Jump to content
Dogomania

Czym wozic psy ?


MateuszCCS

Recommended Posts

[SIZE=4][SIZE=3]Wiecie to kupowanie aut pod psiaka jest super:multi: a ja myslalam,ze jest malo takich dogo- maniakow, ale az serce rosnie jak sie czyta, my tez oszalelismy z powodu naszej suczy. kuplismy vana z ogrzewaniem w trakcie postoju, bo jadac do Polski spimy na granicy i jej bylo zawsze zimno, tak sie skulala w klebuszek, teraz jest spoko. Lezy sobie na ziemi , oczywiscie nie na golej tylko na materacyku, za siedzeniem kolo kierowcy, moze sie tam wyciagac na cala swoja dlugosc (wazy 33 kg) ale najbardziej lubi sie wdrapac na to tylnie siedzenie-lawke i i byc blisko panci, jest tez przywiazana - szelki do tego smycz i do pasow, tak moze wedrowac po aucie, te 16 godzin jazdy znosi dobrze i caly czas prawie spi.[/SIZE]
[SIZE=3]Bardzo sie cieszy jak robimy przystanki i moze szukac nowych tropow na postojach.[/SIZE]
[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • Replies 65
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

hmm... szczerze mówiąc od kiedy mamy psa zawsze samochód kupujemy z myślą o nim... Od jakiegoś czasu jeżdżę już z nim sama Micrą, może mały samochód, ale miejsca sporo. Teraz jedziemy na wakacje w góry, pies jak zawsze będzie podróżował w bagażniku, ale nurtuje mnie coś innego. Aktualnie są straszne upały, planujemy wyjechać "skoro świt", ale to nie do końca rozwiązuje sytuacje... Co jest dla psa lepsze klimatyzacja czy mały przeciąg (i nadzieja, że się nie zaziębi...)?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Paula_i_Świst']hmm... szczerze mówiąc od kiedy mamy psa zawsze samochód kupujemy z myślą o nim... Od jakiegoś czasu jeżdżę już z nim sama Micrą, może mały samochód, ale miejsca sporo. Teraz jedziemy na wakacje w góry, pies jak zawsze będzie podróżował w bagażniku, ale nurtuje mnie coś innego. Aktualnie są straszne upały, planujemy wyjechać "skoro świt", ale to nie do końca rozwiązuje sytuacje... Co jest dla psa lepsze klimatyzacja czy mały przeciąg (i nadzieja, że się nie zaziębi...)?[/quote]
I to złe i tamto niedobre:evil_lol: Przeciągi są chyba raczej nie wskazane, nawet dla ludzi (wiedzieliście, że można dostać porażenia nerwu twarzowego po zawianiu :crazyeye:?). Klima też nie dobra, ale chyba z dwoja złego (jakbym miała wybór), wybrałabym klimatyzację. Tylko nie wiem, czy można ustawić temperaturę. Jak tak, to może żeby nie było aż tak wielkiej różnicy i szoku termicznego po wyjściu z auta??

Link to comment
Share on other sites

[quote name='justynia']
Czy w takich szelkach może się to zdarzyć? Czy opłaca się kupować takie szelki i czy spełniają swoje zadanie? Bo mi się zdaje, że w końcu pies się uspokoi, a lepsze takie szelki niż zwykłe przywiązanie do zapięcia pasów. Nie widziałam tych szelek w rzeczywistości, może ktoś z Was je używał?[/quote][I]Ja mam zwykłe szelki parciane i pas przypięty do nich , chociaż zazwyczaj Ozzy jeździ w przedziale wycieczkowym;) czyli bagażniku VWPOLO Combi i tam też jest przypięty ale do specjalnego haka , leży na kołderce:p[/I]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='justynia'] Klima też nie dobra, ale chyba z dwoja złego (jakbym miała wybór), wybrałabym klimatyzację. Tylko nie wiem, czy można ustawić temperaturę. Jak tak, to może żeby nie było aż tak wielkiej różnicy i szoku termicznego po wyjściu z auta??[/quote]

nie ma żadnego szoku ;) ..pod warunkiem ze nie wieje lodem..ale tak to chyba nikt nie ustawia.

