Jump to content
Dogomania

Jedzonko - czyli to co buldożki lubia najbardziej!


Viris

Recommended Posts

Coś w tym jest,że karma nie powinna stać otwarta w duzych workach..
Po prostu wietrzeje. W najlepszym razie straci tylko smak lub aromat.Dlatego m.in. nigdy nie kupuje karm na wagę
Eukanuba ma swietne pojemnik,metalowy,szczelnie zamykany na 15 kg karmy.Zawsze kupuje Hebuni duzy worek i do ostatniego ziarenka karma pachnie jak zaraz po otwarciu opakowania.
Najlepiej na wystawach przejść się po stoiskach,często sa propocje gdzie daja tego typu pojemniki.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 891
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='misiaczek']A czy to nie może być jakiś zwykły,zamykany pojemnik? :wink: :D[/quote]Oczywiście, ale bez przesady. Jeśli karma stoi rok , to może zwietrzeje. U nas idzie 1 wore na 10 dni i bardzo często nie wysypujemy do pojemnika i nie zauważyłam , aby wietrzała. Jeśli ma stać długo , to jasne, żę w pojemniku[img]http://www.tomala.1x.com.pl/gify/gify/postacie/aniolki/10.gif[/img]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='misiaczek']Mi nie wietrzeje bo ja trzymam w pojemniku,takim zwykłym plastikowym.Ale dziewczyny tak kombinują nad jakimś firmowym od karmy,że się spytałam żartem czy nie może być zwykły zamykany.
A u Ciebie Draczyn przy tylu psach,to wiadomo,że nie zdąży wywietrzeć. :D[/quote]U nas przeważnie pojemnik stoi pusty, a otwrty wór obok

Link to comment
Share on other sites

Beatko ja kupilam taki plastikowy hermetycznie zamykany pojemnik w ktorym miesci sie kilogram a nawet poltora kilograma karmy. Nie ma zadnego problemu z tym ze karma wywietrzeje czy cos. Jak jest zamkniety to nawet nie czuc ze w srodku jest ten "aromacik"
W kazdym hipermarkecie mozna kupic za okolo 10 zloty taki pojemnik. (na zywnosc)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='_beatka_']misiaczek,a le ja nie dlatego chciałam firmowy bo jestem snobem tylko dlaetego, ze nie widziałam w zadnym markecie szczelnego opakaowania które by sie nadawało i było szczelne :-?[/quote]
beatko,wcale mi nie chodziło o to,że ktoś tu jest snobem...tylko wydawało mi się ,że daleko szukacie, a w każdym markecie są takie pojemniki na żywność.I naprawdę za grosze.
:D :D :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Viris']Hebulka Tu karmisz Eukanuba? Bo wlasnie szukam osob ktore tym karmia bo moja Klarcia nie spojrzy na nic innego i chce wiedziec jak sie buldozki na niej chowaja.[/quote]


Już nie karmię, Hebe nie chciała jej jeść,teraz je Royala i bardzo go lubi.
Mam jednak dobre zdanie o eukanubie,Hebe byla na niej jeszcze u hodowcy.Karmiłam nią takze w czasie ciązy jak i pozniej szczenieta i nie mam zastrzezen...Hebe tylko ma co do smaku;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Hebulka'][quote name='Viris']Hebulka Tu karmisz Eukanuba? Bo wlasnie szukam osob ktore tym karmia bo moja Klarcia nie spojrzy na nic innego i chce wiedziec jak sie buldozki na niej chowaja.[/quote]


Już nie karmię, Hebe nie chciała jej jeść,teraz je Royala i bardzo go lubi.
Mam jednak dobre zdanie o eukanubie,Hebe byla na niej jeszcze u hodowcy.Karmiłam nią takze w czasie ciązy jak i pozniej szczenieta i nie mam zastrzezen...Hebe tylko ma co do smaku;)[/quote]Moje najbardziej lubią gotowane. Karmę dajemy wtedy gdy nie mamy czasu ugotować, albo , gdy danego dnia mają większy apetyt. Normalnie karmę dostają raz dziennie, a podstawa, to gotowane, ser itd.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Viris']czyli jesli Klarcia przepada za Eukanuba to jej zostawic? Bo Draczyn pisala ze Eukanuba ma za duzo bialka jak na karme dla buldozka...[/quote]Musisz sam spróbować, jeśl będzie w porządku to zostaw, jak jest, a jeśli zauważyszjakiekolwiek objawy alergii, to natychmiast zmień karmę. To jest karma wysokobiałkowa, co przy skłonnościac do alergii, którą często miewają buldożki, nie jest pożądane

Link to comment
Share on other sites

Od 4 do 8 tygodnia karmię szczenięta Eukanubą . Potem stopniowo przechodzę na zdecydowanie tańszy Pedigree . Jestem bardzo zadowolona z Eukanuby. Szczeniaki nie mają żadnych sensacji żołądkowych , niestety finanse nie pozwalają mi na duższy pobyt szczeniąt na tejże karmie.
Znajomi hodowcy i weci bardzo chwalą Royala.
Przede wszystkim jednak gotuję swoim psom.
Ryż , mięso , warzywa , twaróg, to podstawa ich diety.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Viris']elzbietarusos Dobrze ze cos napisalas bo juz sie dzisiaj z Draczyn zastanawialysmy co u Ciebie bo malo zagladasz. Pewnie zajeta jestes straszliwie. Ja mniej pisze bo mam nowa klawiature. Poprzednia usmiercil bigos.... :)[/quote]Jaki bigos. czy to jakiś nowy zwierzak, o tak fajnej nazwie[img]http://www.tomala.1x.com.pl/gify/gify/postacie/aniolki/14.gif[/img]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Viris']Nie niestety nie... to normalne danie wyladowalo u mnie na klawiaturze... Szkoda bo sluzyla niezawodnie przez ostatnie 7-8 lat....[/quote]I już się nie dało naprawić?. to faktycznie wielka szkoda. Jest taki temat na pierwszej stronie skandal w Sopocie. Dla rozładowania atmosfery puściłam im te różne obrazki.. Strasznie się cieszą i przestali się awanturować

Link to comment
Share on other sites

viris czyli masz taki plastikowy, przezroczysty pojemnik tak?bo w takim to ja przechowuje w odówce jedzonko dla żółwii :D na eukanubie moja sasiadka odchowała swojego buldozka i dzis jest okazem zdrowia a ma 8latek i widocznie mu służyła, tak więc to chyba kwestia osobnicza czy dawac ja czy nie...?mojemu juz sie royal znudził i patrzy na mnie przy sniadaniu jakby chcial powiedzic "kupiłas sobie karme to ja sobie jedz!" i pałaszuje ją dopiero jak zołądek gra mu marsza :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...