Jump to content
Dogomania

KARTKA dla SABINKI - wróciłabym do CARO i SPÓŁKA,,,,ale żal


Sabina1

Recommended Posts

[FONT=Arial]Proponuję , by jeśli musi być msza to niech to jest Modlitwa klasztorna , dostaje się po uprzednim wysłaniu przekazu z zaleceniem intencji z danego klasztoru karteczkę z datą i godziną mszy ... koszt co łaska ... a jeśli ktoś w danej chwili będzie chciał się modlić razem z braćmi za duszę zmarłej to przecież będzie wiadomo kiedy ...a tak ...tak jak Gosia zauważyła ...zamówić mszę i nikogo nie będzie z nas ... troszkę to nie wypada tak [/FONT]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

W parafii Św. Marii Magdaleny jest taki zwyczaj, że miesiąc później jest msza w intencji pochowanych danego dnia :-( Ksiądz pod koniec mszy podaje termin.
W zeszłym roku pochowałam tu brata :-(
Ale możemy też zamówić dodatkową mszę tylko w intencji naszej dogomaniczki :-(
Ja na pewno będę za tydzień (w czwartek 5-go marca :-() na cmentarzu wawrzyszewskim, więc będę mogła zapalić lampkę Sabince. Ale jutro prawdopodobnie raczej nie będę na pogrzebie :shake: dlatego poproszę na PW nr grobu :-(

Link to comment
Share on other sites

Nie znałam osobiście [B]Sabinki[/B]
:-(
Ale jeśli dziewczyny piszą, że była bardzo wierząca, a pieniążków jest już odpowiednio dużo.... to może rzeczywiście przeznaczyć je na jedną Mszę / Modlitwę oraz resztę na jakiegoś biednego psiaczka.
To tylko moje skromne zdanie.

Ale jeśli decyzja zapadnie inna, nie będę dotknięta takową.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='paros'] Ale jutro prawdopodobnie raczej nie będę na pogrzebie :shake: dlatego poproszę na PW nr grobu :-([/quote]I ja też poprosiłabym o wskazówki jak trafić do grobu. Dziś niestety nie mogę uczestniczyć we mszy :-(, ale korzystając z tego że mój mąż przyjedzie z Moskwy na weekend chcielibyśmy Sabinę odwiedzić i zapalić światełko.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mmbbaj']
Wydaje mi się jednak, że taką mszę zamawia się po to, aby później w niej uczestniczyć, a nie tylko po to aby się odbyła. .[/quote]
Niekonicznie...Msza to misterium.... ona może się odbyć nawet tylko z samym księdzem, bez wiernych..., to jest MSZA dla Sabinki... nie dla nas....to Sabinka będzie w Niej uczestniczyć duchem. Ale my znając datę i termin, możemy się również połączyć duchowo.. tak jak ja to zrobiłam teraz, modląc się za Sabinkę...
Wszak istnieje Świętych Obcowanie....mamy swoich bliskich, tych, których kochaliśmy na wyciągnięce ręki... możemy się z Nimi spotkać w modlitwie, możemy się do Nich zwracać... "non omnis moriar!!!"

Link to comment
Share on other sites

jestem

z dogomanii była nas garstka - 5 osób, pożegnałyśmy Sabinkę w naszym i waszym imieniu. Zapaliłyśmy znicze i lampki, nasza wiązanka leży na środku grobu.......

[B]Msza za Sabinkę odbędzie się 25 Marca o godz. 18:00, w tym samym kościele[/B]

na mszę przekazałam z uzbieranych pieniędzy 50 zł

rozliczenie w następnym poście

żegnaj Sabinko....

[img]http://img136.imageshack.us/img136/5403/img0471resize.jpg[/img]

[img]http://img527.imageshack.us/img527/4278/img0474resize.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

stan konta [B]27.02.2009 godz 13:30[/B]

[B]342 zł[/B]

wpłaty;

Alicja - 10 zł
Asiaczek - 20 zł

wypłaty;

wiązanka - 110 zł
znicz i lampki - 28 zł
opłata za mszę - 50 zł

stan konta przed tymi operacjami

[B]500 zł[/B]

Myślę, że poczekam jeszcze do poniedziałku, może jakieś wpłaty dotrą. Wtedy zrobię końcowe rozliczenie. Proszę tez osoby, które wpłaciły pieniądze o propozycje na jakiego psa przeznaczyć kwotę, która została.

jeszcze jedno zdjęcie wiązanki - była bardzo duża i ładna, taka od serca......

[img]http://img141.imageshack.us/img141/1896/img0472resize.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Lawinio, cudnie się spisałaś....DZIĘKUJEMY!!!!!!!:loveu:
Wiązanka przepiękna...
Musimy teraz tylko pamiętać o dacie Mszy Św.- najlepiej zapisać sobie w przypomnieniach w telefonie.... WTEDY POŁĄCZYMY SIĘ CAŁĄ DOGOMANIACKĄ RODZINĄ Z SABINKĄ!!!!!

Dla praktykujących Katolików będzie łatwo zapamietać, bo wtedy wypada święto Zwiastowania Pańskiego i jest to DZIEŃ ŚWIĘTOŚCI ŻYCIA!!!!