Przy okazji tematu pytanie do wożących psy w szelkach..czy macie jakiś patent na nie wypinanie się paska szelek z zatrzasku do pasów? :roll: Już kilkakrotnie mi się to przydażyło..dojechałam pod dom..chce wypiąć psy..a tu zawsze któraś już wypięta :angryy:. Trochę się wiercą jednak..zawsze któraś usiądzie tyłkiem idealnie na tym zatrzasku. Moim zdaniem przy pasku od szelek powinien być ..nie wiem..jakiś kapturek (??), który można by było nasunąć na zatrzask aby chronił przed przypadkowym nacisnięciem przez psa. Nie mam pomysłu jak to zrobić. Miał ktoś taki problem?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nor(a)']
Przy okazji tematu pytanie do wożących psy w szelkach..czy macie jakiś patent na nie wypinanie się paska szelek z zatrzasku do pasów? :roll: Już kilkakrotnie mi się to przydażyło..dojechałam pod dom..chce wypiąć psy..a tu zawsze któraś już wypięta :angryy:. Trochę się wiercą jednak..zawsze któraś usiądzie tyłkiem idealnie na tym zatrzasku. Moim zdaniem przy pasku od szelek powinien być ..nie wiem..jakiś kapturek (??), który można by było nasunąć na zatrzask aby chronił przed przypadkowym nacisnięciem przez psa. Nie mam pomysłu jak to zrobić. Miał ktoś taki problem?[/quote]
Oj, nie mogę Ci pomóc, bo mojej Tamie nigdy się nie udał taki wyczyn :evil_lol: Pewnie to dlatego, że masz duże psy, mają cieżkie tyłki :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nor(a)']czy macie jakiś patent na nie wypinanie się paska szelek z zatrzasku do pasów? :roll: Trochę się wiercą jednak..zawsze któraś usiądzie tyłkiem idealnie na tym zatrzasku. Moim zdaniem przy pasku od szelek powinien być ..nie wiem..jakiś kapturek (??), który można by było nasunąć na zatrzask aby chronił przed przypadkowym nacisnięciem przez psa. Nie mam pomysłu jak to zrobić. Miał ktoś taki problem?[/quote]

Mojemu psu sie to nigdy nie udalo. A tak w ogóle, to chyba zależy od mocowania tego zatrzasku jak i samego zatrzasku - w moim samochodzie zatrzask jest skośny do wewnątrz i nie ma możliwości, aby pies siadając na nim wypiął pas (trzeba włożyć palec w zatrzask)

Ale skoro Twoje psy są takie zdolne:evil_lol: , to może spróbuj takie nakladki na pasy, które używa się aby pasy nie dusiły w szyję (taki rulonik zapinany na rzep - po zapięciu psa zakładasz na cały zatrzask i kawałek pasa).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='justynia']Tylko nie wiem, czy można ustawić temperaturę. Jak tak, to może żeby nie było aż tak wielkiej różnicy i szoku termicznego po wyjściu z auta??[/quote]

Jasne, ze mozna :roll:

Przy upalach, ktore sa teraz z psami jezdzimy ustawiajac temperature 24 stopnie i jest OK :cool1: Sam jezdze z ustawiona na 23. Minimalnie da sie w aucie zrobic 13 stopni ... ale chyba nie o to chodzi :cool3:

Link to comment
Share on other sites

MteuszCCS, w aucie z automatyczną klimą dużo łatwiej ustawic temperature, w aucie z ręczne regulowaną jest to dosyc upierdliwe :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: ale da sie zrobic metodą prób i błędów..

Natomiast ja ponowie pytanie.. Czym wozic psy..
Myśmy się już zapsili :cool3: na amen, na dodatek to się leje po mordzie z tym, a inne z tamtym, a jeszcze 2 charciki lezą na kolana ( jedno do kierowcy drugie do pasazera....) i zapadła decyzja do zakupu ... właśnie czego.. W grę wchodzi albo duze kombi : toyota avensis, nowa Vectra, ostatecznie mondeo, lub ( za czym jestem ja) Van.. Kto ma Vana i jakiedo? Jakie z nim doswiadczenia? Plusy, minusy poprosze, awaryjnosc, itd.. Myślę czy kupowac cos z rynku amerykanskiego ( nisie ceny, duze silniki i niestey mało gwiazdek w testach NCAP) czy z europy ( drogo, ale silniki disel, i bezpieczniejsze )...

