Jump to content
Dogomania

Kiedy wysterylizować?


MAŁGOCHA

Recommended Posts

[quote name='Behemot']Już jesteśmy w domu :lol: Sońcia czuje sie b. dobrze :lol: Kiedy nam ją oddali, była ożywiona i wesoła :lol: [/QUOTE]
No to cudnie :kciuki:
[QUOTE]Fantastycznie wygląda w kubraczku z nogawkami :cool3::cool3::cool3:[/QUOTE]
Liczymy na fotki :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 295
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Wszystko jest OK :lol: Sonia czuje się dobrze, ma apetyt i sporo energii :lol: Na spacerach ciągnie jak mały traktor i chce się bawić :lol:
No i oczywiście próbuje zdjąć sobie kubraczek :cool3:
Chyba nie czuje zbyt wielkiego bólu, bo tylko czasami zapiszczy.
Jutro idzimy na zastrzyk z antybiotyku.

Link to comment
Share on other sites

A tu są fotki Soni w kubraczku:
[URL="http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=18066&page=43"]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=18066&page=43[/URL]

Jedna na zachętę:

[IMG]http://img431.imageshack.us/img431/9705/dsc006608oc.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Behemot']A tu są fotki Soni w kubraczku:
[URL="http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=18066&page=43"]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=18066&page=43[/URL]

Jedna na zachętę:

[IMG]http://img431.imageshack.us/img431/9705/dsc006608oc.jpg[/IMG][/quote]

ale fajna sunia :cool1:
Myślałam, że inaczej wygląda (zdjęcie w profilu ;) )

Link to comment
Share on other sites

Mam taką sprawę: po operacji Sonia ma nieprawdopodobny apetyt. To przecież niemożliwe, żeby to był ten słynny posterylkowy wzmożony apetyt??? Gdyby mogła, cały czas by coś szamała, a na spacerach idzie z nosem przy ziemi, żeby znaleźć choć skórkę chleba :roll: No i znowu zagustowała w psich kupkach! O co chodzi??? :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Behemot']Mam taką sprawę: po operacji Sonia ma nieprawdopodobny apetyt. To przecież niemożliwe, żeby to był ten słynny posterylkowy wzmożony apetyt??? Gdyby mogła, cały czas by coś szamała, a na spacerach idzie z nosem przy ziemi, żeby znaleźć choć skórkę chleba :roll: No i znowu zagustowała w psich kupkach! O co chodzi??? :roll:[/quote]

Vega miała to samo..zaczeło się tak na 4 czy 5 dzień. Apetyt jakby 2 tygodnie nie jadła :roll: . Nadal żarłok pozostał, co niestety na jej wadze się odbiło...Kup na szczęście nie ruszała (moze dawaj żwacze suszone?).

Link to comment
Share on other sites

Sonia już wczoraj (dzień po operacji) rzucała się na jedzenie jakby przez miesiąc nic nie miała w pyszczku :roll: Tłumaczyłam to sobie 24-godzinną głodówką, ale dziś apetyt nadal ma wilczy....
Żwacze dostaje, ale podejrzewam, że zainteresowanie kupkami nie wynika z zakłócenia równowagi bakteryjnej, tylko chyba z jakiś kwestii psychologicznych :roll: Albo po prostu - przy dużym apetycie również kupka jest nie do pogardzenia :roll:
Zaraz idziemy do weta na zastrzyk z antybiotyku, o wszystko spytam.

Link to comment
Share on other sites

Soniusia już po wizycie kontrolnej. Dostała zastrzyk z antybiotyku, przeciwbólowy. Lekarz obejrzał jej rankę - wszystko świetnie się goi, jest suchutko, nie ma bolesności. Temperatura w normie: 38,9.
Zmieniliśmy kubraczek - teraz przez pomyłkę ma założony na lewą stronę :cool3:
We wtorek kolejny zastrzyk z antybiotykiem, w kolejny wtorek zdjęcie szwów - już po wszystkim :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Behemot']Aha, i jeszcze jedno: wzmożony aptetyt to jednak pozostałości po okołoperacyjnej głodówce.[/QUOTE]
Po prostu nie pozwalaj jej jeść więcej niż dotychczas, a będzie trzymała linię ;) Nie lituj się nad wygłodniałym stworzonkiem :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

co do apetytu - jeżeli w mieszance użytej do narkozy było relanium - to też "sprawca" wilczego apetytu:evil_lol:, znajoma suka niejadek po operacji (nie sterylka) miała 10 dni wilczego apetytu, potem jej przeszło
zresztą w dużo mniejszych dawkach niż "na uspokojenie" relanium stosuje się na pobudzenie apetytu

