Jump to content
Dogomania

SKANDAL,FATALNY WERDYKT, UKŁADY, NIEUCZCIWOŚĆ NA WYSTAWIE...


MSMIMI

Recommended Posts

  • Replies 330
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

W zeszłym roku w Grudziązu też mielismy wysoki numer... jeden z ostatnich na wystawie - wystawiałam w Goldenach swojego psa, numery były 900coś a my mieliśmy 1300coś.
Wysoki numer spowodowany był błędem właśnie w drukarni.
Podobno do drukarni bezpośednio idą wszystkie zgłoszenia on-line.
Nas w wykazie psów zgłoszonych na wystawę w katalogu przedwystawowym na stronie O/Grudziądz nie było mimo wysłanego w termine zgłoszenia i potwierdzania telefonicznego.
Zadzwoniłam - pani w ZKWP powiedziała, ze najwyżej nie pojedziemy na wystawe a pieniążki zwrócą.
Wsciekłam się i zaczęłam wydzwaniac do ZKWP i drukarni.
Szczegóły pominę ale wywalczyłam że byliśmy i na wystawie i w katalogu wystawowym w pełnej stawce (najpierw zaproponowano mi erratę).:mad:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='daga10011']a ja nie wiedzialam gdzie napisac wiec napisze tutaj:roll:
Nie ejst to skandal sedziowski ale skandal wystawowy-Leszno prestige 2007..Leonbergery..Katalog swoja stawka a na ring wkracza zw.Swiata nie ujety wkatalogu ani zadnej erracie:crazyeye:..Suki klasa championow-zgloszone 2 ,wkraczaja 3:crazyeye:-trzecia tez nie w katalogu a tych samych wlascicieli co zw.Swiata 2006:roll:..Czy to wogole jest mozliwe?????????Dla mnie to skandal:mad:.Nie bylo mnie tam na szczescie:diabloti:[/quote]

Leosie nie były jedyne z takimi psami widmo, ktorych nie było w katalogu. Nie było goldena choc był zgłoszony w terminie. Ale za to inny pies był dwa razy wpisany do katalogu.:evil_lol:
Ale np. ring obslugiwany przez "stara" choć nei tak starą właścicelke psa który był wystawiany na tym ringu przez jej rodzine, i pies wygrywa. Jak dla mnie dziwne, choć można było chyba dla świetego spokoju iść obsługiwac inny ring. :roll:

Link to comment
Share on other sites

ta sama wystawa co powyzej,suka wychodzi w kl młodzieży,przegrywa,po chwili wychodzi już jako suka z klasy pośredniej i będąc jedyna dostaje dosk i CWC,mało tego w porównaniu z suczką z młodzieży zostaje NSwR,dziwne,skandal,niemozliwe?sama nie wiem jak to sie mogło stać,moze to nowy trend?chyba każdy by tak chciał,w kilku klasach jednoczesnie i a nóz widelec gdzies sie uda ;o)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dropka']ta sama wystawa co powyzej,suka wychodzi w kl młodzieży,przegrywa,po chwili wychodzi już jako suka z klasy pośredniej i będąc jedyna dostaje dosk i CWC,mało tego w porównaniu z suczką z młodzieży zostaje NSwR,dziwne,skandal,niemozliwe?sama nie wiem jak to sie mogło stać,moze to nowy trend?chyba każdy by tak chciał,w kilku klasach jednoczesnie i a nóz widelec gdzies sie uda ;o)[/quote]
Ja pier....:crazyeye:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dropka']ta sama wystawa co powyzej,suka wychodzi w kl młodzieży,przegrywa,po chwili wychodzi już jako suka z klasy pośredniej i będąc jedyna dostaje dosk i CWC,mało tego w porównaniu z suczką z młodzieży zostaje NSwR,dziwne,skandal,niemozliwe?sama nie wiem jak to sie mogło stać,moze to nowy trend?chyba każdy by tak chciał,w kilku klasach jednoczesnie i a nóz widelec gdzies sie uda ;o)[/quote]


a teraz suka z młodziezy wchodzi o porównanie o NDSwR ???

chyba nie - z tego co znam regulamin !!

