Jump to content
Dogomania

Jedzonko - czyli to co buldożki lubia najbardziej!


Viris

Recommended Posts

  • Replies 891
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='misiaczek']Misia też uwielbia owoce(w przeciwieństwie do jej pani :wink: ).Lubi jabłuszka,surową marchewkę,winogronka,truskaweczki,malinki i arbuzika.
A jak była w wieku Klary,to pół jabłka dziennie obowiązkowo zjadała :D .[/quote]Misiaczku, pozostałe owoce , które wymieniasz tak ale winnogron nie radzę są tam pestki i skórki dość ciężkostrawne

Link to comment
Share on other sites

Sa tez buto zerne - gazetozerne - i wszystko co im wpadnie na ząb.

A w ogole chcialam powiedziec ze piekna nowa piszczaca pileczka poleciala do kosza bo moja sprytna kochana Psinka zepsula pilke w piekne psie lapki :D Pierwsza zabawka out! Jutro robie zakupy i nowe zapasy zabawek :D Ale Ona i tak woli obgryzc cos mojego :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Viris']Sa tez buto zerne - gazetozerne - i wszystko co im wpadnie na ząb.

A w ogole chcialam powiedziec ze piekna nowa piszczaca pileczka poleciala do kosza bo moja sprytna kochana Psinka zepsula pilke w piekne psie lapki :D Pierwsza zabawka out! Jutro robie zakupy i nowe zapasy zabawek :D Ale Ona i tak woli obgryzc cos mojego :)[/quote]Ale to tylko za młodu

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Viris']Kiedy polecacie przestawic szczeniaka na karme sucha ( oczywiscie jezeli ma byc taka karmiony a nie gotowana w domciu ) ?
Slyszalam ze mozna powoli zaczac przestawiac kiedy psiak bedzie mial 3 -3.5 miesiaca.
Co Wy na to?[/quote]Ja wogóle nie jestem zwolennikie karmienia wyłącznie suchą karmą. Zawsze sobie myślę, jaka ja bym była nieszczęśliwa, gdyby mnie kazano jeść same spreparowane kuleczki. Schą karmę tylko rozmoczoną w ciepłej przegotowanej wodzie szczenięta mogą już jeść mając 6 tyg(karmapuppy)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Viris']Ok. Dziekuje. Jak daje jedzonko Klarze nie wyglada na nieszczescliwa. Zobaczymy jak bedzie zajadac karme sucha. Ale mysle ze nie bedzie miala nic przeciwko.[/quote]Buldożkowi dobrze jest podawać również fosforan wapnia, aby kościec mu się prawidłowo rozwijał

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Viris']Sa jakies specjalne preparaty? czy dodawac cos do jedzonka? W jakiej formie Ty podajesz?[/quote]Jeśli byś miała jakieś znajomości w aptece, to najlepszy jest czysty fosforan wapnie stosowany do wyrobu leków. Ja teraz już nie mam takich chodów, więc kupuję w proszku w psich sklepach zwykły bezsmakowy proszek. Najlepiej podawać go oddzienie ze śmietanką wtedy chętnie jedzą

Link to comment
Share on other sites

[quote name='_beatka_']mam pytanie-jakiego wypełniacza używacie do robienia domowego jedzonka?ryzu, makaronu, kaszy?jakie macie zdanie na temat ryżu bo parę osób powiedziało mi że sie nie nadaje dla psów a doksio sie pieknie chował na ryżusiu...[/quote]Doskonale się nadaje. Nasze jedzą ryż lub płatki jęczmienne, bo owsiane podobno odwapniają. Dobry jest też makaron, ale makaron należy wyrzucić, gdy pies nie zje całej porcji, bo szybko kiśnie

Link to comment
Share on other sites

[quote name='_beatka_']a kasza?czytałam kiedys artykuł, ze na podawanie od czasu do czasu jest bardzo dobra bo wysokowartościowa, ale na dłuzszą metę odpada...?[/quote]Kaszy przeważnie psy nie trawią i nie lubią. My dajemy w proporcjach jeden do trzech, ryż lub płatki, mięsko i jarzyny. Dobry jest też ser biały. Buldożki bardzo go lubią

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...