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bluerat']co do apetytu - jeżeli w mieszance użytej do narkozy było relanium - to też "sprawca" wilczego apetytu:evil_lol:, znajoma suka niejadek po operacji (nie sterylka) miała 10 dni wilczego apetytu, potem jej przeszło
zresztą w dużo mniejszych dawkach niż "na uspokojenie" relanium stosuje się na pobudzenie apetytu[/quote]bluerat, dzięki za ciekawą informację - tego nie wiedziałam. :-)

Link to comment
Share on other sites

Mam jeszcze do Was takie pytanie: lekarka powiedziała, że zdejmowanie szwów robi się bez znieczulenia miejscowego, a jeżeli pies b. się broni, dają mu "głupiego jasia". Jak to wyglądało u Was?
Nie wyobrażam sobie, żeby Sonia bez protestu zniosła tę procedurę "na żywca"....
Dziś byłyśmy na drugiej wizycie kontrolnej. Wszystko jest super: rana suchutka, gorączki nie ma, Sonia w stanie idealnym :lol: Straszliwie broniła się przed zastrzykiem, musieliśmy jej założyć kaganiec :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Behemot']Mam jeszcze do Was takie pytanie: lekarka powiedziała, że zdejmowanie szwów robi się bez znieczulenia miejscowego, a jeżeli pies b. się broni, dają mu "głupiego jasia". Jak to wyglądało u Was?
[/quote]

jednym ruchem było wyjęte..To samo po operacji bioder (a było tych cięć wtedy znacznie wiecej bo aż 3 - z kazdej strony bioderek :p ). Bez problemu się daje;)

Link to comment
Share on other sites

Ja jeszcze nie słyszałam o psie, który potrzebowałby zastrzyka na uspokojenie w celu zdjęcia szwów, chociaż niewątpliwie takie przypadki się zdarzają...

Jedno, co możesz zrobić, żeby to ułatwić, to zacząć od zaraz uczyć ją pokazywania brzucha na komendę. Do czasu zdjęcia szwów nie nauczysz jej tego pewnie na 100%, ale i tak taka nauka powinna pomóc.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Behemot']Oj, mam nadzieję, że tak gładko pójdzie i u Sońki. Wolałabym jej oszczędzić tego 'głupiego jasia"....[/quote]

Sonia nie będziem miała takiego odruchu spokojnego leżenia, po przewróceniu na plecy? Przewrócona Tosia leży tak spokojnie, ze kiedyś podczas wizyty zagadałam się z wetką, a Tosia tak sobie leżała podtrzymywana-bo nie trzymana przez asystentkę i mnie, zapomnieliśmy psa odwrócić :evil_lol: ...bo samo zdejmowani szwów nie boli.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Behemot']Niestety nie :shake:[/quote]Behemot, zacznij ją tego uczyć. Nie uda się do wtorku, ale może trochę już pomóc.

Ja moje szczenięta od początku przewracam do góry brzuchem. Lotka była chyba ze wszystkich najgorsza i na początku baaaardzo tego nie lubiła. Teraz już jest ok.

To jest pożyteczne z wielu powodów - nie mam teraz niestety czasu się rozwodzić nad tym... ale zacznij ja uczyć!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Flaire']Behemot, zacznij ją tego uczyć. Nie uda się do wtorku, ale może trochę już pomóc.[/quote]

Wiem... Zaniedbałam wiele rzeczy - nie dlatego, że się nie starałam. Po prostu Sonia jest b. niezależna i chyba dosyć trudna... I tak udalo mi się naprawdę dużo...
Kiedy niedawno byłyśmy na przycinaniu pazurków, tak się wyrywała, że wet musiał jej zawiązać pyszczek bandażem, żeby go nie chapnęła. Musieliśmy ją trzymać we trójkę :cool1:
Tylko, błagam, nie mówcie mi: co za niewychowany pies, bo się pochlastam suchą bułką :oops:

Link to comment
Share on other sites

Powiedzcie jeszcze, proszę, jak dokładnie wygląda zdejmowanie szwów po sterylce? Jak długo to trwa? Ile mniej więcej jest tych szów? Czy one "wrastają" w skórę? Dlaczego ich zdejmowanie jest bezbolesne?
Sorry, że zadaję tyle pytań - sama nigdy nie miałam zakładanych szwów i kompletnie nie wiem, "z czym to się je" :oops:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...