Jump to content
Dogomania

Wystawowe czy użytkowe


Kamilapon

Recommended Posts

  • Replies 568
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ło matko bosko... ale się uśmiałam z Dzitki! :lol:

Ostrzegam - będę wredna, bo 8 stron czytane na raz robi swoje ;) Dziewczyno, zy Ty wogóle widzisz coś poza czubkiem własnego nosa?????

No tak... handling, wystawy, egzamin asystencki, hodowla, znajomi i lata, lata doświadczeń... i co? gówno... zero zdrowych agrumentów, same przechwalanki...

Najbardziej mnie śmieszy i nie mam litości do osób, które udają znawców tylko dlatego, że "słyszłam", "widziałam", "moi znajomi powiedzieli itd. itd."

A gdzie podstawa? Gdzie słowo "doświadczyłam"???

Ja osobiście mam charta polskiego i nie chciałabym usłyszeć nic na jego temat z twoich ust...

Z takimi osobami jak ty najciężej sie rozmawia... Gdybys jeszcze mówiła o PON-ach, ale wymądrzasz się na temat belgów, którzy mają twoi znajomi i wnioskuję, że wcale nie jacyś bliscy...

Co do obiektywności na temat ukochanej rasy.... Nie zgadzam się! Można być obiektywnym, ale trzeba mieć po pierwsze primo - doświadczenie, a po drugie primo - mieć taką wrodzona cechę jak umieje tność zdystansowania sie i wyważonej oceny.

Osobiście znam kilka osób, które pięknie opowiadają o chartach polskich. Przede wszystkim pasja, wady a dopiero potem zalety. I sama ci powiem, że wcale nie polecałabym tak chętnie komuś cp-a.

Tynkę znam osobiście i wiem, że umie sie kobita zdystansować i zdrowo ocenić...

Link to comment
Share on other sites

teraz to wyskoczyłaś :)

ale podobnie jak charty Pl... chyba faktycznie coś w tym jest jaki pan taki pies i odwrotnie...

wystarczy przejść sie przy ringu Ch.Pl. zaraz Ci jakiś wyskoczy...

nie chce juz mi się komentować i odpowiadać, tak nic nie wiem, nie mam doświadczenia, nie znam się na rasach z mojej grupy, nie spędzam czasu w hodowlach i nie wiem co i jak wygląda... a wogole to pisaniem tutaj odbijam sobie niespełnione ambicje w hodowli kotów albo kanarków... w kropeczki wstaw co chcesz

Link to comment
Share on other sites

teraz to wyskoczyłaś :)

ale podobnie jak charty Pl... chyba faktycznie coś w tym jest jaki pan taki pies i odwrotnie...

Dziękuję za komplement...

Też żałuję, że sobie nie porozmawiamy.

Może i masz wiedzę kynologiczną, ale kompletnie nie umiesz jej używać, Ty się nią tylko przechwalasz. A jeśli ktoś się z tobą nie zgadza to znaczy, że do pięt ci nie dorasta, jest głupi i nic nie wie.

Właśnie tacy ludzie sprawiają, że w różnych oddziałach związku jest taka atmosfera jaka jest...

Link to comment
Share on other sites

Jak na właścicielkę charta polskiego przystało latałam po lasach i polach za zwierzyną... ;)

A tak na poważnie to pracować musiałam :evil:

I żałuję bardzo, bo tu taka fajska dyskusyja sie rozwinęła, aja nie mogłam jako ten chart polski w zadymie uczestniczyć...

Link to comment
Share on other sites

Ja rozumiem, że cp-y to nie przytulanki, ale ponoć dzitka wiedzę kynologiczną ma, więc chyba powinna wiedzieć jaki charakter ma pies pierwotny, ale cóż... nie warto zaczynać...

Pewno do tego, że są wredne Dzitka dołozy jeszcze chartom głupotę, bo przecież biegną za wszystkim co sie rusza, zero inteligencji, bo nie wykonują ślepo poleceń Pana, mały móżg, bo ile się moze zmieścić w charciej głowie i wiele, wiele cennych okresleń, bo ma dziewczyna wiedzę...

