Jump to content
Dogomania

A moze by tak galeria...


:)

Recommended Posts

[quote name='ladySwallow']No niestety, 2 miesiące chodził po krzakach - nikt się nim nie zajął. Najboleśniejsze były kamyczki, które powbijaly się między paliczki i opuszki łap i wokół nich zrobiły się filce... We trzy musiałysmy go trzymać, bo łapy go tak bolały przed ścinaniem, ze ich dotknąć sobie nie dał...[/QUOTE]

Biedactwo.. No i w takim wypadku nie ma wyjścia, bo golenie psu najmniej bólu w tym wypadku zada :shake:
Dobrze, że do Was trafił :loveu:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 8.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Gops jak bym usłyszał jak fryzjer mówi " na wystawę, czy nie " to na dzień dobry mnie lekceważysz i uskuteczniasz chałturę.
Kąpiele prawie zawsze są na końcu.

Cockermaniaczka po tym Twoim poście , to pomyślałbym , że nie masz pojęcia o strzyżeniu spaniela .
U spaniela nic na "bardzo" krótko się nie strzyże .

Smallpati bardzo dobrze ,że strzyżesz z włosem ,wybierasz trudniejszą metodę i myślisz przy pracy ,ale nie nie myśl tak jak Gops

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Grey']Gops jak bym usłyszał jak fryzjer mówi " na wystawę, czy nie " to na dzień dobry mnie lekceważysz i uskuteczniasz chałturę.
Kąpiele prawie zawsze są na końcu.
.[/QUOTE]
czyli zalozmy pudla ostrzyzesz tak samo tego na wystawe a tego ktorego sie nie wystawia ?
po pierwsze najpierw slucham wlasciela psa co by chcial zeby zrobic , najczesciej sa to rozne wymysly calkiem nie pasujace do rasy
ostanio sasiadki yorkowi obcinalam maszynka pyszczek , na jej prosbe , a westa obcinalam calego na 3mm procz glowy
jesli ktos chce psa obcietego na wystawe idelanie to odmawiam ,zwyczajnie nie jestem groomerem i nie potarfie tego zrobic
ale psy nie chodzace na wystawe w typie rasy robie bardzo czesto i nikt jescze nie narzekal

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Grey']Gops jak bym usłyszał jak fryzjer mówi " na wystawę, czy nie " to na dzień dobry mnie lekceważysz i uskuteczniasz chałturę.
Kąpiele prawie zawsze są na końcu.

[/QUOTE]

A ja nie wiem o co Tobie chodzi. Moj pies byl wystawiany, sama go przygotowywalam, lepiej lub gorzej, ale to co z nim robilam przed wystawa roznilo sie znacznie od normalnego strzyzenia dla utzrymania fryzury i komfortu psa. W mojej rasie (ctr) bardzo sie np liczy kierunek suszenia wlosa. Dlatego przed wystawa bardzo ostroznie do tego podchodzilam, zabieralo mi to o wiele wiecej czasu niz normalnie. Do tego w pewnym momencie mielismy problem z "czapeczka" i uzywalam odpowiednich kosmetykow utrwalajacych. Jaki sens ma robienie tego jesli pies nie idzie na wystawe??

Poza tym zastanawia mnie tez, co to znacz, ze kapiele sa prawie zawsze na koncu. U psow z kreconym wlosem siersc uklada sie zdecydowanie inaczej po kapieli niz przed, zwlaszcza jesli wzorzec wymaga rozczesywania podczas suszenia. Jesli zostawie psu bardzo dlugi wlos to czasem tak robie, ze najpierw go opitole z wierzchu, zeby sobie i jemu ulatwic kapiel, ale wlasciwy grooming jest zawsze po kapieli i po suszeniu.

Link to comment
Share on other sites

Gops Więcej wiary w siebie , wystawa to nie jest nic strasznego , (chyba te upały dla psa ) , a ciut więcej zabiegów pielęgnacyjnych spadających na opiekuna .Piszesz, że westa na 3 mm ,ja nie zrobiłbym tego ,dla mnie to byłaby antyreklama i dla tego to ja decyduję o strzyżeniu , minimalnie uwzględniając życzenie opiekuna .
Nukea świetnie ,że sama przygotowałaś ,nie potrzeba tak kombinować z włosem ,chyba ,że jest słaby.
Jak są włosy z filcowane to trzeba wyczesać , trymować i dopiero kąpać .

Myślę o tych zdjęciach , ale chyba założę stronę i tam będą zdjęcia.

A na koniec dla mnie satysfakcja jak usunę kamień z zębów .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Grey']
Nukea świetnie ,że sama przygotowałaś ,nie potrzeba tak kombinować z włosem ,chyba ,że jest słaby.
Jak są włosy z filcowane to trzeba wyczesać , wytrymować i dopiero kąpać .

