Jump to content
Dogomania

Jedzonko - czyli to co buldożki lubia najbardziej!


Viris

Recommended Posts

[quote name='_beatka_']no własnie...pewnie na taki detal sie nie rozgrabniają :-? a co sadzisz o tej karmie? [url]http://www.royal-canin.pl/index.php/psy_produkty/78[/url] bo jest etż fotka buldozka i napisane że redukuje gazy:) moze warto wypróbować?[/quote]To napewno dobra karma. Reklama reklamą, ale on do 1,5 roku powinien raczej jeść juniora

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 891
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='_beatka_']no własnie, moze tak jest dlatego sie zapytalam na jakiej podstawie tak twierdzi?że rok to za mało na zbudowanie koścca i mięsni w takim wymiarze jak zbudowane powinny byc?[/quote]Beatko u buldożków rozwój zatrzymuje się nieraz dopiero w wieku 2,5 roku. Bardzo długo, a szczególnie u smców rośnie głowa i klatka piersiowa. Ale ty zrobisz jak uważasz. Karmy nie są produkowane przez znawców poszczególnych ras

Link to comment
Share on other sites

[quote name='_beatka_']to zrobie jak Ty radzisz, tylko teraz mi powiedz czy mam zmienic karme w wieku 1,5 roku czy 2,5...? :roll:[/quote]Jak będzie mial 1,5 rou, to nie masz do mnie daleko i będziz moła nam go pokazać. Jak już będzie kawał samiora, to możęsz przejść na adulta

Link to comment
Share on other sites

[quote name='_beatka_']to zrobie jak Ty radzisz, tylko teraz mi powiedz czy mam zmienic karme w wieku 1,5 roku czy 2,5...? :roll:[/quote]

tego nie można określić tak jednoznacznie i wg suchego schematu. Jeden pies rozwija się szybciej drugi wolniej. Karmę zmienisz wtedy jak np Twój buldożek będzie już rozwinięty, zawsze możesz zmianę karmy i okres stosowania Juniora skonsultować z lekarzem weterynarii który prowadzi Twojego pieska.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='matrix.....'][quote name='_beatka_']to zrobie jak Ty radzisz, tylko teraz mi powiedz czy mam zmienic karme w wieku 1,5 roku czy 2,5...? :roll:[/quote]

tego nie można określić tak jednoznacznie i wg suchego schematu. Jeden pies rozwija się szybciej drugi wolniej. Karmę zmienisz wtedy jak np Twój buldożek będzie już rozwinięty, zawsze możesz zmianę karmy i okres stosowania Juniora skonsultować z lekarzem weterynarii który prowadzi Twojego pieska.[/quote]Dobrywieczór Matrix, już myślałam, że do nas nie zajrzysz, fajnie, że jesteś

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Draczyn'][quote name='matrix.....'][quote name='_beatka_']to zrobie jak Ty radzisz, tylko teraz mi powiedz czy mam zmienic karme w wieku 1,5 roku czy 2,5...? :roll:[/quote]

tego nie można określić tak jednoznacznie i wg suchego schematu. Jeden pies rozwija się szybciej drugi wolniej. Karmę zmienisz wtedy jak np Twój buldożek będzie już rozwinięty, zawsze możesz zmianę karmy i okres stosowania Juniora skonsultować z lekarzem weterynarii który prowadzi Twojego pieska.[/quote]Dobrywieczór Matrix, już myślałam, że do nas nie zajrzysz, fajnie, że jesteś[/quote]

Dobry Wieczór, zaglądam codziennie, czytam, nie zawsze piszę :)

Link to comment
Share on other sites

tak masz jeszcze trochę czasu na zmianę karmy :) Matrix ma 2 lata i jeszcze kończy zjadać karmę Royal dla juniorów dużych ras. Teraz przejdziemy na karmę dla psów dorosłych, chociaż jego rozwój nadal trwa charty dużych ras rozwijają się nawet do 3 lat i po tym okresie można powiedzieć, że są w pełni już ukształtowane. Dlatego tak bardzo ważne jest ich żywienie w okresie wzrostu i rozwoju.
Mati dostaje rano karmę suchą, a w południe i wieczór gotowane mięso z ryżem i warzywami i dodatki.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='matrix.....']tak masz jeszcze trochę czasu na zmianę karmy :) Matrix ma 2 lata i jeszcze kończy zjadać karmę Royal dla juniorów dużych ras. Teraz przejdziemy na karmę dla psów dorosłych, chociaż jego rozwój nadal trwa charty dużych ras rozwijają się nawet do 3 lat i po tym okresie można powiedzieć, że są w pełni już ukształtowane. Dlatego tak bardzo ważne jest ich żywienie w okresie wzrostu i rozwoju.
Mati dostaje rano karmę suchą, a w południe i wieczór gotowane mięso z ryżem i warzywami i dodatki.[/quote]U buldożków też jest to b. ważne

Link to comment
Share on other sites

matrix... zgadzam sie z Tobą całkowicie:) mój maluszek tez je pół na pół-rano sniadanko suchego royala madium junior a popołudniu gotowane:) ale narazie sucha karma mało go interesuje, potrafi nie zjeść śniadania ale za to jak widzi obiad to prawie lata na uszach z radości :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='_beatka_']viris a jak nazywa sie ta eukanuba, która polecił Coi ten wet?chciałam sprawdzic co to za karma, mimo że hodowca maluszka mówił żeby eukanuby nie dawac bo ma za duzo białaka...[/quote]Hodowca ma rację. Eukanuba jest dobra dla psów pracujących, dla buldożków się nie nadaje. Przebiałczenie powoduje zmiany na skórze, które póżniej trudno zlikwidować. Weterynarze to specjaliści od leczenia, a hodowcy od żywienia i nie powinni wzajemnie wchodzzić w swoje kompetencje

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...