Jump to content
Dogomania

Jedzonko - czyli to co buldożki lubia najbardziej!


Viris

Recommended Posts

[quote name='misiaczek']beatko, Misia też nie lubi suchego i dopóki nie kupiłam Soto(bo z zazdrości o niego pałaszuje) troszkę ją oszukiwałam.Zalewałam suche jogurcikiem lub kruszyłam twarożek lub karmiłam z ręki :wink: .Podobno nie powinno się tak robić...ale szkoda mi bylo,żeby przestała jeść suche,bo to i kompletnie zbilansowane i wygodne.Teraz za to mała zazdrośnica najchętniej by zjadła i swoje i jego :wink: :D .[/quote]

w stadku jest lepszy apetyt :) mojego pierwszego husky karmiłem z ręki przez prawie 3 lata taki niejadek, wszelkie problemy z grymaszeniem ustąpiły jak pojawił się drugi husky - suczka, po dzień dzisiejszy nasz kiedyś niejadek teraz ma super apetyt :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 891
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='_beatka_']no tak, tylko że ja nie mam drgiego psa i narazie sie nie zapowiada :roll: to co mam zrobić?ja mam udawac pieska i jes z drugiej miski, żeby go wziąć na zazdrość? :-?[/quote]
beatka,ja Tobie napisałam co ja robiłam jak nie miałam Soto i matrix też napisał co robił jak miał pierwszego huskiego...a Ty zrobisz jak uważasz.Możesz udawać pieska,tylko nie wiem czy Twój bajt sie na to nabierze :fadein: .Nie obraź się znowu,ale czasami mam wrażenie,że Ty czytasz posty po łebkach i stąd te nieporozumienia :wink: .

Link to comment
Share on other sites

Klara dzisiaj tez mi sie zawziela. Nie zjadla nic o 16 a o 20 musialam ja nakarmic z raczki zjadla wszystko i pozniej miske z ktorej ja karmilam wylizala dokladniusko. Ale pwenie jutro juz bedzie wszystko normalnie. Ma tak co jakis tydzien. Nie wiem z czego to sie wzielo :)

Link to comment
Share on other sites

misiaczku to mylne wrażenie, czytam doksładnie ale karmienie z reki jakie sptosowaliscie z matrixem odrzuciloam na wstepie bo jeszcze bardziej by go to rozpuścilo!wypróbuje sposób z polewaniem jogurtem suchego, moze sienabierze na to, bo na zmienę mojej osoby w psa to chyba niebardzo :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

No wiec chcialam podzielic sie z Wami tym ze Klarcia przestawila nas sama na sucha karme. Nie ruszy karmy namoczonej chyba ze jest bardzo glodna, a suche kulki pochlania jak najsmaczniejsze delicje :D Myslalam ze troche ja jeszcze bede karmic namaczanymi, ale sama postanowila ze chce suche. Pozdrawiam od mojej Bambaryly.

Link to comment
Share on other sites

a ja znów mam problem, bo bajt nie hce tknąć juz nawet karmy z miski...może cały dzień głodować, a jak widzi gotowane to az mu się uszy trzęsą,tak szybko wcina!I zaczełem go ta karma karmić z ręki, na noc-zjada wtedy ok 100g na raz i bardzo mu zaczyna nagle amakować :-? zastanawiam się czemu taka nagła zmaiana w nim zachdzi ?chodzi o to, ze ktos poswięca mu czas???

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Beatka, to tak jak u mnie.
Gotowane wcina wszystko (dosłownie). Suchą karmię z ręki wieczorem i jaśnie pani trochę zje. Ale z ręki to ona zje wszystko, nawet lekarstwo. :o
Coco ma 13 m-cy. Jak była malutka to kazano dawać Eukanubę. Zmieniłam szybko bo wymiotowała i miała biegunki. Zaczęłam karmić Royalem. Biegunek nie było, ale wymiotowała nadal. Poradzono mi, by kuleczki namaczać. Tak robiłam i było OK. To jest jeden posiłek.Poza tym gotowane: ryż+warzywka+ mięsko.
Coco uwielbia wszystkie owoce i warzywa. Malinki i truskawki to sama sobie zrywa z krzaczka. :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='cocobull']Beatka, to tak jak u mnie.
Gotowane wcina wszystko (dosłownie). Suchą karmię z ręki wieczorem i jaśnie pani trochę zje. Ale z ręki to ona zje wszystko, nawet lekarstwo. :o
Coco ma 13 m-cy. Jak była malutka to kazano dawać Eukanubę. Zmieniłam szybko bo wymiotowała i miała biegunki. Zaczęłam karmić Royalem. Biegunek nie było, ale wymiotowała nadal. Poradzono mi, by kuleczki namaczać. Tak robiłam i było OK. To jest jeden posiłek.Poza tym gotowane: ryż+warzywka+ mięsko.
Coco uwielbia wszystkie owoce i warzywa. Malinki i truskawki to sama sobie zrywa z krzaczka. :lol:[/quote]Bardzo dobry jest też biały ser. Moje psy lubią tylko ten , który jest w olastikowym opakowaniu w czerwoną kratkę

