Jump to content
Dogomania

Wystawowe czy użytkowe


Kamilapon

Recommended Posts

Ale Rotti nie mówiła tego z ironią. Jedyne z czym się zgadzam to fakt, że do charta naprawdę trzeba być zawziętym. Trzeba pokochać tego psa i chcieć go z całego serca, pomimo wszystko. To trudne psy, choć ja większych problemow nie mam, ale okazuje sie, że wiele ludzi nie radzi sobie z nimi i potem powstają takie a nie inne mity, że charty są agresywne. A one nie są agresywne, one są cholernie dominanckie i jeśli zdominuja człowieka to robią co chcą, ale jeśli mają nad sobą mocną rękę to takiego charta do rany przyłóż...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 568
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Czy sugerujesz, że ktoś z nas tu nie pracuje nad psami?

chodziło mi konkretnie o charty Polskie i o ich hodowle a nie om Was i wasze psy

I tu się z Tobą zgadzam! Mało kto pracuje nad charcim charakterem. Niestety... Mimo wszystko kocham tę rasę. Niestety wiele tych psów jest kupowanych ze względu na grację, niepowtarzalność, urodę, a to pikuś w porównaniu z charcim charakterem...

Link to comment
Share on other sites

nie zupełnie...

choćby po moim przykładznie, chiałam miec Charta Pl ze względu na elegancję, ruch, krótki włos (po PONach chiałam cos krótkowłosego, jednak nie wyszło mam lhasa alada chwila przylatuje nowy członek rodziny ;) ), chiałam mieć psa głównie na wystawy... i raczej nie patrzyłabym na charakter (wychodząc z założenia, że dam sobie radę) tylko na eksterier... i tak samo jest z doborem reproduktora, jednak większość patrzy na eksterier i tytuły... w kazdym razie obudziłam sie w porę :) i tak mi przyszło do głowy, że skoro ja miałam takie mysli to co dopiero człowiek, który nigdy nie miał psa ?

Link to comment
Share on other sites

Dzitka

Ooo, teraz to powiedziałaś coś z sensem. Do chartów trzeba mieć zacięcie. To fakt.

jesli dla Ciebie tylko to miało sens to naprawde nie marnuj swojego czasu i nie czytaj moich postów, zreszta miałas mi dać ignora... wszyscy będa zadowoleni

Oooo, to nie było zbyt miłe :(

Dochodzicie do podobnych wniosków, nie musicie sie obrażac wzajemnie :wink:

Link to comment
Share on other sites

tak dobrze rozumiesz, psa pasterskiego tez mam tylko na wystawy a posokowce (mysliwski pies), które wystawiam od 5 lat tez są tylko na wystawy i do łózka naturalnie

To szczerze współczuję tym psom. Dobrze, że charta nie nabyłaś bo miałabyś jeszcze gorsze zdanie o tej rasie niż teraz. Niewybiegany chart to koszmar, no a na wystawach to za dużo kółeczek on nie zrobi...

Link to comment
Share on other sites

[quote name="SpytkoOooo, to nie było zbyt miłe :(

Dochodzicie do podobnych wniosków, nie musicie sie obrażac wzajemnie :wink:

internet ma tą wadę, że nie słychac ironii ale da się ja wyczuć i skoro sie tu produkuje a ktos uznaje 1 moje zdanie za sensowne a reszte nie to po co to czyta ?

Link to comment
Share on other sites

choćby po moim przykładznie, chiałam miec Charta Pl ze względu na elegancję, ruch, krótki włos (po PONach chiałam cos krótkowłosego, jednak nie wyszło mam lhasa alada chwila przylatuje nowy członek rodziny ;) ), chiałam mieć psa głównie na wystawy... i raczej nie patrzyłabym na charakter (wychodząc z założenia, że dam sobie radę) tylko na eksterier

To jest tak zwane powierzchowne traktowanie sprawy. :wink:

I czy Twój problem nie polega na zbyt powierzchownym traktowaniu psów ?

Link to comment
Share on other sites

tak dobrze rozumiesz, psa pasterskiego tez mam tylko na wystawy a posokowce (mysliwski pies), które wystawiam od 5 lat tez są tylko na wystawy i do łózka naturalnie

To szczerze współczuję tym psom. Dobrze, że charta nie nabyłaś bo miałabyś jeszcze gorsze zdanie o tej rasie niż teraz. Niewybiegany chart to koszmar, no a na wystawach to za dużo kółeczek on nie zrobi...

