Jump to content
Dogomania

smycze automatyczne


aneta21

Recommended Posts

Najlepsza i zawodzaca w naprawde nie licznych przypadkach jest Flexi. Jezlei chodzi o tasme do 50-60kg, to flexi compact 3 (taka jak czerwona wyzej), albo flexi comfort compact 3 (wersja z gumowa raczka), wtedy ta smycz wyglada tak:

[IMG]http://www.kacikpupila.pl/sklep/images/fotosy/Flexi/smycz_comfort_comapct_1.jpg[/IMG]

Uzywanie obu jest wygodne, jednak ja po kilku z gumowa raczka, mam teraz zwykla i jednak wracam do tamtej wersji, jakas taka wygodniejsza dla mnie;).

Link to comment
Share on other sites

Moja tez taki ma, ale to jest zwiazane z tym, ze wszystkie flexi z serii comfort zawsze mily taka naklejke, a classic byly tloczone, ale teraz zrobili nowa serie i ona ma tez naklejke i jeszcze takie kolko tloczone dookola jak na zdjeciu gops. Moja ma tylko taka fale, a te z gumowa naklejka jeszce z koleczkiem:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

smycze mi juz doszly :razz:(jednak wzielam dwie :czerwona i czarna)

roznice pomiedzy stara wersja classica a nowa
-inny wyglad
-w nowej znaczek odstajacy ,w starej wytloczony
-nowa jest ciezsza
-nowa jest wygodniejsza
-nowa ma taka kulke jak wychodzi tasma ,zeby tasma sie nie wycierala
-tak jakby lepszy rodzaj plastiku w nowej

narazie tyle moge powiedziec ,na spacerze jeszcze nie bylismy bo przed chwilka przyszly ;)

jak znajde zdjecie starego classica mojego to dam zdjecia do porownania ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='smallpati']ta kulka nie jest po to żeby taśma się nie wyzierała tylko po to żeby taśma się nie zaginała i nie plątała (w rzeczywistości i tak się to robi tylko że w mniejszym stopniu) ;)[/quote]

tzn . ja to przeczytalam w opisie na allegro ;)
a jaka prawda z ta kulka to niewiem,w kazdym razie zadnej roznicy w zginaniu jeszcze nie zauwazylam ,ale dopiero na 1 spacerze bylismy ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='Asia & Ginger']Nie wiem jak Wy to robicie, ale mi się taśma nie zagina. :eviltong:[/quote]

a mi tez nie :diabloti:

myslalam po pierwszym spacerze ze to to samo bedzie co stara wersja ale to cos dziala i tasma chowa sie wyprostowana i nie musze co chwila obracac smyczy w rece ;) wytrzymala juz kilka "o kotek" i mocnych szarpniec i naprawde polecam , ta wrsja mi sie bardziej podoba . jest wygodniejsza

Link to comment
Share on other sites

[quote name='puzzle']Najlepsza i zawodzaca w naprawde nie licznych przypadkach jest Flexi. Jezlei chodzi o tasme do 50-60kg, to flexi compact 3 (taka jak czerwona wyzej), albo flexi comfort compact 3 (wersja z gumowa raczka), wtedy ta smycz wyglada tak:

[IMG]http://www.kacikpupila.pl/sklep/images/fotosy/Flexi/smycz_comfort_comapct_1.jpg[/IMG]

Uzywanie obu jest wygodne, jednak ja po kilku z gumowa raczka, mam teraz zwykla i jednak wracam do tamtej wersji, jakas taka wygodniejsza dla mnie;).[/quote]


Dzięki :calus:

Link to comment
Share on other sites

Czy to prawda, że smycze taśmowe są lepsze niż smycze z linki?
Podobno linka z Flexi się kiepsko zwija. Proszę o opinie na ten temat :razz:

Szukam smyczy flexi lub typu flexi o długości 8m dla psa o wadze około 21kg+
z taśmy, czy ktoś może mi coś polecić?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='DorkaWD']Czy to prawda, że smycze taśmowe są lepsze niż smycze z linki?
Podobno linka z Flexi się kiepsko zwija. Proszę o opinie na ten temat :razz:

Szukam smyczy flexi lub typu flexi o długości 8m dla psa o wadze około 21kg+
z taśmy, czy ktoś może mi coś polecić?[/quote]

linka tak samo dobrze zwija sie jak tasma ;)
tylko tasme latwiej ewentualnie wysuszyc ,gdy sie zaplacze jest mniej niebezpieczna ;) no i drozsza , wytrzymalsza
na psiaka powyzej 21kg to flexi rozmiar 2 na tasmie jest do 35kg lub jak psiak lubiacy szarpac to lepiej rozmiar 3 do 50kg

Link to comment
Share on other sites

Jak juz to linka zwija sie lepiej niz tasma:razz:, co oczywiscie nie ujmuje tasmie, ktora jak sie umiemy poslugiwac to sie rowniez nie zacina i dziala sprawnie, ale z linka pod tym wzgledem jest prosciej bo ona nie ma jak sie zaciac, co prawda troche wprawy i mi od ponad roku ani razu sie tasma nie zaciela;).

Godne poecenia tylko i wylacznie flexi;)

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za odpowiedzi :loveu:
Na teraz jestem zdecydowana na Flexi Summertime2 5m (do 35kg) z taśmy. Szukałam wersji long (8m) z taśmy, ale są tylko linki - a może źle szukałam i są 8m z taśmy?
Moja psina nie jest narwana ;) więc myślę, że nic mocniejszego niż "2" nie trzeba (obym się nie myliła :diabloti:)

Link to comment
Share on other sites

Ja posiadam Taśmę Flexi Compact2, natomiast moja siostra i mama (obie mają collie) miały na lince/sznurku. Ich smycze szybko padły, przerzuciły się na łańcuch/taśmę, ale nie automatyczne. Moja działa ok, a szarpie ją 4-miesięczny już husky. Co prawda z 5m udało mu się odgryźć 0,7m, ale zaszyłem i nadal działa sprawnie. Nic się nie zacina, nic się nie dzieje, jest ok!

:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jagoodkaxd']Czy widzeliście może gdzieś Flexi comfort long 3 taśme do 8m ? :razz:[/QUOTE]

Post nad Twoim napisalam, ze 8m tasmy ma tylko maxi, albo giant, wszystkie wersje z cyferkami, zarowno w klasycznych, jak i z gumowa raczka do 8m maja tylko linke.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='puzzle']Post nad Twoim napisalam, ze 8m tasmy ma tylko maxi, albo giant, wszystkie wersje z cyferkami, zarowno w klasycznych, jak i z gumowa raczka do 8m maja tylko linke.[/quote]


haha <lol2> dziięki :** nie zajarzyłam , ale twój poost czyytałam ;]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='susurrement']radzę odpuścić sobie linkę. nie widać jej (szczególnie po zmierzchu), strasznie się w nią psy zaplątują i można je poranić, jak się oplączesz to się wrzyna. tragedia. taśma jest znacznie lepsza.[/quote]

mam taśmę i mam linkę, jakoś nie zauważyłam żeby mój pies się w nią zaplątał.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='smallpati']mam taśmę i mam linkę, jakoś nie zauważyłam żeby mój pies się w nią zaplątał.[/QUOTE]

Ja tez nie wiem co wszyscy tak na te linki jada:evil_lol:. Mialam przez dlugi czas i to w dodatku 8m, ani mi, ani psu sie nic nie stalo. NIe zwracalam tez szczegolnej uwagi na nia.

Link to comment
Share on other sites

Również stane w obronie linek :lol:
Taśma też sie wrzyna. A po co masz widzieć linkę czy taśme po zmierzchu - ważne że czujesz naprężenie i wiesz że pies jest. Pies może się zaplątac w linke czy taśme jak spotka drugiego psa i wylewnie sie z nim wita - to przyznam Ci rację, może sie zdarzyć że smycze sie poplątają.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...