Jump to content
Dogomania

smycze automatyczne


aneta21

Recommended Posts

[quote name='Milena9']Ja tez używam na adresowke. Z ciaglym zakladaniem jej tak jak w instytucji jest za duzo zachodu.[/QUOTE]


To nawet ma sens jak pies jest cały spacer na smyczy ale jak jest spuszczany to niewygodnie tak ciagle zakładać i zdejmować;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='toyota']A właściwie to czemu to ma służyć ?

Ja tego nie używam w ogóle.[/QUOTE]

Hmm nie wiadomo, ale wydaje mi się że na opakowaniu od smyczy było coś że to niby dodatkowe zabezpieczenie jak rozepnie/zerwie się obroża? Mimo wszystko głupie.

Link to comment
Share on other sites

Tak sobie o tym myślę i oto co przyszło mi do głowy... ta "obroża" zrobiona jest z taśmy identycznej jak smycze, a na nich zawsze napisane żeby nie okręcać wokół nóg, psa, rąk itd. bo może to grozić skaleczeniem czy czymś takim. Ale psu na szyję to można zakładać... hmmm :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='toyota']A właściwie to czemu to ma służyć ?
[/QUOTE]

To ma służyć temu, żeby w razie zerwania/rozpięcia właściwej obroży nie dostać zwijającą się linką zakończoną karabińczykiem np. w oko. Widocznie zdarzały się takie przypadki skoro wpadli na coś takiego.
Ja nie używam ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='barberry']To ma służyć temu, żeby w razie zerwania/rozpięcia właściwej obroży nie dostać zwijającą się linką zakończoną karabińczykiem np. w oko. Widocznie zdarzały się takie przypadki skoro wpadli na coś takiego.
Ja nie używam ;)[/QUOTE]

To ma sens! :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='alekseyka']To ma sens! :)[/QUOTE]

Ja tego nie wymyśliłam. Wszystko jest na [URL="http://flexi.de/flexi-en/handhabung/sicherheitshinweise.php?navanchor=3410014"]flexi.de[/URL] : "In addition to the dog collar, always use the safety loop provided. Should the collar snap, the safety loop avoids the cord or the tape rebounding, which may result in injury."

;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='barberry']To ma służyć temu, żeby w razie zerwania/rozpięcia właściwej obroży nie dostać zwijającą się linką zakończoną karabińczykiem np. w oko. Widocznie zdarzały się takie przypadki skoro wpadli na coś takiego.
Ja nie używam ;)[/QUOTE]

Ja też tego tak nie używam bo bym musiała to skrócić, bo jest za duże i mój pies przy zerwaniu obroży by sobie tą taśme przez głowę ściągną.

Link to comment
Share on other sites

A ja chciałam kupić prezent dla psa mojej cioci. Używa smyczy comfort long firmy flexi, linkowej. Pies jest średniej wielkości, waży ok 20 kg. Zastanawiam się nad inną smyczą, także tej marki Flexi Summertime. Są bardzo ładne, ale zastanawiam się czy tak sprawdzone,jak seria comfort. Są taśmowe i krótsze od tej comfort. Ktoś może używa tej smyczy?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asiaa1']A ja chciałam kupić prezent dla psa mojej cioci. Używa smyczy comfort long firmy flexi, linkowej. Pies jest średniej wielkości, waży ok 20 kg. Zastanawiam się nad inną smyczą, także tej marki Flexi Summertime. Są bardzo ładne, ale zastanawiam się czy tak sprawdzone,jak seria comfort. Są taśmowe i krótsze od tej comfort. Ktoś może używa tej smyczy?[/QUOTE]

Jak ciocia używa już w sumie najdłuższej i najwygodniejszej smyczy flexi to wątpię, żeby była bardzo zadowolona z zamiany na krótszą ;) a pies już tym bardziej :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asiaa1']A ja chciałam kupić prezent dla psa mojej cioci. Używa smyczy comfort long firmy flexi, linkowej. Pies jest średniej wielkości, waży ok 20 kg. Zastanawiam się nad inną smyczą, także tej marki Flexi Summertime. Są bardzo ładne, ale zastanawiam się czy tak sprawdzone,jak seria comfort. Są taśmowe i krótsze od tej comfort. Ktoś może używa tej smyczy?[/QUOTE]


Są też summertime'y 8m do 25kg.
[URL]http://www.artykuly-zoologiczne.funnyed.pisz.pl/flexi-summertime-long-2-smycz-automatyczna-dla-psa-pomaranczowa-8m-do-25kg.html[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='chi23']Są też summertime'y 8m do 25kg.
[URL]http://www.artykuly-zoologiczne.funnyed.pisz.pl/flexi-summertime-long-2-smycz-automatyczna-dla-psa-pomaranczowa-8m-do-25kg.html[/URL][/QUOTE]

Tak, ale wersja long też może być tylko z linką. W sklepie, który podałaś mają złe zdjęcie. Powinno być tak jak tu: [url]http://www.pupilion.pl/flexi-smycz-automatyczna-summertime-long-1--8m-rozowa-nr4140.html[/url] To jest tak na prawdę wersja comfort long tylko z bardziej kolorową obudową ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='barberry']Tak, ale wersja long też może być tylko z linką. W sklepie, który podałaś mają złe zdjęcie. Powinno być tak jak tu: [url]http://www.pupilion.pl/flexi-smycz-automatyczna-summertime-long-1--8m-rozowa-nr4140.html[/url] To jest tak na prawdę wersja comfort long tylko z bardziej kolorową obudową ;)[/QUOTE]


Wiem że zdjęcie złe, chodziło mi tylko o opis;) A taśmy chyba nie ma w ogóle 8m?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...