Jump to content
Dogomania

KARTKA dla SABINKI - wróciłabym do CARO i SPÓŁKA,,,,ale żal


Sabina1

Recommended Posts

  • Replies 3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

dziewczyny aż mi głupio, że tak mi dziękujecie

[B]Mmbbaj[/B] - od razu wiedziałam, że jesteś bratnią duszą - bardzo się cieszę, że się znamy...

[B]Zosiu[/B] - gdyby potrzebna była Wam jakaś pomoc, to macie tu przyjaciół .......

Czekam na decyzje, gdzie przekazać pozostałe pieniądze

w poniedziałek zrobię ostateczne rozliczenie

Link to comment
Share on other sites

Byłam wczoraj pożegnać się z Sabiną... i dopiero teraz tak naprawdę do mnie dotarło to co sie stało...:-(:-(:-(
Lavinio spisałaś się na medal, wieniec piękny choć utonął w powodzi kwiatów, [SIZE=1][COLOR=wheat]poprawiłam nieco naszą szarfę[/COLOR] :oops:[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[FONT="Comic Sans MS"][COLOR="Indigo"]Żal

Żal że się za mało kochało
że się myślało o sobie
że się już nie zdążyło
że było za późno

choćby się teraz pobiegło
w przedpokoju szurało
niosło serce osobne
w telefonie szukało
słuchem szerszym od słowa

choćby się spokorniało
głupią minę stroiło
jak lew na muszce

choćby się chciało ostrzec
że pogoda niestała
bo tęcza zbyt czerwona
a sól zwilgotniała

choćby się chciało pomóc
własną gębą podmuchać
w rosół za słony

wszystko już potem za mało
choćby się łzy wypłakało
nagie niepewne


Jan Twardowski

[/COLOR][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[B]Reniu[/B], jaki piękny wiersz księdza Twardowskiego wyszukałaś, jaki prawdziwy...

[B]Lavinio[/B], prosiłaś o propozycje w sprawie przekazania pozostałych pieniędzy, na pieski w potrzebie, ponieważ nikt nie zgłasza, może zacznę pierwsza..

Sabinka miała wielki sentyment do schroniska w Mielcu, stamtąd adoptowała swojego wyżełka Carusia. Może Ulka18 wie o jakimś, właśnie potrzebującym psiaku, któremu te pieniądze uratowałyby życie lub przywróciły zdrowie, psie, który potrzebuje takiej szansy?..
[B]Ulka18[/B], mogłabyś się wypowiedzieć?
Druga propozycja, to Emir, tam zawsze jest taki pies.
Nie roszczę sobie prawa do skorzystania z moich propozycji, ale myślę, że od czegoś trzeba zacząć..

I myślę, że nie należy szukać konkretnej rasy.. Sabinka kochała psy w ogóle. Miała do ogarów wielki sentyment, co nie przeszkodziło Jej pojechać 300km do Mielca bo pokochała prawie wyżła, którego zdjęcie i historia Ją poruszyły.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mmbbaj'].......
Sabinka miała wielki sentyment do schroniska w Mielcu, stamtąd adoptowała swojego wyżełka Carusia. Może Ulka18 wie o jakimś, właśnie potrzebującym psiaku, któremu te pieniądze uratowałyby życie lub przywróciły zdrowie, psie, który potrzebuje takiej szansy?..
[B]Ulka18[/B], mogłabyś się wypowiedzieć?
Druga propozycja, to Emir, tam zawsze jest taki pies.
Nie roszczę sobie prawa do skorzystania z moich propozycji, ale myślę, że od czegoś trzeba zacząć..

I myślę, że nie należy szukać konkretnej rasy.. Sabinka kochała psy w ogóle. [COLOR=red][B]Miała do ogarów wielki sentyment, co nie przeszkodziło Jej pojechać 300km do Mielca bo pokochała prawie wyżła[/B][/COLOR], którego zdjęcie i historia Ją poruszyły.[/quote]

Ja mam dwie propozycje:
[LIST]
[*]ogar lub wyżeł w potrzebie (może jest na Dogo?)
[*]inny psiak w pilnej potrzebie - Ulka18 powie, który psiak potrzebuje szansy
[/LIST]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lavinia']

uważam, że propozycje Mmbbaj i Paros są ok, proszę o konkrety - tzn komu przelać pozostałe pieniądze[/quote]

W takim razie, poczekajmy teraz chwilkę na odzew Ulki18. Ja propozycji ze wskazaniem na konkretnego psa nie dam bo nie siedzę w temacie, ale może ktoś poda?
Jeśli nie będzie takich propozycji, to byłabym za przekazaniem pieniędzy na konto Emir.

Link to comment
Share on other sites

mmbbaj,
w mieleckim schronisku jest bardzo wiele potrzebujących psów, niestety liczba psow nie spada ponizej 500.

Jest taki wyzlopodobny pies, straszna bida z zacma na oczkach, takie Sabinka bardzo lubila. To Herman, jest psem wirtualnym KubyP i jego Rodzicow. Herman to pies specyficzny, jak mowia w schronisku 'burzowy', boi sie petard i burzy, w strachu potrafi zniszczyc caly boks. Kierownik mowi, ze wplaty wirtualne nie wystarczaja na odbudowe boksu i nowe budy dla Hermana. Te pieniazki przydalyby sie w schronisku na niego.

