Jump to content
Dogomania

PIERWSZE KROCZKI... czyli nowe osoby na forum i powitania!


Ewunia

Recommended Posts

Witam wszystkich yorkofanow :) Nazywam sie Hania i jestem tu nowa.

Mam yorczke niewielkich gabarytow o imieniu Asha (Asza). Kochany z niej urwis. Ashunia ma rok i 4 miesiace. Chorowala niestety na zapalenie glowki kosci udowej, wciaz chodzi czasem na trzech lapkach jednak stale jest rehabilitowana dlatego mam nadzieje, ze niebawem wszystko bedzie Ok. Pozdrawiam :) !

To jest moja Asha :)

_390747_n.jpg

Tutaj z pozostalymi zwierzakami

_390743_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witaj anro, sliczne masz zwierzatka. Trzymam kciuki za Twojego chorego psiaczka. Masz kotka z tego co widze, ja rowniez, moj ma ponad 10 lat, troszke odchorowal przenosiny do nowego domu. Jak wygladaja u Ciebie relacje na linii kot- pieski ? Jestem ciekawa poniewaz moj kot byl juz doroslym panem kiedy doszly psiaczki i po prostu chodzi swoimi drogami. Jest po powaznej operacji, ale na szczescie doszedl juz calkowicie do siebie. Mam nadzieje, ze bedzie z nami jeszcze przez wiele, wiele lat :)

:buzi: Ania, Sinda, Spookie i Per

Link to comment
Share on other sites

Kochani nowi forumowicze witam Was bardzo gorąco na tym wspanialym forum i czujcie sie tutaj jak w rodzinie, bo szczere mówiac to tutaj tak jest, kazdy kazdego lubi i kazdy kazdemu pomoze we wsyztskim. Caluski ;*

Anra 3mam kciuki za Twoja malutka myszeczke niech rehabilitacja szybciutko sie konczy a lapeczka przestaje bolec :*:*

Link to comment
Share on other sites

Skibunia witamy goraco Ciebie i Efi!! Koniecznie napisz o sobie wiecej i o swojej suni - czekamy na fotki!!

Anra Ciebie prawie :wink: imienniczko witam rowniez bardzo bardzo serdecznie - tak mocno bedziemy mysleli wszyscy pozytywnie o Was by Ashunia wracala do zdrowia jak najszybciej!!

:buzi: dla naszych nowych dogomaniakow!!!

Z pewnoscia bedziecie sie u nas czuly swietnie - zobaczcie jak Tangoblue i linkinhay :thumbs: - tak niedawno dolaczyly, a juz sa jakby to powiedziec ...wchloniete i nasze :lol: :rofl:

Link to comment
Share on other sites

Dziękujemy bardzo za miłe przywitanie. Efinka jest kochaną półtoraroczną i chudziutką (1,7 kg) suczką, nasze małe oczko w głowie :). Do najciekawszych zabaw Efi należy zaganianie królika pod fotel (od małego ustawia wszystkich pod siebie :D ). To czego nie lubi najbardziej to głaskanie (ma wtedy wsteczny odruch), ale ponoć Yoreczki same decydują o tym kto i kiedy ma je pogłaskać. Taka mała księżniczka z tej Efinki :D

Pozdrawiamy obie was wszystkich!

Link to comment
Share on other sites

:smilecol: Witaj skibuniu

Twoja pociecha nie przepada za glaskaniem, dokladnie tak jak moj Spookie. I rowniez mu tego nie narzucam, niech sam wybierze swoj czas na glaskanie i pieszczoty :)

A sunia sliczna, i wiesz, przypomina mi troche moja Sinde, z tym ze moja ksiezniczka jest duzo wieksza, rosla rosla i rosla, teraz juz odetchnelam z ulga bo przestala ;) Troche wieksza ksiezniczka pozdrawia te mala :)

