Jump to content
Dogomania

smycze automatyczne


aneta21

Recommended Posts

[quote name='Talucha']Ja miałam Comfort Long 3 taśmę 8m.[/QUOTE]
To niemożliwe. Chyba, że to była [URL="http://flexi.de/flexi-en/produkte/giant.php?navanchor=3410026"]giant[/URL] albo [URL="http://flexi.de/flexi-en/produkte/maxi.php?navanchor=3410019"]maxi[/URL]. Inaczej miałaś albo 5m taśmę albo 8m linkę: [url]http://flexi.de/flexi-en/pdf/productoverview.pdf[/url]

Masz może zdjęcia? bo to ciekawe

Link to comment
Share on other sites

Dziekuje za odpowiedź. Nie wiedziałam, że summertime jest dostępna w wersji linkowej. Teraz tylko kolor trzeba wybrać, ale chyba wezmę zieloną. I jeszcze muszę poszukać szelek, ale to już w innym temacie popytam. Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Mi niedawno przyszla flexi maxi. Wcześniej mialam classic 3 linke. Na początku maxi wydawała mi sie wielka, ale przyzwyczailam się, choc linka byla wygodniejsza. Plusy maxi: ma 8m co sie przydaje na polach pelnych zajacow, saren. Dla mnie tasma lepiej wyglada przy onku i jest wytrzymalsza.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Milena9']Tak mi się wydaję, ale może tak nie jest. Z linkowej trochę mi wychodziły nitki. Ja np. wolę taśmy najbardziej ze względu na wygląd.[/QUOTE]

no wiec tasma / linka nie ma znaczenia w tym wypadku, teraz to troche szukasz tak zeby napisac, ze wolisz tasme ;) Wylazi? nie dziwne, trze linka o mechanizm w srodku, kwestia wygladu to osobnicza, nie podlega dyskusji :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ja od kilku dni mam flexi classic 2 linkę. Jest malutka, leciutka, idealna do mojej ręki. Mam też taśmową compakt 2 ta też jest wygodna ale w porównaniu z tą pierwszą dużo większa, cięższa, ma dużo mocniejszy mechanizm zwijający. Zawsze wydawało mi się że taśma fajniejsza i dalej bardziej mi się podoba pod względem wizualnym, jednak linka wygodniejsza.

Mam jeszcze takie pytanie odnośnie smyczy z zeszłorocznej promocji pedigree. Miałam jedną taką do 20kg psa i zakończyła ona już swój żywot;)
Znajoma pracuje w sklepie i ostatnio wynalazła w magazynie 2 takie zapomniane zeszłoroczne smycze i mi dała. Jedna jest do 20kg, druga do 50kg. Zdziwiło mnie bardzo że one są identyczne, nie różnią się niczym (w tej chwili po rozpakowaniu nawet nie wiem która jest która) Nie wiem ale wydawało mi się że ta do 50 kg powinna być jakaś większa mocniejsza? Nie wiem czy one wszystkie takie były czy może ktoś pomylił opakowania i mam obydwie w tym mniejszym rozmiarze. Ja wiem że to tylko promocyjny badziew i pewnie nikt normalny nie wyprowadziłby na niej dużego silnego psa ale przyznam że mnie to zdziwiło.

Link to comment
Share on other sites

Ja zawsze miałam flexi taśmę(najpierw wersję compact-czerwoną,5m potem comfort czarną też 5 m)i nie narzekam ale miałam możliwość ostatnio prowadzić psa na flexi linkowej-wydawała mi się o niebo lżejsza,poręczniejsza,łatwiej chodził mechanizm.Moją obecną flexi mam nieco ponad rok,więc jeszcze zmieniać nie będę ale...czy 3 kg york ,który ma zrywy,może mocniej pociągnąć jest w stanie taką linkę zerwać?Acha,w czasie jakby hipotetycznie gryzł się z psem-ciężej niż taśmę się zwija taką smycz?I jeszcze jedno-jakbym musiała go podnieść za szelki do góry-nie zerwie się?:razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Balbina12']Ja zawsze miałam flexi taśmę(najpierw wersję compact-czerwoną,5m potem comfort czarną też 5 m)i nie narzekam ale miałam możliwość ostatnio prowadzić psa na flexi linkowej-wydawała mi się o niebo lżejsza,poręczniejsza,łatwiej chodził mechanizm.Moją obecną flexi mam nieco ponad rok,więc jeszcze zmieniać nie będę ale...czy 3 kg york ,który ma zrywy,może mocniej pociągnąć jest w stanie taką linkę zerwać?Acha,w czasie jakby hipotetycznie gryzł się z psem-ciężej niż taśmę się zwija taką smycz?I jeszcze jedno-jakbym musiała go podnieść za szelki do góry-nie zerwie się?:razz:[/QUOTE]
No coś ty, ja mam flexi linkę do 50 kg dla 21 kg psa, wytrzymuje nagłe silne zrywy, na takiej samej często też wyprowadzam cioci Shar-pei'a, silny pies, ale smycz dalej się trzyma już ponad 8 lat, moja koleżanka dla pseudobernardynki ma flexi do 50 kg, a sam pies waży jakieś 55 kg i również nadal się trzyma mimo, że pies ciągnie niemiłosiernie, a ta smycz ma chyba dobre 10 lat bo jeszcze babcia tej mojej koleżanki wyprowadzała na tej smyczy Borzoje, trochę zaczęła się już zacinać, ale po tylu latach miała prawo. Wszystkie przypadki, które tu opisałam to oryginalne flexi :-)

