Jump to content
Dogomania

Porodówka


Alojzyna

Recommended Posts

No cuda, cuda :evil_lol: Dziś było pierwsze obcinanie pazurków. Już zapomniałam, jak się przy tym można spocić :-) A im kluska mniejsza, tym więcej hałasu potrafi narobić.
Żałowalam tylko, że w oczach nie mam aparatu, bo miny strzelały takie, że paść można ze śmiechu :loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Saskja']No cuda, cuda :evil_lol: Dziś było pierwsze obcinanie pazurków. Już zapomniałam, jak się przy tym można spocić :-) A im kluska mniejsza, tym więcej hałasu potrafi narobić.
Żałowalam tylko, że w oczach nie mam aparatu, bo miny strzelały takie, że paść można ze śmiechu :loveu:[/quote]

Mój Norcio też panikuje przy obcinaniu paznokci, matko jak to dobrze, że nie będzie trzeba robić takich czynności dorosłemu Norkowi :evil_lol:
Jeszcze do niedawna miał tak maleńkie pazurki, że bałam się mu obcinać, bo to to ruchliwe takie, o nieszczęście nie trudno.
Ale wczoraj wet na odrobaczeniu powiedział, że wszystko jest dobrze :loveu: miód na moje serduszko :loveu:

Kurczę jeszcze niedawno Norek się urodził, teraz już może zaczynać jeść samodzielnie :crazyeye::crazyeye::crazyeye: Ale jaja...... Czas leci jak głupi :crazyeye:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Saskja']

[URL]http://img217.imageshack.us/img217/3978/87754933hb4.jpg[/URL]
[/quote]

:loveu::loveu::loveu::loveu::loveu::loveu::loveu::loveu::loveu: Saskja OGROMNIASTE GRATULACJE :loveu::loveu:

Niech się cudeńka chowają zdrowo :p


Przed nami dzisiaj USG; od rana mam ścisk żołądka tak jak to bym ja miała mieć to badanie :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='andziaa']Hej! Czytałam i natrafiłam na pytanie jak ktoś się pytał kiedy się obcina [B][U]palce[/U][/B] czy obcina się je również u labradorów? A jeżeli chodzi o paznokcie to u szczeniąt kiedy się je obcina?Co ile? I czym?
Pozdrawam[/quote]

są rasy u których się je zostawia i są wymagane do tego podwójne ( we wzorcu ) ale w wiekszości usuwa się je zarówno ze względów estetyczno-standartowych jak i dla bezpieczęństwa - zawsze to dodatkowy palec, który odstaje do tegopies może go sobie gdzieś wyrwać na spacerze, zachaczyć itd

obcina się w 2-4 dobie, czym ? no przecież nie odgryziesz ani nie zrobisz tego nożem kuchennym... to już zadanie weterynarza, ma sprzęt, ma doświadczenie

Link to comment
Share on other sites

Co do pazurków - Dzidtka, za każdym razem do weterynarza?! Ja to robię sama co 3-4 dni, cążkami do skórek, specjalnie do tego celu kupionymi.

Gratulacje dla wszystkich oczekujących potwierdzonych przez USG!

niki ill, ciekawe, czy już... Trzymamy kciuki.

Link to comment
Share on other sites

pytanie było o dodatkowych PALCACH... nie pazurkach, które nie sa dodatkowe ;)
jeśli ktoś potrafi sam, nie boi sie, ale to jednak ZABIEG...
nie wiem co znaczy za każdym razem ja na 9 miotów lhasaków ( 38 szczeniąt ) tylko raz miałam dodatkowy a właściwie 2 ( bo na obu tylnich łapkach u 1 malucha )
ogony u PONów ( miałam 4 mioty ) też sama nie obcinałam a w 2-3 dobie u weta , własciwie dokładnie ten sam zabieg

Link to comment
Share on other sites

niki_ill - trzymam mocno za Was kciuki!

U nas na razie spokój - tzn sunia spokojnie śpi a ja cała w nerwach.
Dziś mamy 62-63 dzień i temp :
8.45 - 36,93
10.30 - 36,78
12.00 - 37,07 czyli już wzrastała.....
a o 18.30 - 36,98, o 20.30 - 36,95 a o 21.30 36,94 :crazyeye:

Miałyście też takie dziwne skoki temp?
Nie powinna ona spadać, a potem wzrastać? a nie spadać, rosnąć i znowu spadać?
Kurcze ja chyba się wykończę zanim suńcia urodzi.

Link to comment
Share on other sites

Bardzo proszę mnie objaśnić jak to ma wyglądać z tymi skokami temperatury, bo jutro mamy 55 dzień i pomału zaczynam się przymierzać. Proszę też o radę jak często nalezy ta temperaturę mierzyć. Mam skądś wiedzę, że ok 30 s, zwykłym rtęciowym termometrem?

Co do rośnięcia brzuszka, to moje obserwacje są takie, że jednak nastąpiła pewna stabilizacja. Może jest odrobinę bardziej napięty, ale już tak nie rośnie, przynajmniej nie tyle, żebym to była w stanie zaobserwować.

Za to wczoraj zdecydowanie czułam brykanie maluchów :-) Rozczulające :-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Magda i Saga']Bardzo proszę mnie objaśnić jak to ma wyglądać z tymi skokami temperatury, bo jutro mamy 55 dzień i pomału zaczynam się przymierzać. Proszę też o radę jak często nalezy ta temperaturę mierzyć. Mam skądś wiedzę, że ok 30 s, zwykłym rtęciowym termometrem?
[/quote]

Około 30 sekund to elektroniczny mierzy, rtęciowym przypuszczam, że trzeba dłużej...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...