Jump to content
Dogomania

Wystawowe czy użytkowe


Kamilapon

Recommended Posts

  • Replies 568
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

mam hodowcom reklame robić ? nasze śląskie gwiazdy, jak i amerykańce i na pewno nie sa głupie, chociaż więcej znam whipetów czy chartów Pl, i tu niestety najgorsza psychika naszej rasy, są piękne ale bałabym sie mieć go w domu a jak już to zero innych ras...

to sa moje spostrzeżenia i co mylne ???

Link to comment
Share on other sites

znam właścicieli, hodowców afganów... nie będę tu rzucać nazwiskami na forum, chcesz to popytaj... wystawiam psy ponad 11 lat, afgana tez wystawiałam, borzoja też...

nie mówie teraz o chartach i dzieciach...

oczywiście, że błedy w wychowaniu maja duże znaczenie ale łatwiej zniszczyc belga niz inną rasę

dobra, mam ciekawsze rzeczy do roboty niz słowne gierki z Wami...

tak, Belgi sa cudowne i polecajmy je wszystkim ludziom jako cudowne psy rodzinne...

a Ty Rotti rozumiem, że lubisz Tynke ale nic ciekawego nie wniosłaś do dyskusji i podejżewam, że Twoja wiedza na temat owczarków czy szkolenia PO nie jest za duża... za to poszczekałaś jak pinczer :)

Link to comment
Share on other sites

Dzidtka, a które belgi konkretnie masz na myśli?

Wiadomo, że są to 4 rasy, czy mam rozumieć, że wszystkie wrzucasz do jednego worka? Jeżeli tak, to cała ta dyskusja nie ma sensu, bo świadczy o Twoim braku znajomości tych ras. Może znasz sie na psach, które hodujesz, ale o innych masz chyba słabe pojęcie. Sam fakt, że uparcie piszesz "belgi" bez rozróżnienia rasy świadczy o tym. Czy widziałaś kiedyś na własne oczy lakenois, czy rozmawiałaś z jego właścicielem, który potwierdził, że szkoleniem IPO zniszczył jego psychikę? Jeśli nie, to przestań uogólniac, bo sama siebie stawiasz w pozycji osoby niezbyt dobrze zorienntowanej w temacie.

Link to comment
Share on other sites

No coż Dzitka, to ,że pewne słowa do Ciebie nie docierają, to nie znaczy, że nic się nie wnosi. A za pewne słowa powinnaś dostać bana.

Nie będę się z Tobą użerać, bo do ras "agrsywnych" nie należę, czego i Tobie życzę. A wypowiadanie się o ludziach i psach których nie znasz niezbyt dobrze świadczy o Tobie.

A na szkolenie to możesz się do mnie zgłosić. Nie borę dużo.

Link to comment
Share on other sites

Dzidka - hola hola to że wystawiasz psy od kilkunastu lat nie upowaznia Cię do obrazania kogokolwiek, ani do wkładania mi w usta słów których nigdy nie powiedziałam.

tak, Belgi sa cudowne i polecajmy je wszystkim ludziom jako cudowne psy

tak to cudowne psy i polecajmy je tylko ludziom bardzo odpowiedzialnym, zreszta tak jak każdą inną rasę.

słowne gierki z Wami...
- nie traktowałabym tej dyskusji jak gierki. Nie rozumiem twojego zdenerwowania - to prędzej ja mogłabym się zdenerwować, a próbuję podejść do tematu raczej bez emocji i rzeczowo.
Link to comment
Share on other sites

:) mimo wszystko chciałabym żeby wszyscy sympatycy belgów przeczytali to co napisał człowiek hodujący te psy od kilkunastu lat i wierzcie że wszystkim którzy chcą mieć wsopaniałego belga przyjaciela biorą do serca to co tam napisano.

http://republika.pl/czarny_charakter1/ o charakterze

a szczególnie dział dotyczący socjalizacji

Rotti - dzięki, cierpliwości i stonowania nauczyła mnie Fabia, ona bardzo wyczuwa mój nastrój i się dostosowuje :)

Link to comment
Share on other sites

Dzidtka, a które belgi konkretnie masz na myśli?

