Jump to content
Dogomania

"gwałty" na misiach-pozwolić czy nie??


Blairka

Recommended Posts

Czytałam, że zdecydowanie należy zabraniać takich zachowań. A już na pewno nie wolno pozwolić, żeby pies wyżywał się na nas. Ja takich problemów nigdy nie miałam, więc wiele poradzić tu nie mogę, ale słyszałam, że kastracja bardzo pomaga.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 66
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Moje psy wobec siebie często się tak zachowują, ale istnieje ścisła hierarchia, tj. który na którego może się wspinać, a na którego nie.:pI jeszcze nigdy się niezdażyło, że np. jest "wymiana partnera":cool3: :eviltong:

Więc wydaje mi się, że w przypadku moich psin "gwałty" łączą się ściśle z pozycją w stadzie. Poza tym żaden z trzech psów nigdy nie skacze po suce-ona na to niepozwala:eviltong: Zresztą widać, że Sawa góruje nad pozostałymi psami, w końcu to dama:razz::razz::razz:

I na przedmiotach też im się nigdy niezdaża "wyżywać".:eviltong: Może dlatego, że wychowywały się razem i "te" zachowania mogły od razu kierować na psy, a nie na ludzi czy rzeczy.;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dobcia']Moje psy wobec siebie często się tak zachowują, ale istnieje ścisła hierarchia, tj. który na którego może się wspinać, a na którego nie.:pI jeszcze nigdy się niezdażyło, że np. jest "wymiana partnera":cool3: :eviltong:

Więc wydaje mi się, że w przypadku moich psin "gwałty" łączą się ściśle z pozycją w stadzie. Poza tym żaden z trzech psów nigdy nie skacze po suce-ona na to niepozwala:eviltong: Zresztą widać, że Sawa góruje nad pozostałymi psami, w końcu to dama:razz::razz::razz:

I na przedmiotach też im się nigdy niezdaża "wyżywać".:eviltong: Może dlatego, że wychowywały się razem i "te" zachowania mogły od razu kierować na psy, a nie na ludzi czy rzeczy.;)[/QUOTE]
Czym innym są zachowania seksualne (w tym samogwałt) a czym innym działania dominacyjne.
Wspinanie pojawia się u szczeniąt zaraz po tym jak zaczynają chodzić.Mocny,silny psychicznie szczeniak będzie wspinał sie na bardziej podporzadkowane rodzeństwo,aby okazać swą wyższość i dominację.Identyczne działania można zaobserwować u dorosłych psów i nie maja one nic wspólnego z seksualnymi preferencjami.Należy je interpretować jako sygnał poważnych ambicji społecznych wspinającego się psa.Pojawia sie jako wyzwanie albo jako oznaka utwierdzająca dominację i równie dobrze może wystąpić między osobnikami tej samej jak i przeciwnej płci.
[B]skoro wspinanie jest zazwyczaj podyktowane chęcią okazania swojej pozycji społecznej,wiarę w to,ze poprzez kastrację uda sie to wyeliminowac,należy włożyć między bajki.Spadek poziomu testosteronu łagodzi skłonności do agresji i w pewnym stopniu tendencji do dominacji.Kastracja nie zmienicałkowicie charakteru i osobowości psa,wiec u osobników dominujących incydenty ze wspinaniem będą nadal występować,choć rzadziej.Wszakże im starszy pies,tym efekt obniżenia tendencji dominacyjnych mniejszy.[/B]

[B]To wg.Corena-"Jak rozmawiać z psem"[/B]

Ten rozdział ma 10 stron,wiec daruje sobie przepisywanie wszystkiego.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dobcia']Moje psy wobec siebie często się tak zachowują, ale istnieje ścisła hierarchia, tj. który na którego może się wspinać, a na którego nie.:pI jeszcze nigdy się niezdażyło, że np. jest "wymiana partnera":cool3: :eviltong:
[/quote]

O! A u mnie sie samce wymieniaja :evil_lol: Ludzie i przedmioty ich nie interesuja. Na spacerach starszy pies "trenuje na sucho" na sukach (jesli sucz jest wysterylizowana, to nie), a mlodszemu plec psa jest obojetna :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='julita104']o to ciekawe!
Mojego psa kastrata łaczy wielka miłośc z psem-wnętrem:P
wolą siebie od mojej suczki :P[/QUOTE]
"Homoseksualizm zdarza się u wielu ssaków,lecz zainteresowanie kastratami nie musi oznaczać ochoty na seks.Gdyby pies był naprawdę homoseksualny,próbowałby kopulować wyłącznie z samcami.To zdarza się bardzo rzadko.Niektóre psy są obojętne wobec samic,nawet dgy damy się o nie ocierają i nadstawiają zad.Są to zazwyczaj psy skupione wyłącznie na swych ludzkich panach,nie mające żadnych doświadczeń seksualnych i kompletnie obojętne także wobec innych samców.
Psy próbują wspinać się na wykastrowane samce z dwóch związanych ze sobą powodów.Po pierwsze,wypróbowały wczesniej wszelkie inne możliwości-bezskutecznie.Próbowały wspinac sie na suki i zostały szorstko odprawione,zakusy wobec innych psów skończyły sie pogryzieniem.Natomiastze strony kastrata nie doczekały sie reakcji,więc-nauczone doświadczeniem-wybierają te ostatnie.
Drugi powód,to chęć dominacji.Wspinanie się i ruchy kopulacyjne to nie tylko zachowanie seksualne,lecz sposób okazania swej wyższości.Pies może wspinać się po prostu,aby pokazać kto tu jest szefem.Wspinanie sie na kastraty może być w pewnych warunkach zachowaniem seksualnym,lecz w innych bywa zwykłym podkreśleniem autorytetu."