Link to comment
Share on other sites

Na klubowej wystawie w klasie mojego psa były 3 suki w sumie. Mój pies zajął 3cie miejsce - sędzina powiedziała, że mój pies jest zbyt dorosły na klase młodzieży, że ma męską głowę. Suce, która wtedy zajęła 1sze miejsce powiedziała, że super, że taka mała młodziutka, że przepięna. A mi jeszcze, że nie lubi dużych psów, mam chodzić do sędziów, którzy lubią duże. Dodam, że sędzina była psiapsióła oddziałową wystawczyń tamtych dwóch suk. Na klubówce są konkurencje hodowlane, gdzie też tamtą hodowlę non stop wybierała, a większość łapała się za głowę, co ta kobita robi. Nie doceniła na prawdę najpiękniejszych okazów, z najpiękniejszej (o czym wszyscy wiedzą i choć zazdroszczą, to nikt nie kwestionuje!) hodowli (nie mojej, żeby nie było, żem stronnicza)

Następnego dnia była wystawa krajowa. W klasie zestaw psów identyczny, sędzia inny. Obejrzał psom zęby i powiedział, że mój pies jest bezkonkurencyjny, że ma ładną suczą głowę, a tamte są za małe, za młodzieżowe, nie zbudowane tak harmonijnie. I ta, która poprzedniego dnia miała 1sze miejsce, dostała ostatnie.

2 różni sędziowie - zupełnie przeciwne preferencje. Ale żeby otwarcie mówić, że lubi się małe psy, niewazne jak zbudowane to chyba nie w porządku.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='daga10011']znajomi dzwonili wczoraj do zwiazku i bylo podobnie wlasnie...PSy zgloszone i oplacone,ale defactum zgloszenie sie "zawieruszylo".....Tak czy siak uwazam ze to skandal,tym bardziej na takiej wystawie jak Prestige:roll:.[/quote]


to haslo prestige mnie rozwala:) jedyny jaki prestiż to był pan w Wc ktory obdarowywal panie rolka papieru toaletowego jak go zabraklo.

To jest po prostu śmieszne jak na wystawie miedzynarodowej moze byc ERRATA w katalogu! to jest nie zgodne. A nie mowiac juz o psach ktorych wogole nie ma w katalogu. Ale za pewne nie dostali potwredzen- jak wiekszosc wystawcow, zrobili zadyme ze przyjechali z daleka i pewnie nagle im wypisano numerki.
Ja nie mowie ze moja znajoma zglosila 3 psy, na 2 tylko dostala potwredzeniew piatek przed wystawa- stwiedzila moze jej championki nie przyjeli, a oczywiscie dodzwonic sie do Zk nie da rady, wiec jej nie wziela, po czym na wystawie w katalogu okazala sie ze jest przyjeta. Znajoma powiedziala ze im za suke nie zaplaci, bo niby dlaczego?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ja to dopiero miałam super przygodę z psinkami jak byłam na wystawie w Lesznie to wystawiałam moją sukę wilczarza to była jej pierwsza wystawa dodam że suka nie miała wcześniej do czynienia z sędziami i ringiem coprawda zajęła 3 miejsce ale w opisie nie było się czego doczepić że super zbudowana swietny front lekka w ruchu i tym podobne napisał tylko że brak obycia ringowego itutaj miał racje :razz: natomiast kiedy pojechałyśmy na wystawę do Kalisza to nie dość że lokata 3 to w opisie boze ratuj że za mała klatka zbieżny ruch itp poprostu suka pod każdym względem beznadziejna i jak to wytłumaczyć :-( :-( :-( :-( :-( jest jeszcze jedna sytuacja jak to jest (bo mam jeszcze jedną suczkę) że kiedy oceniają polscy sędziowie to zajmuje 2 lokaty bo piszą że suka za drobna ale nikt nie patrzy że jak zajrzec do wzorca to jak najbardziej ma tyle ile powinna natomiast u sedzin zagranicznych zawsze pierwsze lokaty i zwyciestwo mł. itp i jak to wytłumaczyć natomiast miałam też taką dziwną sytuację w moim rodzinnym mieście wrocławiu pies wygrał dostał ocene doskonałą i lokatę 1 ale ani CWC ani CACIB ani nic innego i jak to jest czy ktoś potrafi mi to wytłumaczyc bo ja sama nic juz nie moge zrozumieć takich sytuacji było wiecej ponieważ na wystawy jezdzę już od paru lat ale szkoda mi ręki do pisania:diabloti: :diabloti: :diabloti: :diabloti: :diabloti: :diabloti: :diabloti: :diabloti: :diabloti: :diabloti: :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Clou']wiem tylko po co daje sie psiakowi 1 lokatę i ocenę doskonałą jeżeli nic po za tym dla mnie to troszkę bez sensu:cool1:[/quote]

