Jump to content
Dogomania

PART II Ciężarne dziewczynki, matki, ojcowie oraz ich dzieci


bea100

Recommended Posts

[quote name='bea100']
Mmbbaj:
WITAM po urlopie (poprosimy o jakieś fotki Bajanka :P )......
Szkoda, że Bajanka nie było na pokazie ogarków i na wystawach :cry:[/quote]

[b]Bea[/b], niestety od czasu kiedy Bajanek "bawił się" :evilbat: naszą cyfrówką nie posiadamy sprzętu :evilbat: więc zdjęć nie mamy! A wielka szkoda bo chyba zmężniał, tak przynajmniej uważa moja mama, nam trudno oceniać bo widzimy go codziennie :wink: Jest już z niego jednak kawał psa! :lol: choć dla mnie to ciągle mój maluszek :lol:
Nie wiem jaki pokaz ogarków :roll: , ale jeśli chodzi o wystawy to wszystko przed nim i nami :P

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

[quote name='pasz']

... to akurat jest nieprawdą co piszesz bo o porównaniu psów w rasie poprostu zapomnieli i nie zostały wywołane psy do konkurencji NPwR....
Na wystawach na które do tej pory jeździłam było tak że najpierw idą wszystkie psy w poszczególnych rasach potem jest porównanie w psach i zostaje NPwR potem suki tak samo.
Na koniec porównanie NPwR i NSwR =ZwR
No i oczywiście Zw Mł.
a tutaj po psach odrazu wywołano suki choć czekaliśmy przy ringu.
Potem po sukach było porównanie suk,wybór NSwR potem pani sędzina wyraźnie powiedziala "młodzież" -wybrano ZwMł i potem do porównania w rasie stanęli :ZwMł oraz NSwR. Nie wyszliśmy z Pogwarem do porównania bo sami między sobą przecież nie będziemy wybierać który pies ma wyjść. :roflt: :roflt: :roflt:
I wtedy się zaczęło....
Dla mnie to był kabaret na kółkach- żeby sędzia i to jeszcze zagraniczny był tak niekompetentny i jeszcze szedł w zaparte że on wywoływał...Kogo ja pytam kogo? :roflt: :roflt: :roflt: :roflt:
Chcieliśmy pojechać tam rekreacyjnie zobaczyć jak sędzia litewski oceni ogary i zobaczyliśmy.
Na szczęscie była to nasza ostatnia wystawa ale zakończona na wesoło :D :D

Życzę wszystkim powodzenia na wystawach i obyście spotykali sędziów bardziej kompetentnych.[/quote]

No ja się akurat z Tobą nie zgodze a na ringu tez byłam. Sędzina wyraźnie pwiedziała, że nie robiła porównania psów, ponieważ jeden nie dostał CWC, więc automatycznie ten co dostał jest lepszy. Błędem było tylko to, że nie dali Wam teczki. A jeżeli chodzi o wywoływanie to wyraźnie ze dwa razy było powtórzone, ze proszą o wejście psy do porównania o zwycięstwo rasy.

Link to comment
Share on other sites

Może pora żebym i ja się odezwał. Nazywam się Paweł i razem z Rożkiem byliśmy w centrum tego całego zamieszania :-?
Ale może od początku. Jestem częstym gościem na dogomanii i z przyjemnością zaglądam tu by popatrzyć na inne psiaki. Zapewniam, że jest na co :D Jak napisałem wcześniej, mamy z Pauliną szczęście mieć ogara- Rożka. Nie miałem wcześniej jakiegoś specjalnego impulsu, by napisać coś od siebie i pozostawało mi tylko bierne obserwowanie życia na forum. Teraz chcę jednak przywitać się z wszystkimi dogomaniakami (a niektórych z Was miałem przyjemność poznać) i mam nadzieję częściej się udzielać.
Ale wrócę do meritum. Nie mam pojęcia kogo wywoływała sędzina, byłem dotąd na niewielu wystawach, ale wydaje mi się, że zawalił gospodarz ringu (jeśli tak to się nazywa), bo to on powinien dociekać jakich psów jeszcze na ringu nie ma.
Muszę też zaprotestować jakoby stało się coś nadzwyczajnego. Bardzo mi miło za pochwały p. Beato, ale wydaje mi się, że moja decyzja była czymś naturalnym. Szkoda tylko, że trwało to tak długo i doprowadziło do "kabaretu na kółkach". Od początku uważałem, że powinno się dać szansę wszystkim psom, a zwycięstwo nie sprawiło by nam żadnej przyjemności. Za zwycięstwo Pogwara :drinking: boć brzydki to on nie jest :D .
Późno już, a jutro do pracy :evil: Jeszcze raz pozdrawiam wszystkich