Link to comment
Share on other sites

Witam odnosnie auta tez musialam zmienic ze wzgledu na psy i wybor padl na WW CADDY- JESTEM BARDZO ZADOWOLONA. Jezdze ponad rok ,silnik diesel a wiec pali nie duzo i psy maja bardzo wygodnie oddzielone kratka.Wedlug mnie poprostu super autko.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MateuszCCS']Jasne, ze mozna :roll:

Przy upalach, ktore sa teraz z psami jezdzimy ustawiajac temperature 24 stopnie i jest OK :cool1: Sam jezdze z ustawiona na 23. Minimalnie da sie w aucie zrobic 13 stopni ... ale chyba nie o to chodzi :cool3:[/quote]

[I][B]Ja nie wytrzumuje przy 24, dlatego ustawiamy na 19-21. Dokąd auto się nie schłodzi, ustawione jest na LO...[/B][/I]
[I][B]Basco ma się świetnie. Nie kicha, nie kaszle, uwielbia wskakiwać do schłodzonego auta:evil_lol:[/B][/I]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='karenina']MteuszCCS, w aucie z automatyczną klimą dużo łatwiej ustawic temperature, w aucie z ręczne regulowaną jest to dosyc upierdliwe :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: ale da sie zrobic metodą prób i błędów..

Natomiast ja ponowie pytanie.. Czym wozic psy..
Myśmy się już zapsili :cool3: na amen, na dodatek to się leje po mordzie z tym, a inne z tamtym, a jeszcze 2 charciki lezą na kolana ( jedno do kierowcy drugie do pasazera....) i zapadła decyzja do zakupu ... właśnie czego.. W grę wchodzi albo duze kombi : toyota avensis, nowa Vectra, ostatecznie mondeo, lub ( za czym jestem ja) Van.. Kto ma Vana i jakiedo? Jakie z nim doswiadczenia? Plusy, minusy poprosze, awaryjnosc, itd.. Myślę czy kupowac cos z rynku amerykanskiego ( nisie ceny, duze silniki i niestey mało gwiazdek w testach NCAP) czy z europy ( drogo, ale silniki disel, i bezpieczniejsze )...[/quote]
[I][B]Karolina my jeździmy nowym Mondeo (gabaryty Avensis).[/B][/I]
[I][B]Bagażnik duży - spokojnie 3 weimary wlezą (przelicz sobie na charciki:evil_lol:) i będą jeszcze miały luz. Na tylnej kanapie miejsca również dużo.[/B][/I]
[I][B]Moja rada odnośnie klimy. Popełniliśmy ten błąd, że nie wzięliśmy klimatyzacji czterostrefowej, tylko "zwykłą" i często mamy problem ze schłodzeniem bagażnika, ponieważ nam już się zimno robi a do Basco ledwo coś dociera. Weźcie to pod uwagę, bo przecież psom ma być komfortowo:eviltong: [/B][/I]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='karenina']An3czka, ja gabaryty mondeo znam, bośmy przed aktualnym autem jezdzili własnie mondeo, tylko ja do tego auta muszę wsadzic jeszcze kennel albo i 2... Wchodziła wam ta duza klatka do samochodu?[/quote]
[I][B]Nie sprawdzaliśmy, ale raczej nie wlezie, choć zawsze można tylne siedzenia złożyć. Tylko czy chcecie tak jeździć?:cool1: [/B][/I]
[I][B]Weździe całe stadko i kennele do salonu i posprawdzajcie:evil_lol: [/B][/I]

[I][B]Mój mąż mówi, żebyście zerknęli na Forda S-Maxa.[/B][/I]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='an3czka'][I][B]Ja nie wytrzumuje przy 24, dlatego ustawiamy na 19-21. [/B][/I][/quote]

Przy tych upalach tez ? :roll: Jak na dworze jest normalnie, to tez jezdze na 21 - przy temperaturze 35 stopni na zewnatrz jednak osobiscie nie trawie takiej roznicy ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='an3czka'][I][B]Nie sprawdzaliśmy, ale raczej nie wlezie, choć zawsze można tylne siedzenia złożyć. Tylko czy chcecie tak jeździć?:cool1: [/B][/I]
[I][B]Weździe całe stadko i kennele do salonu i posprawdzajcie:evil_lol: [/B][/I]

[I][B]Mój mąż mówi, żebyście zerknęli na Forda S-Maxa.[/B][/I][/quote]

Jużeśmy zerkali. :evil_lol: Ale 120 tyś za samochód nie dam :evil_lol: Mimo ze jesteśmy fanatykami forda.. Piotr jezdził w sumie 5 lat rożnymi modelami mondeo, ja prawie 2 lata focusem... Cudne auta, ale nie na tyle boorków.:cool3:

A ze złozonymi siedzeniami już jezdzimy, kennele tylko tak nam po rozłozeniu wchodza.. :evil_lol: , ale 1500 km z psami na tylnym siedzeniu jechac się boje, a często takie rasy robimy..