[/QUOTE]

Hm, przygotowywales ostatnio jakiegos ctr na wystawe? O kosmetykach pisalam sama, ze mielismy klopot ze staniem czapeczki, ale to byla moja wina, nie wlosa, zle przyciecie. Jesli zas chodzi o suszenie, to jak na kogos kto jest tak drobiazgowy i optuje za "wystawowym" cieciem dla wszystkich psow, to mnie zadziwia Twoje stwierdzenie ze nie trzeba tak kombinowac z wlosem. Spojrz prosze we wzorzec strzyzenia ctr, jest tam wyrazne napisane w ktora strone wlosy maja sie ukladac i jak. I nawet najwspanialszy pies o idealnej okrywie nie bedzie tak mial sam z siebie. Troszeczke zawsze trzeba im pomoc.

Jesli chodzi o druga czesc to mam nadzieje, ze chodzilo Ci o to, ze czasem trzeba filce rozczesac, a nie ze ja mam filce [edit:swojemu] psu rozczesywac. Ciekawi mnie tez jedna rzecz. Jesli tak wyczesujesz przed kapiela, to czy uzywasz jakiejkolwiek ochrony (kosmetyki) dla wlosa? Wydaje mi sie, ze byles raczej odzywkom/sprayom przeciwny, a przeciez rozczesywanie wlosa na sucho, zwlaszcza mocno skoltunionego prowadzi do jego zniszczenia?

Link to comment
Share on other sites

Nukea można tuszować włosem , ale niech zwycięża najlepszy.Oczywiście nie dotyczyło twojego psa .
Mocno sfilcowany włos już sam w sobie jest zniszczony , a masz na myśli fizyczne niszczenie (wycinanie ) ja tego nie robię , rozcinam i wyczesuję i najlepiej na sucho .

Link to comment
Share on other sites

Ale kto mowi o tuszowaniu?? Owszem, to tez sie robi, ale np nogi u czarnego, jesli nie bedziesz ich w odpowiedni sposob rozczesywal przy suszeniu to nigdy nie otrzymasz pozadanych "kolumn". Co to ma wspolnego z tuszowaniem??:crazyeye:
Btw, nie martw sie, mojego psa nie urazisz, ja wiem ze nie jest najlepszy :) Wrecz przeciwnie, niedlugo tniemy jajka, bo do hodowli sie nie nadaje, ale nie ze wzgledu na jakosc wlosa, tylko jego kolor.
Jesli zas chodzi o niszczenie wlosa, to nie chodzi mi o rozcinanie, tylko rozczesywanie na sucho. Jestes pierwsza osoba ktora mowi mi, ze rozczesywanie na sucho jest lepsze. A rozmawialam z wieloma hodowcami czarnych, ktorzy psow przygotowali na wystawy dziesiatki jak nie setki. Juz pomijajac moje wlasne spostrzezenia z czasow kiedy sama mialam dlugasne wlosy. Jak mi sie zrobil koltun (mialam filce!! :lol::evil_lol:) to po rozczesaniu na sucho widac bylo, ze wlos jest polamany i zniszczony w tym miejscu.

EDIT: Jesli jeszcze chodzi o tuszowanie, to raczej sie to robi tnac psa w odpowiedni sposob, a nie suszac.

Link to comment
Share on other sites

Grey bredzisz czy o droge pytasz;;/
Pisalam o spanielu robionego na peta,jesli ktos chce koniecznie obcinac!
Wybacz ale o spanielach sie nie bede klocic z Toba bo to bez sens,ja wiem jak sie przygotowywuje spaniela doskonale,Ty najwyrazniej masz braki.
Kiedy pokazesz spaniela zrobionego przez Ciebie?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Grey']

Smallpati bardzo dobrze ,że strzyżesz z włosem ,wybierasz trudniejszą metodę i myślisz przy pracy ,ale nie nie myśl tak jak Gops[/QUOTE]

trudniejsza metoda? ja raczej odnoszę odwrotne wrażenie, znacznie prościej jest mi jechać maszynką z włosem niż pod włos, zapewne to kwestia przyzwyczajenia, bo od samego początku uczyłam się z włosem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gops']czyli zalozmy pudla ostrzyzesz tak samo tego na wystawe a tego ktorego sie nie wystawia ?[/QUOTE]

Nie, pudla Grey ostrzyże według swojego widzimisie, bo nie uznaje udziwnionych fryzur wystawowych.

