Jump to content
Dogomania

Co myślicie o tym stafiku?


Recommended Posts

Na ostatniej wystawie w Nowej Rudzie sędzia napisał nam w karcie, że na świecie preferuje sie stafiki o krótkich kufach. Przeszukałam zagraniczne hodowle i trafiłam na coraz większą ilość psów o takiej kufie. Co o tym sadzicie? Czy to dobra tendencja waszym zdaniem? :roll:
[URL=http://imageshack.us][img]http://img424.imageshack.us/img424/6926/luke117uy.jpg[/img][/URL]
[URL=http://imageshack.us][img]http://img424.imageshack.us/img424/9715/luke9freigestellt9kr.jpg[/img][/URL]

Link to comment
Share on other sites

Ja osobiście uważam, że jak staffik to [b]TYLKO[/b] z krótką kufą 8)

Psiak na tej fotce ma faktycznie bardzo krótką kufę, nie wiem czy to kwestja zdjęcia=ujecia, ale u niego akurat nie podoba mi sie, że nos jest wyraźnie cofniety, nadaje mu to bardzo buldoży kształt kufy. Myślę, ze tak jak to w życiu, wszelkie przegięcie nie sprzyja :-?
Wiadome jest, ze głowa staffika to 2/3 mózgoczaszki i 1/3 trzewioczaszki - i tego sie trzymajmy! 0X :klacz:

poza tym nie lubie tak rozciągnietych psów, ale to już kwesja wyuczonej postawy.... 8)

Link to comment
Share on other sites

Hm. Zmierzyłam suce głowę i kufę, ma idelane proporcje a mimo to sędzia chciał żeby była krótsza... a widziałam szczeniaki po tym psie, wszystkie mają podwójne zmarszczki na nosie, jak on. Poza tym u psa i u suczki kufa troche inaczej sie odznacza, mimo zachowania proporcji, pies jednak silniejsze szczęki, większe ,,policzki" i całosć inaczej sie optycznie odbiera. Przynajmniej ja :D
Mnie taka tendencja nie cieszy.

Link to comment
Share on other sites

Dla mnie zdecydowanie - ZAKRÓTKA o mało wyraznej rzuchwie - owszem krótka,ale z umiarem to raz,a dwa nie zapominajmy o juz niecałkiem sprawnej wydolnosci oddechowej SBT - a daje sobie rece uciac,ze ten Staffik na fotce - po niepełnym wysiłku - "CHRAPIE"czy jak ktos woli charczy - jak tradycyjna "rodzina buldozków" czy boston terriera :wink:

PSUJE całokształt tego zwierzęcia - no ,ale kto co lubi .............czy co kto lubi.. :wink:

[img]http://img129.imageshack.us/img129/981/mlodyglowa6bm.jpg[/img]

Przepraszam,ze akurat na własnym psie :oops: ,ale to juz nie moja wina,ze proporcje TEJ głowy sa generalnie idealne (cyt.wiele opisów od sędziów ,a ZWŁASZCZA z kraju pochodzenia RASY )
Oczywiscie SKUPIAMY sie TYLKO na proporcjach KUFY do CZASZKI ??!!!

To teraz prosze sobie wyobrazic,czy skrócić ta przykładowa kufę o TRUFLE ... :roll: :o - takie własnie proporcje ma wstawiony przez Marte 'bohater' tematu - to jest moje zdanie ,jakichs inny hodowca moze miec inne zdanie jak i zainteresowani ......... i wracajac do sedna kto co lubi,badz CO SIE KOMU PODOBA (ale to "lubienie" to troszke wykraczanie poza wzorzec - niejednokrotnie :wink: :) )

[img]http://img424.imageshack.us/img424/9715/luke9freigestellt9kr.jpg[/img]
[img]http://www.staff-ka.com/Nasze%20Psy/Szadar/szadar4.JPG[/img]

Wyraz głowy dla porównania...

Link to comment
Share on other sites

No niestety zmartwię was, to była również opinia sędziego z Wrocławskiej międzynarodówki. Ale to już mi powiedział osobiście, nie wpisał w kartę. Według sędziów z południa Europy i Polskich Penny ma idealną, proporcjonalna głowę (fakt, mierzony centymetrem), według angielskich, obecnie preferuje sie krótsze. :roll:
Dlatego przeglądałam foty obecnych championów w Anglii i krajach sąsiadujących. I tak trafiłam między innymi na tego, który już dał mioty. Identyczne jak on.
A ponieważ tendencje w naszym kraju odnośnie wszystkiego trafiają do nas z opoźnieniem, wydaje mi się, że i do nas trafi ,,moda" na takie... coś. Oby nie.
W sumie poczułam sie tak, jakbym miała niemodnego fafika :wink: :D

Link to comment
Share on other sites

Mnie (laik ;) )się ten stafik nie podoba wogóle. Wygląda jakby mu głowe buldożka albo mopsa przeszczepili :P Fajnie wyglądają fafi jak mają krótkie kufy tak jak na zdjeciu poniżej. Kufa jest krótka, ale wyraz zupelnie inny niż tego psa w pierwszym poscie.
[img]http://www.spainstaffords.com/machos/timgold6.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marta Chmielewska']Według sędziów z południa Europy i Polskich Penny ma idealną, proporcjonalna głowę (fakt, mierzony centymetrem), według angielskich, obecnie preferuje sie krótsze. :roll: [/quote]

Jakie szczęście, że mam to w głębokim poważaniu, co się preferuje obecnie w Anglii... :evilbat:

Inaczej to bym się chyba normalnie przejął. :wink:

Mam psa, którego kocham i którego ja sam lubię oglądać. Mi mój pies bardzo się podoba, a opinię innych mam po prostu głęboko gdzieś. Choćby opiniodawcą był najbardziej renomowany sędzia na świecie :D

Link to comment
Share on other sites

a ja sie martwie czy moj maluch nie bedzie mial za dlugiej kufy... w porownaniu z tymm z pierwszego zdjecia to cesta kufa jest juz dluuuuga :lol: a tak poza tym nie podoba mi sie rzeczywiscie pies nr1 ma za krotka kufe ale do tego tez nie zgrana jest glowa, bo np Staffkar(jezeli pomylilam to przepraszam prosze mnei poprawic) ma kufe tez nie dluga ale za to inna budowe glowy i to jakos wspolgra.

