Jump to content
Dogomania

Ubranka,gumeczki,kokardki,spineczki-czyli Yorkowa rewia mody


nikusia

Czy warto uczyć psa sztuczek?  

497 members have voted

  1. 1. Czy warto uczyć psa sztuczek?

    • Tak, to dobra zabawa i miło spędzony czas razem
    • Nie, to głupie
      0
    • Jeśli ktoś chce i ma czas to może...


Recommended Posts

  • Replies 290
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Gonia_20-własnie byłam w tym sklepie Pankracy naprawde fajne ubranka i rozne inne rzeczy...:loveu: :loveu: :loveu: takie słodziutkie....musze chyba poogladac i cos moze zamówic bo u mnie luubia chodzic w ubrankach i miec rozne spineczki czy gumeczki....o mam zadanie na wieczór cos wybra ciekawego....

Link to comment
Share on other sites

he he he ...ja kupiłam wczoraj bluze sportową w kolorze czerwonym...chciałam szarą..taką jak ma Pedro z hodowli Dan Danilo...ale jest tylko rozmiar XS...długo się zastanawiałam, ale wkoncu kupilam czerwoną S... te rzeczy są sprowadzane z USA więc dlatego sa takie oryginalne...mi jeszce podoba się koszulka z napisem Bling Bling...zastanawiam sie nad jej kupnem ponieważ sama mam bluze świetną tez czarną z takim napisem.....poza tym rewelacyjne obroże i skladana miseczka...mi mega się podoba...polecam..[url]www.pankracy.pl...buzi[/url] :laola:

Link to comment
Share on other sites

ja pisze na temat pierwszych postów... Ja poprostu nieznosze kokardek spineczek... niektórzy lubią kupować pieseczkom kolekcje i jakies inne pierdołki Ale pies nie ma wyboru i musi to nosić. Ja bym osobiście nie chciała być przystrajana w buciki sukieneczki kakardeczki (oczywiscie jako pies) Wiem ze yorki to takie maskotki ale pies to pies a nie człowiek zeby go maltretować kokardkami.... nie chce tu nikogo urazić ja mojego psa uważam za członka rodzina ale za psiego członaka.... po prostu kiedy jemy pies wychodzi ałtomatycznie z pokoju, nie moze sobie za dużo pozwalać a kiedy sie zbyt rozpuści obrywa po uszach (oczywiście nie ma go to boleć ale raczej symbolizować nagane). Wiem ze yorki muszą miec czesco spinane włoski zeby nie wchodziły im do oczu, no ale kupować im całe kolekcje, buciki, sukieneczki, perfumki itp. Rozumiem na zimę bo zmarzną. Ale na lato kupować okularki przeciw sloneczne?? przegięcie na całej lini
Prosze tez mnie nie zrozumiec zle ja poprostu wyrażam swoje zdanie poza tym te dokuczliwą grzywkę to można ładnie zciąć ... tak jak ja zrobie mój pies żałłośnie wygląda w kiteczkach jak barbie-dog. To tylko moje zdanie wiec prosze sie nie obużać.

