Jump to content
Dogomania

Wystawowe czy użytkowe


Kamilapon

Recommended Posts

  • Replies 568
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jeżeli piszesz o T i G (jak je nazywasz), to bądź łaskawa uściślić, że to o nie chodzi. Poza tym nie zgadzam się, że M jest w Polsce mało. Rasa ta ostatnio jest dosyć popularna i coraz szerzej wykorzystywana użytkowo (z sukcesami - m.in. w IPO). A co do porównywania belgów z jamnikami, to wybacz... Najmniejszy i najbardziej kudłaty jamnior zawsze będzie bardzo podobny do gładkowłosego standarda, a G i L to zupełnie inne psy.

Uważam, że Twoje opinie są zbyt autorytatywne. Twierdzisz, że dużo wiesz, ale nie popierasz tego sensownymi argumentami. Pewnych psów możesz nie lubić, ale to nie znaczy, że powinnaś obsmarowywać je na forum. Mnie pewne psy też się nie podobają, ale po prostu milczę na ich temat, jeżeli nie mam nic sensownego do powiedzenia.

Link to comment
Share on other sites

Tynka

Ja bym na tym skończyła. Przecież Dzitka wszystkie rozumy pozjadała, zawsze znajdzie kontrargument. Może taka jej natura ;)

daj mi / dajcie tego ignora i skończ ujadać ileż mozna pisać o tym, chesz daj mi ignora, innych możesz też namawiać ale każdy chyba wie kiedy ma dość i sam daje albo nie odpisuje

Link to comment
Share on other sites

ma jeden "minus" jest napisany przez miłosnika rasy a to moim zdaniem mało obiektywne

... a może należałoby powiedzieć osobę która zna rasę, a kto Twoim zdaniem ma się wypowiadać i radzić ludziom jak postępować z daną rasą jak nie osoba która ma z nią do czynienia przez x lat. Teoretykiem może być każdy z nas, kto coś przeczytał i widział kilka razy belga.

To tak jak ja bym powiedziała, że Twoje wypowiedzi dotyczące PONów nie są miarodajne, mają minus bo jesteś ich miłośniczką.... :roll:

Co w podanym przeze mnie tekscie budzi Twoją wątpliwość?

Link to comment
Share on other sites

a kto Twoim zdaniem ma się wypowiadać i radzić ludziom jak postępować z daną rasą jak nie osoba która ma z nią do czynienia przez x lat. Teoretykiem może być każdy z nas, kto coś przeczytał i widział kilka razy belga.

ale to cieżko pisać coś złego o "czymś" co sie lubi kocha, lubi się to (kocha) z każdym dobrodziejstwem... do tego ludzie są różni i nie ma rasy dla każdego... a swoja droga jeśli ktoś wybrał rasę x a nie y to logiczne, że chwali x inaczej sam sobie by przeczył

To tak jak ja bym powiedziała, że Twoje wypowiedzi dotyczące PONów nie są miarodajne, mają minus bo jesteś ich miłośniczką.... :roll: .

i masz racje, ciężko mi pisac żle o PONach bo skoro mam je ponad 11 lat to musi być w nich mase cech które mi odpowiadaja i widocznie nie ma takiej, która przysłaniałaby ich zalety (jest jedna ale na razie mi nie grozi pt ogon, ale nie o tym mowa)

mało kto jest samokrytyczny co do siebie i swoich pogladów... inni wręcz chcą blokować innych :)

Co w podanym przeze mnie tekscie budzi Twoją wątpliwość?

"Owczarki belgijskie uchodzą za psy łatwe we współżyciu i szkoleniu, jednak dla przewodnika nie znającego tej rasy mogą okazać się nie lada wyzwaniem"

nie tylko dla laików są trudne, no ale jak miłosnik rasy ma to napisać, wychodzi że to nie pies jest trudny a ludzie nie potrafia się z nim dogadać... ale jakos z inna rasa by umieli

"Oczywiście nie oznacza to, że nie nadaje się na ulubieńca rodziny. Przeciwnie, jeśli tylko zostanie dobrze wychowany "

i znowu jesli zostanie dobrze wychowany... ale ile trzeba pracy włozyć w dobre wychowanie Belga i tu rybka czy T czy G a ile np w podhalana ? jest roznica... itd itd

a to cytat który jak najbardziej potwierdza moje zdanie "instynkt obrony: awantura w piaskownicy czy zabawa w berka to już powód do interwencji zupełnie serio!" co znaczy to serio łatwo przewidzieć...

tekst jak najbardziej oki tylko jest ta nuta, jesli pies jest agresywny, nieznosny, nieprzewidywalny to jest to Twoja wina człowieku... a moze jednak genów, rasy...