Link to comment
Share on other sites

Witaj cieplutko i ogórkowo PwIk (qrcze, ależ trudny masz nick :lol: ).
Powtórzę za Hanią to ,,wreszcie" :wink: :lol:
Ja pozwól, pozostanę przy swoim zdaniu :P
Jestem pod wrażeniem Twojej wystawowej klasy (kropka :wink: ) ale wielkie brawa za skromność :D
Mmbbaj: zajrzyj na str 13tą (są tam fotki i opisik pokazu Ginących Ras Polskich spod Pałacu Kultury 8) ). Szkoda, że tylko Monia i Błoga tym razem reprezentowały ogarki, ale tak jakoś wyszło :roll:
No nic, pokazy przed nami :P a (jak napisałaś) i wystawy przed Bajankiem (jak i Kumplem i Harmonią) też :D
Napisz nam jak Wam było w Puszczy Kamienieckiej?
Sabina1: jak tam kochana po tym, co obiecałaś nam tak ,,solidnie" ? :lol: :wink:
[size=2]Ja już lepiej[/size]... :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Hania']

No ja się akurat z Tobą nie zgodze a na ringu tez byłam. Sędzina wyraźnie pwiedziała, że nie robiła porównania psów, ponieważ jeden nie dostał CWC, więc automatycznie ten co dostał jest lepszy. Błędem było tylko to, że nie dali Wam teczki. A jeżeli chodzi o wywoływanie to wyraźnie ze dwa razy było powtórzone, ze proszą o wejście psy do porównania o zwycięstwo rasy.[/quote]

To dlaczego sędzina powiedziała do mojego męża gdy schodził z ringu żeby czekał do porównania? ( no i nie dała tej teczki)

Wiecie mi nie zależało na wygranej tylko na ocenie sędziego zagranicznego. mamy Chpl i ChMł więc po tytuły nie pojechaliśmy :D :D
ale sama organizacja Pani sędziny miała wiele do życzenia.
I nie czuję się wcale urażona tą sytauacją tylko rozbawiona, ale przez to zamieszanie byliśmy sporo później w domku...:cry:
Ale pocieszające jest to że ostatni raz byliśmy w gronie tak licznej i pięknej grupy ogarków. :D
Pozdrawiam wszystkich.
A wśród tych piękności była i taka malutka księżniczka...
[img]http://p3.labfoto.pl/photos/p/3/1/31a4acd91a8b78280c2a54ea459c26fb-1024957.jpg[/img]
taką to tylko schrupać...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bea100']Sabina1: jak tam kochana po tym, co obiecałaś nam tak ,,solidnie" ? :lol: :wink:
[size=2]Ja już lepiej[/size]... :lol:[/quote]

