Jump to content
Dogomania

Galeria Smaków, czyli jak uszczęśliwić Debeściaczka ;)


Teklunia

Recommended Posts

[quote name='Gosiek']To przeklejem z mojego topiku ciacha w takim razie... te strasznie słodkie

[COLOR=red][SIZE=6]Duńskie ciastka owsiane[/SIZE][/COLOR]
2 szkl. mąki
1 szkl. płatków owsianych
1 szkl. cukru
1 cukier waniliowy
1 łyżeczka sody
1 kostka masła
1 szkl. fistaszków w kolorowej cukrowej polewie (tzw. kamyczków)

Miękkie masło ręką połącz w misce z cukrem, cukrem waniliowym i sodą. Dodaj płatki owsiane i fistaszki, wymieszaj. Stopniowo dosypując mąke, zagnieć dość tłuste, ale zwarte ciasto. Ulep z niego kilka wałeczków o średnicy nie większej niż 2cm. Potnij je nożem na kawałki o długości 4 cm. Każdy kawałek spłaszcz w dłoniach tak, aby powstały ciasteczka o podłużnym, obłym kształcie. Piecz je w piekarniku nagrzanym do 170 st. C ok. 15 minut. Ciasteczka owsiane można przechowywać bardzo długo w szczelnie zamykanych metalowych puszkach.

znalazłam ten przepisik w necie :cool:
Ciacha ;epiej robić mniejsze niz podają w przepisie bo sporo rosną w piekarniku. Ja zrobiłam takie prawie płaskie - są niesamowicie chrupiące a orzeszki dały extra smaczek :angel:
[IMG]http://images1.fotosik.pl/7/iuvdrnsqsw18xqro.jpg[/IMG][/quote]

mam pytanie a czy te kamyki to kaos pogniesc czy takie cale wrzucuc :flasings:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='HankaRupczewska'][B][COLOR=red]Asher [/COLOR]- nie robiłam z różą - ale ciasto jest słodkie - wiec te powidła śliwkowe, które są najmniej słodkie ze wszystkich dostępnych w sprzedaży - odejmują mu trochę tej słodyczy .[/B]


[B][COLOR=red]Justyna [/COLOR]- tak, to taki , o jakim piszesz. Można upiec - ale ja ZAWSZE idę na łatwiznę ....[/B]

[B][COLOR=red]Aga [/COLOR]- to się je z pieczywem ? Te prawdziwki ???[/B][/quote]
z chlebkiem :flasings: no i z piwkiem ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gosiek'][SIZE=3]Kamyczki wrzucić w całosci :)[/SIZE]


No proszę jak się pięknie kacik kulinarny rozwija.....:-D[/quote]
upppppppppppppssssssssss a ja zjadlam juz prawie wszystkie :/
1/3 kubeczka to za malo prawda :/

i do sklepu znowu dygac ;)

dzis poszlam do sklepu i kupilam polrodukty prawie ze wszystkich przepisow hahahahhaha

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dbsst']upppppppppppppssssssssss a ja zjadlam juz prawie wszystkie :/
1/3 kubeczka to za malo prawda :/

i do sklepu znowu dygac ;)

dzis poszlam do sklepu i kupilam polrodukty prawie ze wszystkich przepisow hahahahhaha[/quote]hi hi tylko nie pomieszaj przepisów ;-)
Ja kamyczki też zjadłam i ciastka dziś nie będą pieczone :lookarou:

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=black][FONT='MS Sans Serif'][B][COLOR=darkred]Placek amoniakowy cioci Hanusi[/COLOR][/B][/FONT][/COLOR]

