Jump to content
Dogomania

Nauka wystawiania - topic dla początkujących, ale nie tylko


Szamanka

Recommended Posts

  • Replies 259
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Moja Jura na codzień potrafi tak stanąć, że aż mi dech zapiera...a jak ją przygotowywałam do wystawy to za każdym razem stawała taka rozdziabdziana :shake: jedna noga w tą druga w tą... na wystawie też musiałam ją poprawiać. A w domu to za każdym razem staje idealnie zwłaszcza jak zauważy, że ktoś coś je :cool3:

Link to comment
Share on other sites

Husky stoi najpiękniej przed stołem, jak zobaczy, że ktoś coś je i chce wyżebrać :lol: nóżki idealnie ustawione. Mój Arthas pięknie staje też czasami nad schodami albo na spacerze, gdy czeka na mnie. Kiedy próbowałam uczyć go ustawiania się (tak tylko, żeby łatwiej było mu zdjęcia robić, ale i tak jakoś przestałam go uczyć...) to za każdym razem stawał tak rozkraczony i tak skrzywiony, że szkoda gadać :lol:

Link to comment
Share on other sites

Hehe, dokładnie, dlatego niezawodnym sposobem na pozycję wystwową jest ostentacyjne wyjęcie, zza poły marynary, big maka, i rozpoczęcie konsupcji. Pies ma wszystkie mięśnie napięte, uszy stoją wyżej niż przewidział sam konstruktor, kątowanie poprawia się o 90 stopni a sam futrzak zdaje się mówić "stary, daj kawałek to rozwalę konkurencję na 4 łapy"... ;-)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

No taaaa... pomysł z Big Mac'iem za pazuchą choć z pozoru doskonały ma jednak pewną wadę ;)
Wspiera także konkurencję :eviltong:

A propos naturalnej postawy to po prostu trzeba ją "wzmocnić" przez warunkowanie tzn. podawanie komendy, kiedy pies przyjął tę właśnie pozycję i... obfite nagradzanie.
Niby takie proste... a jednak wymaga sporo pracy i współpracy :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

[quote] Moja Jura na codzień potrafi tak stanąć, że aż mi dech zapiera...a jak ją przygotowywałam do wystawy to za każdym razem stawała taka rozdziabdziana :shake: jedna noga w tą druga w tą... na wystawie też musiałam ją poprawiać. A w domu to za każdym razem staje idealnie zwłaszcza jak zauważy, że ktoś coś je :cool3:
[/quote]

moja robi podobnie więc tak: poze wystawową ładnie umiemy ale jest problem z bieganiem ringowym/w kółko biore ja przy lewej nodze a ona ciągnie w prawą pociągałam ja do siebie ale chocby nie wiem jaka krótka smycz miała to i tak ciągnie, Perła za smakołyk zrobi wszystko(co umie)jak jest głodnawa:evilbat:...tylko jak oduczyć ja tego ciągniecia jak biegalismy i trzymałam w górze smakołyk to ona za nim wtedy przyspiesza i hyp i hyp:roll: planujemy wybrać się na wystawe do Zabrza 17 pańdziernika to będzie nasz kompletny debiut:)...jak ją tego ODUCZYĆ:cool1: a to dominujący uparciuch...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Mojego psa uczyłam "pozowania" na komendę - wystarczy powiedzieć "pozuj" i przez tą chwilkę aż do otrzymania nagrody stoi spokojnie :diabloti: łapki tylne troszkę w tył, głowa wysoko do góry, oczka skoncentrowane na mnie - extra, szkoda tylko, że na wystawie, na ringu zapomniał o wszystkim :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

tak naprawde nie kazdy pies bedzie dobrze wygladac gdy bedzie sie sam ustawiac na jedzenie. Np. taki ktory ma krotka szyje badz młodziak co ma luzny grzbiet bedzie wygladac jak foka. psu z krotka szyja na pewno nie powinno sie zadzierac łepka do gory. Warto tak jezlei pies ma slabe przedpiersie, badz ogolnie gdy piesek jest cacy;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...