Ja byłam wczoraj na imieninach, bo to Teresy i spóźnione Danuty. Goście kulturalnie, ale z zatroskaniem :lol: słuchali, jak wznosiłam kolejne toasty: za Olfactusa, Południową Knieję, Stary Sad, Grające Trawy, Poszły w Las......
Za moją słodką Poświatę, męskiego Pałasza, Kumpla i Bajanka, no i Rożka, który wraz ze swoim Panem reprezentują taki poziom, że chce się żyć......Chyba sie jednak popłacze, mimo, ze to dzień następny, jeszcze chyba nie jestem w formie.....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bea100']......
Mmbbaj: zajrzyj na str 13tą (są tam fotki i opisik pokazu Ginących Ras Polskich spod Pałacu Kultury 8) ). Szkoda, że tylko Monia i Błoga tym razem reprezentowały ogarki, ale tak jakoś wyszło :roll:[/quote]
Nooooo! obejrzałam i jestem pod wrażeniem! :D rzeczywiście szkoda, że tylko dwie sunie reprezentowały Ginącą Rasę...jakaś taka dodatkowa tego wymowa... :hmmmm:

[quote name='bea100'] wystawy przed Bajankiem (jak i Kumplem i Harmonią) też :D[/quote]
Czy mam przez to rozumieć, że rówieśnicy Bajanka już "odpuszczą"? :lol:

[quote name='bea100']
Napisz nam jak Wam było w Puszczy Kamienieckiej?[/quote]
Było super! :P Szalejący z radości na łonie natury nasz ogóreczek to coś na co warto popatrzeć! Chodziliśmy i nad Liwiec i do lasu. Nad Liwcem oprócz kąpieli, które Bajan uwielbia, dodatkową atrakcją były...krowy! Najśmieszniejsze było to, że cesował do nich i oczywiście "odbierał" ich mimowolne zachowanie jako sygnały :lol: no i trzeba było je porządnie oszczekać! Od krów był nieodwoływalny! Poza tym odkrył wspaniały przysmaczek jakim są krowie placki :x ! Chodziliśmy na długie spacery po lesie gdzie Bajanek tropił w trybie stałym wydając przy tym odgłosy "chrumkania" czasami nawet próbował wspinać się na drzewo! W lesie nie odważyliśmy się go spuszczać ze smyczy, chodził na flexi. Ze zdziwieniem zauważyliśmy też tablicę informującą, że jest zakaz wprowadzania psów do lasu :o ! Oczywiście ten zakaz zlekceważyliśmy i wprowadzaliśmy codziennie! A na samej działce oczywiście nareszcie mieliśmy miejsce do zabawy! Gonitwy z misiem i zabawa w chowanego to te ulubione. Poza tym za ogrodzeniem były kotki, które Bajanek bardzo ładnie zapraszał do zabawy, ale nie umiały się zachować i fukały mimo, że też podglądały zaciekawione! Inne atrakcje to wykopanie dziury - dokładnie w tym samym miejscu co kopały Twoje psy no i oczywiście masa kijków do przynoszenia i gryzienia. Bardzo szybko Bajanek poczuł się czujnym gospodarzem pilnującym swojego terenu! Wieczorem był tak padnięty, że trzeba go było namawiać na póście na sikanie! Wyglądało to prześmiesznie bo szedł jak na skazanie pod ogrodzenie, mówiliśmy "zrób siusiu" więc kucał, siusiał ile miał po czym odwracał się i maszerował prosto do domku...do łóżeczka! Aaaaaa! Bajanek zaczął podnosić nóżkę! Jeszcze nie za każdym razem i tak trochę nieśmiało, ale nóżka wyraznie leci w górę!
No i oczywiście poszkoliliśmy się, Bajan jest niezwykle pojętny, ale i konsekwentny w wyegzekwowaniu nagrody za wykonane zadanie:lol: Zrobiliśmy też pierwszą w życiu Bajanka kąpiel z użyciem szamponu. Na dworzu bo nie wiedzieliśmy jak zareaguje, a było cieplutko. Okazało się, że grzecznie stał i chyba mu się podobało. Niestety efekt jest niedobry bo dostał okropnego łupieżu! Użyliśmy szamponu dr Seidla z biosiarką i dziegciem, właśnie przeciwłupieżowego bo lekki pojawił się już wcześniej, ale teraz dopiero jest duży!Przy szczotkowaniu sypiemy się!
No i to chyba na tyle....pogoda też nam dopisała i właściwie jedyny minus to wyraznie krótszy dzień, 19.30 już było ciemno!
[quote name='bea100']
Sabina1: jak tam kochana po tym, co obiecałaś nam tak ,,solidnie" ? :lol: :wink:
[size=2]Ja już lepiej[/size]... :lol:[/quote]
Jeśli to nie dla wszystkich to może na PW? Bo ja też chciałabym wiedzieć co tak "solidnie" obiecała Sabina1 :wink: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Nie - mmbaju - nie mamy zamiaru odpuszczać - Broń Boże :P Tak jakoś źle zaczynamy naszą przygodę z wystawami: do Wrocka nie dojechaliśmy bo autko nawaliło a do Rybnika też nie - bo grypka dopadła moją rodzinkę :( dlatego doświadczeni, do Zabrza jedziemy już w sobotę :wink: :wink: i choćby piechotką to będziemy - na bank !!