Wiadomo, że są to 4 rasy, czy mam rozumieć, że wszystkie wrzucasz do jednego worka?.

nie, głównie pisze o Tervuerenach i Groenendaelach bo jest ich w Polsce najwięcej i głównie z nimi mam do czynienia

Jeżeli tak, to cała ta dyskusja nie ma sensu, bo świadczy o Twoim braku znajomości tych ras. Może znasz sie na psach, które hodujesz, ale o innych masz chyba słabe pojęcie.

moją wiedzę oceniła komisja na egzaminie asystenckim gr I (bez ONów) oraz prowadziłam przez 6 lat sekcje psów pasterskich (bez ONów) no ale moze faktycznie to za mało by dyskutować z takimi znawcami jakich spotykam tu na forum, może czegos sie od Was nauczę...

Sam fakt, że uparcie piszesz "belgi" bez rozróżnienia rasy świadczy o tym.

jamników też jest 9 ras a ja mówie jamnik (i tez maja inne psychuki) no ale jesli to świadczy o mojej wiedzy...

Czy widziałaś kiedyś na własne oczy lakenois, czy rozmawiałaś z jego właścicielem, który potwierdził, że szkoleniem IPO zniszczył jego psychikę?.

widziałam, duzo jeżdżę po Europie, jestem na światówkach czy wystawach europejskich czy np na Crufcie (tam Belgi podobały mi się eksterierowo najbardziej)

z właścicielem lakenois nie rozmawiałam, z włascicielami T i G tak, często

Jeśli nie, to przestań uogólniac, bo sama siebie stawiasz w pozycji osoby niezbyt dobrze zorienntowanej w temacie.

waszym zdaniem... ale ja też Was oceniam po tym co piszecie

T i G jest o wiele więcej w Polsce i glownie pisze o nich bo L i M jest za mało w Polsce i nawet jeśli jeden byłby fajny o niczym to nie świadczy i odwrotnie

Link to comment
Share on other sites

Mokka

Poczekamy, może i w tym kierunku rozwinie skrzydła (ty miał nastapić tak gacoperz, ale mi go gdzieś znikli). Przecież jest znawcą :)

Faktem jest, że dziweczyna umie się tylko kłócić, przechwalać i obrażać innych.

Jestem za wprowadzeniem opcji "ignoruj"

Czy ona ma ONy ? To by wyjaśniałao jej agresję ;)

Tynka

To lecimy do niej po nauki :lol:

Link to comment
Share on other sites

Mokka

Jestem za wprowadzeniem opcji "ignoruj"

Czy ona ma ONy ? To by wyjaśniałao jej agresję ;)

Tynka

To lecimy do niej po nauki :lol:

jak nie ma argumentów to "ignoruj" taaaa :)

wiesz, ja zawsze twierdze że mogę się czegoś od kogos nauczyć, zmieniam zdanie > nie zawsze... a Ty pomyśl nad tym

Link to comment
Share on other sites

Dzitka

Ignoruj, bo nie chce mi się już czytać tego co piszesz. Przepychanki słowne mnie nie podniecają. I to tyle.

A do zmiany poglądów trzeba mieć powód.

Co do myslenia... hmmm... gdybyś myślała, to nie sugerowałabyś tego innym. Dla większości ludzi jest to normalny proces.

Link to comment
Share on other sites

to, że nie są wystawiane nie znaczy że ich nie ma

wiem co mówię

tylko w Gliwicach są 4... zarejestrowane... to mało ? lhasa jest

nadal uważam że to mało porównując chociażby z gronkami.

nie bardzo rozumiem porównanie które zaproponowałaś - co do populacji belgów i porównywania ich liczebności w odmianach ma Ihasa ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...