Ania, Per, Sinda, Spookie i Bef

Link to comment
Share on other sites

TangoBlue ja z Efinką mamy taki problem, że ona wcale nie chce jeść, słyszałam, że yoreczki zaczynają jeść z zazdrości :(.To nawet się sprawdza bo Efi i Amik jedzą to samo w tym samym momencie (królicze dropsy). Efinka jak narazie trzyma swoją wagę (1,7 kg). A co do głaskania ,to ponoć odruch wsteczny w większości przypadków zachodzi u suczek :). Ach te księżniczki :D

Link to comment
Share on other sites

Skibuniu, ja mam dokladnie taki sam problem co Ty ze swoja sliczna ksiezniczka. Problem dotyczy jedzenia, a raczej braku apetytu. Pisze teraz o Spookim, poniewaz Sinda od samego poczatku jadla bez problemow.

I zgadza sie Skibuniu, Spookie je najwiecej kiedy ma konkurencje. I wymyslil sobie dodatkowo, ze najbardziej smakuje mu jedzenie kota. Mial do niedawna zwyczaj siadac pod stolem na ktorym znajduje sie miska z kocim jedzeniem i glosno szczekajac namawiac nas do postawienia go na ten stol, moj maz jest osoba o tak zwanym golebim sercu wiec robil wedle zyczenia ksiecia Spookiego, sadzal go na stole. Spookie z apetytem zajadal kocie jedzonko po czym sytuacja sie powtarzala, glosno zadal aby zdjac go ze stolu. Ja sytuacje te ostatnio zmienilam, namowilam Pera zeby ignorowal takie zachowanie Spookiego. I po pewnym czasie piesek zrozumial ze lamenty nie pomoga, przestal tak sie zachowywac. Teraz je razem z Sinda, swoje jedzenie, czyli to dla yorkow, niestety jada tylko wieczorami. W rezultacie jest psem szuplym, pytalam sie nawet tutejszej pani weterynarz czy nie za szczuplym, lecz ona mi powiedziala ze sama chcialaby miec taka talie i figurke jak Spookie ;), zebym sie nie martwila, jest podobno taki jaki powinien byc.

Sinda...to zupelnie inna bajka, uwielbia przytulanie, glaskanie, wszelkie pieszczoty. No i ten apetyt....Wiesz, ona jest jakby kwintesencja radosci zycia, nigdy niczego sie nie boi, zawsze jest rozesmiana, towarzyska, wie czego chce. Ja w zyciu nie widzialam jej smutnej, rozkapryszonej czy przestraszonej. A..klamie niemozliwie, no tak, kiedy Per nosi ja w torbie a ja sie gdzies oddale i nie moze za mna pobiec, wtedy zaczyna sie larum. Jakby swiat mial za chwile sie skonczyc. Ach...te ksiezniczki i ksiazeta.... :)

Link to comment
Share on other sites

Jak ja z Efinką siedzałam przed drzwiami psiego lekarza, zauważyłam na ścianie rozpiskę pokarmów dla piesków, ale szczególną uwagę zwróciłam na jedzenie "Dla anorektyków". Na początku sądziłam, że to jakiś żart, ale gdy zaczęłam przyglądać się Efince i jej figurce to aż zdębiałam. Od razu zapytałam się lekarza czy Efi kwalifikuje się do tej grupy, ale uspokoił nas mówiąc, że Efinka jest poprostu szczuplutka i broń boże nie jest za chuda :D . Teraz się zastanawiam czy nie robię źle karmiąć jej króliczymi dropsami, chociaż na pudełku widnieje napis "dla gryzoni" :lol:

Obie Was wszystkich cieplutko pozdrawiamy, no i Amik też pozdrawia drapiąc w klatkę :D

Link to comment
Share on other sites

Skibuniu, no widzisz, nie przejmuj sie w takim razie. Na pewno Twoja ksiezniczka na lepsza pancie trafic nie mogla :fadein: I sama widzisz co ja pisze, latwo powiedziec nie przejmuj sie, a sama i tak sie przejmuje :D. Jesli chcesz skibuniu to ja sie moge zapytac dzisiaj weterynarza tutaj czy te krolicze dropsy maja jakis ujemny wplyw. Ide z psami na kontrole wiec moge przy okazji zapytac sie rowniez o dropsiki :)