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Atenka']Czy ja mogę już dać 7-miesięcznej Dorze ugotowaną cielęcą kość do poobgryzania??Czy też może jakaś inna kosteczka?[/quote]Tylko cielęce kostki i to najlpiej nogi. Ja takie nogi surowe cielęce daj do ogryzania już 7miotygodniowym szczeniaczkom. Lepsze sa surowe niż gotowane, a podobno w cielcinie nie ma pasożytów, jeśli jednak się boisz to możesz nogę tylko sparzyć

Link to comment
Share on other sites

[quote name='_beatka_']a co mysliocie o takich wędzonych kostkach ze sklepów zoologicznych?[/quote]
ich zapach potrafi zabić - niestety nie pachną jak wędzone i dziwnie się kruszą. Zula bardzo je lubi ale raczej je ograniczam bo nie wyglądają za ''naturalnie''

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lokys'][quote name='_beatka_']a co mysliocie o takich wędzonych kostkach ze sklepów zoologicznych?[/quote]
ich zapach potrafi zabić - niestety nie pachną jak wędzone i dziwnie się kruszą. Zula bardzo je lubi ale raczej je ograniczam bo nie wyglądają za ''naturalnie''[/quote]Nie wiem , nigdy tego nie próbowałam, ale radziła bym unikać takich wynalazków, bo to pewnie robione z jakichś starych kości. Te wszystkie wynałazki są produkowan dla wszystkich ras, a buldożki to delikatne stworzonka

Link to comment
Share on other sites

[quote name='_beatka_']pamietam, że kiedys chciałam kupic dla Doksia taka naturalną i zjeździłam supermakety i sklepy mięsne na osiedlu i nigdie takich nie było..gdzie mozna je dostać?[/quote]Narazie póki jest mały, to nie trzeba mu kupowa kości, ani żadnych twardych zabawek, bo można mu posuć zgryz. Wstrzymaj się z tym aż będzie starszy. Jeśli kostki, to mięciutkie cielęce

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

ja mam przykre doświadczenia po uszach i żwaczach.
Ostatnio kupiłam suszony żwacz, który poleciła mi koleżanka, która ma bostonkę.to "coś" śmierdziało niemiłosiernie, a Abi połykała to w zawrotnym tempie.Pewnego dnia dałam jej malutki kawałaczek, a ona zjadła go w całości.potem zaczęło się rzyganko, miała biegunkę.pojechałam z nią do weterynarza.po badaniach okazało się ze ma podwyższone próby wątrobowe i wet powiedział mi, ze żwacz mógł być zgniły.
także radzę nie kupować TAKICH wynalazków.ale kosteczki prasowane jak najbardziej :wink:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Buba_22']ostatnio zmieniłam Abi karmę z Eukanuby na Royala.Eukanuby nie znosiła, musiałam jej dosypywać różne dodatki(biały serek itp.).A teraz royala wcina i nie pozostawia żadnej granulki w misce.bardzo jej smakuje :D[/quote]Tak Roya dla buldożów jest brdzo dobry. Zywiliśmy nim przez parę lat i pieski na nim bardzo dobrze wyglądały. Nadmiernie nie tyły i nie chuły, no i nie miały żadnych przebiałczeń

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Draczyn'][quote name='Buba_22']ostatnio zmieniłam Abi karmę z Eukanuby na Royala.Eukanuby nie znosiła, musiałam jej dosypywać różne dodatki(biały serek itp.).A teraz royala wcina i nie pozostawia żadnej granulki w misce.bardzo jej smakuje :D[/quote]Tak Roya dla buldożów jest brdzo dobry. Zywiliśmy nim przez parę lat i pieski na nim bardzo dobrze wyglądały. Nadmiernie nie tyły i nie chuły, no i nie miały żadnych przebiałczeń[/quote]
a czy dawałaś swoim buldożkom royala buldog 24, czy normalnego??bo ja na razie daję normalny, bo dla buldogów jest od 12 miesięcy, a Abi skończy tyle dopiero w grudniu

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Buba_22'][quote name='Draczyn'][quote name='Buba_22']ostatnio zmieniłam Abi karmę z Eukanuby na Royala.Eukanuby nie znosiła, musiałam jej dosypywać różne dodatki(biały serek itp.).A teraz royala wcina i nie pozostawia żadnej granulki w misce.bardzo jej smakuje :D[/quote]Tak Roya dla buldożów jest brdzo dobry. Zywiliśmy nim przez parę lat i pieski na nim bardzo dobrze wyglądały. Nadmiernie nie tyły i nie chuły, no i nie miały żadnych przebiałczeń[/quote]
a czy dawałaś swoim buldożkom royala buldog 24, czy normalnego??bo ja na razie daję normalny, bo dla buldogów jest od 12 miesięcy, a Abi skończy tyle dopiero w grudniu[/quote]Teraz jestm od pół roku na Hillsie. Nie dlatego, że jest lepszy, tylko przywożą mi go do domu, a kamy są porównywalnej jakości. Ten buldog robią dopiero od niedawna, więc nic o nim nie wiem. Przedtem kupowałam Puppy dla szczeniąt Junior dla młodych psów i od 1,5 roku bytówkę

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...