Link to comment
Share on other sites

Shedow-ja Cię rozumiem, każdy ma swoje zdanie. Mój piesek kokarki nosi tylko odświętnie, jak miał długie kudełki to zwykle jakaś kolorowa froteczka tylko, a teraz już jest ostrzyżony więc spinać włosków nie potrzeba :) Co do ubranek to juz kiedys chyba pisałam ubieram pieska jak jest zimno na dwórku... Oczywiście nie w sukieneczki :lol: Kiedyś chciałam kupić Toffikowi buciki, teraz śmieje się z tego, pies to pies :lol: Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='shedow']ja pisze na temat pierwszych postów... Ja poprostu nieznosze kokardek spineczek... niektórzy lubią kupować pieseczkom kolekcje i jakies inne pierdołki Ale pies nie ma wyboru i musi to nosić. Ja bym osobiście nie chciała być przystrajana w buciki sukieneczki kakardeczki (oczywiscie jako pies) Wiem ze yorki to takie maskotki ale pies to pies a nie człowiek zeby go maltretować kokardkami.... nie chce tu nikogo urazić ja mojego psa uważam za członka rodzina ale za psiego członaka.... po prostu kiedy jemy pies wychodzi ałtomatycznie z pokoju, nie moze sobie za dużo pozwalać a kiedy sie zbyt rozpuści obrywa po uszach (oczywiście nie ma go to boleć ale raczej symbolizować nagane). Wiem ze yorki muszą miec czesco spinane włoski zeby nie wchodziły im do oczu, no ale kupować im całe kolekcje, buciki, sukieneczki, perfumki itp. Rozumiem na zimę bo zmarzną. Ale na lato kupować okularki przeciw sloneczne?? przegięcie na całej lini
Prosze tez mnie nie zrozumiec zle ja poprostu wyrażam swoje zdanie poza tym te dokuczliwą grzywkę to można ładnie zciąć ... tak jak ja zrobie mój pies żałłośnie wygląda w kiteczkach jak barbie-dog. To tylko moje zdanie wiec prosze sie nie obużać.[/quote]

Ale każdy ma prawo myslec i zyc jak chce
Nie musisz swojemu psu robic kitki
ale ja swojemu moge i to moja sprawa
Moj pies je bardzo dobry pokarm, chodzi regularnie do veta itp itd wiec jak wydam pare złotych na spine czy fryzjera to chyba nic nikomu do tego.
Oba moje psy sa bardzo aktywne, duzo biegają, cwiczą. Tofik jest po PT, Tolka narazie po psim przedszkolu. Oboje lubią agility.
Tak wiec jak widac - psy mają nie najgorzej. A to czy na główce mają gumkę jednokolorową czy jakąś wyszukaną - jest im obojętne!
Jesli mowa o maltretowaniu to zrób sobie kitke i zobacz jaka jest roznica przy zwykłej gumce a jaka przy jakiejsc powiedzmy wyszukanej. Zobaczymy jakie bedzie to zmaltretowanie. A papiloty na yorku to juz chyba wogole koniec swiata.
a co do okularkow - one nie sa typowo na lato ale np dla psa ktory jezdzi przy otwartym a aucie oknie albo buszuje w krzakach. Wtedy łatwo o uszkodzenie oka.
A to jak Ty traktujesz psa a jak kto inny - to tej tylko Twoja sprawa. Ja traktuje moje psy jak członków rodziny. Kazdy zna swoją pozycje w rodzinie, ale nie przeszkadza mi ze np teraz jak jem sniadanie Tola lezy na moich kolanach. Jak miałam bardzo zły dzien - siedziałam i plakalam psy podbiegły i zlizywały mi łezki z policzków. Nie uwazam ze to ujma na czyimkolwiek honorze - po prostu sie kochamy ;-)

Widze ze piszesz swoje posty w kilku działach - widze ze masz ewidentnie ochote wywoła kłótnie a nie tylko wyrazic swoje zdanie. Moze łyk meliski z rana?

a przy okazji - yorki to nie maskotki, tylko zywotne teriery, twoja wiedza w tym temacie jest dosc nikła.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='julita104']Ale każdy ma prawo myslec i zyc jak chce
Nie musisz swojemu psu robic kitki
ale ja swojemu moge i to moja sprawa
Moj pies je bardzo dobry pokarm, chodzi regularnie do veta itp itd wiec jak wydam pare złotych na spine czy fryzjera to chyba nic nikomu do tego.
Oba moje psy sa bardzo aktywne, duzo biegają, cwiczą. Tofik jest po PT, Tolka narazie po psim przedszkolu. Oboje lubią agility.
Tak wiec jak widac - psy mają nie najgorzej. A to czy na główce mają gumkę jednokolorową czy jakąś wyszukaną - jest im obojętne!
Jesli mowa o maltretowaniu to zrób sobie kitke i zobacz jaka jest roznica przy zwykłej gumce a jaka przy jakiejsc powiedzmy wyszukanej. Zobaczymy jakie bedzie to zmaltretowanie. A papiloty na yorku to juz chyba wogole koniec swiata.
a co do okularkow - one nie sa typowo na lato ale np dla psa ktory jezdzi przy otwartym a aucie oknie albo buszuje w krzakach. Wtedy łatwo o uszkodzenie oka.
A to jak Ty traktujesz psa a jak kto inny - to tej tylko Twoja sprawa. Ja traktuje moje psy jak członków rodziny. Kazdy zna swoją pozycje w rodzinie, ale nie przeszkadza mi ze np teraz jak jem sniadanie Tola lezy na moich kolanach. Jak miałam bardzo zły dzien - siedziałam i plakalam psy podbiegły i zlizywały mi łezki z policzków. Nie uwazam ze to ujma na czyimkolwiek honorze - po prostu sie kochamy ;-)