[COLOR=black][FONT='MS Sans Serif']1 szkl.mąki,[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT='MS Sans Serif']1 szkl.cukru,[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT='MS Sans Serif']4 całe jajka,[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT='MS Sans Serif']1 łyżeczka amoniaku rozpuszczona w 2 łyżeczkach cipłej wody lub mleka,[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT='MS Sans Serif']12 dkg drożdży ,[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT='MS Sans Serif']2 łyżeczki proszku do pieczenia[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT='MS Sans Serif'][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT='MS Sans Serif']Rozmieszać amoniak wrzącym mlekiem, drożdże rozetrzeć z 1 łyżeczką cukru, [/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT='MS Sans Serif']wsypać mąkę, wbić całe jajka wlać amoniak i drożdże,proszek, dobrze wymieszać[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT='MS Sans Serif'] i zostawić w cieple na noc albo na kilka godz.[/FONT][/COLOR]
[LEFT][COLOR=black][FONT='MS Sans Serif']Na stolnicy wysiekać 1 margarynę z około 1 kg mąki (ciasto wolne jak na pierogi) [/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT='MS Sans Serif']wlać zaczyn i wyrobić. [/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT='MS Sans Serif'][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT='MS Sans Serif']U[/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT='MS Sans Serif']piec 3 cienkie placki. [/FONT][/COLOR][/LEFT]
[COLOR=black][FONT='MS Sans Serif'][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT='MS Sans Serif']Na jeden nałożyć dżemem,[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT='MS Sans Serif']a na drugi masę grysikową[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT='MS Sans Serif'][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT='MS Sans Serif']dobry na drugi dzień[/FONT][/COLOR]
[CENTER][COLOR=black][FONT='MS Sans Serif'] smacznego :kaffee_2: [/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT=Verdana][/FONT][/COLOR][/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

:question: [quote name='dbsst']POMOCY!!!!!!!!!!!!!! ja zamiast miekkiego masla to je rozpuscilam czy dodac moge czy to nie bedzie to samo :/[/quote]

musze sie zacytowac bo czekam na podpowiedz na wszelki wypadek kupilam maslo ;) i sie ociepla ale czy moge ;wac czy musze jednac kostek dodac :question: :flasings: :flasings: :flasings: :flasings: :flasings: :flasings: :flasings: :flasings: :flasings: :flasings: :flasings:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='olcha']Jeśli mowa o cisteczkach to rozpuszczone masło nie może być? Czy mi sie wydaje?

A jeśli nawet pomylisz przepisy to wklej swój samorodek nam tutaj :D[/quote]

no dobra to co zrobic teraz z tym rozpuszczonym czekam na przepis ;) ŁATWY !!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

MOJE ciasteczka Duńskie pycha :D mniam :sabber:
SAYMA jak nie zjemy systkich to Ci przyniose ;) :D

[IMG]http://img366.imageshack.us/img366/9381/sunandearth8ux.jpg[/IMG]


[IMG]http://img366.imageshack.us/img366/8543/img79667ko.jpg[/IMG]

[IMG]http://img366.imageshack.us/img366/1441/img79725zl.jpg[/IMG]

[IMG]http://img366.imageshack.us/img366/5231/img79743jv.jpg[/IMG]


a to druga porcja wita sie z piekarnika :D

[IMG]http://img459.imageshack.us/img459/7403/img79754jl.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

:sabber: :sabber: :sabber: :sabber: :sabber: :sabber: :sabber: :sabber: :sabber: :sabber: :sabber: :sabber: :sabber: :sabber: :sabber: :sabber: :sabber: :sabber: :sabber: :sabber: :sabber: :sabber: :sabber:

[B][COLOR=yellowgreen]MNIAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAM[/COLOR][/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dbsst']hehehe ten jeden pozuje nadgryziony :d mniami

Gosiu bedziesz ze mnie dumna mam nadzieje ;)

Teklunia i widzisz jaki przydatny jest topik o pychotach :d[/quote]
[SIZE=5][COLOR=Red][I]Jestam bardzo, bardzo, bardzo dumna [IMG]http://www.mysmilie.de/english/green/smilies/love/4/83.gif[/IMG]
[COLOR=Black][SIZE=2]

Nie było mnie a Ty piękne ciacha zrobiłaś... i ślicznie zrumienione i obfocone.....
smakują?
[/SIZE][/COLOR][/I][/COLOR][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...