Jump to content
Dogomania

frisbee


Kati

Recommended Posts

Guest Mrzewinska

To wspaniale!!!!
Musze zainstalowac mozliwosc odebrania plikow w pdf i postudiowac regulaminy. Cos mnie frapuje, ale to najpierw poczytam:-)))

I nadal proponuje komus, kto chce sie uczyc rzucac - moja psice jako psa treningowego w Krakowie.
Propozycja obejmuje takze mozliwosc wejscia na duuuuzy zamkniety plac.

Zofia

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Guest Mrzewinska

Ja tu jestem na wygnaniu od prawie 40 lat:-)))
Z placem jednak sie nie przeprowadze, trudno, szukam w tej chwili chetnych na wspolna jazde do Wrocka, moze kogos namowie.

Zofia

Link to comment
Share on other sites

Uff!!Jak mnie tu dawno nie było:roll:
my z Fadzikiem dopiero zaczynamy przygodę z frisbee...
Qpiłam to:
[url]http://www.mbank.com.pl/mszop/images/104/frisS.jpg[/url]
Fadzik na początku WCALE sie tym nie interesował,ewentualnie jak mu rzuciłam:/
Jednak zabawa polega na tym, zebypsa najpier odpowiednio nakręcić na zabawke, prawda?
Pies niezbyt chętnie cieszył sie na zabawę talerzem,nie chciał do niegopodskakiwać, nie chciał przeciągać, gonić się itp....:(
Aż na następnym spacerze stał się cud:Fadzik zaczął się interesować zabawami talerzem:DAle na razie tak umiarkowanie.Nie mogę narzucić długiej zabawy bo po pewnym czasie pies wybitnie się nudzi.Tak więc Fado na komendę hop skacze i łapie trzymane w dłoni frisbee,czasem sie przeciągamy,biegamy-ja klaszczę i sie cieszę,on ucieka zkrążkiem-ja go gonię, albo na odwrót...Lubi też mnie gonic z krążkiemw pysku:P
Jednak nie wykazuje przy tym maxymalnego entuzjazmu...Nie wyglada na psa o wielkich zadatkach na zawodnika:diabloti:
W jaki sposób mogę go jeszcze przekonać do tej zabawy??Znacie jakieś tricki??:D

Link to comment
Share on other sites

Mam dyski competition standard i są na prawde świetne. Mam też psa w typie parsona i ma 5 miesięcy :lol: I mam pytanie... od którego miesiąca mój piesek zacząłby doganiać frisbee? Albo jaki jest na to sposób? Problem jest też w tym, że dysk jest trochę za duży do mordki mojego psa, tak, że nie dopasowuje się do kształtu jej ząbków a moja sunka jest maksymalistką (lubi wszystko ogromne, a coś małego ją nie bardzo interesuje) Bardzo lubi ganiać frisbee ale nie nadąza za nim a jeśli już jest dosyć blisko to nie łapie go tylko zwalnia i nie łąpie go... nie wiem co zrobić żeby ją do tego zachęcić... gdy każę jej złapać frisbee wtedy gdy skacze mi przez nogę łapie wez wahania i spada na cztery łapki! Ale to łapanie frisbee na odległość jej nie i dzie... oczywiście nie rzucam jej frisbee wysoko żeby nie skakała ale nad ziemią, żeby mogła złapać ale ona go nie dogania, a gdy rzucam wyżej żeby dogoniła to ona zwalnia i nie chce go złapać :mad:
Nie wiem co zrobić.... pomóżcie!!!:p

Link to comment
Share on other sites

A rollerki łapie? Szmacianych też nie chce?
Ja dużego doświadczenia i wiedzy co prawda nie mam, ale jakoś tak zaczynałam pracę z mamutem, którego żadne tam talerze nie interesowały, a udało nam się dojść do łapania dysków przez prawie minutę:lol::eviltong:
Teraz mam kompletnego świra, trzymiesięczną owczarkę, której muszę kupić nowe szmatki, bo te już są w tragicznym stanie:evil_lol:
Ogólnie to chwalę sie, że mała robi overy przez nogę i rękę i 'pomiędzy' nogą a ręką (oczywiście takie nadminiziemne;)).
Mam taki pomysł, żeby, dopóki nie mogę z nią ćwiczyć normalnie, uczyć ją jakiś prostych figur na rollerach. Jakiś passingi, zig zagi, overki etc. Tylko nie wiem, czy to dobry pomysł:eviltong:

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem jak ty, ja chcę uczyć normalnie:eviltong:
Skoro ona łapie Ci dysk z ręki, to może nie rzucaj jej tych dysków już normalnie tylko bardzo powolutku przechodź do dysków rzucanych. Taki russelek pięciomiesięczny to przecież mały pies, może mieć problem ze złapaniem dosyć ciężkiego dysku w locie. Zacznij od floaterków, a dopiero potem powoli rób rzuty do przodu.

Link to comment
Share on other sites

Możecie mi doradzic jaki dysk wybrac? Mam 11 miesięczną sukę labladora. Jest bardzo silna i nakręcona na wszelkie zabawy, przeciaganie gonienie. Ja za to nie mam żadnego doswiadzczenia w rzucaniu frisbee. Miałam szmaciane, ale po 8 lotach skończyło swój żywot. Chciałabym coś niedrogiegi a zarazem wytrzymałego, coś co daje mi duze możliwości. Start w zawodach raczej nas nie interesuje.
Pomożecie?

Link to comment
Share on other sites

Poczytaj w internecie [w Mój Pies było] jak nauczyć się różnych figur, te prostsze będą wychodziły szybciej ... nad trudniejszymi trzeba trochę popracować. Jawzem ponoć bardzo ciężko się rzuca, ja osobiście szkoliłam się na CS i jestem zadowolona ... jak się dobrze postaram to doleci do 3 linii ... ale nie dalej :lol:.


A ja zapytam ... są dyski sylikonowe ?

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Normalne wysokie skoki zostawcie sobie na później, z takim małym pieskiem do chyba do ok.roku.
Floater to taki rzut do góry, nie do przodu. Podkręcasz dysk nadgarstkiem i delikatnie wyrzucasz do góry. To uczy psa łapania w powietrzu. Na początku dysk prawie nie odrywa się od dłoni, a potem robisz floaty coraz mocniejsze.

Mój szczeniak już zaczyna bardzo ładnie łapać floatery:loveu:

[img]http://img338.imageshack.us/img338/9752/11ab0.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...