Jump to content
Dogomania

SKANDAL,FATALNY WERDYKT, UKŁADY, NIEUCZCIWOŚĆ NA WYSTAWIE...


MSMIMI

Recommended Posts

  • Replies 330
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='cockermanka'][B]Matagi [/B]- spaniel na BISie to naprawdę rzadkość...[/quote]

Nooo faktycznie...teraz tak,ale kiedyś bardzo często wygrywały spaniele amerykańskie.Mam nawet teraz "przed oczami":evil_lol:czarno-białego amerykana!:loveu:Jejku,jak on się ruszał!!!!!:loveu:Jak falowała ta "jego sukienka":roll::loveu:Ten pies pare razy wygrywał Bisa,pochodził chyba zza wschodniej granicy.Często i gęsto wygrywał Bisa pare lat temu "pewnien " golden i "pewien" afgan",a teraz "pewien" AA;).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

haha mogę was zabić? w Krośnie mój pies dostał oc.bdb za to ze jest nie wybiegany, powtórzę NIE WYBIEGANY! miała wtedy 12 miesięcy (pominę to że się naprawdę pięknie prezentowała) miesiąc później zbieramy Zw.Mł , Best Juniora , BOBa oraz BISJ!!!! hehe wiecie co ja już tyle rzeczy słyszałam o moim psie że naprawdę umieram nieraz raz słyszę ze ma za długą szyje raz że za krótka potem że ma kolor brzydki, że ma garba potem że ma piękne proste plecy! dajcie spokój polscy sędziowie khem pozostawiają dużo do życzenia... a najbardziej mnie wkurza to że mój pies nie ma żadnych ubytków genetycznych itp a są psy które nie maja pazurów (wilczych), przodozgryz sierść nie tą i co i są championami!!!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Shanara']dadejowa..w Polsce chyba funkcjonuje program "wyrównywania szans".. jesli pies ma cztery łapy i glowę..to ma bardzo duże sznse na championat..wszystko zależy od determinacji właściciela :cool3:[/quote]

DOBRE :) zgadzam się w zupełności... Hmmm. Na dodanie szans mozna ząłozyc czerwoną marynarke i związac włosy w koński ogon ;) ... Może nie zauważą róznicy :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bodzia78']DOBRE :) zgadzam się w zupełności... Hmmm. Na dodanie szans mozna ząłozyc czerwoną marynarke i związac włosy w koński ogon ;) ... Może nie zauważą róznicy :evil_lol:[/quote]
ostatnio niebieska z cekinami jest w użyciu :razz::evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Reyes']Championy to powinna być Elita :I
Teraz się tak zrobiło że dają złoto w komplecie z CWC a jak nasz reproduktor ma bdb bo jesteśmy oburzeni. Ja jak najbardziej popieram sędziów nie rozdających CWC równą łapką - teraz ten tytuł mało znaczy tak naprawdę. Każdy przeciętny burek może sobie wyjeździć championat - może właśnie przez takich sędziów jak w.w. sytuacja wróci do normy.[/quote]

popieram ;) Championat powinien byc sukcesem a nie równoznacznym dodatkiem do złotka...

Link to comment
Share on other sites

Dla mnie CWC znaczyłoby strasznie duzo... Kto nie hoduje psów lub nie ma znajomości, ma duże problemy aby zdobyć ten "mało znaczący tytuł" :(. ja marzę o championacie. czasami juz przed wystawą niektórzy wiedzą kto wygra :// ile razy widziała że brzydki pies wygrywa z ładnym...
a co do doskonałych to rzeczywiście ludzie są przyswycajeni do nich

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Goldenka 02']Dla mnie CWC znaczyłoby strasznie duzo... Kto nie hoduje psów lub nie ma znajomości, ma duże problemy aby zdobyć ten "mało znaczący tytuł" :(. [/quote]
Oj,chyba przesadzasz...
Siedem lat temu pojawiłam się na wystawach "znikąd" a moje psy zdobywały tytuły i skończyły championaty,więc chyba nie ma co demonizować. Jak masz dobre zwierzę,to tytuły pozbierasz.

Link to comment
Share on other sites

dokładnie. Ja od 8 lat wystawiam . Mam starą sukę (najukochańszą ale z wadami których jestem świadoma) i bardzo cieszę sie że trafialam na rzetelnych sędziów. Dopiero w weteranach jest doceniana za zachowanie frormy :) . Cieszę się z wszystkich jej ocen- dsk. i bdb. Uważam że tytuły typu Ch powinny dostawac tylko PSY które na to ZASŁUGUJĄ - a właściciele powinni zaopatrzyc sie w zdrowy rozsądek i cierpliwośc - może dochowaja sie psa który spełni ich ambicje.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Goldenka 02']Dla mnie CWC znaczyłoby strasznie duzo... Kto nie hoduje psów lub nie ma znajomości, ma duże problemy aby zdobyć ten "mało znaczący tytuł" :(. ja marzę o championacie. czasami juz przed wystawą niektórzy wiedzą kto wygra :// ile razy widziała że brzydki pies wygrywa z ładnym...
a co do doskonałych to rzeczywiście ludzie są przyswycajeni do nich[/quote]przesadzasz.. jak już zaczniesz dostawać CWC to Ci sie poglądy zmienią..a potem kiedy zobaczysz ile "pokrak" też dostaje to sama dojdziesz do wniosku,że tytuł Championa Polski znaczy niewiele..a napewno nie jest przeznaczony dla wybitnych psów.