Link to comment
Share on other sites

Dzidka - koniecznie chcesz żebym przyznała ci rację i powiedziała - tak belgi są agresywne i mają to w genach... nie zdrobię tego chociażby dlatego że oprócz tych niezrównoważonych znam takie które są mówiąc na skróty spokojne. I nadal twierdzę że w większości wypadkow agresja tych psów to wynik ludzkich błędów i zaniedbań.

nie tylko dla laików są trudne, no ale jak miłosnik rasy ma to napisać, wychodzi że to nie pies jest trudny a ludzie nie potrafia się z nim dogadać... ale jakos z inna rasa by umieli
- to dlaczego kupują sobie belgi skoro wiedzą że są to trudne i wymagające pracy psy?
znowu jesli zostanie dobrze wychowany... ale ile trzeba pracy włozyć w dobre wychowanie Belga i tu rybka czy T czy G a ile np w podhalana ? jest roznica... itd itd

bo akurat wychowanie i socjalizacja u tych psów jest bardzo bardzo ważna.!!! I na szczęście trąbi się o tym coraz więcej i mam nadzieję że zniechęci to chętnych do posiadania efektownego psa i już.

tekst jak najbardziej oki tylko jest ta nuta, jesli pies jest agresywny, nieznosny, nieprzewidywalny to jest to Twoja wina człowieku... a moze jednak genów, rasy...
- tak właśnie - to jest wina człowieka począwszy od nieodpowiednich skojarzeń rodziców aż po wychowanie
Link to comment
Share on other sites

Dzidka - koniecznie chcesz żebym przyznała ci rację i powiedziała - tak belgi są agresywne i mają to w genach... nie zdrobię tego chociażby dlatego że oprócz tych niezrównoważonych znam takie które są mówiąc na skróty spokojne. I nadal twierdzę że w większości wypadkow agresja tych psów to wynik ludzkich błędów i zaniedbań.

nie chce i nie łudzę się, ale chce żeby ludzie o tym mówili, żeby jednak ta rasa była tylko w wybranych rękach, by ich nie popularyzować... bo wiesz dlaczego ludzie kupują Belgii (T i G) w większości? wiesz co decyduje ? bo są podobne (dla nich) do ONów, sa długowłose (a ON długowłosy jest nie wystawowy) i są mało popularne i można się pochwalić sąsiadom :-?

to dlaczego kupują sobie belgi skoro wiedzą że są to trudne i wymagające pracy psy?

jedne powody podałam a drugi to z tego samego powodu z którego kupują PONy, Bobtaile, Briardy i później je golą bo ich pielęgnacja jest czasochłonna a przecież głównie dla tej szaty kupili te psy...

Link to comment
Share on other sites

Dzidka - choć nie myślałam że to nastąpi zgadzam się z Tobą

nie chce i nie łudzę się, ale chce żeby ludzie o tym mówili, żeby jednak ta rasa była tylko w wybranych rękach, by ich nie popularyzować... bo wiesz dlaczego ludzie kupują Belgii (T i G) w większości? wiesz co decyduje ? bo są podobne (dla nich) do ONów, sa długowłose (a ON długowłosy jest nie wystawowy) i są mało popularne i można się pochwalić sąsiadom

i oby ominęła je moda podobna do labradoromanii :wink:

Link to comment
Share on other sites

Mialam kiedys dobermana. Zamowionego jeszcz przed jego urodzeniem. Mowili mi Cos ty zglupiala? Morderce sobie kupujesz. I byl moment ze sie przestraszylam. Ale kupilam swoją Schedir.

Wychowalam ja tak jak wychopwywalam kazdego swojego psa. Kochalam rozpieszczalam pozwalam wylegiwac sie na kanapie. Z poczatku mialam wszystkie dzinsy potargane. A rajstopy ubieralam za drzwiami. Ale juz po kilku miesiacach ten pies mial taki sam stosunek do nas i zycia jak kazdy innrj rasy pies. A co juz bylo az wstyd pokochal nawet listonosza. A mojego synka Schedir po prostu adoptowala. Pieswsza musiala byc przy nim jak znienialam mu pieluszke. Pozwalala mi na wszystko. Bawila sie z nim delikatnie jak nianka. Przez dziediec lat swojego zycie dala sie nawet przekonac do kota. Ocieral sie bezpiecznie o jej nogi i spal razem z nia. PSA WYCHOWUJA LUDZIE I LUDZIE PSUJA MU CHARAKTER. Czy to belg czy PON to jakim sie stanie zalezy od nas. I cala gadka jest troche bez sensu. Jak wariat dostanie w soje rece psa to i pies bedzie wariatem. A najgorsze jest to ze wlascicielksztaltuje psa a za wredny charakter tak wlasnie uksztaltowanu kara sie psa. Usypia sie takiego biednego ktory nienawidzi ludzie bo i jego nienawidzoni i nienawidzil swiata jego pan. A potem takie kretyn kupuje nastepnego....

A tak wogole to forum mialo byc miejscem milych spotkan milosnikow psow. A zaczyna byc ringiem bokserskim. I nie podoba mi sie to. Jest to bardzo przykre.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...