Widze ze piszesz swoje posty w kilku działach - widze ze masz ewidentnie ochote wywoła kłótnie a nie tylko wyrazic swoje zdanie. Moze łyk meliski z rana?

a przy okazji - yorki to nie maskotki, tylko zywotne teriery, twoja wiedza w tym temacie jest dosc nikła.[/quote]



Droga Julitko, wybacz jeśli cię uraziłam mam ostatnio kiepski humor i trace głowe... na prawde nie chciałam nikogo urazić... twój pies twoja sprawa. Ja mojego Demona tez traktuje jak członka rodziny... niestety mój tata pamieta inne czasy i nie pozwala mu wchodzić do pokoju w czasie posiłku... chociaż ja czasem łamię jego "kazania" :cool3: . Nie chialam wywoływać kłutni tylko raczej wymiane poglądów co na ten temat sądzą posiadacze np. ON. Jeśli uraziłam jeszcze kogo kolwiek to szczerze przepraszam:placz: . Ale swojego zdania nie zmienie i nadal nie uważam aby kupowanie sukieneczek na lato było potrzebne owszem na zime jakieś stylowa psie łaszki :D

PS. w moich innych postach (tych ostatnich) takze nie mam zamiaru nikogo urazić ale mam sporo na głowie , problemy i strasznie mnie to dołuje i moze troche sie tu wyżywam ... AHA i jeszcze ja tez baaaardzo kocham mojego psiaka tylko mu nic nie wiąrze o ot cała sprawa

Link to comment
Share on other sites

shedow! Najwazniejsze ze masz swoje zdanie!:razz::multi: Nie wszyscy lubia kokardki, spineczki itp itd Dla niektorych "strojenie" psa jest poprostu glupie, ja gdy ide ulicą z moja Suzanką "wystrojoną" spotykam sie zarowno z nieprzyjemnymi komentami jak i miłymi i przyjemnymi dla uszu. Rozumiem ludzi ktorzy nie lubia tego bo maja prawo, jednak mysle ze wlasne zdanie ma swoje granice, nie mowie tu teraz o tobie Shedow, ale o wielu ludziach ktorzy wprost potrafia powiedziec np "jestes glupia, zeby psa ubierac??" a nawet gorsze zwroty...:shake:

Ja nie wiem jak inni ze swoimi psami ale ja poprostu uwielbiam kiedy moja Suzanka ma kiteczkę ze spineczka i swoje czerwone ubranko na sobie bo wyglada uroczo i słodziutko, zreszta wszystkie yorczki "wystrojone" sa poprostu ŚLICZNE!!!:loveu: :loveu: :loveu:

Link to comment
Share on other sites

"Ja nie wiem jak inni ze swoimi psami ale ja poprostu uwielbiam kiedy moja Suzanka ma kiteczkę ze spineczka i swoje czerwone ubranko na sobie bo wyglada uroczo i słodziutko, zreszta wszystkie yorczki "wystrojone" sa poprostu ŚLICZNE!!!"

Hm. Gdyby rzecz była tylko o gustach, to pewnie, że trzeba machnąć ręką - de gustibus... itd.

Gorzej, że niestety najczęściej jest pewne sprzężenie pomiędzy "upupianiem" yorków (i w ogóle: malych ras) i nie traktowaniem ich jak psów - co powoduje iż piesek nie czuje się bynajmniej fajnie w życiu...

