Jump to content
Dogomania

Czego nie chce gryść???


Spid07

Recommended Posts

Mam 7 miesieczna sunie rasy owcz.podhalański i mam problem bo ona nie chce wogole gryźć obcych a podhalany sa slynne ze strozowania.Jak ktoś przechodzi koło ogrodzenia to od razu zrywa sie do ataku,skacze na plot,groźnie szczeka az sam sie boję ,ale jak juz ktos podejdzie to daje sie poglaskac i sie uspokaja,a powinna ugryść.Ja potrzebuje stroża a nie maskotki.Co mam robić???

Jak kupowalem szcvzeniaka to powiedzialem chodowcy zeby mi wybnral samca a on oszukal mnie i zamiast psa sprzedal mi suke i na tym on zyskal 100zl.Udawal że sprawdza co to jest.Ja szcześliwy ze sczeniaczka nawet nie pomyslalem ze hodowca moze mnie okantowacv w tak ważnej sprawie.

Link to comment
Share on other sites

rozbawilem sie, ciezko bylo spojrze co ma szczeniak "miedzy nogami?" . heheheheh normalnie asior :d wiesz taki test trwa sekunde, zeby to sprawdzic :lol:

po drugie jak pies szczeka za plotem to jak nani ni zauwazyl/a ( tez nie sprawdzalem :d ) nikt nie wejdzie na taka posesje... a tak z drugiej strony to az przykro ze ta sunia ma takiego wlasciciela, ktory nie wie co bierze do domu.

Link to comment
Share on other sites

Nani ni ma rację - wystarczy że groźnie szczeka i ostrzega. Dobry psi stróż nie musi gryźć. A jak chcesz mieć sprawy w sądzie to sam pogryź paru przechodniów :evil:. Nie wzbudzaj w niej niepotrzebnej agresji - wystarczy już nam psiarzom sensacji typu "znowu pies pogryzł człowieka".

Jestes potwierdzeniem teorii, ze to nie psy są winne pogryzieniom tylko ich nieodpowiedzialni właściciele :evil: :evil:

A swoją drogą jak ktoś kupuje sukę myśląc, ze to pies a potem twierdzi, że hodowca go oszukał - to polecam wizytę u okulisty :wink:

Link to comment
Share on other sites

TEN POST TO PORPROSU PROWOKACJA. A z drugiej strony osoba ktora chce psa ktory bedzie gryzl ludzi i wzbudzal strach musi byc bardzo niepewna siebie i w ten sposob chce dodac sobie sily, pewnosci i poczucia bezpieczenstwa....

Kilka fizyt u psychiatry powinno przyniesc oczekiwany skutek, moze pies gryzc sie zacznie ale wlasciciel moze zrozumie ze nie tedy droga.... i przy odrobinie szczescia przy jego plocie nie znajdzie sie ekipa telefizyjna ktora rozpoczyna program od slow "czy do tej tragedii musialo dojsc....."

Link to comment
Share on other sites

Ja wszystko rozumiem ...

rozumiem jak ktos pisze "grysc"

potrafie zrozumiec nawet "chodowcy" bo wszak autor w kolejnym akapicie poprawia swe potkniecie ...

ale zrozumiec nie potrafie jak mozna kupic sunie zamiast psa :lol:

Wybaczcie ale wraz ze swoja Majka wytarzalam sie wlasnie po dywanie :)

Nie do smiechu nam natomiast, ze wlasciciel psa koniecznie chce aby sunia gryzla obcych.

Wiesz kolego predzej czy pozniej, pewnie kogos ugryzie bo cos czuje, ze ani socjalizowana, ani uczona ona nie jest. Jak jeszcze ja trzymasz na lancuchu to agresja pewna jak kasa w banku :evil:

Moj pies szepnal mi do ucha:

"Z glupota sami Bogowie walcza nadaremno"

Link to comment
Share on other sites

A mnie to też podjeżdża prowokacją. Nowe wcielenie Dalmatynki albo kogoś równie mądrego? Jak napisała Wind, różne rzeczy można przyjąć za prawdę (głupota ludzka nie ma granic), ale z tą płcią to już było przegięcie. :roflt: W to trudno uwierzyć.

Ale jeśli, wbrew pozorom jest to prawda, to cóż... Należy tylko współczuć suni. Nie trafiła najlepiej :(

Link to comment
Share on other sites

Ale wymagania od 7 miesięcznego psa. :crazyeye: Taki młody i już ma gryźć. :shock:

A poza tym pies stróżujący, jak sama nazwa wskazuje – ma stróżować, czyli szczekaniem odstraszyć intruza lub ostrzegać o potencjalnym niebezpieczeństwie. A zadaniem człowieka jest adekwatnie do niebezpieczeństwa zareagować, czyli grzecznie się zapytać ‘CZEGO TU?” .

Kwesti oszukania co do płci to ja nawet nie skomentuje, bo mnie ze śmiechu zatyka :sweetCyb: :roflt:

A powiedzcie mi, czy jest różnica w cenie pomiędzy suką a psem? :o

Przy założeniu, ze piesek ma papiery i jest kupiony od hodowcy.

Link to comment
Share on other sites

PIKA

Aż mnie zatyka z Twej ciemnoty! Nie wiesz jaka jest różnica? :evil:

Suka jest droższa, bo dalej można ją rozmnażać i mieć wtedy duuuużo agresywnych owczarków podhalańskich :D Można nimi obstawić każdy kąt w ogrodzie :angel:

A jak suka często chodzi w ciąży to jest jeszcze agresywniejsza, bo broni młodych w łonie i wtedy efektywnosć pracy takiego psa to 120%

Że Ty tyle na dogomanii siedzisz i takich prostych rzeczy nie wiesz....

