Jump to content
Dogomania

Wybieg dla psów w Krakowie


Eska

Recommended Posts

[quote name='Eska']Wiem,że przy Ulicy Strzelców jest wybieg dla psów, byłyśmy tam i jest ok, no może trochę za mały.
Podobno jest też drugi wybieg w Krakowie, gdzieś za muzeum lotnictwa, czy może ktoś wie gdzie to jest?[/QUOTE]


ale macie fajnie!!!! we wrocławiu nic takiego nie ma:shake: zazdroszczę!!

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Kraków: już działa wybieg dla psów

2010-04-26 22:25:39 , Aktualizacja 2010-04-26 22:27:38

Dobra wiadomość dla właścicieli czworonogów. Od wczoraj mogą ze swymi pupilami korzystać z drugiego w mieście wybiegu dla psów. Specjalnie oznaczone miejsce do spacerów z "Azorami" zostało wyznaczone koło Parku Lotników Polskich w Czyżynach.

Nowy wybieg do spacerowania z psami został wytyczony od strony alei Pokoju, niedaleko przejścia dla pieszych, na wysokości Centrum Handlowego M1. Postawiono tu kosze na psie odchody i oznaczono teren tabliczkami. - O taką lokalizację poprosili nas mieszkańcy - informuje Jacek Bartlewicz, rzecznik prasowy Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu.

Przypomnijmy, jedyny dotychczas wybieg dla psów w Krakowie działa przy ulicy Strzelców (Prądnik Czerwony). ZIKiT uznał jednak, że to za mało. Przez kilka tygodni urzędnicy zbierali opinie mieszkańców, gdzie takie miejsca mogłyby powstać. Wytypowano kilkanaście lokalizacji.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ja bywam na Strzelców, jest chyba taki sam regulamin, tyle że bez błędu.
I generalnie wychodzi na to że rasy uznane za agresywne muszą być na smyczy i w kagańcu. Więc nie wiem po co na wybieg takowe mają w ogóle przychodzić.. Genialnie..

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Witam Krakusów :)
faktycznie wybiegów mało.. znam ten przy Strzelców, całkiem przyzwoity.
W Parku Lotników brakuje mi ogrodzenia... skąd nasz czworonożny będzie wiedział, że ma biegać "do tabliczki" ;)
ja mieszkam na granicach miasta, za torami (niedaleko Strzelców) i tutaj mamy tereny wybiegowe - sporo ludzi podjeżdża popołudniami czy w weekendy ze swoimi psiakami...
Łąki i pola od granic osiedla aż po Węgrzce...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Problem z wybiegiem na Strzelców jest taki, że za te pieniądze, które tam wpakowano, można by w Krakowie zrobić 5 innych wybiegów. No bo po co - pytam się - na tak stosunkowo niewielkim terenie aż 25 metalowych ławek? Nie wystarczyłoby 5? Po co aż 25 czy 24 kosze na odchody? Nie wystarczyłoby 4 razy mniej? Przecież każda taka ławka i kosz powiększa koszty o min. kilkaset złotych. Ale przede wszystkim taka ich licza jest zupełnie, ale to zupełnie niepotrzebna. Tyle na ten temat. Ba, uważam nawet, że wybieg może być bez wiaty. Tak naprawdę wystarczy tylko ogrodzenie terenu, ze 3 ławki (ewentualnie) i kilka koszy. Chyba że ławki mają być przeszkodami dla biegających psów.
Inna jeszcze rzecz: jak ktoś ma agresywnego psa, to oczywiste jest, że nie powinien na taki wybieg przychodzić. Tymczasem właścicielom się wydaje, że skoro jest wybieg, to oni mogą swojego agresywnego psa puścić, a jak pogryzie innego psa, to nie ich problem. A właśnie, że nie. Wybieg ma sens tylko o tyle, o ile psy mogą się na nim czuć bezpiecznie. Jeśli ktoś puszcza psa agresywnego, to inne psy nie czują się bezpiecznie. Wniosek, niestety ale musi się właściciel agresywnego psa ograniczyć do spacerów z psem trzymanym na smyczy.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...