Pięknie opisałaś Wasze wakacje - aż zazdroszczę 8)
NIe wiem jak Twój Bajan ale Kumpel owszem podnosi nóżkę ale przy tym obskiuje sobie całe przednie łapy - nie wiem jak to on sika :roll: hihi
A tak wogóle :buzi: miło jest Cię znów poczytać :P

Sabinko - jaka jesteś tajemnicza :wink:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pwlkpsnk']....
Muszę też zaprotestować jakoby stało się coś nadzwyczajnego. Bardzo mi miło za pochwały p. Beato, ale wydaje mi się, że moja decyzja była czymś naturalnym....Od początku uważałem, że powinno się dać szansę wszystkim psom, a zwycięstwo nie sprawiło by nam żadnej przyjemności. [/quote] :klacz: [b]Pawle[/b]! I to jest właśnie Twoja klasa!
Ja też witam Cię serdecznie na dogo! :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mmbbaj'][quote name='pwlkpsnk']....
Muszę też zaprotestować jakoby stało się coś nadzwyczajnego. Bardzo mi miło za pochwały p. Beato, ale wydaje mi się, że moja decyzja była czymś naturalnym....Od początku uważałem, że powinno się dać szansę wszystkim psom, a zwycięstwo nie sprawiło by nam żadnej przyjemności. [/quote] :klacz: [b]Pawle[/b]! I to jest właśnie Twoja klasa!
Ja też witam Cię serdecznie na dogo! :D[/quote]

:oops: :oops: Właśnie zapomniałam - witam serdecznie Cię Pawle i także gratuluję postawy - prawda - to jest naturalne ale nie dla wszystkich :-? Rożka masz miodek :P

Link to comment
Share on other sites

[quote name='puz']:lol: ...oraz Ciebie Kumpelko, mam nadzieję że twoja zła passa sie skończy :lol:[/quote]

:lol: też mam taką nadzieję - ale bójcie :wink: się bo mam zamiar z kumplem zbierać najwyższe trofea :lol: :lol: muszę się tylko rozpędzić i potem już z górki (bardzo śmieszne).
Oczywiście żartuję :P
Ale Ilonko - naprawdę szkoda, że do Rybnika nie przyjechaliśmy - wielka szkoda tym bardziej, że dowiedziałam się, że znajomi z bloku jechali na tą wystawę żeby nam kibicować :( i nie przypuszczali, że nas tam nie ma i...ech - szkoda pisać :(

A pozatym psiaki pobrykałyby trochę :-?

Do Zabrza - tak jak wcześniej napisałam jadę już w sobotę do rodziny więc w niedzielę....lepiej nie zapeszam :wink:
Gratulacje dla Ciebie :klacz:

Link to comment
Share on other sites

:lol: My z Rafałem bardzo szybko po ocenie zmysliśy sie do domu,ale nie było Finału Ras Polskich ani BEST JUNIOR za Zwyciestwo Rasy żadnych pucharów więc nic ciekawego :cry: .Za to w ogrodzie u Bochunków pałaszowały Bohun Hasta Puzon i Bogdanka alias Sonia. Zjedlismy przepyszny obiad przygotowany przez Izunię mame Bohunka oraz poszliśy na spacer po puszczy niepołomickiej.Trzymam za Was kciuki w Zabrzu stawka o rase jest dosyć ciekawa ale pewnie zgarnie Magda z Żabą :lol:. Jesli bedzie konkurencja BEST JUNIOR zostane z Bohunkiem lub z Bogdaneczka. I oczywiscie mam nadzieje ukonczyc dwa MŁ CH PL za jednym zamachem. W przypadku Bohunka byłby to rekord w 3 wystawy w 3 tygodnie :wink:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='"mmbbaj"'][quote name='bea100']......
Jeśli to nie dla wszystkich to może na PW? Bo ja też chciałabym wiedzieć co tak "solidnie" obiecała Sabina1 :wink: :lol:[/quote]
[quote name='KUMPELka']Sabinko - jaka jesteś tajemnicza :wink:[/quote]
To jest mój post ze str.20, a nie zadna tajemnica :

[quote name='sabina1']

[b]A ja piję pod złoto dziś wieczorem i obiecuję , że solidnie [/b]. ogromnie się cieszę, gratuluję, a Jaźwiec jest podobny do mojego dziadka na portrecie :lol:
:beerchug: :beerchug: :beerchug: :beerchug:
[b][color=green][size=6]Wie o tym młody i stary, że nie ma jak OGARY[/size][/color][/b]
:terazpol: :terazpol: :terazpol: :terazpol:[/quote]

Bea potem pytała, czy dotrzymałam obietnicy. Uffffff....już się wytłumaczyłam :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Sabina1: Ano właśnie, ot i cała tajemnica :lol:
Co do tych toastów to obśmiałam się jak nie wiem :lol: Już to widzę: ,,No to za Grające Trawy" albo ,,No to chlup pod ten Stary Sad" itd itd (dobre, bardzo dobre :popcorn: ).
Ja w takich sytuacjach (zawsze) wznoszę ulubiony toast Rotti: ,,Darz Bór" :P

Mmbbaj: Odpuścić wystawy? W żadnym razie :wink: Co do wystaw to Błoga (już zdobyła :D ) a Bohun i Bogdanka (dzięki naszej nieocenionej Puz :D )są na najlepszej drodze do Młodzieżowego Championatu Pl :BIG: Za Bohunka błyskawiczny MŁ CH bardzo trzymamy kciuki :D a za Bogdaneczkę (ja-jako hodowca-podwójnie :wink: )

A przecież wszystko co najwspanialsze jeszcze przed całym miotem B-ROTTI , wierzę w to głęboko :D

Kumpelka: będziemy bardzo kibicowali Kumplowi na pierwszej jego i Waszej wystawie a tym razem się wszystko uda, musi, jestem tego pewna :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bea100']Sabina1: Ano właśnie, ot i cała tajemnica :lol:
[/quote]
Toś Ty taka pijaczynka :lol:

A ja żem taka niekumata :wink: :oops:

[quote name='bea100']
...Kumpelka: będziemy bardzo kibicowali Kumplowi na pierwszej jego i Waszej wystawie a tym razem się wszystko uda, musi, jestem tego pewna :D[/quote]

Oj - ...nic już nie piszę :roll: 8)

Link to comment
Share on other sites

Witam gorąco wszystkich dziś w tak pochmurny poranek :lol: .Dziś jest szczególny dzień

[size=6][color=red]5 października obchodza 3 urodziny Pałasz i Puzon z Południowej Kniei

Wszystkiego najlepszego braciszku :new-bday: :drinking:[/color][/size]

Tak dla zainteresownych w tym samym dniu urodziła sie tez rok później Lesia czyli [b]Leśna z Matecznika Ogara, która dziś kończy dwa lata. [/b][b]Wszystkiego naj naj dla Lesi i jej Pańci Justynki [/b]które sa dziś w Lublinie i ciężko pracuja nad doktorowaniem sie naszej Pani Weterynarz.