[quote name='Grey'] Gops Więcej wiary w siebie , wystawa to nie jest nic strasznego , (chyba te upały dla psa ) , a ciut więcej zabiegów pielęgnacyjnych spadających na opiekuna .Piszesz, że westa na 3 mm ,ja nie zrobiłbym tego ,dla mnie to byłaby antyreklama i dla tego to ja decyduję o strzyżeniu , minimalnie uwzględniając życzenie opiekuna .[/QUOTE]

A reklama jest dla Ciebie czesanie na sucho łap sznaucerowi (i nie tylko jemu sądzac, iz według Ciebie wspomniany grzbien jest niezbędny przy pielegnacji kazdego psa) - i to, że po kazdej wizycie bedzie miał go mniej, bo mu go skutecznie wyrwiesz????

Link to comment
Share on other sites

Cockermaniaczka w przedostatnim poście taką bzdurę napisałaś i coś się za bardzo denerwujesz.Piszesz że wiesz , ale nie piszesz jak się robi .

Agnieszka ja działanie grzebienia sprawdziłem ,kiedy Ciebie na forum nie było .

Smallpati oczywiście , że trudniej się strzyże z włosem , nie każda maszynka strzyże z włosem , a dokładnie trzeba zachodzić kilkakrotne i uwzględnić różne wicherki ( ułożenie włosa ).

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Smallpati oczywiście , że trudniej się strzyże z włosem , nie każda maszynka strzyże z włosem , a dokładnie trzeba zachodzić kilkakrotne i uwzględnić różne wicherki ( ułożenie włosa ). [/QUOTE]

moja maszynka mimo że nie jest z wyższej półki, świetnie sobie radzi z każdym rodzajem włosa, więc nie mam większych problemów kiedy ją używam.

Link to comment
Share on other sites

moja maszynka rowniez radzi sobie wysmienicie z kazdym wlosem a jest z nizszej polki ,cielismy juz chyba kazdy rodzaj siersci

grey ja nie mam zamiaru robic psa jesli zwyczajnie tego nie potarfie a nie ma mi kto pokazac :) nie chce psuc wzorca, nie chce zeby ktos mial do mnie pretensje
wole robic to co potrafie i wiem robie dobrze :)

Link to comment
Share on other sites

Zapomniałam aparatu zabrać, zdjęcia robione telefonem, jakość tragiczna, do tego Layla się wierciła, na zdjęciu nic praktycznie nei widać :roll:

zdjęcie robione przed poprawkami

[IMG]http://img706.imageshack.us/img706/1600/dsc00413p.jpg[/IMG]

[IMG]http://img130.imageshack.us/img130/1354/dsc00412rh.jpg[/IMG]

[IMG]http://img293.imageshack.us/img293/6230/dsc00406s.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Skoro już o pudlach mowa, to pokażę Wam Igora przed i po :


Przed, jeszcze w puppy clipie

[IMG]http://img535.imageshack.us/img535/6996/llllllllllllb.jpg[/IMG]
Shot at 2010-05-12

[IMG]http://img406.imageshack.us/img406/8806/img8764lz.jpg[/IMG]
Shot at 2010-04-27


PO


[URL="http://img94.imageshack.us/i/dscf7382.jpg/"][IMG]http://img94.imageshack.us/img94/6756/dscf7382.jpg[/IMG][/URL]

[URL="http://img266.imageshack.us/i/dscf7375e.jpg/"][IMG]http://img266.imageshack.us/img266/7820/dscf7375e.jpg[/IMG][/URL]


Dwie ostatnie foty zrobione przez Paulinę Dudek :)

Link to comment
Share on other sites

Nie jest tak prosto zrobić zdjęcie komórką pieska , ale Layla ma miękki włos i krótko ścięta .

Pudel piękny ,ale ta kula jest nie praktyczna ,ja zmieniłbym fryzurę , a z te pompony , to wstyd chodzić z takim psem .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Grey']Nie jest tak prosto zrobić zdjęcie komórką pieska , ale Layla ma miękki włos i krótko ścięta .

Pudel piękny ,ale ta kula jest nie praktyczna ,ja zmieniłbym fryzurę , a z te pompony , to wstyd chodzić z takim psem .[/QUOTE]


Grey! tak jest we wzorcu pudla- glownie te pompony...poza tym to cięcie praktyczne z zamierzchłych czasów gdy pudle aportowaly z wody.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Grey']Nie jest tak prosto zrobić zdjęcie komórką pieska , ale Layla ma miękki włos i krótko ścięta .

Pudel piękny ,ale ta kula jest nie praktyczna ,ja zmieniłbym fryzurę , a z te pompony , to wstyd chodzić z takim psem .[/QUOTE]

miała być ścięta jeszcze krócej ale przekonałam właścicielkę że już wystarczy, żałuje że nie mam lepszych zdjęć, bo na tych nic nie widać

Fryzura wzorcowa pudla, po za tym zasłaniają one narządy najbardziej narażone na przewianie, więc są praktyczne. Kwestia gustu nie ma tu już nic do rzeczy
Które pompony cię tak szczególnie drażnią?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...