Link to comment
Share on other sites

Słuchajcie, a dla psa 15 kg taka smycz automatyczna linka do 20 kg wystarczy? Potrafi mocno pociągnąć. Czy może lepiej kupić do 25 kg? Pytam o flexi. Wcześniej miałam flexi do 20 kg ale taśmę i była ok, ale ją zgubiłam. Teraz miałam jakąś tanią linkę, linka ok, ale po pół roku sprężynę zerwał. teraz chcę kupić linkę flexi i tak się zastanawiam co do tej wagi.

Link to comment
Share on other sites

[quote]No coś ty, ja mam flexi linkę do 50 kg dla 21 kg psa, wytrzymuje nagłe silne zrywy, na takiej samej często też wyprowadzam cioci Shar-pei'a, silny pies, ale smycz dalej się trzyma już ponad 8 lat, moja koleżanka dla pseudobernardynki ma flexi do 50 kg, a sam pies waży jakieś 55 kg i również nadal się trzyma mimo, że pies ciągnie niemiłosiernie, a ta smycz ma chyba dobre 10 lat bo jeszcze babcia tej mojej koleżanki wyprowadzała na tej smyczy Borzoje, trochę zaczęła się już zacinać, ale po tylu latach miała prawo. Wszystkie przypadki, które tu opisałam to oryginalne flexi [/quote]Kochana nigdy w coś takiego nie uwierze, ze linka jest lepsza od taśmy... to co Ty tutaj wypisujesz to, ze linka tak duzo wytrzymuje- ciagnięcie psa, którym jest Shar-pei..to nie duze psy.... pozniej piszesz, o pseudo bernardynie.... linka przy tej masie wytrzymała 10 lat? Niemozliwe, ja moje flexi, ktore maja 6 lat dałam do naprawy.... Nastepnie piszesz, o borzojach... bzdura.... raz jeszcze bzdure tutaj wypisujesz....

Mamy borzoje, wyprowadzamy je na fleksi - taśma... to sa psy bardzo sline... coś dojrzą w oddali, a sa na smyczy linka nie da rady, zerwie sie na bank..Tasma NIE
Przypadki, które tu opisałam to oryginalne flexi - Tasma....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Talia']Mi również solidniejsza wydaje się taśma, chociaż zastanawiam się również nad linka dla mojego psa. Nie szarpie mocno.[/QUOTE]

Mamy borzoje, dalmatynczyka i wiem z wł. doswiadczenia, ze taśma jest o 1000 razy wytrzymalsza od linki.... Niezaleznie, czy pies szarpie, czy tez nie...

Link to comment
Share on other sites

Nie wypisuje żadnych bzdur!!! Babcia mojej koleżanki miała tą smycz dla swoich chartów, czasami na tej smyczy chodziły, bo były tak wyszkolone, że ogólnie żadnej smyczy nie potrzebowały! A pseudobernardynka chodzi na tej flexi do dziś, czasami szarpnie na niej, ale smycz jeszcze trzyma mimo, ze się już zacina!

Może shar-pei nie jest duży, ale to kupa mięśni ważąca ponad 30 kg i uwierz, ze jest cholernie silny!

A ja nie wieżę w to, że flexi linka mogła by się zerwać przy yorku, który zazwyczaj nie przekracza 2-3 kg, nie uważasz?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Diana S']Mamy borzoje, dalmatynczyka i wiem z wł. doswiadczenia, ze taśma jest o 1000 razy wytrzymalsza od linki.... Niezaleznie, czy pies szarpie, czy tez nie...[/QUOTE]
Ty wiesz z własnego doświadczenia, a [B]Vege[/B] wie ze swojego doświadczenia. I tyle ;)
Pies psu nierówny, niezależnie od rasy.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...