Jump to content
Dogomania

PILNE-Interwencja w pseudohodowli!! Bardzo dużo zwierząt do adopcji!!


bishop

Recommended Posts

  • Replies 435
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

[U]Jeżeli te samice są w ciąży to według mnie lepiej uśpić maluchy, albo poddać samice aborcyjnej sterylce.[/U]
Tak będzie lepiej dla zaniedbanych samic jak i dla narodzonych maluchów.
Nie wiemy na co te zwierzęta mogą być chore, jakie mutacje genetyczne mogły zajść.
Poza tym teraz jest okropny wysyp wpadkowych miotów, wątpie aby wszystkim udało się znaleźć naprawdę fajne i odpowiedzialne domki.


A i szczurów nie ma biszkoptowych czy jakoś tak.
Ten samiec jest rudy tj[I]. standard silver fawn.[/I]

Link to comment
Share on other sites

@zalbi,trzeba było pisać od razu,że to ty;) linki mi zablokowało,ale to na gg uzgodnimy

@Agata_Roki-dzięki za wyjaśnienia, dokładnie o to chodzi..DT często niestety staje się DS i trzeba się na to przygotować

Do Bydgoszczy będzie transport 19listopada.Przypominam o obowiązku wizyty przedadopcyjnej,po szczegóły prosze pisać na pw.

Szczury jednak albo nie są w ciąży,albo jest wczesne stadium,za pare dni powinno być na pewno wiadomo.Panie są do wzięcia,chyba tylko na jedną himalajską jest ktoś chętny o ile pamiętam.

Na pytanie o świnki-na razie wyjęty został jeden prosiaczek.Na razie jest u mnie,jako kolega dla mojego knurka,mam nadzieję,że zostanie.

I teraz tak...W garażu poprawiły się warunki,ale obawiamy się,że jest to tymczasowe..Zwierzaki będą kontrolowane wyrywkowo i przy pierszej nieprawidłowości zabieramy resztę.Będzie dużo świnek,króliki,kosze,szczury i znów ponad 50 myszy.Myślę,że to tylko kwestia czasu zanim wszystkie zostaną uratowane.

Chyba odpowiedziałam na wszystkie pytania;) przepraszam wszystkich zainteresowanych,że tak późno,ale od rana zajmowałam się tymi upiorkami,a przy liczbie ponad 50 jest z tym trochę roboty ;)

Link to comment
Share on other sites

Na dzień dzisiejszy sprawa z koszami ma się tak:
-panowie mają domy zaklepane (Iza z Krakowa,z forum koszowego+jakiś kolega)
-panie 2 na pewno, 1 koszatniczka dla anial (nie wiem czy to było w razie czego czy zaklepać ci tego kosza? ) więc zostanie 1 mała lub dwie ( w sumie były 3 duże+jedna mala)

a jeżeli chodzi o pomoc z jedzeniem itd to myśle,że jeżeli ktoś ma coś zbędnego i chce odstąpić to chętnie przyjmiemy,bo jak pisałam ciągle jest nadzieja,że uda się uratować resztę,więc znowu kosze także do nas trafią.

Link to comment
Share on other sites

Mam dwie swoje myszy w Gdańsku, a mój brat jedną w Świnoujściu(tydzień temu jedna odeszła starowinka).

Jestem w stanie wziąć jedną myszkę dla siebie (samiczkę) i jedną dla brata (także samiczkę) .Zaraz zapytam jeszcze znajomą, która opiekowała się moimi myszkami, czy nie chce dla siebie.

Pozostaje problem transportu Wrocław-Gdańsk.

Link to comment
Share on other sites

oprócz tej dla siebie i brata mogę kilka zabrać na DT, tlyko muszę wtedy wymyślić coś do trzymania ich. mamy w siedzibie klatkę jedynie dla ptaszków (podarowana przez dogomaniaczkę).
chętnie wzięłabym jakąś długowłosą lub rudą dla siebie.


P.S Tak na pierwszy rzut oka znaczna część wydaje się być chora

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=black]pozwolę sobie napisać na kolorowo wieści z [B][U]koszatniczkowego[/U] [/B]żeby każdy mógł je łatwo odnaleść bo dotyczą nie tylko koszatniczek.[/COLOR]



[B][COLOR=blue]~ 3 osoby zadeklarowały się z wysyłką karmy dla koszy[/COLOR][/B]

[B][COLOR=blue]~ jedna osoba zadeklaorwała z pomocą ze zdobyciem karmy także dla innych gryzoni. [u]dlatego proszę o co konkretnie potrzeba[/COLOR][/B]

[B][COLOR=blue]~ jedna osoba z przekazaniem środków jeśli takowe są potrzebne[/COLOR][/B]
[B][COLOR=blue][quote name='"selenicereus"']Pomogę ze zdobyciem karmy - nie tylko dla koszy. Proszę tylko o dane co koniecznie potrzebne, bo nie chciałabym, aby poszły rzeczy nie konieczne, a brakowało tych pierwszej potrzeby.[/quote][/COLOR][/B]