:razz:

Przy mrozie czy deszczu O.K., rozumiem że ubierać wręcz trzeba....

Gorzej jak jest to dopiero początek lawiny ktora owocuje takimi aberracjami jak np. York Day w pewnym warszawskim centrum handlowym. :mad:

No, co do upinania włosów na głowie, to robić to wręcz trzeba (zawsze, jeśli kogoś o mdłości przyprawia różowa kokarda, można użyć zgrzebnej czarnej frotki ;) ).
I znów - gorzej jak ten obyczaj przeistacza się szybko w zakładanie nieszczęsnemu psu kapelusika.
:roll:
I tak dalej, i tak dalej.. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Berek masz racje, ale ja nie zaznaczylam w poprzednim poście ze za przesadę uznaje to ubieranie w sukienki itd owszem moze to i ładne jednak ja wole tradycyjny zwykły sweterek i o to mi chodzilo w tamtym poscie i pisząc "strojenie" mialam na mysli wlasnie ten sweterek - najprostrzy i najzwyklejszy.

jednak odrazu wszystkich informuje ze nie neguje ludzi ktorzy ubieraja psy w czapeczki, sukieneczkiitp poniewaz to ich wybor i ich upodobania, kazdy ma prawo robic tak jak uwaza.

Link to comment
Share on other sites

Hm, słowo "negować" niezbyt mi tu pasuje ;) , ale ja z kolei stwierdzam że BARDZO źle myślę o ludziach wtłaczających na swoje psy czapeczki, kapelusiki, slubne suknie i fraczki :angryy: ponieważ, generalnie rzecz biorąc, nie znoszę jak ktoś sięznęca nad zwierzętami.

I "tolerancja" nie ma tu nic do rzeczy...
:lol: (tak jak nie toleruję chuliganów, brutali, piratow drogowych itd ;) ).

Link to comment
Share on other sites

Berek, co do tego "negowania" to musze Ci powiedziec ze troche nie patrzyłam co pisze :oops: bo chcialam szybko przelac swoje myśli i zdanie w poscie no i.... wyszlo jak wyszło heh:razz:

No ale chyba zrozumiałes o co mi chodziło;) (mam nadzieje he he):lol:

Link to comment
Share on other sites

Witajcie
Dawno tu nie zaglądałam z braku czasu.
Ale mam nadzieję że mnie i Jerrusia pamiętacie :)
Pisze bo mam prośbę.
[SIZE=4][COLOR=red]Czy robi ktoś z Was na drutach swetereki z wełny ??[/COLOR][/SIZE]
Jerruś ma już taki jeden ale niestety z czasem jak to wełna rozciągnął sie i chce mu kupić nowy ale nigdzie nie ma na allegro mi się nie podobają. Mi chodzi taki przez głowe wkładany z lekkim golfem i nogawkami na przód nic więcej.
Czy jest ktoś tutaj w stanie takie cudeńko zrobić dla mojego Jerrusia??
Proszę o info najlepiej na maila [EMAIL="[email protected]"][COLOR=darkorange][B][email protected][/B][/COLOR][/EMAIL]
Z góry wielkie dzięki
Pozdrowiania dla wszystkich którzy nas znają no i dla tych którzy nie też buziaczki dla Waszych psiaczków

Link to comment
Share on other sites

oooooo:crazyeye: :crazyeye: :crazyeye: jak dla mnie to przesadaa.....kocham moje yoreczki ale taka cena za sukinke .....az mi sie mowic niechce....juz widze moja Mele jak w takiej sukience biegnie w błoto....:evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: moze dla jakis yoreczków spokojnych tak ale nie lda moich:diabloti: :diabloti: :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

ale nieiwem czy widzialyscie ale jest jeszce jedno "Ekskluzywne ubranko dla Yorka "
[URL="http://www.allegro.pl/item93922643_ekskluzywne_ubranko_dla_yorka_lub_malego_pieska_.html"]http://www.allegro.pl/item93922643_ekskluzywne_ubranko_dla_yorka_lub_malego_pieska_.html[/URL]