[quote name='dadejowa']Widzę że niezły ubaw macie...ale dla mnie to jest chore pies który zasługuje na dyskwalifikacje jest championem...[/quote]
święte słowa...

p.s. nie ukrywam,że uzyskanie championatu cieszy ale ta radość znika kiedy człowiek się rozjerzy i stwierdza,że championów jak mrówków..a i jakość kiepska

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Shanara']
p.s. nie ukrywam,że uzyskanie championatu cieszy ale ta radość znika kiedy człowiek się rozjerzy i stwierdza,że championów jak mrówków..a i jakość kiepska[/quote]
Taka prawda. Tytuł ChPl dość mocno się zdeprecjonował, posiadanie go przez psa często może oznaczać, że właściciel miał odpowiednią ilość czasu i samozaparcia, aby go wyjeździć, a niekoniecznie, że pies wybitnie urodziwy. Z tym się wszyscy zgadzamy, ale z drugiej strony niejeden wystawca wraca z wystawy oburzony, że sędzia jego psu nie dał oceny doskonałej. Racja więc zawsze musi być po naszej stronie - championów jest zdecydowanie za dużo, ale dotyczy to wszystkich innych poza moim ;). Ocena doskonała jest u nas normą, a wszystko poniżej - ujmą dla honoru. Można by wnioskować, że u nas niemal każdy wystawiany pies jest zbliżony do ideału. Tylko się cieszyć z takiego bogactwa :lol:.
Wystawcy oczekują doskonałych i je dostają. A sędzia, który jest oszczędny w szafowaniu takimi ocenami ma duże szanse, aby wypaść z obiegu. Wystawcy go nie lubią, nie cenią, więc po co zapraszać? I koło się zamyka :roll:.

Link to comment
Share on other sites

No to z dosk tylko się cieszyć, ale wątpię aby twoje psy miały braki w kościach czy wady zgryzu które widać z 3 metrów czy też sierść która powinna być jak włos kozy a nie jak u chau chau. Ostatnio ledwo skończyłyśmy młodzieżowego championa (po 9 wystawa) i za każdym razem gdy schodziłyśmy z ringu od sędziego słyszałam "pies jest doskonały, na pewno na następnej wystawie się uda". Czasem mam wrażenie że sędziowie wybierają jakieś "byle jakie" psy aby nakręcić ich właścicieli do dalszego jeżdżenia i pchania pieniędzy w psa... a impreza jest droga nie ma co się czarować nery też czasem już puszczając.
pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

no jasne:P (z tego co wiem u goldenków jest zawsze duża konkurencja) wiec to naprawdę dobrze:P w końcu zrobicie trzymamy kciuki :P ty tez już zaczynamy dorosłego może w niedziele dostaniemy pierwsze CWC (ale wątpię mamy poważna konkurencje aż 3:P ale w tym suka z najlepszej hodowli w Europie)no ale zobaczymy. wybierasz się może do Rybnika jak tak to wpadnę pokibicować :P

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Goldenka 02']Mam nadzieje ze macie rację[B] i że kiedyś wyjeżdżę sobie championat[/B], bo mój psiak jest naprawdę bardzo bardzo ładny. na razie mamy same drugie miejsca. to przecież tez nie żle:grins::errrr::eggface:[/quote]

bosh widzisz i nie grzmisz :roll:
Championatu sie nie wyjezdza z ladnym psem ... ladny pies robi go bez problemu ...
a z takim podejsciem to faktycznie mozna widziec tylko spiski i uklady :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mokka']Taka prawda. Tytuł ChPl dość mocno się zdeprecjonował, posiadanie go przez psa często może oznaczać, że właściciel miał odpowiednią ilość czasu i samozaparcia, aby go wyjeździć, a niekoniecznie, że pies wybitnie urodziwy. Z tym się wszyscy zgadzamy, ale z drugiej strony niejeden wystawca wraca z wystawy oburzony, że sędzia jego psu nie dał oceny doskonałej. Racja więc zawsze musi być po naszej stronie - championów jest zdecydowanie za dużo, ale dotyczy to wszystkich innych poza moim ;). Ocena doskonała jest u nas normą, a wszystko poniżej - ujmą dla honoru. Można by wnioskować, że u nas niemal każdy wystawiany pies jest zbliżony do ideału. Tylko się cieszyć z takiego bogactwa :lol:.
Wystawcy oczekują doskonałych i je dostają. A sędzia, który jest oszczędny w szafowaniu takimi ocenami ma duże szanse, aby wypaść z obiegu. Wystawcy go nie lubią, nie cenią, więc po co zapraszać? I koło się zamyka :roll:.[/quote]


Zgadzam się Twoją wypowiedzią całym sobą .:-) ..... to jest błędne koło.

Kiedy zainteresowałem się psami na poważnie i kynologią to tytuły Championa, nawet reproduktora i suki hodowlanej miały w moich oczach wielkie uznanie ..... wystarczyły mi dwa lata w miarę uważnej obserwacji aby wszystko to bardzo się zdewaluowało w moich oczach.

Chyba niektórym sędziom (znacznej ilości) należałoby wręczać słownik języka polskiego z zakładką na słowie: "doskonały/doskonała"

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dadejowa']no jasne:P (z tego co wiem u goldenków jest zawsze duża konkurencja) wiec to naprawdę dobrze:P w końcu zrobicie trzymamy kciuki :P ty tez już zaczynamy dorosłego może w niedziele dostaniemy pierwsze CWC (ale wątpię mamy poważna konkurencje aż 3:P ale w tym suka z najlepszej hodowli w Europie)no ale zobaczymy. wybierasz się może do Rybnika jak tak to wpadnę pokibicować :P[/quote]
Bardzo mi miło :). rzeczywiście w goldenach jest spora konkurencja (o championat naprawdę trudno). Na następną wystawę jedziemy do Zabrza (później do Kielc).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...