To ten piesek :
[URL="http://www.mielec.bezdomne.com/galeria.php?ad=0&p=4&pk=P&str=0&sort=data DESC&pid=2063"][IMG]http://www.mielec.bezdomne.com/galeria/herman.jpg[/IMG][/URL]

Tak mysle, ze Sabinka bylaby zadowolona, ze czesc wplat poszlaby na wyzelkowatego Hermanka.... co Wy na to Cioteczki?

Link to comment
Share on other sites

[B]ROZLICZENIE WPŁAT[/B]

Reno2001 20 zł
Mudik 10 zł
lavinia 30 zł
teapot 20 zł
Paros 50 zł
Olga123 20 zł
Wanda Szostek 30 zł
Ulka18 30 zł
Samograj z gogunią 20 zł
Ania W 20 zł
dogaja 30 zł
mmbbaj 50 zł
katerinas 20 zł
Poświata 100 zł
Amiśka 50 zł
Isadora7 20 zł
Aga1215 30 zł
Alicja 10 zł
asiaczek 20 zł
anetta 10 zł


[B]RAZEM ; 590 zł[/B]

wydatki;

wiązanka 160 zł
znicze 28 zł
msza 50 zł

[B]RAZEM WYDATKI; 238 zł[/B]


[B]STAN KONTA 04.03.2009 - 352 zł[/B]

Link to comment
Share on other sites

Moim zdaniem te pieniądze powinny iść na konkretnego psa - przychylam się do zdania paros że albo ogarek w potrzebie (ale takiego konkretnego na razie nie mogę wskazać) albo wyżełek i tutaj najlepiej zwrócić się do tanitki...ale to moje skromne zdanie (i wkład był skoromny) także ja zgodzę się z decyzją ogółu.
Laviono dziękuję za twój wkład i rewelacyjne załatwienie sprawy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ulka18']mmbbaj,
w mieleckim schronisku jest bardzo wiele potrzebujących psów, niestety liczba psow nie spada ponizej 500.

Jest taki wyzlopodobny pies, straszna bida z zacma na oczkach, takie Sabinka bardzo lubila. To Herman, jest psem wirtualnym KubyP i jego Rodzicow. Herman to pies specyficzny, jak mowia w schronisku 'burzowy', boi sie petard i burzy, w strachu potrafi zniszczyc caly boks. Kierownik mowi, ze wplaty wirtualne nie wystarczaja na odbudowe boksu i nowe budy dla Hermana. Te pieniazki przydalyby sie w schronisku na niego.

To ten piesek :
[URL="http://www.mielec.bezdomne.com/galeria.php?ad=0&p=4&pk=P&str=0&sort=data%20DESC&pid=2063"][IMG]http://www.mielec.bezdomne.com/galeria/herman.jpg[/IMG][/URL]

Tak mysle, ze Sabinka bylaby zadowolona, ze czesc wplat poszlaby na wyzelkowatego Hermanka.... co Wy na to Cioteczki?[/quote]

[B]Ulka18[/B], szczerze mówiąc, miałam na myśli raczej pieska, któremu te pieniądze ratowałyby życie lub przywracały zdrowie... :roll: Oczywiście rozumiem, że boks i buda bardzo ważne, ale te pieniądze są szczególne.. Są przecież takie sytuacje kiedy dziewczyny z PWP szukają środków na operację czy zabiegi, wizyty u lekarzy, potrzebne są leki lub witaminy.. Myślę, że tylko dlatego, że to wyżełek, trochę dla mnie mało przekonywujący powód na przekazanie pieniędzy właśnie temu psu.. Oczywiście, jeśli ogół zdecydowałby, że jednak tak, to i ja się zgodzę.



[quote name='Ania W']Moim zdaniem te pieniądze powinny iść na konkretnego psa - przychylam się do zdania paros że albo ogarek w potrzebie (ale takiego konkretnego na razie nie mogę wskazać) albo wyżełek i tutaj najlepiej zwrócić się do tanitki...ale to moje skromne zdanie (i wkład był skoromny) także ja zgodzę się z decyzją ogółu.[/quote]

[B]Aniu W[/B], uważam, że nie jest tu ważny wkład mały czy duży i nie jest to żadne kryterium na zajęcie tu stanowiska. Szczerze mówiąc, kiedy rano pisałam posta, miałam ciebie na myśli, że masz sporą orientację w psach w potrzebie i mogłabyś właśnie pomóc w decyzji. Ja też uważam, że te pieniądze powinny iść na konkretnego psa, przy czym niekoniecznie na ogara czy wyżła, zwłaszcza jeśli takich akurat w potrzebie nie ma, ale to tylko moje zdanie i nikogo nie będę do niego przekonywać.. Jeśli Tanitka ma dobrą orientację i mogłaby nam pomóc, to byłoby świetnie, czy mogłabyś się do niej zwrócić z tą sprawą?

Jeszcze jedno rozwiązanie, to "zamrozić" te pieniądze z przeznaczeniem na ogarka czy wyżła w potrzebie, w bliżej nieokreślonej przyszłości.., ale to tak pomyślałam na gorąco i sama nie jestem do tego przekonana :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bea100'][COLOR=blue]Uważam, podobnie jak Mmbbaj, że pieniądze powinny pójść na ratowanie życia/zdrowia największej psiej "bidy z bidnych". Na pewno tak by chciała Sabina1.[/COLOR][/quote]

Dziewczyny, dogo jest pełne psów w stanie ciężkim i zaufanych ludzi, którzy się nimi zajmują. To chyba nie ma większego znaczenia, na jakiego psa pójdzie przelew. Najważniejsze, by został właściwie spożytkowany i pomógł jakiejś psiej biedzie ;).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...