Bo w TEJ stawce, na TEJ wystawie , ten pies jest najlepszy, ale na championa się nie nadaje zdaniem sedziego i przez to nic więcej nie dostaje

I tak powinno być.

Link to comment
Share on other sites

A ja mam takie pytanie. Co zrobić kiedy jest sie świadkiem gdy to podczas oceny psa na ringu osoba postronna komentuje ocenę z sędzią i jego asystentem ? Gdzie to zgłosić i czy w ogóle zgłaszać. Czy mam prawo zwrócić tej osobie, asystentowi bądź sędziemu uwagę ?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='Clou']Ja to dopiero miałam super przygodę z psinkami jak byłam na wystawie w Lesznie to wystawiałam moją sukę wilczarza to była jej pierwsza wystawa dodam że suka nie miała wcześniej do czynienia z sędziami i ringiem coprawda zajęła 3 miejsce ale w opisie nie było się czego doczepić że super zbudowana swietny front lekka w ruchu i tym podobne napisał tylko że brak obycia ringowego itutaj miał racje :razz: natomiast kiedy pojechałyśmy na wystawę do Kalisza to nie dość że lokata 3 to w opisie boze ratuj że za mała klatka zbieżny ruch itp poprostu suka pod każdym względem beznadziejna i jak to wytłumaczyć :-( :-( :-( :-( :-( jest jeszcze jedna sytuacja jak to jest (bo mam jeszcze jedną suczkę) że kiedy oceniają polscy sędziowie to zajmuje 2 lokaty bo piszą że suka za drobna ale nikt nie patrzy że jak zajrzec do wzorca to jak najbardziej ma tyle ile powinna natomiast u sedzin zagranicznych zawsze pierwsze lokaty i zwyciestwo mł. itp i jak to wytłumaczyć natomiast miałam też taką dziwną sytuację w moim rodzinnym mieście wrocławiu pies wygrał dostał ocene doskonałą i lokatę 1 ale ani CWC ani CACIB ani nic innego i jak to jest czy ktoś potrafi mi to wytłumaczyc bo ja sama nic juz nie moge zrozumieć takich sytuacji było wiecej ponieważ na wystawy jezdzę już od paru lat ale szkoda mi ręki do pisania:diabloti: :diabloti: :diabloti: :diabloti: :diabloti: :diabloti: :diabloti: :diabloti: :diabloti: :diabloti: :diabloti:[/quote]

Wydaje mi sie, ze nie zrozumialas opisu. Pies za drobny to nie jest sprawa wzrostu. Tu chodzi o grubosc kosci. A w zadnej, nawet u yorka, rasie nie moze byc drobnej kosci.
Przyznawanie CACIB - u i CWC jest uznaniowe i nie mozesz wymagac od sedziego, ze skoro wygral to obligatoryjnie musi te tytuly dostac. Pies moze wygrac na danej wystawie, bo jest na niej akurat najlepszy ale wg sedziego brak mu pewnych cech, dzieki ktorym moglby dostac niminacje na championa