Link to comment
Share on other sites

mnie również się nie podoba bohater tematu.Pierwsze skojarzenie to "naciągnięty bokser".obraz karykaturalny głowy sbt. Mam nadzieję że ta tendencja nie będzie postepować, ponieważ moim zdaniem ( laika) ten pies nie wygląda atrakcyjnie :wink:
Krótka kufa u staffika jak najbardziej ale bez "Przesadyzmu" :D

Link to comment
Share on other sites

Konsekwencją skracania kufy przez Anglików jest nie tylko buldożkowaty wygląd staffików, ale i problemy z uzębieniem. Bardzo trudno obecnie znależć w angielskich hodowlach staffika z krótką kufą i pełnym uzębieniem. Poza tym coraz częściej trafia się przodozgryz jak u budogów.

Link to comment
Share on other sites

W zasadzie w rękach Polskich hodowców jest wygląda stafików w kraju, dobrze byłoby nie wprowadzać niepotrzebnych zmian, tylko po to, by je później naprawiać. Cieszę się, że mamy wspólna opinię. Zauważylam też, że sporo fafików jest wysokonożnych albo dla odmiany krótkonożne (niskonożne). Za granicą. Widziałam też suki hodowlane ze stojącymi uszami.... :roll:

Link to comment
Share on other sites

Heh, z buldogiem dali czadu, to może teraz czas na staffika ? :-?
W końcu za ładne były, może trochę by je oszpecić ?

Czymże jednak może być lansowanie jakiejś idei na siłę, tylko dlatego że pewien wysoce prominentny pan Y i pewna wielce szanowana i uznana pani X wypowiedzieli się w jakiejś kwestii jednogłośnie... 8)

A teraz powiem coś niepopularnego... :evilbat:

Zanim zaczniemy docinać innym popatrzmy też na siebie. No bo czy u nas z kolei nie jest zabawne zjawisko robienia z psów zapaśników sumo, tylko dlatego żeby wyglądały potężnie ? :wink: I to czemu ? Bo pewien znakomity i piękny skąd inąd reproduktor jest psem dużym i dobrze zbudowanym ? A czy karmienie psa a la świnka spowoduje że urośnie mu wielka głowa, pysk nabierze wspaniałego wyrazu, a może zmienią się proporcje całej czaszki względem kufy ? :evilbat:

Najważniejsze są niuanse, złote proporcje. Trzeba dbać o to co cieszy oko i to pielęgnować, ale nic na siłę. Nie wolno robić z niektórych cech ideologii. Z pewnością samiec będzie piękny gdy będzie muskularny, duży. Ale nie wolno robić z tego dogmatu. Jeden pies będzie wyglądał dobrze ważąc 21 kg, a drugi ważąc 25-26 kg i wcale nie jest powiedziane, że ten pierwszy będzie w jakiś sposób gorszy. Tak samo kufa. Wg wzroca powinna być dość krótka, ale karykaturą jest pies, który wygląda jakby normalnie miał mieć kufę długą, ale w młodości ktoś mu przywalił w pysk patelnią... 8)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marta Chmielewska'] Widzę na wystawach stafiki atakujące wszystko co koło nich przechodzi. To nie jest charakter stafika... to trzeba tępić.[/quote]

Niestety tez coraz czesciej to widze :roll: I pewnie bym sie bardzo nie przejął gdyby faktycznie sędziowie to tępili ale tego nie robią (vide psy na Warszawskiej krajówce czy w Nowym Dworze gdzie sędzia usmiechał się na widok takich wybryków).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wfh85'],,,, I pewnie bym sie bardzo nie przejął gdyby faktycznie sędziowie to tępili ale tego nie robią (vide psy na Warszawskiej krajówce czy w Nowym Dworze gdzie sędzia usmiechał się na widok takich wybryków).[/quote]

Pewnie za bardzo się skupiaja na długości kufy :evilbat:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wfh85'][quote name='Marta Chmielewska'] Widzę na wystawach stafiki atakujące wszystko co koło nich przechodzi. To nie jest charakter stafika... to trzeba tępić.[/quote]

Niestety tez coraz czesciej to widze :roll: I pewnie bym sie bardzo nie przejął gdyby faktycznie sędziowie to tępili ale tego nie robią (vide psy na Warszawskiej krajówce czy w Nowym Dworze gdzie sędzia usmiechał się na widok takich wybryków).[/quote]

:o :o :o o kurcze nie mialam jeszcze takiego kina...i mam nadzieje ze nie zdarza sie to za czesto...bardzo mnie dziwi zachowanie sedziow ze na to nie reaguja.... brak mi slow. Oby to bylo coraz zadziej a sedziowie laskawie reagowali. No coz plus jest taki ze jezeli ktos z was zostanie sedzia to bedzie wywalal 8)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...