Bruce Fogle-"101 pytań,które twój pies zadałby weterynarzowi,gdyby umiał mówić"

Link to comment
Share on other sites

witajcie
ciekawe to wszystko, oj ciekawe.... ale jak wytlumaczycie mi to ze... suczka malutka i calkowicie podporzadkowana mojej duzej, w okresie cieczki mojej probuje ja kopulowac ( nawet na uchu) i tak samo reagije na inne suczki ktorych normalnie nie znosi, a trakcie ich cieczki takie reakcje??
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Czyli jak by niebyło, dobrze myślałam:p

Moje psy po prostu ustalają w ten sposób sobie tylko znane relacje, i nie jest to związane z chęcią kopulacji. I nie są kastratami, jedynie Sawa jest wysterylizowana. Więc według tego, co napisała puli, ma to jedynie związek z chierarchią i podkreśleniem autorytetu.

Dobrze wiedzieć, że miałam troche racji:lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sonika']

Co do tej sprawy to raz doznalam szoku. Jak bylam ze znajoma na spacerze z psiakami(ona jest dosyc niska), byliśmy bardzo daleko od pewnego boksera. Mimo to, szybkim speedem przybiegl do nas, skonczyl na ta moja znajoma i zaczal kopulowac :-o Nawet nie wiecie jak to wygladalo, zakryl ja prawie cała. Ona nie moga sie uwolnic, bo pies byl bardzo silny. Wlascicielka tylko sie smiala i zanim podeszła, to naszczescie udalo nam sie go jakas zdjac.
Mowie wam, szok :crazyeye: To juz nie jest normlane...[/quote]

Mój pies raz żucił się na młodszego brata mojej koleżanki i wiecie co robił :roll:.
Oczywiście nigdybym nie zareagowałam śmiechem, jak ta. "pożal sie Boże", właścicielka Boksera, bo tu nie ma nic do śmiechu.
Odrazu na niego krzykłam i go sciagnełam.
To samo zrobił wobec mojej młodszej kuzynki.
Dlaczego? Bo obydwoje byli mniejsi, mozę nei od niego ale gdy on stanie an 2 łapach to jest wiekszy o 1/4. Na 100% w celach dominacyjnych.

Raz tez, bawiac sie kocem, złapał go i zaczął kopulować. Zapewne jak było tu juz mówione, w celach pokazania, ze to "jego".

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

ee tam, wielopłaszczyznowe zagadnienie? Weterynarz, do którego dzisiaj trafiłam, zapytał, jaki pies ( 6 miesięcy ) ma popęd. Chyba się zawahałam, bo zapytał jedynie, czy onanizuje sie na rzeczach, ludziach. Jak potwierdziłam, że zdarza mu się gwałcic maskotki- to zalecił, bezwzględnie- jak to robi- ZWINIĘTĄ GAZETĄ uderzyć- krzywdy nie zrobi, a pokaze psu, że ma się tak nie zachowywać.
Jakos dziwnie na mnie patrzył, jak mu powiedziałam, że nie wchodzi w grę oduczanie czegokolwiek metodą bicia.
Ale wniosek jeden- nie ma żadnych podtekstów- czysty seks ;), no i trzeba zboczeńcowi wybić z glowy ;)

Link to comment
Share on other sites

Z tego co ja wiem (ale oczywiście pewnie wiele osób się ze mną nie zgodzi, szczególnie zwolenników TD), to kopulowanie z przedmiotami, a nawet z ludźmi u szczeniaka i młodego psa nie ma nic wspólnego ani z seksem, ani z próbą dominacji. Robią to również suczki (moja suczka tak rbi) oraz mardzo małe szczeniaki, które przecież nie myślą o seksie; zwykle w pobudzeniu, entuznajmie, stresie. Wika na przykład robi to ze mną w kłopotliwej sytuacji, kiedy jest dookoła dużo nowych osób, czasem nowych psów - i tak ją to "podnieca", że w ten sposób się rozładowuje.