[COLOR=black][COLOR=blue][B]~ ja zadeklarowałam możliwość pożyczenia klatki na max 2 szczury/koszatniczki na terenie Warszawy jeśli ktoś chce udzielić DT - a nie posiada ku temu właśnie klatki - lub nawet oddać za darmo gdyby ktoś zdecydował się dać dom stały. [60x36x55][/B][/COLOR]

[B][COLOR=blue]~ jedna osoba zdeklarowała możliwość pożyczenia duny na 6-7 myszy na DT na terenie Warszawy[/COLOR][/B]

[COLOR=blue][B]~ no i jak wiesz, pare osób zadeklarowało się z domami stałymi, są jeszcze osoby które rozważają adopcję... [/B][/COLOR]

[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Rozumiem,że samiczki same zostały jeśli chodzi o szczurki.
Koszatniczek już nie ma...to chomiki i myszki zostały tak?
Fajnie gdyby ktoś wyzbierał to do kupy wiem,że obecnej właścicielca z racji na brak czasu może być ciężko ale może ktoś to spisze.
Jaki zwierzaki,jakiej płci i w jakiej ilości poszukują domków.

Link to comment
Share on other sites

Jestem i podsumowuję:)
+Jeżeli anial bierze dwie to wszystkie kosze,które mamy są zaklepane.
+Chomiki mają domy.
+Szczury zarezerwowane:
-himalay samiec
-himalay samiczka
-fuzz samiec
-dwóch młodych samców (mały biały i agouti)

mogę się mylić,bo ciągle się ktoś zgłasza,ale do oddania teraz są jeszcze dwie samiczki (himalay i dumbo agouti) i trzech samców (biszkoptowy,dumbo agouti i agouti),ale panowie na razie są zbyt słabi na transport i zmianę domu,więc z nimi może poczekamy jakiś czas.

Jest trochę chętnych na myszy,w sumie wyjdzie chyba ok.10,ale myszy jest tak dużo,że na domy dla nich jest ciągle największe zapotrzebowanie.

Wszystkich zainteresowanych adopcją proszę o kontakt na pw,wtedy będzie pewność,że nikogo nie przegapię ;) PRZYPOMINAM O WIZYCIE PRZEDADOPCYJNEJ,OBOWIĄZUJE TAKŻE W PRZYPADKU DOMÓW TYMCZASOWYCH!!

Wszystkim,którzy chcieliby jakoś pomóc wysyłając karmę bądź wspomagając akcję finansowo dane podaje na pw i z góry dziękuję za pomoc w imieniu swoim i dzieciaczków :)

Z badania przez weta wynika,że szczurze samiczki prawdopodobnie nie są w ciąży.Chory Pan Kosz dostał antybiotyk,jedna kosza ma problem z okiem a druga nie ma oka,co widać też na zdjęciach.Kilka myszy również ma problemy z oczami, myszy oznaczone jako chore na zdjęciach na razie nie idą do adopcji,są pod obserwacją,jedna możliwe,że ma guza.Dwóch panów myszów jest po antybiotyku,nie pamiętam na co szczerze mówiąc..Oprócz tego generalnie zwierzęta mają świerzb,są wychudzone i niektóre bardzo osłabione.U himalayskiej samiczki wygryzione futro na głowie, trzech samców osłabionych,dwóch z nich oddycha ciężko,chociaż osłuchowo są czyści.Myszy mają urazy ogonków,zlamane bądź skrócone, kilka ma jakieś problemy neurologiczne bądź inne,nie wiem dokładnie,tak czy siak nie da się tego wyleczyć,ale obajwem jest tylko przekrzywiona głowa..

Może to troche zagmatwany wywód,ale tyle zwierząt było dziś badanych,że trudno to spamiętać,a nie mam przy sobie całej listy ;)

Do zalbi i canis1 -zgadzam się na transport,jak najbardziej:)

Link to comment
Share on other sites

Bishop
Dziewczyna z Caviarnii zadeklarowała że ma sprawdzoną osobę jako DS dla jednego szczura, chce też wziąść do siebie ok. 3 myszki, jeśli będzie transport do Poznania (ona jest z Poznania). Poprosiłam aby napisała do ciebie na mail, który wcześniej podałaś, mam nadzieję że się dogadacie i będzie z tego pożytek ;)

Link to comment
Share on other sites

O ludzie, w jakich one warunkach przebywały :placz::placz::placz::placz::shake::-(:-(:-( normalnie nie wiem co bym temu #$%#$%#$%#$ zrobiła!!!! :angryy::angryy::angryy::angryy::angryy::angryy::angryy::angryy:
:mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad:

Biedne zwierzątka :(n:placz::placz::placz::placz::-(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...