udanych zakupów zycze:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Mam nadzieję, że nikogo nie urażę swoją wypowiedzią...Moja Yoga chociaż jest małą damą nie nosi zadnych udziwnionych kreacji....nigdy nie widziałam dużego w psa w czapeczce z daszkiem, więc nie widzę powodu, dla którego należałoby robić coś podobnego małemu psu:cool3:
Owszem, zimą-mała nosi ubranie, które ma ją chronić przed zimnem...dbam o nia i nie chcę żeby się przeziębiała...
Uwielbiam wszystkie psy i uważam, że powinny być traktowane tak samo...Nie przyjmuję argumentu, że one to lubią...Tolerować nie znaczy lubić...Yoga chodzi teraz w kołnierzu żeby nie lizała łapki. Nie zrywa gos sobie...Czy to oznacza,że go lubi?!
To tyle:)
mam nadzieję, że sie nie gniewacie:D

Link to comment
Share on other sites

MAm takie pytanie po co ubierac psa w jakies wymysne stroje ? Oprocz powodow estetycznych, chociaz moim zdaniem YORKI wiele traca kiedy sa ubierane w jakies sukienki, spodenki, bluzeczki :(

Dlaczego ubieracie psy , rozumiem zima ,starsze / mlodziutkie , schorowane w kubraczek , ale tak normalnie. I rozumiem z tymi papilocikami zeby sobie nie sciagnal ... ?


Calkiem niedawno psy nie byly ubierane w kubraczki, fraczki, sukieneczki itp i mialy sie dobrze, czuly sie kochane (ja mowie tu o prawdziwych wlascielach ktorzy znaja swojego psa i sa odpowiedzialni .... ) ...

MAm kundelka , owszem zima tez marznie , ale wtedy przerywam spacer i wracam do domu, a nie ubieram go w kubrak :)

Mam nadzieje ze zabijecie ;) Za wyrazanie swoich pogladow i zadawanie pytan

Link to comment
Share on other sites

Wątpie żeby ktokolwiek na ty forum ubierał swojego psiaka w sukieneczki :p Wiem, że niektóre zagraniczne gwiazdeczki i ludzie (typu Paris Hilton) ubierają swoje pieski niepotrzebnie w sukieneczki buciki itp. Czy u nas też tak jest? Mam byc szczera? Mojego pieska kolekcja "[B]ozdób"[/B] składa się tylko z :
[B]czterech ubranek:[/B] dwa polarki, jeden wełniany golfik i jedna pelerynka na ulewę.
[B]dwóch chustek[/B] na obróżce; jedna niebieska, a druga czerwona
[B]czapeczki[/B] no tak, kupiłam raz pieskowi czapeczke, ale zakładam ją żadko, i nie jest to jakaś "ekskluzywna" czapeczka tylko czapka z daszkiem w krateczkę i nie widze w tym nic złego dla mojego psa
[B]pare tam kokardek i gumeczek[/B]
no i to chyba wszystko z psich dodatków (pomijając obróżki, smycze, szelki i takie tam [bo tego to mamy w domu pełno])

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marlena924']
[B]czterech ubranek:[/B] dwa polarki, jeden wełniany golfik i jedna pelerynka na ulewę.
[B]dwóch chustek[/B] na obróżce; jedna niebieska, a druga czerwona
[B]czapeczki[/B] no tak, kupiłam raz pieskowi czapeczke, ale zakładam ją żadko, i nie jest to jakaś "ekskluzywna" czapeczka tylko czapka z daszkiem w krateczkę i nie widze w tym nic złego dla mojego psa
[B]pare tam kokardek i gumeczek[/B]
no i to chyba wszystko z psich dodatków (pomijając obróżki, smycze, szelki i takie tam [bo tego to mamy w domu pełno])[/quote]

Wow. to ladna kolekcja:lol:
My mamy tylko jeden kubrak na zime, smycze, szelki i obroze. Kokardki dwie i same gumki do robienia kitek.....no i spinka do upinania wlosow:cool3:
Jak dla nas wystarczajaco;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...