Link to comment
Share on other sites

Suka jest droższa, bo dalej można ją rozmnażać i mieć wtedy duuuużo agresywnych owczarków podhalańskich Można nimi obstawić każdy kąt w ogrodzie

no popatrz, popatrz. A ja na to nie wpadlam. Toz to te owczarki taniej wyjda anizeli tandetne krasnale ogrodowe ... Ale sobie koles pouzywa na sasiadach ;)

Link to comment
Share on other sites

:oops: No widzisz wirka, jaka ciemnota ze mnie. :oops:

Ale ja bym jeszcze dodała, że jak szczeniaki urodzi to też będzie ich bronić i gryźć bedzie każdego. :wink:

tylko powiedz mi o co tu choziiii, bo ja wywnioskowalam, że on zaplacił 100 zl więcej, bo miał samca kupić.

Link to comment
Share on other sites

Co do szczekania i niegryzienia nie komentuję bo mój ON jest taki sam i za cholerę nie mogę go nauczyć porządnego gryzienia :wink:

Za to z płcią to coś mi to przpomina mojego szwagra, który mając dość babskich rządów w domu ( 3 kobity) postanowił kupić sobie psa, oczywiście jako nieobeznany w tej materii zabrał z sobą kolegę, zażyczył sobie u handlarza ( na targu) pieska i go dostał. Już przy pierwszej wizycie u weta osłupiał gdy ten złożył mu gratulacje z powodu zakupu przpięknej jamniczki. Od 12 lat ( bo tyle już ma Nuka), większość rodzinnych spotkań zaczyna się od oglądania Nuki, czy aby jej cóś nie wyrosło. :lol:

Link to comment
Share on other sites

PIKA

Aż mnie zatyka z Twej ciemnoty! Nie wiesz jaka jest różnica? :evil:

Suka jest droższa, bo dalej można ją rozmnażać i mieć wtedy duuuużo agresywnych owczarków podhalańskich :D Można nimi obstawić każdy kąt w ogrodzie :angel:

A jak suka często chodzi w ciąży to jest jeszcze agresywniejsza, bo broni młodych w łonie i wtedy efektywnosć pracy takiego psa to 120%

Że Ty tyle na dogomanii siedzisz i takich prostych rzeczy nie wiesz....

No ja nie wiem czy wy dobrze kombinujecie, dziewczyny ???

Bo jak ta suka ma gryźć wszystko co się rusza to i ewentualnego męża/tatusia też pogryzie i wtedy nic nie wyjdzie z :calus: :buzi: i nie będzie agresywnych szczeniaczków (ani zadnych innych). Wię chyba to nie jest złoty ineteres na produkcję złych owczarków podhalańskich :roll:

Link to comment
Share on other sites

Chip, a jak masz ochote na :calus: to będziesz chłopa gryzła? :-?

chiba nie? :roll: Suka tak samo, czy to bedzie podhalan, czy nie. :wink:

Gryzę tylko wtedy jak nie chcę :buzi: i się sprawdza :D , chłop wtedy :scared: .

Tak tez pisałam o tej suni co to wg Spid7 musi byc groźna i gryźć. Spróbuję wtłumaczyć moje wywody jesce roz (przepraszam jeśli jeszcze bardziej zagmatwam :oops: ).

A więc :

- wg Ciebie cena suki powninna być wyższa ze wzgledu na przyszłe zyski hodowlane,

- ale jeśli ona gryzie to skutki hodowlane będą znikome bo żaden gryziony chłop nie będzie miał ochoty na :calus:

- a zatem cena suki gryzącej i agresywnej powinna być niska bo nie bardzo można liczyć na przychówek

Idą dalej w tych filozoficznych rozważaniach to cena suki powinna zależeć od jej charakteru i łagodne suki powinny byc drogie -> a zatem hodowca słusznie wziął od Spid7 100 pln więcej, oszukał go tylko mówiąć że to pies, ale jak Spid7 nie odróżnia psa od suki to może powinien iśc do baru "Pod błękitną ostrygą" (to jest wtręt z którejś tam części filmu Akademia Policyjna)

Link to comment
Share on other sites

Chip doskonale wszystko zrozumiałam - wyłuszczyłaś wszystko jak "chłop krowie na rowie" :P

Tylko jest jeden problem :lol:

wg Ciebie cena suki powninna być wyższa ze wzgledu na przyszłe zyski hodowlane,

Bo to wirka tak uważa a nie ja :lol:

wirka napisała

Suka jest droższa, bo dalej można ją rozmnażać i mieć wtedy duuuużo agresywnych owczarków podhalańskich Można nimi obstawić każdy kąt w ogrodzie

Rozumiem - ciężki dzień w parcy :wink:

Link to comment
Share on other sites

Rozumiem - ciężki dzień w parcy :wink:

Jak byś tu była :D Każdy piatek w pracy jest ciężki, ale zaraz idę do domu :P - wprowadzam teorię w zycie, bo teoretycznie pracuję do 17:00, ale praktycznie to często dłużej :cry: . Więc dziś będzie zgodnie z teorią (może mi się uda w inne dni też te teorie uskuteczniać :angel: )

Link to comment
Share on other sites

Spidi07,co boisz się,ze będzie miała szczenięta ?,zawsze można ją wysterylizować i nie będzie miała cieczek,pogadaj o tym z wetem,ja nie boję się mieć ani psa ani suki,Golcowie "Golec uOrkiestra" też mają sukę Owczarek Podhalański i ją wysterylizowali

Jak to by był pies,to bym go też wykastrował,żeby nie mógł zapłodnić suki

Pamiętaj:Suka nie musi mieć wcale młodych dla zdrowia,TO MIT

Sterylizacje zrób jak najszybciej

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...