Jump to content
Dogomania

Jedzonko - czyli to co buldożki lubia najbardziej!


Viris

Recommended Posts

[quote name='"_beatka_"']draczyn powiem szczerze, pracowałam kiedys w jednym z hipermarketów i wiem, jak wiekszośc produktów jest podrasowywana pod swieze...dlatego bałabym sie dawać surowego mieska, a pamietam ze jak rozmawiałam kiedys zwetem aprospos żywienia doksia to mówił ze by przed podaniem zlac je wrzątkiem i wtedy spokojnie mozna podawać!zrobie tak-spróbuje dac mu troche tego mieska i zobaczymy czy bedzie mial na nie ochotę jak tak to te zbedę go tak karmiła . Słyszałam też wiele o mięsie z supermarketów. Mam koleankę która pracuje w PIHu i mówiła że najsolidniejszy jest Auchan i dlatego tam kupujemy. Szczenięta karmimy polędwicą, bo podobno tylko ona pozbawiona jest pasożytow, ale dla stzszych psów, to już niemożliwe, bo niewyrobilbyśmy się finansowo

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 891
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Karmienie surowym mięsem jest ryzykowne ( wyjątek stanowi wołowina ) i to tylko wysokiej jakości , inne gatunki mięs najlepiej ugotować.
W hipermarketach nie radzę kupować , w ich mięsie jest dużo konserwantów
Przodują w tym szczególnie mięska przemielone ( z kilkudniowym terminem gwarancji )
Najlepiej nabywać mięso bezpośrednio z ubojni .
My Beatko także karmimy pieski w tym wieku co najmniej 3 razy dziennie.
Młody buldożek musi mieć dużo i dobrego gatunkowo pokarmu .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='_beatka_']draczyn powiem szczerze, pracowałam kiedys w jednym z hipermarketów i wiem, jak wiekszośc produktów jest podrasowywana pod swieze...dlatego bałabym sie dawać surowego mieska, a pamietam ze jak rozmawiałam kiedys zwetem aprospos żywienia doksia to mówił ze by przed podaniem zlac je wrzątkiem i wtedy spokojnie mozna podawać!zrobie tak-spróbuje dac mu troche tego mieska i zobaczymy czy bedzie mial na nie ochotę jak tak to te zbedę go tak karmiła :D[/quote]Beatko, odkąd powstał Auchan, karmimy mięsem wołowym (kupujemy mielone na tackach] i jeszcze nie mieliśmy żadnego przykrego przypadku, ale jeśli ię boisz to na rogu Powstańców Sląskich i Radiowej jest firmowy sklep mięsny. Możez tam powiedzieć, że chcesz mięso dla niemowlaka, to napewno sprzedadzą dobre, ale będziesz je musała samazmielić w domu, bo jak dasz w kawałkach, to pies nauczy się mięso wybierać, a resztę będzie zostawiał

Link to comment
Share on other sites

[quote name='_beatka_']to spróbuję kupic tam na radiowej bo to raptem dwa przystanki ode mnie :) to powiedzcie mi jak mam rozłozyc mu posilki jak onma apetyt na jedzenie dopiero ok 10-11 a wczesniej niczego nie rusza?w jakich gozinach go karmic?[/quote]Najlepiej zaobserwuj, kiedy on najchętniej je i o takich porach mu dawaj

Link to comment
Share on other sites

[quote name='_beatka_']własciwie to o chetnie je ok 17-18 a sniadanko to wogóle tak jakby troche z musu je...własnie dlatego nie wiem jak rozłożyc mu to w ciągu doby?rano o 10, potem o 16 a na koniec o 21?ale to chyba troche za późno?[/quote]U ważam , żę bardzo dobre godziny. Pewnie i tak musisz go o 22ej wyprowadzić

Link to comment
Share on other sites

[quote name='misiaczek']beatka,Draczyn ma rację,ze powinnaś zwiększyć ilość posiłków bajtowi.
Jak Misia była malutka to wet mi kazał do pół roku karmić 5xdziennie.Dopiero od okolo miesiąca karmię Misię 2xdziennie(i to tylko dlatego,że jest gruba)i 3-ci posiłek to podwieczorek(jogurt lub owoc).[/quote]Tak powinno być. On w zasadzie powinien jeść jeszcze częściej, ale ponieważ przyzwyczajony był do dwa razy dziennie, to niech przynajmniej je 3 razy, a poza tym nie możesz go tak męczyć, bo mu serduszko wysiądzie. To nie chart, to buldożek