No to teraz za Lesię :BIG: :drinking:

Przechodzimy do dalszego składania zyczeń jutro 6 października Hasta Harmonia i Hultaj oraz Hałasek w Poznaniu i reszta rodzeństwa o której ślad zniknął w szerokiej Polsce [b]kończą 8 miesięcy [/b].

[color=blue][size=6]Wszystkiego najlepszego dla Południowej Kniei miot H[/size][/color] :new-bday: :B-fly:

a teraz dla odmiany pare fotek z mojego psiedskola z wczoraj

Hasta


[img]http://p5.labfoto.pl/photos/p/5/d/5d303bc2a825d2fa4e3c437bd897d382-1026805.jpg[/img]

[img]http://p2.labfoto.pl/photos/p/2/e/2ee2f79311c49fb71893001d0cf2ce65-1026806.jpg[/img]

[img]http://p7.labfoto.pl/photos/p/7/d/7dd7a1088aa1a3199bb640d142eaf645-1026807.jpg[/img]

Wczoraj moja mała dziewczynka pomagała mi gotować w kuchni sznycle i kotlety. :lol: Musiała dostać na odczepkę kosteczkę, a warczała prz tym strasznie na Puzika. Potem byl odpoczynek i wyglądało to tak.Puzon zmeczył sie czatowaniem na kość a Hasta chyba gotowaniem. Kochani pamiętacie słynny kwartet z Galicyjskiej sfory to tu macie duet

[img]http://pc.labfoto.pl/photos/p/c/0/c0a2b449cb1f6e1689ac11c1f0ead0b4-1026808.jpg[/img]
[img]http://pa.labfoto.pl/photos/p/a/6/a66320519883490aa823d2496900cc51-1026809.jpg[/img]
[img]http://p3.labfoto.pl/photos/p/3/b/3bdd462f69dfa3e920efcca8cc0f12a7-1026810.jpg[/img]

Niestety ja tez sie chciałam położyć niestety brakło miejsca ...

Link to comment
Share on other sites

Najlepsze życzonka dla naszego brata PUZONKA z okazji trzecich urodzinek reszty "Południowej Kniei" hodowli Asi Kluk "Z Matecznika Ogara" i reszty dzisiejszych kończących swe latka.... :new-bday: :drinking: :BIG: :new-bday: :drinking: :BIG:
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

witam dla wszystkich solenizantów :new-bday:
jak miło popatrzeć na zdjęcia ogóreczków,ja tęsknie za moimi bardzo bardzo
wiem że chwilowo psiura mieszka w domu a suńka w ogródku w budzie no cóż cieczka
wiem za to że Burzan się nie nudzi w ciągu tych 3 dni znalazł postrzeloną łanie i byka jaka jestem dumna :P a wnocy spi na swojej ulubionej skórze z dzika :P co dla mnie też ważne to wiem że nie stracił apetytu i je normalnie :lol: o to się najbardziej obawiałam
jak dobrze że tu tak dużo zdjęć
Pozdrawiam wszystkich :popcorn:
jak ja tęsknie za moimi ogóreczkami :cry:

Link to comment
Share on other sites

Jak to dzisiaj miło i urodzinowo ... :D

[color=blue]DARZ BÓR wszystkim jubilatom i jubilatkom [/color]:new-bday:

Pwlk: tak, tak mieć ogara to jest dopiero ,,wpadka" bo się ,,wsiąka" i robi się z tego...sposób na życie :wink: :lol:

Żaneta: ja sobie wyobrażam, jak tęsknisz... :(

Link to comment
Share on other sites

:BIG: :BIG: :BIG: :BIG: :BIG: :BIG:[color=blue][size=6]Wszystkiego najlepszego dla urodzinowych ogarków!!! [/size][/color]

[b]Żaneta[/b] :P - wybacz, że dopiero teraz, ale witam Cię bardzo serdecznie! :hand: Ja jestem nadal opózniona w czytaniu zaległych postów i nie zauważyłam, że przybyła nowa osoba :oops: Pozdrawiam i życzę wytrwałości i sukcesów na studiach! :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...