Ale w końcu jestem tylko głupim posiadaczem głupiego psa....

Rotti

Trzeba było do Kotli przyjechać. Najlepiej wiogóle do ncizego go nie przygotowuj, bo to głupi afgan i i tak Ci nic nie wyjdzie.

Link to comment
Share on other sites

wśród ludzi wszędzie bo konkurencja ale widziałaś na wystawie (nie w stadzie bo to inna bajka) zadymę na ringu pasterskich angielskich (obojętnie których czy bobtaili, czy szetlandów itd) ? albo ozdobnych (bez buldożków francuskich bo teraz masa agresywnych jest) najwięcej zadym jest przy psach gończych (gończe Pl tragedia ogary dużo mniej), ONach (ale te bardziej sie drą niż rzucają) i chartach Pl > jedna z najpiękniejszych suk w Polsce musi siedzieć w klatce a i tak cała klatka z nią "chodzi" no i rzucają się na inne (bo na siebie nie widziałam), zresztą to chyba nie przypadek że mało hodowców chartów hoduje jeszcze inne rasy...

obojętnie kto co mówi o mnie.... jestem średnio na ponad 30 wystawach rocznie, na różnych ringach bo wystawiam różne rasy i różnymi sie interesuję, do tego ma sie po tylu latach znajomych i mieszka sie u nich czasami wśród różnych ras...

wszystko co pisze pisze świadomie z własnych obserwacji/doswiadczeń a nie z kosmosu

Link to comment
Share on other sites

To kiedy ten mój chart zagryzie moją oN-kę?

Albo kiedy afgan Rotti zagryzie jej borzoja albo odwortnie?

Albo kiedy charty bagi zagryzą jej westika?

Jakaż to suka charcica jest taka agresywna? Nazwę proszę.

Dlaczego Tynki belg jeszcze żyje, skoro ona wraz ze swoim psem spędziła u mnie 2 dni?

Czego wymagasz od psa puierwotnego? Charakteru psa pasterskiego?

Oj naczytałaś się, naczytałaś... samych mitów...

Link to comment
Share on other sites

Ja rozumiem, że cp-y to nie przytulanki, ale ponoć dzitka wiedzę kynologiczną ma, więc chyba powinna wiedzieć jaki charakter ma pies pierwotny, ale cóż... nie warto zaczynać....

to nie zaczynaj.... inne charty sa mniej agresywne

Pewno do tego, że są wredne Dzitka dołozy jeszcze chartom głupotę, bo przecież biegną za wszystkim co sie rusza, zero inteligencji, bo nie wykonują ślepo poleceń Pana, mały móżg, bo ile się moze zmieścić w charciej głowie i wiele, wiele cennych okresleń, bo ma dziewczyna wiedzę...

musisz mnie świetnie znać a do tego masz nie często spotykane umiejetności czytania komuś w myslach do tego przez internet... jestem pod wrażeniem, z głodu nie umrzesz, interes zacznie sie kręcić

juz przy afganach napisałam, że nie uważam , żeby charty sa głupie, czytaj...

Ale w końcu jestem tylko głupim posiadaczem głupiego psa....

jestem pod wrażeniem samokrytyki... czy teraz mam pisać, ależ skąd nie jestes głupia i nie masz głupiego psa ? nie znam Cie i nie potrafię tak jak Ty czytac w komus myślach...

Link to comment
Share on other sites

To kiedy ten mój chart zagryzie moją oN-kę?

Albo kiedy afgan Rotti zagryzie jej borzoja albo odwortnie?

Albo kiedy charty bagi zagryzą jej westika?

Jakaż to suka charcica jest taka agresywna? Nazwę proszę.

Dlaczego Tynki belg jeszcze żyje, skoro ona wraz ze swoim psem spędziła u mnie 2 dni?

Czego wymagasz od psa puierwotnego? Charakteru psa pasterskiego?

Oj naczytałaś się, naczytałaś... samych mitów...

macie po 1 charcie a nie stado... a to mała róznica

nie podam nazwy bo to anty reklama, tricolorka, Ch.Pl. wystarczy Ci tyle żeby skojarzyć? jak nie napisze na priv

wymagam normalności od psa i przewidywalności

Link to comment
Share on other sites

Dokładnie tak Tynka!