Ja swojemu psu to przystopowalam poniewaz przez pewien czas on chcial jesc tylko kocie jedzenie. A kot ma jedzenie dostosowane do potrzeb pana w jego wieku ( ponad 10 lat ), i do tego ma problemy z kamieniami nerkowymi. Jak tylko dostanie cos innego niz ten Hills suchy, to od razu kamienie wracaja. Dlatego tylko to je. Tak mi rozkazal weterynarz wiec wypelniam grzecznie jego zalecenia. Spookie kamieni nie ma, jest mlody wiec po co mu takie lecznicze jedzonko dla starszych kotkow ? ;)

A..skibuniu, mialam kiedys kroliczka, ale niestety moja mama dostala takiej alergii ze az sie dusila :(( wiec kroliczek trafil do mojej przyjaciolki ). Kroliczki sa kochane prawda ?

Serdecznie Was wszystkich pozdrawiamy

Ania, spiaca na moich kolanach Sinda, Spookie lezacy na lozku, Bef ktory wlasnie placze bo chce zeby go do ogrodu wypuscic i kot Kulfon ktory wlasnie je obiad :)

P.S. Zrobie dzisiaj troche zdjec i umieszcze je w galerii. Zdjecia te dedykuje Tobie skibuniu poniewaz bardzo sie ciesze ze doszlas do yorkofiolkow :)

Link to comment
Share on other sites

Dziękujemy Ci bardzo :D będziemy bardzo wdzięczne o informacje o dropsikach :) noi z olobrzymią niecierpliwością czekamy na zdjęcia Twoich uroczych czworonogów. I bardzo dziękuję Ci za dedykację, jest mi bardzo miło :D

Efinka ściska łapkę Sindy, Spookiego, Befa i Kulfonka i mocno ich pozdrawia :wink:

Link to comment
Share on other sites

Skibuniu,

Pytalam i dowiedzialam sie, ze jesli nie je ich w zbyt duzych ilosciach to nic nie powinno sie Twojej ksiezniczce stac :)

Zdjecia zaraz bede wklejac, umieszcze je w galerii yorkow, przepraszam, pieski sa troszke nieuczesane, dopiero jutro bede je kapac :) Mialam wykapac je dzisiaj ale najpierw byla wizyta u weterynarza, potem tlumaczenie i jakos dzisiaj tego nie zrobilam. Mam nadzieje, ze nam wybaczysz :) To nie dlatego ze Cie nie szanujemy ale dlatego ze chcialam je wkleic jeszcze dzisiaj i nie czekalam do jutra az beda super blyszczace, wykapane i pachnace :)

Bardzo serdecznie pozdrawiamy Ciebie i Twoich slicznych przyjaciol.

Ania, Per, Sinda, Spookie, Bef i kot Kulfon :)

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny ja i moja mała Zulka także Was serdecznie witamy.Bardzo nam się podobają Wasze pieseczki,no i koteczki i król....Zulka ma także w swoim otoczeniu kilka kotków tzn.aż 4 :wink: ,a szczególnie lubi się bawić z moją koteczką 2 letnią,ciągle chce ją gonić,albo ucieka przed nią-istny cyrk! :D

Link to comment
Share on other sites

Skibuniu,

Oczywiscie, umieszcze fotki kota jutro, razem z yorkami :)

Serdecznie pozdrawiamy wszystkich :)

Adirajo- dziekuje za tak mile przyjecie jeszcze raz, Tobie, Wind, Panuli i wszystkim osobom, duza to rodzinka wiec trudno mi wymienic wszystkie osoby, ale wiedzcie ze jestem wdzieczna Wam wszystkim :)

Ania, Per, Sinda, Spookie, Bef i kot Kulfon

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...