??? a co ma wybieganie do wystaw ?

niby moje PONy wychodza na dwór tylko na wystawy ???

nie zamiarzałam brać udziału w cursingach czy wyścigach ale nie ma to nic wspólnego z pielegnacją, a ja ruch uważam za pielegnację... nie popadaj w skrajność

poza tym jak pisałam miałam sie przeprowadzac i teren byłby na 10 chartów... zreszta jest ale jednak nie wyprowadziłam się a psy sa tam tylko w weekendy i w czasie urlopów

Link to comment
Share on other sites

To jest tak zwane powierzchowne traktowanie sprawy. :wink:

I czy Twój problem nie polega na zbyt powierzchownym traktowaniu psów ?

uwielbiam wystawy i dla tego nie mam psów nierodowodowych tylko z rodowodem, a widok charta w ruchu jest fenomenalny podoba mi się i chiałam mieć ale jednak przemyslałam sprawę, moze to powierzchowne ale tak mam psy i kupuje psy głównie z myslą o wystawach, gdyby mnie one nie interesowały miałabym psy ze schroniska

Link to comment
Share on other sites

No bo wiesz... kupowanie sobie kolejnej rasy dla wystaw jest dla mnie nieporozumieniem... Chcesz być włascicielką wielkiej ilości championów - jesteś fanem Supronowicz?

Nie wyobrażam sobie mieć charta, bo podoba mi sie eksterier, a charakter mnie nie interesuje - zwłaszcza w przypadku tych psów!

Uważałam, że masz jakąś tam wiedzę, ale nie umiesz jej wykorzystać, a tera zastanawiam się czy czasem nie robisz krzywdy tym psom i nie traktujesz ich jako ozdóbek, nie ważne, że nie są z grupy IX

Link to comment
Share on other sites

No to po Twojej ostatniej wypowiedzi współczuję baaardzo mocno Twoim psom.

Nie kochasz ich, ale patrzysz tylko na eksterier i cenisz ich za zdobyte medale. Jak rodowód to tlyko wystawy. Ja akurat mam rodowodowego i wystawiam, ale jak nie rozwinie się ładnie to go nigdzie nie oddam, nic się nie stanie - chciałam charta bo kocham tę niezależność, kocham spacery z tym wariatuńciem itd. itd.

A Ty jesteś uzależniona od wystaw, moze wystawiaj coś na wystawach aut, nie czegoś żywego...

Link to comment
Share on other sites

No bo wiesz... kupowanie sobie kolejnej rasy dla wystaw jest dla mnie nieporozumieniem... Chcesz być włascicielką wielkiej ilości championów - jesteś fanem Supronowicz?

nie nie jestem fanka ale i nie krytykuje tej hodowczyni, nie mam warunków na tyle psów, gdybym miała myslę że miałabym ok 30 psów 5-6 ras

Nie wyobrażam sobie mieć charta, bo podoba mi sie eksterier, a charakter mnie nie interesuje - zwłaszcza w przypadku tych psów!?

gdyby miały inny charakter a tak je sobie wyobrażałam mozna miec go tylko jako psa towarzysza, po poznaniu tej rasy zrezygnowałam, podziwiam u innych ale w domu nie chciałabym miec i nie mam

quote="wirka"]

Uważałam, że masz jakąś tam wiedzę, ale nie umiesz jej wykorzystać, a tera zastanawiam się czy czasem nie robisz krzywdy tym psom i nie traktujesz ich jako ozdóbek, nie ważne, że nie są z grupy IX

sorki że to napiszę, mi to rybka co uwazasz na mój temat i nie będe tu nic nikomu udowadniać, nie wiem w jaki sposób moge krzywdzic moje PONy traktując je jak ozdóbki ???? no i kupiłam sobie ozdóbkę lhasa apso to rasa ozdobna i jest w gr IX

Link to comment
Share on other sites

No to po Twojej ostatniej wypowiedzi współczuję baaardzo mocno Twoim psom.

Nie kochasz ich, ale patrzysz tylko na eksterier i cenisz ich za zdobyte medale. Jak rodowód to tlyko wystawy. Ja akurat mam rodowodowego i wystawiam, ale jak nie rozwinie się ładnie to go nigdzie nie oddam, nic się nie stanie - chciałam charta bo kocham tę niezależność, kocham spacery z tym wariatuńciem itd. itd.

A Ty jesteś uzależniona od wystaw, moze wystawiaj coś na wystawach aut, nie czegoś żywego...

jak czytam takie pierdoły to mi naprawdę cisnienie skacze ?

co to znaczy kocham tylko za medale ??? skąd to wiesz ??? o jakim oddawaniu Ty piszesz, mam mojego pierwszego slepego, głuchego prawie 12 letniego psa i nikomu go nie dałam, mam 9 letnia bezpłodną sukę tez jej nikomu nie oddałam i nie oddam

I NIE OCENIAJ TAK LUDZI, lubie prostych ludzi bo czasami ich uwagi są trafne ale nie PROSTAKÓW,

przegiełaś

Link to comment
Share on other sites

I NIE OCENIAJ TAK LUDZI, lubie prostych ludzi bo czasami ich uwagi są trafne ale nie PROSTAKÓW,

przegiełaś

Zaczyna boleć? A ja nie mówiłam, że Ty oddajesz psy. Zdziwiło mnie, że kupujesz psy, bo kochasz wystawy. Mnie to nie nastawia pozytywnie.