Po to mamy X grup a nie jedną, że każdy moze sobie wybrać coś dla siebie. To, że charty na ringu robią zadyme nie świadczy o tym, że są agresywne. To są psy pierwotne i jak im sie coś nie spodoba to pokazują to bez wahania. Do ludzi charty są ekstra i jeśli jest inaczej to jest to wina ludzi, ale do zwierząt.... Jak pies pierwotny, polujący moze kochać wszystko co się rusza???????

A co z instynktem? Mam go psu amputować?

Link to comment
Share on other sites

Ale to akurat jest u chartów normalne, że jak poczują nagle impuls to wyrywaja za czymś... To już bez żadnej ironii - chyba z tego słyną charty, ze swej porywczości i niesłychanego refleksu, który w polowaniach czynił ich mistrzami w pogoni za żywą zdobyczą.

Tri colorów moze nie ma aż tak dużo, ale za to Ch. Pl. jest mnóstwo. Poza tym jeśli to jakiś Celerrimus to się nie dziwię...

Ty wymagasz od psa przewidywalności i dlatego masz psa pasterskiego, a mnie pociąga pierwotny instynkt, niezależność i indwyiualność dlatego mam charta....

Link to comment
Share on other sites

czyli w takim razie Twoim zdaniem psy rasy bojowych, stworzone i wykorzystywane do walk tez powinny być agresywne i rzucac sie na wszystko bo to jest ich instynkt ?

to jest akurat całkime inny temat. Przeznaczenie tych psów nie było chwalebne i obecne linie dążą do eliminacji agresji. Ale nie ukrywam, że od takiego psa nie oczekuję łągodności i potulności baranka. Co do ludzi to mogę przy odpowiednim ułożeniu mu zaufać, ale co do psów to nigdy!!!

Natomiast psi instynkt w rękach człowieka powinien być kierunkowany. Czy sądzisz wg tego, że ja puszczam swojego charta na gołębie, bo taki ma instynkt?

Link to comment
Share on other sites

no to tricolorek championek jest jeszcze mniej :)

dokładnie każdy ma to co lubi ale cięzko mi tolerować agresje u psa, pal licho jak komuś żre sie to w stadzie, to jego prywatna sprawa ale jak taki pies zagraża otoczeniu to ja już to tempie, dla zasady i obojętnie czy to chart, pudel czy york

zresztą sama serio chciałam mieć charta Pl. kiedy miałam możliwość zmienić miejsce zamieszkania ale niestety byłam w 2 hodowlach, postałam przy ringu i się zarówno przestraszyłam jak i zniechęciłam bo uważam, ze trzeba mieć do tego zacięcie... wolałam iść na łatwiznę i mieć normalnego psa

ale hodowcy i miłosnicy powinni nad tym pracować, nie rozmnazać agresywnych psów... to w Waszym interesie

Link to comment
Share on other sites

ale hodowcy i miłosnicy powinni nad tym pracować, nie rozmnazać agresywnych psów... to w Waszym interesie

Czy sugerujesz, że ktoś z nas tu nie pracuje nad psami?

Tynka - 2 belgi: Shep i Fabia - do rany przyłóż,

Rotti - 2 charty: polak i borzoj, uwaga niebezpieczne, bo jak się przytulą to mogą się nie odkleić

Ja - chart i ON-ka: onka przeszła w swym życiu naprawdę wiele, zero agresji, zero ani do psów ani do ludzi, przesżła operację uszu, gdzie weci na żywca robili jej wiele bolesnych przygotowawczych zabiegów - nigdy nawet zębów nie pokazała, no i mój ukochany popieprzony Siwulec - chart: jak do nas przyszedł w wieku 9 mies. to gryzł na dzień dobry wszystkich, chowany z agresywnymi dobermanami, po kilku miesiącach nie gryzie wogóle, biegnących ludzi obszczekuje, bo jak cos mu moze uciekać, ale nie gryzie

I dalej sugerujesz, że nikt z nas nie pracuje nad psami?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...