Jump to content
Dogomania

ODNALEZIONA po niemal 2 latach! Skradziona suczka West - Daga! Hurra!


aga34

Recommended Posts

  • Replies 852
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mojej sunieczki z tego grona zaginionych nie ma najkrócej, ale rozpacz jest przeogromna i z upływem czasu nie ubywa jej ani grama .. czytam różne historie zaginięć, choć czasem nieprędko, ale bywają z happy-endem i żywię nadzieję, że żadne z naszych podopiecznych nie będzie bić rekordów długości poszukiwań. Podobnie jak WY czekam na ocieplenie i jakoś podświadomie wiążę z nim ogromne nadzieje ..
Pocieszam się myślą, że psy mają jakoś naturalnie wszytą mapę swojego miejsca i jak tylko złapią właściwy trop, to kierują się w stronę domu .. a swoją drogą wiosną zrobi się spacerowo, może psiunie znajdą okazję na wyzwolenie się z uwięzi .. i strzała do domu .. a do tego wszystkie nasze pupile są znakowane, co działa na ich korzyść ..
trzymam kciuki za całe towarzystwo .. Dagę, Sarę, Fiodora i Kairę .. no i za wszystkie tęskniące pańcie, pańciów i dzieciaczki ..


Pozdrawiam serdecznie z Torunia

[URL]http://www.dogomania.pl/threads/177180-ZaginAE-A-a-suczka-ToruA[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ilon_n']Mojej sunieczki z tego grona zaginionych nie ma najkrócej, ale rozpacz jest przeogromna i z upływem czasu nie ubywa jej ani grama .. czytam różne historie zaginięć, choć czasem nieprędko, ale bywają z happy-endem i żywię nadzieję, że żadne z naszych podopiecznych nie będzie bić rekordów długości poszukiwań. Podobnie jak WY czekam na ocieplenie i jakoś podświadomie wiążę z nim ogromne nadzieje ..
Pocieszam się myślą, że psy mają jakoś naturalnie wszytą mapę swojego miejsca i jak tylko złapią właściwy trop, to kierują się w stronę domu .. a swoją drogą wiosną zrobi się spacerowo, może psiunie znajdą okazję na wyzwolenie się z uwięzi .. i strzała do domu .. a do tego wszystkie nasze pupile są znakowane, co działa na ich korzyść ..
trzymam kciuki za całe towarzystwo .. Dagę, Sarę, Fiodora i Kairę .. no i za wszystkie tęskniące pańcie, pańciów i dzieciaczki ..


Pozdrawiam serdecznie z Torunia

[URL]http://www.dogomania.pl/threads/177180-ZaginAE-A-a-suczka-ToruA[/URL][/QUOTE]


Pięknie napisane :-(:-(:-(

Link to comment
Share on other sites

W czasie swojej działalności na rzecz zwierząt pomagałam kilku osobom w poszukiwaniu psów. Pamiętam, że jedni mnie bardzo nieprzyjemnie zaskoczyli. Szukali swojego psa, a inny, identyczny pies potrzebował natychmiast DT na tydzień. Mieli czas, pieniądze, szukali identycznego psa. Poprosiłam ich TYLKO o przechowanie psiaka w potrzebie rpzez tydzień. Nie sprawiał problemów. Co mi odpowiedzieli? "Nie możemy, nie bo nie, bo my szukamy naszeeego, no nie, nie". To była ich odpowiedź...Więc im pomagać- ok, ale oni pomóc nie chcieli.

Aga zataiła przed Wami pewną rzecz, ale ja uważam, że trzeba o tym napisać. W poszukiwaniu Dagi, Aga trafiła do likwidatora pseudohodowli. Nie pisała tu o tym - jest zbyt skromna. Okazało się, że w pseudo oddają suczkę Westa. Aga załamała ręce gdy ją zobaczyła. To nie była Daga, ale suczka była okropnie ogolona z zaczerwienioną skórą, jedno ucho w bliznach, poszarpane. Suczka panicznie bała się wszystkiego i wszystkich, załatwiała się pod siebie. Aga z mężem zdecydowali się...natychmiast zabrać suczkę z tego koszmaru. Mała jest u nich od jakiegoś czasu. Wciąż są z nią problemy, jest bardzo strachliwa, nieufna, nie chce wychodzić na dwór, potrafi załatwić się w domu. W tylnych łapach wypadają jej rzepki. Ma leczone uszy. Ze skórą i sierścią udało się jakoś dojść do ładu. Decyzja jest prosta - zadręczona suczka zostanie u nich już na zawsze. Jeśli odnajdzie się Daga- będą mieli dwa psy.
Suczka je jak szalona, widocznie nie raz zaznała głodu.
Mam nadzieję, że Daga wróci do ludzi, któzy uczą się na własnych błędach. Ba, do ludzi, któzy mimo własnego nieszczęścia nie są ślepi na tragedię innych istot. Pomóżmy im. Westowe forum proszę o dodanie tam informacji o Lawie- suczce Westa, któą wyrwano z koszmaru. Aga bardzo nie chciałą publikować o tym informacji i prosiła mnie o milczenie. Ja jednak milczeć nie zamierzam. Skromność, skromnością, ale może znawcy Westów pomogą radami, sugestiami - jak pomóć biednej Lawie, by poczuła się bezpieczna.