Chyba kupię STARa :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='karenina']MteuszCCS, w aucie z automatyczną klimą dużo łatwiej ustawic temperature [/quote]

Ale tez w sumie daje rade - reczne sterowanie nawiewem dochodzi chyba tylko (tak ma o ile pamietam n.p. Skoda w klimie polautomatycznej)

[quote name='karenina'] Kto ma Vana i jakiedo? Jakie z nim doswiadczenia? [/quote]

Van to jest doskonala opcja :lol: (do Granda wejda n.p. 4 osoby i 4 duze psy) Ja sam robilem podchody do Grand Voyagera. Zalety - tani na rynku wtornym, duzy, wygodny ... I to tyle. Z wad - awaryjny (glownie automatyczna skrzynia) Z europejskich (starszych - bo w takich ja robilem rozeznanie) - n.p. VW Sharan / Ford Galaxy. Troszke mniejsze, troszke mniej awaryjne ... a tez daje rade.

W sumie odpuscilem jednak i nadal jezdzimy sporym kombiakiem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MateuszCCS']Przy tych upalach tez ? :roll: Jak na dworze jest normalnie, to tez jezdze na 21 - przy temperaturze 35 stopni na zewnatrz jednak osobiscie nie trawie takiej roznicy ;)[/quote]
[I][B]Przy takich upałach też. Naturalnie chwilę, przed wyjściem z auta podnosimy temperaturę o kilka stopni.[/B][/I]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='karenina']Jużeśmy zerkali. :evil_lol: Ale 120 tyś za samochód nie dam :evil_lol: Mimo ze jesteśmy fanatykami forda.. Piotr jezdził w sumie 5 lat rożnymi modelami mondeo, ja prawie 2 lata focusem... Cudne auta, ale nie na tyle boorków.:cool3:

A ze złozonymi siedzeniami już jezdzimy, kennele tylko tak nam po rozłozeniu wchodza.. :evil_lol: , ale 1500 km z psami na tylnym siedzeniu jechac się boje, a często takie rasy robimy..

Chyba kupię STARa :evil_lol:[/quote]
[I][B]Jeśli jesteście fanatykami Forda, to może Tranzit?:cool3: [/B][/I]
[I][B]Sfora Wam się spokojnie zmieści. My przewoziliśmy nim cały tor Agility:evil_lol: [/B][/I]

[I][B]My już więcej Forda mieć nie bedziemy. Jakoś tak dziwnie sie złożyło, że w przeciągu roku mieliśmy dwie poważne awarie, do tego ciągle coś tam się odkręca, coś odpada.[/B][/I]

[I][B]Basco nam już zapluł i zakłaczył auto:cool1: [/B][/I]
[I][B]Jakoś się niemogę zebrać, żeby złożyć zamówienie na Kardiff - robią na wymiar jaki chcesz, bo ten ze sklepu nie zdaje egzaminu. Za mało go.[/B][/I]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='an3czka'][I][B]Jeśli jesteście fanatykami Forda, to może Tranzit?:cool3: [/B][/I]
[I][B]Sfora Wam się spokojnie zmieści. My przewoziliśmy nim cały tor Agility:evil_lol: [/B][/I]

[I][B]My już więcej Forda mieć nie bedziemy. Jakoś tak dziwnie sie złożyło, że w przeciągu roku mieliśmy dwie poważne awarie, do tego ciągle coś tam się odkręca, coś odpada.[/B][/I]

[I][B]Basco nam już zapluł i zakłaczył auto:cool1: [/B][/I]
[I][B]Jakoś się niemogę zebrać, żeby złożyć zamówienie na Kardiff - robią na wymiar jaki chcesz, bo ten ze sklepu nie zdaje egzaminu. Za mało go.[/B][/I][/quote]

Tranzit jest za mało trendy :eviltong:
Ale jakby tak dorwac zuka z puszką, albo nyske i przerobic na kennel na kółkach :evil_lol: :evil_lol: .. Tylko na wystawy bym jezdziła 3 razy dłuzej z tymi nadswietlnymi prędkosciami :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='karenina']Tranzit jest za mało trendy :eviltong:
Ale jakby tak dorwac zuka z puszką, albo nyske i przerobic na kennel na kółkach :evil_lol: :evil_lol: .. Tylko na wystawy bym jezdziła 3 razy dłuzej z tymi nadswietlnymi prędkosciami :evil_lol:[/quote]

[I][B]Karolina zgłosicie się z tym Żukiem czy Nyską do MTV, do programu Pimp My Ride i odpicują Wam brykę. Będziecie szpanować, że hej!:cool3:[/B][/I] :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...