochodowego oraz tzw ubezpieczeń społecznych, chorobowych i zdrowotnych. Czyli zabrał ci jakieś 48% tego co zarobiłeś.
Nazbierałeś kasę, odkładałeś na lokacie (od odsetek na lokacie też pobrano haracz) i kupujesz pieska... ale fiskus woła hola, hola... właśnie się wzbogaciłeś (tak to się kiedyś nazywało) i musisz zapłacić kolejny haracz, który zwie się "podatkiem od czynności cywilnoprawnych".

Nie widzisz, że jesteś po raz drugi okradany? :mad:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gremlin']Nie widzisz, że jesteś po raz drugi okradany? [/QUOTE]

Chyba nie. Wolę 2% od czynności, niż 23 % VAT.

[quote name='Gremlin']No i zaleciało mentalnością niewolnika [/QUOTE]

A od kiedy płacenie podatków dla własnego państwa jest spowodowane mentalnością niewolnika ? Można nie zgadzać się z bezsensowym wydawaniem pieniędzy przez państwo na niektóre cele, ale wolę mieć oficjalną umowę zgłoszoną w US niż nie mieć żadnego potwierdzenia, ze nabyłam psa lub sztucznie zaniżoną umowę. Bo w razie problemów z warunkami umowy, gdy pies będzie miał dysplazję, zły zgryz czy okaże się wnętrem, wolę mieć czarno na białym ile zwrotu mi się należy, a nie potem wypłakiwać się na dogo, jaki hodowca jest zły.

Edited by Brezyl
Link to comment
Share on other sites

Gremlin ale tak jest ze wszystkim przecież, nie tylko z podatkiem od kupna psa. I ludzie płacą bo takie mamy obowiązki. Nie ma przecież co liczyć, że cokolwiek się tutaj zmieni.
Dla mnie też było to chore-i jest nadal-że kupując psa-za własne, zarobione wcześniej pieniądze mam płacić państwu podatek.. Ale jak już pisałam-wolę z US być na czysto niż się później denerwować :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Brezyl']Chyba nie. Wolę 2% od czynności, niż 23 % VAT.



A od kiedy płacenie podatków dla własnego państwa jest spowodowane mentalnością niewolnika ? Można nie zgadzać się z bezsensowym wydawaniem pieniędzy przez państwo na niektóre cele, ale wolę mieć oficjalną umowę zgłoszoną w US niż nie mieć żadnego potwierdzenia, ze nabyłam psa lub sztucznie zaniżoną umowę. Bo w razie problemów z warunkami umowy, gdy pies będzie miał dysplazję, zły zgryz czy okaże się wnętrem, wolę mieć czarno na białym ile zwrotu mi się należy, a nie potem wypłakiwać się na dogo, jaki hodowca jest zły.[/QUOTE]

To właśnie jest mentalność niewolnika.
Pan każe, sługa musi...

Fiskus nakłada bzdurne przepisy, doi podatników ile się da i jak się da, a niewolnik jeszcze w tym korzyści widzi :D


[QUOTE]ale wolę mieć oficjalną umowę zgłoszoną w US niż nie mieć żadnego potwierdzenia, ze nabyłam psa lub sztucznie zaniżoną umowę.[/QUOTE]
Czyli do dochodzenia swoich praw musisz mieć umowę zgłoszoną w US?
Przecież można "oszukać" w drugą stronę ;) - widzę, że psiak może mieć jakąś wadę, więc na PCC zawyżam kwotę do opodatkowania, np z 3 na 10 tysięcy. Wada faktycznie "wyłazi" i od hodowcy dochodzę rekompensaty...
Sąd będzie brał pod uwagę ZADEKLAROWANY podatek na PCC czy faktyczną umowę i na jaką kwotę został zrobiony przelew?



[quote name='Pączek90']Gremlin ale tak jest ze wszystkim przecież, nie tylko z podatkiem od kupna psa. I ludzie płacą bo takie mamy obowiązki. Nie ma przecież co liczyć, że cokolwiek się tutaj zmieni.
Dla mnie też było to chore-i jest nadal-że kupując psa-za własne, zarobione wcześniej pieniądze mam płacić państwu podatek.. Ale jak już pisałam-wolę z US być na czysto niż się później denerwować :)[/QUOTE]

Owszem, tylko siedząc grzecznie i kładąc uszy po sobie "bo tak ma być" nic nie zmienimy, a nasze własne państwo będzie jeszcze bardziej nas doić. ;)

Link to comment
Share on other sites

Z tym, że nie płacąc podatku, który mamy obowiązek zapłacić nie działamy "przyszłościowo", by coś się zmieniło-tylko kręcimy na siebie bata :) i czy tego podatku nie zapłaci 10 osób czy 1000 niczego to nie zmieni. Tu trzeba by zmiany przepisów, ale jak wiemy na to nie ma co liczyć... a szkoda :)

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...
  • 4 years later...
  • 5 months later...

Od kupna auta też płacisz podatek - formalności takie same. Zorientuj się, czy w Twojej gminie wprowadzono roczny podatek od posiadania psa, bo dotyczy to wszystkich psów, nie tylko rodowodowych, kundelków także. 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...