Oto ona:

[IMG]http://img199.imageshack.us/img199/1082/dsc0114f.jpg[/IMG]
[IMG]http://img526.imageshack.us/img526/2743/dsc0115wj.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Aga piekny gest !! aż się wzruszyłam ..pomóc nie moge za bardzo bo z westami mam tyle co przy okazji spacerów obszczekają moją kulfonicę, ale jak moją brałam ze schronu tez wycofana była, je na potegę do teraz, chowała sie w kazdy kat ,bała sie panicznie kazdego hałasu wyciagnietej reki. w naszym przypadku wystarczyło trochę czasu i cierpliwosci a przede wszystkim konsekwencji i moge powiedziec że Lunka to prawdziwy przytulasek. trzymam kciuki żeby Lawa doszła do siebie. Ale przede wszystkim potrzebuje czasu na regenaracje po tym koszmarze.
pozdrwiam cieplutko.
Belbet dobrze że napisałaś dobrze jest wiedziec że mimo swojej osobistej tragedii ludzie mają oczy otwarte na inne nieszczescia :*

Link to comment
Share on other sites

Dzięki Betbet za informacje, oczywiście zaraz umieszcze Lawe na forum, mam nadzieje że nie będziesz zła jesli przkopiuje częśc tekstu na zasadzie "kopiuj-wklej" , sama lepiej nie opisze historii małej, tylko odrazu mówie że moge mieć problem ze wstawieniem zdjęć, wstyd się przyznać ale nigdy fotek tam nie wstawiałam a na dogo za cholere mi to nie wychodzi, więc i na forum Westów mi głupiej moze się to nie udać....

Link to comment
Share on other sites

Aguś to wspaniałe co zrobiłas. Myslę,że to wszystko nei jest tak przypadkiem i Pan Bóg chciał jakos wam wynagrodzic to co was spotkało i trud jaki wkładasz w szukanie Dagi. Lawa z pewnością bedzie wspaniałym westusiem,a posiadanie dwóch osobników to największe moje marzenia,bo nie ma piękniejszego widoku jak dwie białe dupki.Trzymam bardzo mocno kciuki za to by Lawa was pokochała i aby Daga jak najszybciej wróciła do domu i poznała swoją nową domowniczke!! Całujemy z Kleksikiem

Link to comment
Share on other sites

Podpatrzyłam coś takiego:
[url]http://www.kupsprzedaj.pl/zwierzeta/psy/teriery/west_highland_white_terrier/showAdvert3854577.html[/url]
na pierwszym zdjęciu jakby brązowawy ten nosek..

[url]http://www.allegro.pl/item876516534_west_highland_white_terrier_najpiekniejsze_male.html[/url]
jeden z rodziców ma ewidentnie brązowy nosek!

Link to comment
Share on other sites

Ja wierzę,ze Daga się znajdzie.Nie zapadła się pod ziemię, przyjdzie wiosna to ludzie więcej będą z psami wychodzić lub puszcza je na ogród. Trzeba miec oczy otwarte.Aga gratuluję Lawy, jest piękna.
Zajrzyjcie proszę na wątek innej biedniutkiej białaski Bianci, która będzie u mnie na DT:
[url]http://www.dogomania.pl/threads/179102-Bianca-mix-bolonczyk-RATUJMY-JAE-POTRZEBNE-FUNDUSZE-NA-2-OPERACJE[/url]

Link to comment
Share on other sites

Ja jestem tego samego zdania, gdziekolwiek ona jest to i tak,prędzej czy później ktoś ją wypatrzy, tyle osob wie o jej zaginięciu ze innego wyjścia nie ma... niby westy to teraz bardzo popularna rasa,ale one nie giną w tłumie,właśnie dzięki swojemu kolorkowi widać je na kilometr!!! Niby one wszystkie takie same...ale jak ktoś miał już "większą" styczność z tymi psami , to wie że każdy jest inny, każdy ma swoje cechy wyglądu itd.itp., więc już po samych fotach można poznać psa...Głowa do góry, idzie odwilż !!! ;-)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...