Jump to content
Dogomania

Porodówka


Alojzyna

Recommended Posts

[quote name='vikiii']niki_ill - trzymam mocno za Was kciuki!

U nas na razie spokój - tzn sunia spokojnie śpi a ja cała w nerwach.
Dziś mamy 62-63 dzień i temp :
8.45 - 36,93
10.30 - 36,78
12.00 - 37,07 czyli już wzrastała.....
a o 18.30 - 36,98, o 20.30 - 36,95 a o 21.30 36,94 :crazyeye:

Miałyście też takie dziwne skoki temp?
Nie powinna ona spadać, a potem wzrastać? a nie spadać, rosnąć i znowu spadać?
Kurcze ja chyba się wykończę zanim suńcia urodzi.[/quote]

z tego co sie dowiedziałam od innych hodowców(bo ja to początkująca jestem;)) to tak sie zdarza,ze suce spada i mamy ewrazenie że zacznie rodzić a ona się"rozmyśla" i temp jej wzrasta-niektóre małpy potrafią często tak robić:evil_lol:


niki_ill trzymam kciuki

Link to comment
Share on other sites

No to znów będę niecierpliwie czekać na maluszki :p

U nas 24 dzień - Szelmutek ma taki aksamitny brzuszek i sutki zrobiły się delikatniejsze oraz ja na kobiet w ciąży ma zachcianki - ostatnio zjadła ogórki kiszone :crazyeye: , za jakis tydzień na USG dla formalności :p

Link to comment
Share on other sites

[B]milamini - gratulacje![/B]

Dziewczyny, co do tej temperatury, to różnice rzędu 1-2 kreseczki to jeszcze nie są spadki ani wzrosty, takie wahania są normalne, to może być spowodowane błędem pomiaru (termometr też jest tylko człowiekiem i może sie mylić :evil_lol:) albo np. tym, ze suka spała w pobliżu kaloryfera itd. To ma byc [B]różnica prawie całego stopnia[/B], czyli z np. 37,5 spadnie do 36,8 - i wg moich obserewacji z trzech ostatnich porodów, taka niższa musi się utrzymywac przez cały dzień - a robimy przecież sporo pomiarów dziennie, bo nas nerwy zjadają... Później, gdy następuje wzrost, to już "się dzieje", suka drapie, popiskuje itd i tego naprawdę nie da się przeoczyć.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='milamini']Mamy dwóch ślicznych chłopczyków:multi::multi: jeden z podejrzeniem bi-coloru (co u szetlandów jest wieelką rzadkoscią), drugi merlaczek :multi::multi: Kolorek w ciagu dwóch tyg się wyjaśni. Dzień 62. No to trzymamy łapki za nastepne mamusie :loveu:[/quote]

Gratulacje i prosimy o fotki :loveu:

Link to comment
Share on other sites

Ale mają super zmarszczki:loveu:
Cudne grubcie:loveu:

A my..... musimy się pochwalić:p
MAMY SZCZENIACZKI!
Dziś Jessi urodziła dwóch chłopców i dwie dziewczynki:multi:

to zdjęcie dwójki w kilka godzin po porodzie
[IMG]http://img207.imageshack.us/img207/645/dsc00044st8.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[B]Vikiii,[/B]

[B]G R A T U L A C J E !!! :multi:[/B]

Opisz nam dokładnie jak było.

[B]A u nas około 54-ty dzień. [/B]
Około 50-tego dnia ciąży martwiłam się bo czytałam Wasze posty o tym, jak to małe "buszują" w brzuszkach Waszych suń - że wyczuwacie ruchy szczeniąt itd. ..... a u mnie nic takiego nie było....

No, ale 52-giego dnia w końcu wyczułam - wyraźne ruchy brzuszka - po obu bokach !
Kamień spadł mi z serca. ;)

Już nie mogę się doczekać maluszków.

Link to comment
Share on other sites

[EMAIL="G@l@xy"][B]G@l@xy[/B][/EMAIL][B],[/B]

[B]więc odliczamy ![/B]

Wiesz, moja mała w sumie ma naprawdę mały brzuszek i jakoś specjalnie jej nie rośnie. ;)
Gdybym ludziom nie powiedziała na spacerach, że mała w ciąży to abolutnie nikt by się nie zorientował.
Tylko te cycuszki takie powiększone.

Mojego męża nie było tydzień w domku i po powrocie byl baaaaaaardzo zaskoczony, że mała nie jest "grubaśna"... tylko taka jak była.

Tzn. ten brzuch po prostu zmienił kształt : wcześniej był bardziej na boki ( gdy patrzyłam na sunię z góry miała wyraźnie zaokrąglone boki ) a teraz boki jakby trochę opadły a brzuszek pojawił się na dole podbrzusza.
Ale naprawdę niewielki.

A Ty wyczuwasz już ruchy szczeniaczków ???
:p

Link to comment
Share on other sites

Vikii gratulacje :)

U nas to byl jednak falszywy alarm. Termin liczylam od srodkowego krycia, takze mamy jeszcze zapas. Nera czuje sie dobrze, zbadal ja wet tak na wszelki wypadek. dzieciaczki dalej kopia i czekaja na swoj dzien :)

Dalej jestesmy w poczekalni :roll:

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...