Mój pies-samiec, obecnie 13-letni, robił to do ok. 2 roku życia, potem przeszło samo.

Myślę, że wszelkie karcenie psa, bicie itp. będzie go w tej sytuacji dodatkowo pobudzać czy nakręcać, a więc nie rozwiąże problemu. U Wiki nawet silniejsze odpychanie powoduje, że ona jeszcze bardziej się "napala". Co pomaga - odizolowanie, zabranie zabawki z którą "to robi", uspokojenie. No i mija z wiekiem.

Link to comment
Share on other sites

Łoooo, matko pojedyncza ;)

Wiem, że mi łatwo mówić, bo mam małego psa (sznaucerek mini), ale ja również nie wyobrażam sobie oduczania czegokolwiek biciem.
Gimli wykonuje ruchy kopulacyjne tylko w jednym przypadku: gdy jest wytęskniony i nie radzi sobie z emocjami. Zdarza się to po dłuższej nieobecności mojej i męża jednocześnie, czyli po 5 dniach pod opieką kogo innego. Problem znika po 2 dniach spędzonych z nami, w naszym domu, czyli gdy psiak sie ustabilizuje emocjonalnie.
Względem innych psów Gimli nie miewa takich zapędów. Nawet jeśli "wchodzi" na psa, to nie "kopuluje", a najczęściej po prostu zakłada łapki na pysk, żeby przyjaźnie wylizać uszy :D

Na co dzień mam kontakt z drugim sznaucerkiem Frodem, rówieśnikiem Gimlego. Frodo jest zupełnie inny - ma niezniszczalny "instynkt gwałciciela". Wspina się i "kopuluje" na wszystkim i wszystkich. Nie robi mu różnicy czy to zabawka, poduszka, łydka pani, pies, suczka, itp.
Byłam świadkiem sytuacji, w której Frodo wspiął sie na 3 miesięczna buldożkę i tak mocno trzymał łapkami, ze jego pan podniósł go razem z buldożką <lol2>
Właściciele Froda poradzili sobie z problemem następująco:
- nie pozwalali wspinac się na ludzi, czyli po prostu odsuwali psiaka i zajmowali go czymś innym (rzut zabawką lub smakołykiem)
- zapewnili mu zabawki, na których w domu mógł rozładowywać tą potrzebę,
- w odpowiednim wieku pozwolili mu pokryć suczkę (bardzo dyskusyjne, moim zdaniem, ale pomogło rozładować psiaka),
- pozwolili psu spać w ich łóżku, czyli zaspokoili jego potrzebę bliskości.

Frodo nadal ma poduchy "do gwałcenia" w domu i juz na stałe sypia z właścicielami, a problem w zasadzie zniknął. Trudno ocenić jednoznacznie czy po prostu wyrósł z okresu "popędu nastolatka", czy się wyciszył, czy problem leżał w psich tęsknotach.
Teraz inne psy po prostu mu na to nie pozwalają (licencja szczeniaka juz dawno mu sie skończyła), a ludzie "zaproponowali" rozładowanie napięcia i problemu już prawie nie ma.
Myslę, że u Froda problem był tak nasilony również ze względu na to, że psiak o ogromnym temperamencie miał mało ruchu.

Podsumowując:
TAK, dawać zabawki "na gwałt" ;)
TAK, przytulać psa i rozpieszczać dotykiem,
TAK, zapewnić ruch,
TAK, delikatnie przekierowywać "kopulowanie" na zabawę (rzut zabawką, gonitwa, szarpanie sznurkiem) ZAMIAST karcenia.
Takie postępowanie u nas przyniosło szybkie i trwałe efekty.

Tangerine

Link to comment
Share on other sites

Wrzaskun ;) dalej się drze, śpiewa, tańczy, recytuje ;) Po ciemku wieczorami problem szczekania na inne psy znów się nasila :( Pisałam o tym na yahoo - walczymy z tym problemem na poważnie. Pisałam tam też o grzybicy w łapce i uchu Gimlego :( i o sucesikach szkoleniowych (nie ciągnięcie na smyczy, przywołanie, patrz, kulaj się) :D

Bardzo Cie tu pełno :D
i ja tez powoli zaczynam się tu panoszyć ;)
Dorota.

Link to comment
Share on other sites

Przesledziłam caly wątek gruntownie i wnikliwie, bo jest on niewątpliwie interesujący. Zwłaszcza, ze pod moja opieką znajduje sie taki maly podrostek... wszystko jeszcze przede mna :roll: Wiem, ze w stosunku do ludzi jest to kategorycznie zakazane... z miskami roznie, jak piszecie mozna pozwolic zeby piecho mial swojego towarzysza do "tych" zabaw... no ale co jezeli piesio wykazuje zainteresowanie innymi psami np. spotkanymi na spacerze, ganić za to, zakazywac... moze pozwalac na takie zachowanie, no bo w koncu to tylko natura? Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...