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dropka']ta sama wystawa co powyzej,suka wychodzi w kl młodzieży,przegrywa,po chwili wychodzi już jako suka z klasy pośredniej i będąc jedyna dostaje dosk i CWC,mało tego w porównaniu z suczką z młodzieży zostaje NSwR,dziwne,skandal,niemozliwe?sama nie wiem jak to sie mogło stać,moze to nowy trend?chyba każdy by tak chciał,w kilku klasach jednoczesnie i a nóz widelec gdzies sie uda ;o)[/quote]

Tak czytam te wszystkie "ciekawostki" i przerażacie mnie! jeśli tak było to czemu wypisujecie to na Forum zamiast zadziałać zgodnie z regulaminem wystaw to znaczy ZGŁOSIC PROTEST! Oczywiście nalezy to zrobic na piśmie i w czasie trwania wystawy, ale komu by się chciało... lepiej, po powrocie do domu wylewać żale na forum
Na Prestige nie zgłoszono ani jednego protestu...

Link to comment
Share on other sites

Kiedyś sędzia z Czech dał mojemu psu CACIBA, po czym mu go odebrał, argumentując to faktem, że pies jest z klasy pośredniej. Dobre, co? Nikt mi nie powie, że sędzia nie znał regulaminu.
Po prostu zorientował się, że CACIBa ma dostać inny pies.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kaja & Buster']mój pies od pewnego sędziego zawsze dostawał wszystkie możliwe tytuły, (BOS, BOB, CWC, bez CACIBa, bo był jeszcze w klasie młodzieży, a potem chodziłam na krajówki) i oceny zawsze doskonałe, bardzo ładne opisy - zwykle byliśmy sami w rasie/klasie. aż w tamtym roku w Sopocie nagle :crazyeye: (nie wiem, czym to było spowodowane, pewnie jego złym nastrojem i brzydką pogodą) dostał opis cały w stylu "ogólnie poprawny" i sędzia nam chciał postawić jedynie ocenę bardzo dobrą (również sami w klasie byliśmy, Buster jako pierwszy wszedł na ring, po nim były 2 suczki należące do myśliwego) a ja sobie myślę no jak to, więc mówię sędziemu, że zawsze nam dawał doskonałe, na co on "no hmm mogę postawić doskonałą ale bez cwc" i generalnie mieliśmy gołą doskonałą.
na tej samej wystawie później oceniana była inna rasa przez tego samego sędziego. padło takie zdanie z ust sędziego: "czyj to pies?" i oczywiście tenże pies potem wygrał klasę, a strasznie się rzucał na ringu, chciał pobiec do drugiego psa swojej właścicielki, która nijak nie mogła nad swoimi psami zapanować, oba szczekały, mało darły się i miotały na tych ringówkach, wyglądało to fatalnie. :roll:[/quote]
Przepraszam, ze dopiero teraz, ale jestem na forum od paru dni. Powiedz mi, jezeli tak czesto jezdzisz na wystawy, to od kiedy w kl. mlodziezy daja CWC?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Błyskotka']A ja mam takie pytanie. Co zrobić kiedy jest sie świadkiem gdy to podczas oceny psa na ringu osoba postronna komentuje ocenę z sędzią i jego asystentem ? Gdzie to zgłosić i czy w ogóle zgłaszać. Czy mam prawo zwrócić tej osobie, asystentowi bądź sędziemu uwagę ?[/quote]
W jakim sensie komentuje? Chyba z sędzią można rozmawiać, szczególnie jeżeli jest to postronna osoba i nie stara się wpłynąć na ocenę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Błyskotka']A na moje pytanie nikt mi nie odpowie :-( ?[/quote]
A taka sytuacja. Sedzia oceniajac glosno dyktowala opis i rownoczesnie tlumaczyla wszystkim co i jak. Wokol stolika stali ludzie i sluchali i w momencie werdyktu wiedzieli dlaczego taka lokata. To bylo super. A sami tez zadawali pytania. Przeciez to ma byc takze edukacja

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...