Link to comment
Share on other sites

Wiązanka rzeczywiście ładna, w ogóle było dużo kwiatów, szkoda tylko,ze niebieskiego dużego znicza nie udało się dostać, ale chociaż kilka małych zapalono.

Ja 25 go pewnie nie będe mogła być,ale na pewno się pomodlę w tym dniu za Sabinkę.
Poświatko wyślij mi na PW numer do Ciebie to Ci wyjaśnię jak trafić do grobu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sabina1']

[IMG]http://img183.imageshack.us/img183/4840/jeziernia9rc6.jpg[/IMG]

W tym czasie tyle się u mnie zdarzyło, a mój wymarzony ogród ogromnie rozkwitł, wszystko urosło, wypiękniało. Drzewa , krzewy i kwiaty, będą co roku odradzały się na nowo, długie, długie lata........po mnie. Warto zakładać ogrody.[/quote]

Sabinko, chcę wierzyć, że jesteś teraz w najpiękniejszym z ogrodów, otoczona cudownymi kolorami, zapachami, ze swoimi najbliższymi, których kiedyś utraciłaś, w otoczeniu zwierząt, których obecność była Ci przecież zawsze potrzebna.. Chcę wierzyć, że teraz, jak człowiek, który spełnił dobrze swoje zadanie, rozkoszujesz się wiecznym odpoczynkiem i jesteś szczęśliwa... Nigdy Cię nie zapomnę i na zawsze zostaniesz w moim sercu.

Link to comment
Share on other sites

[COLOR="Navy"][B]Lavinio,
dziekujemy Ci za wiazanke, znicze i zalatwienie mszy i za to, ze sie podjelas organizacji. Jestes kochana.

Wszystkim Cioteczkom, ktore byly na pogzebie serdecznie dziekujemy w imieniu nas, ktore nie moglysmy w nim uczestniczyc.[/COLOR]
[/B]
[COLOR="DarkOrchid"][SIZE="3"][B]Sabinko[/B], żegnamy Cie i do zobaczenia kiedys tam ... na pewno sie spotkamy.[/SIZE][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='paros']Wiązanka jest śliczna, Lavinia - dziękujemy

Poproszę o nr grobu lub informację jak trafić. Dobrze znam ten cmentarz i na pewno będę w czwartek 5-go marca to odwiedzę i zapalę znicz od nas

Sabinko.. :-([/quote]

Lavinia naprawdę spisała się wspaniale, wiązanka jest śliczna,duża i bardzo starannie wykonana. Pięknie prezentowały się w niej kwiaty.

[B]Paros[/B], wszystkie byłyśmy poruszone tą chwilą pożegnania i jakoś okazało się, że żadna nie zapisała nr grobu.. Jednak bardzo prosto tam trafić. Po wejściu bramą na cmentarz, trzeba skręcić w prawo, zaraz w pierwszym rzędzie wzdłuż ogrodzenia jest grób naszej Sabinki.


[B]Lavinio[/B], powiem jeszcze raz, bardzo miło było cię poznać, żal tylko, że w takich okolicznościach.. Jesteś przemiłą, serdeczną osobą. Ja również dziękuję ci bardzo za wszystko.

Link to comment
Share on other sites

Witam,
z całego serca dziękuję za obecność w dniu dzisiejszym podczas pożegnania naszej Mamy. Dziękuję za Waszą pamięć.
I dziękuję wszystkim tym, od których Mama dostałą śliczną wiązankę.

Mmbaj szczególnie dziękuję bardzo za dziś.

Gdyby ktoś miał ochotę zapalić kiedyś lampkę na grobie Sabiny - Cm. Wawrzyszewski, kw.2 B - 1 B - 17.

serdecznie pozdrawiam,
Zosia

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lavinia']jestem

z dogomanii była nas garstka - 5 osób, pożegnałyśmy Sabinkę w naszym i waszym imieniu. Zapaliłyśmy znicze i lampki, nasza wiązanka leży na środku grobu.......

[B]Msza za Sabinkę odbędzie się 25 Marca o godz. 18:00, w tym samym kościele[/B]

na mszę przekazałam z uzbieranych pieniędzy 50 zł

rozliczenie w następnym poście

żegnaj Sabinko....

[IMG]http://img136.imageshack.us/img136/5403/img0471resize.jpg[/IMG]

[IMG]http://img527.imageshack.us/img527/4278/img0474resize.jpg[/IMG][/quote]

Dziękuję Lavinio. Cieszę się, że jednak msza się odbędzie i to można chyba przyjąć w miesiąc po śmierci. Wprawdzie nie będę tam obecna, ale będę o 18 ma mszy w swoim kościele i tam pomodlę się za Jej spokój.

Jeżeli chodzi o pomoc dla psa, to wybierzmy z jej ulubionych najbiedniejszego i wymagającego ratunku. Dajmy mu szanse w Jej imieniu.

[COLOR=DarkRed]Zapytam jeszcze o zwierzyniec Sabinki. Czy ktoś jest na tyle blisko z którąś z córek, aby dopytać, czy jest potrzebna nasza pomoc?[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...