Link to comment
Share on other sites

ale on podczas całej zabawy raczej nie biega tylko preferuje stały element zabawy czyli gwałt na rówieśnikach połączony z podgryzaniem :D czemu nazywasz to meczeniem?doks jak był mały tez szalał z psami i miał dziei temu swietna kondycje i kiedy inne bulodzki wysiadały na spacerach on mógł przejść drugie tyle i bardzo to lubił!a jak bajt juz jest zmeczony to sam idzie do klatki, nie musze go odciagać!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='_beatka_']ale on podczas całej zabawy raczej nie biega tylko preferuje stały element zabawy czyli gwałt na rówieśnikach połączony z podgryzaniem :D czemu nazywasz to meczeniem?doks jak był mały tez szalał z psami i miał dziei temu swietna kondycje i kiedy inne bulodzki wysiadały na spacerach on mógł przejść drugie tyle i bardzo to lubił!a jak bajt juz jest zmeczony to sam idzie do klatki, nie musze go odciagać![/quote]Buldożki mją naogół trudności oddychaniem, a jednocześnie ubóstwiają zabawy i dlatego trzeba uważać, aby z zabawą nie przesadzić, bo możn nieświadomie zrobić im krzywdę (serduszko może być póżniej nadwyrężone, o skróci im życie}

Link to comment
Share on other sites

misiaczek zebys wiedziała :D a co zabawne doksio miał tez takie skłonnosci, więc niedługo Ci moi sasiedzi to chyba sobie zacznął mysleć, że ja je jakoś specjalnie tresuje na pluszkach do takiego zachowania :lol: draczyn to ile bajt ma byc na dworzu?mam zabronic mu bawić sie z psami?hebulka ma dwa pieski, misiaczek tez i przeciez to oczywiste że jakś część dnia przeznaczana jest na ich zabawy...im sie też nadwyręża serduszko, to znaczy że maja je rozdzielać?

Link to comment
Share on other sites

aha ponieważ wczoraj mama przeprowadziła probe na trzech posiłkach dziennie i tak jak myslałam ostatni nie został nawet ruszony, postanowiłam spróbowac innej taktyki i dziś dałam bajtowi sniadanko a przd chwilką serek na drugie sniadanko!został nam obiadek, może byc czy jeszcze mu dodawać czegoś na drugie sniadanie?

Link to comment
Share on other sites

beatka,jak Misia była mała,to ja karmiłam tak:
1)suche lub twarożek
2)puszka(nie polecam ze wzgledu na bąki :wink: ) ja dawałam,bo chciałam urozmaicić
3)gotowane(mięsko lub filety rybne,warzywaka,ryż lub makaron)
4)jogurt lub owoc
5)suche
Ale sama musisz zobaczyć co bajtuś lubi i tak mu dostosować.
Rybę gotowaną polecił mi wet i Misia ją uwielbia(gotuję ją jej 1xw tygodniu)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='misiaczek']beatka,jak Misia była mała,to ja karmiłam tak:
1)suche lub twarożek
2)puszka(nie polecam ze wzgledu na bąki :wink: ) ja dawałam,bo chciałam urozmaicić
3)gotowane(mięsko lub filety rybne,warzywaka,ryż lub makaron)
4)jogurt lub owoc
5)suche
Ale sama musisz zobaczyć co bajtuś lubi i tak mu dostosować.
Rybę gotowaną polecił mi wet i Misia ją uwielbia(gotuję ją jej 1xw tygodniu)[/quote]Bardzo dobrze ją karmiłaś, ale Bajtuś jest już chyba 7miesięcznym kawalerem, więc powinien jeść przynajmniej 3 razy dziennie , aż do min. 1,5 roku i trzeba go do tego przyzwyczaić

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Viris']Czasmi Klara nie chce jesc jednego ze swoich 4 posilkow.
Czym to moze byc spowodowane? Ruchu ma mniej wiecej zawsze tyle samo. karmiona jest w konkretnych godzinach.
A juz chyba 3 raz zdarzylo sie tak ze nie jadla o 16 badz 20...[/quote]Zdarza się tak jak u dzieci, że danego dnia nie maa apetytu. Nie przejmować się

Link to comment
Share on other sites

[quote name='_beatka_']bajtusiowi baaardzo smaqkował serek z żółtkiem :D to chyba będe go karmiła podobnie jak misiaczek karmiła mise bo on raczej nie przezyje suchego dwa razy dziennie :roll: ostatnio bardzo go nie lubi i widać że patrzy na mnie z wyrzutem, że mu to podtykam :-?[/quote]Nie możesz za bardzo mu ulegać. Suche też powinien jeść. Może suche dawaj mu na noc, bo ono jest o tyle dobre, że się nie psuje

Link to comment
Share on other sites

beatko, Misia też nie lubi suchego i dopóki nie kupiłam Soto(bo z zazdrości o niego pałaszuje) troszkę ją oszukiwałam.Zalewałam suche jogurcikiem lub kruszyłam twarożek lub karmiłam z ręki :wink: .Podobno nie powinno się tak robić...ale szkoda mi bylo,żeby przestała jeść suche,bo to i kompletnie zbilansowane i wygodne.Teraz za to mała zazdrośnica najchętniej by zjadła i swoje i jego :wink: :D .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...