A wyzwanie mnie od prostaków świadczy o tym, że ukłuł cię ten temat... nie wiem dlaczego... nie pisąłam, że oddajesz psy, ale że sprawiasz je sobie dla medali - to mi się nie podoba, ale niestety tylko tyle moge w tej kwestii zrobic

no a z prostakiem to ty przegiełaś...

Link to comment
Share on other sites

I NIE OCENIAJ TAK LUDZI, lubie prostych ludzi bo czasami ich uwagi są trafne ale nie PROSTAKÓW,

przegiełaś

Zaczyna boleć? A ja nie mówiłam, że Ty oddajesz psy. Zdziwiło mnie, że kupujesz psy, bo kochasz wystawy. Mnie to nie nastawia pozytywnie.

A wyzwanie mnie od prostaków świadczy o tym, że ukłuł cię ten temat... nie wiem dlaczego... nie pisąłam, że oddajesz psy, ale że sprawiasz je sobie dla medali - to mi się nie podoba, ale niestety tylko tyle moge w tej kwestii zrobic

no a z prostakiem to ty przegiełaś...

TAK to boli ! a skoro tego nie rozumiesz to nie nie dażysz swojego psa uczuciem, to tak jak ja bym Ci napisała masz charta tylko po to żeby Ci tempil koty, ktore sikaja Ci pod domem

obraziło mnie to, ja nic nie pisałam na Twoj temat czy innych osób (tylko ras!), nie oceniałam ale teraz... siedzi takie coś mające o sobie wielkie mniemanie, oceniajace innych, oczywiście krytykujace (nawet innych hodowców chartó Pl np C. a jaki Ty masz dorobek w hodowli tej rasy ?) a kim Ty wogóle jesteś ???

Link to comment
Share on other sites

Dzidtka - że też Ci się chce.

Powierzchownie to oni Ciebie odbierają, a nie Ty psy.

Jesteś złym człowiekiem, bo ważne są dla Ciebie wystawy i co gorsza się do tego otwarcie przyznajesz. Jak możesz być taka płytka i naskórkowa!!! Napisz, że najważniejszy jest charakter, użytkowość (cokolwiek to znaczy), a wystawy to tylko taki dodatek, tak mimochodem i będziesz w porządku gościówa. I koniecznie, że kochasz wszystkie pieski.

Bądź hipokrytką - będzie Ci lżej.

Link to comment
Share on other sites

TAK to boli ! a skoro tego nie rozumiesz to nie nie dażysz swojego psa uczuciem, to tak jak ja bym Ci napisała masz charta tylko po to żeby Ci tempil koty, ktore sikaja Ci pod domem

I bym się nie obraziła. Bo to nie prawda. Sorry, niestety tylko prawda boli...

obraziło mnie to, ja nic nie pisałam na Twoj temat czy innych osób (tylko ras!), nie oceniałam ale teraz... siedzi takie coś mające o sobie wielkie mniemanie, oceniajace innych, oczywiście krytykujace (nawet innych hodowców chartó Pl np C. a jaki Ty masz dorobek w hodowli tej rasy ?) a kim Ty wogóle jesteś ???

Mogłabym poszukać, że napisałas na mój temat, ale nie będę tego robić. Nie skrytykowałam hodowli Celerrimus, ale Ty widzę umiesz ironię wyczytać w każdej mojej wypowiedzi. Napisałam, że nie dziwi mnie jeśli to był Celerrimus, bo w pewnym moemncie po jednym psie poszła agresywna linia.

Co dalej? Jaki mam dorobek w hodowli? Żaden, ale to nie jest chyba wyznacznikiem. akurat to co boli cie najbardziej nie dotyczy tej rasy.

Nie uważam, żebym cię obraziła - nie powiedziałam, że oddajesz psy, napisałam, że bierzesz je dla wystaw i to mnie niepokoi.

Ale nie będę się więcej tłumaczyć bo nazwanie mnie prostakiem i powiedzenie o mnie "takie coś" wystarczy, żeby oszczędzić sobie rozmów z Tobą, nie szanuje ludzi, którzy obrazają gdy nie maja już argumentow...

zegnam

Link to comment
Share on other sites

Nie uważam, żebym cię obraziła - nie powiedziałam, że oddajesz psy, napisałam, że bierzesz je dla wystaw i to mnie niepokoi.

Mnie też to niepokoi...

Czy aby nie należy takim osobom jak ta wstrętna Dzidtka zabronić posiadania piesków?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...